A DOST! dusitany

0
2
před 7 lety roztomilymedvidek

Mě udivuje kolik je v uzeninách povolených dusitanů, jsou to mega dávky jedů a nikomu to nevadí, ještě že už tyto toxické jedy nejím, když vidím lidi jak si na tom pochutnávají, obrací se mi žaludek, ale na druhé straně to chápu, protože nic lepšího neumí a pravdy se častokrát bojí, i za cenu zničení vlastního zdraví..
V podstatě je to toxický odpad přebitý lahodnou chutí, ale je to jen trojský kůň..

0
před 7 lety Stana

No právě jde to i jinak, což někteří výrobci dělají. Mě ale překvapily komentáře pod videem, myslela jsem, že populace je více vzdělaná. Bohužel není. Ale co mě nepřekvapilo byl odkaz na stránky- vimcojim.cz , kde celou věc zpochybnily pod záštitou "odborníků".

0
před 7 lety Sazina

Ja jsem momentalne trochu zmatena.. Kdyz jdu do obchodu, koukam co to vsechno obsahuje...chtela jsem neco k jidlu...jako vzdy..nakonec po pulhodinovem prebirani..jsem si koupila maso, ze z toho asi vyrobim karbose .. Protoze uzenina asi konci...co budu jist? Neni dneska jednoduche najir neco "dobreho" ...teprve jsem v zacatku...snazim se dva mesice ruzne vyhazovat veci co uz jist nebudu...jak to vsichni zvladate... Jednou jsem narazila na parky bez zbytecnych E...uff...co jite?

1
před 7 lety roztomilymedvidek

Jednoducha rada: var ze zakladnich surovin,eliminujes tak prijem toxickych jedu do tela na minimum. A pouzivej ovoce a zeleninu na odbourani toxinu z tela ven. Rostliny obsahuji vzorce stvoreni,tj obnova poskozene DNA.

0
před 7 lety Frodik

+Sazina Je to tak, jak píše +roztomilymedvidek - tedy hlavně ta část o vaření ze základních surovin. Naše doba je čím dál tím víc zrychlená a zkratkovitá. Takže nejenom, že lidé hledají způsoby jak zrychlit a zjednodušit přípravu jídel polotovary a náhražkami, tak stejně zrychleně přijímají informace. Takže ideálně když je téma, které vydá na semestr na VŠ shrnuto v jednom palcovém titulku. Maximálně se ještě někdo dostane k prvnímu odstavci nějakého zajímavého článku a za přečtení celého by se snad už měla dávat medaile :-) 

Ne ale vážně. Co se týče uzenin, tam není sporu, ty prostě možná dobře chutnají, ale se zdravým životním stylem nemají nic společného. Když už někdo musí mít maso, tak potom opravdové, podobně jako jste to psala Vy, tj. koupit základní surovinu, zpracovat doma a zkonzumovat. Karbanátky jsou smažené, takže třeba příště zkuste pečení, to je zase o krůček lepší. A po takových krůčcích se budete propracovávat k nějakému příjemnému ideálu. A slovo příjemné je důležité. Není moc dobré sklouznout hned k nějakým extrémům, protože jsem přesvědčený, že jídlo je velmi podstatná část našeho života a měla by to být příjemná část, stejně jako třeba spánek nebo pohyb. 

1
před 7 lety Stana

Já nejím spoustu věcí třeba právě uzeniny, paštiky...a vůbec mi to nechybí. Když chci kus masa volím normální masíčko, ale ne uzeninu. A ani to maso nemusím mít denně. Člověk si myslí, že to nejde, ale právě bez uzenin to jde docela dobře. Zjistíte pak po čase, že vám už ani nechutnají a nebudete mít potřebu je jíst.

0
před 7 lety Frodik

+Stana Mluvíte mi z duše, přesně tak. Právě uzeniny jsou jedny z nejsnazších k vyřazení z jídelníčku. Se zdravou stravou nemají nic společného a maso lze upravovat mnohem přirozeněji než ho mučit v udírně :-) 

0
před 7 lety roztomilymedvidek

Ono se to nezdá, ale když člověk vaří ze základních surovin, tak i celkem dost ušetří nejen svoje zdraví, ale i peníze, jen musí obětovat víc času, ale zas tak hrozné to není, příklad třeba kvalitní výživnou polévku vyrobím za 20 až 30 minut a to není zas tak moc..

0
před 7 lety Martin Vozka

+Frodik Když už se v člověku něco zlomí a začne vidět za masem to, co opravdu je, tedy tkáň původně živého tvora stejně inteligentního jako ten mazlíček, kterého má doma, a ne jen balíčky z hypermarketu, pak je pro takového člověka ještě jednodušší nemít maso, než pro všežravce se zbavit salámů. Mluvím bohužel ale zároveň bohudík z vlastní zkušenosti.

1
před 7 lety Frodik

+Martin Vozka Souhlasím. Ale je potřeba rozlišovat mezi klasickým přístupem k výživě a tím filosofickým. Tím neříkám, že je jeden z nich horší nebo lepší, to je na každém, ať si to přebere. Já například souhlasím s Vaším názorem, ale zároveň chápu lidi, kteří to takto nevnímají a maso "potřebují". To neznamená, že se mi to líbí, ale dokážu to pochopit. 

A osobně si myslím, že mnoho lidí, kteří to maso "potřebují", tak je mezi nimi nemalá skupina citlivých a vnímavých osob, které kdyby maso neznali jen jako balíček ze supermarketu, ale zažili si celý proces "výroby", tak jsem přesvědčený, že by z nich vegetariáni byli ihned. To odlidštění v podobě balíčku mi vadí a považuji to svým způsobem za pokrytectví těch, kteří říkají, že jim maso chutná a víc je nezajímá.  

1
před 7 lety Martin Vozka

+Frodik Napsal jsi (navrhuji tykání, s chlapy mi vykání na netu nějak nejde) to pěkně, i když jsem zrovna teď za vegetariánství neloboval :-) Jen jsem reagoval na tvou větu, že uzenin se člověk vzdá lehce :-)
Ale když už jsi to nakousl... Já lidi, kteří maso "potřebují" chápu taky, před dvěmi lety jsem byl jeden z nich. Jenže teď už vím, že můj celý život jsem se na to díval špatně. Hlavně kvůli "tradici" a názorům nejbližších jsem si vypracoval stejnou apatii, jakou trpí většina lidí (aniž si to uvědomují), kteří jedí maso. Vzpomínám, jak jsem byl jako dítě na zabíjačce a pak jsem měsíc nemohl jíst maso z prasete. Jak jsem se cítil, když už jsem poprvé měl pomáhat při zabíjačce jako dospělý (moc v tom rozdíl od dítěte nebyl) a řešil jsem to z častí alkoholem a z části vnucováním si přesvědčení, že je to normální, a že jsem chlap a ne baba...
Dnes už nemám zapotřebí se přemáhat a připadal bych si i hloupě do něčeho takového se nutit, když vidím, že to jde bez újmy na obou stranách a na mé straně navíc s bonusem lepšího pocitu, nálady, zdraví i kondice :-)
A přesně jak píšeš, je to pokrytecké, ale to člověk pozná až si nakonec přestane lhát.

1
před 7 lety Frodik

+Martin Vozka Plně souhlasím, takže už to nekomentuji, jenom doplním. To jak chlapi dělají věci, které "chlapi prostě dělají" mě upřímně štve (použil bych jiné slovo, ale chceme tu slušnou diskusi, že). A nejedná se jenom o maso, ale o spoustu dalších aspektů života. Naštěstí mě se tohle z velké části života vyhnulo, ale když vidím, kolik tzv. chlapů dělá tolik věcí, které dělat musí, protože by před ostatními tzv. "chlapy" vypadali jako méně chlapi. Ta zabíjačka je typický příklad. 

0
před 7 lety Martin Vozka

Jo a mimochodem, video z odkazu se mi nespouští Dělám něco špatně?

0
před 7 lety Martin Vozka

+FrodikNaprostý souhlas.

Video už se spouští, dělal to jeden SW  v Chrome :-)

1
před 7 lety roztomilymedvidek

Všechno se dá vysvětlit celkem jednoduše:
Každý člověk se neustále učí a mění se jeho názory na všechno, každý člověk dělá v daný moment to nejlepší co dovede, protože nic lepšího neumí, nikdo ho to nenaučil nebo se to sám nenaučil, proto je normální pohled z obou stran.
Jak pohled člověka co maso jí, tak pohled člověka co maso nejí, každý tento člověk má tu svoji pravdu, kterou uznává a stojí si za ní, změnit pravdu která trvá třeba 30 let není jednoduché, v podstatě člověk žije ve lžích a pořád si svoje lži vnucuje, až se lež stane pravda.
Nemá cenu nikomu nic vnucovat či se hádat, každý člověk jde životem s jiným stupňem pravdy, někdo naslouchá a jiný nevidí,neslyší, jde pořád slepě dál..
Všechno toto je pochopitelné, je nesmírně těžké si sám sobě přiznat, že celý život jsem věřil blbostem, ale kdo toto dokáže, přizná si to a odpustí si svoje omyly, tak rázem zjistí, že pravdu začne nacházet úplně všude, najde vnitřní mír a bude za každé situace šťastný.
A toto se netýká jen masa a uzenin, je to tak o všem.

0
před 7 lety Martin Vozka

+roztomilymedvidek ano, tohle je filozofie, kterou jsem rovněž pochopil :-) Taky se říká: "Když je žák připraven, učitel se dostaví."

1
před 7 lety Sazina

díky za názory zde ..
... ano pro mne je ted fáze motání se v kruhu ..
... ono se to lehko řekne.. jednoduché vyřazení z jídelníčku .. když to tvořilo podstatnou část jídelníčku :)
... ale beru to tak, že každé jídlo, které vymyslím a sním jinak než standardně je výhra.. každé jídlo o krůček zdravější
.. to +Frodik jinak karboše.. a celkově vše dělám většinou na vodě... ano prý to není tak dobré .. ale mně to chutná... tuky zbytečně nepřidávám .. 

PS:  nejvíc mě baví jak na vás koukají lidi okolo.. jak studujete etikety, fotíte si..skenujete čárový kód.. takže je to i trochu zábava  :)

k tématu jíst maso, které se zde rozvinulo.. nevím.. možná bude znít špatně nebo nevhodně.. ale když od mala žijete v hospodářství naučíte se být "tvrdší"?.. ano měli jsme králíky, husy, slepice, občas jsme přivezli živého kozlíka od babi .. o čuníkovi ani nemluvím .. 
mohla bych tu vypsat, jak asi to vše vypadalo.. ano jako malá jsem pár dní nejedla maso z mého miláčka, kterému jsem po narození dala jméno a chodila ho celou dobu krmit.. ale nějak jsem postupem času zjistila, že mi pomáhá ... když rozdělím tu část mezi životem a tím "koncem".. prostě jsem jí vytěsnila ..nevím co to je..naučená obrana? .. jíst se musí a neposlechněte rodiče .. hmmm  
... a nemyslete si .. třeba toho kozlíka slyším pořád.. víte jakým způsobem se...
... jenže maso stále jím .. jsem pokrytec?
já vím .... bude to ještě dlouhá cesta ... 

1
před 7 lety Danah

Nevím, čím to je, ale na lidi, co by se koukali divně, že čtu obaly potravin, se můžu vykašlat. Třeba tak, že si pomyslím, že jsou to analfabeti. Ale upřímně- nepozorovala jsem, že by se někdo pozastavil nad tím, že čtu. V Čechách jsou ale věční rejpalové, co se radši starají, co dělá ten druhý, místo aby se starali sami o sebe. A potom kňučí, že se druzí mají lépe. To je neštěstí.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 1


Přidat příspěvek