Antikoncepce a éčka :-)

0
před 10 lety Jana

muži nesmějte se myslím to vážně, antikoncepci beru každý den, a zjistila jsem, že i tam jsou éčka, škoda, že i tady mezi potravinami není složení antikoncepce.

Kupuji si tu nejdražší, ale to není záruka, že nejkvalitnější. Tak sem hodím nějaké složení, a kdo se v tom prosím vyzná, napište mi, která je lepší ve složení. Děkuji
Popřípadě bych byla ráda, kdyby sem dámy přidávali další složení. Díky

BELARA
1 potahovaná tableta obsahuje ethinylestradiolum 0,030 mg a 2,0 mg chlormadinoni acetas.

Pomocné látky jsou: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, povidon 40, magnesium-stearát, hypromelosa 2910/6, makrogol 6000, propylenglykol, mastek, oxid titaničitý (E171), červený oxid železitý (E172).
- tu jsem brala předtím

Yasminelle

•Léčivými látkami jsou: ethinylestradiolum (ve formě betadexum clathratum) a drospirenonum
Jedna potahovaná tableta obsahuje ethinylestradiolum 0,020 mg (ve formě betadexum
clathratum) a drospirenonum 3 mg.

•Pomocnými látkami jsou: monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát (E470b) hypromelosa, (E464), mastek (E553b), oxid titaničitý (E171), červený oxid železitý (E172).

- tuhle používám teď, je tam nejhorší ten mastek. Z těhle dvou, která je škodlivější, díky.0
před 10 lety Jana

ale jak na to koukám, složení mají skoro stejné, co?

0
před 10 lety Milka

Nejlepší je nebrat antikoncepci vůbec. Vysadila jsem ji zhruba před třemi roky. Změna, která u mě nastala po vysazení je, že se mi zmenšily prsa na normální velikost, ustal vnitřní třes, asi půl roku jsem měla horší pleť, ale časem to ustalo a už je dobrá, zhoustly mi vlasy a ustaly náladové výkyvy (přehnané smutno a přecitlivělost).

0
před 10 lety Jirka

Já se teda nesměju, protože jsem kvůli éčkům musel měnit léky několikrát.

0
před 10 lety Jana

Milka: tak já bych taky vysadila nejraději, ale zase antikoncepce je dobrá ochrana, ani já ani manžel nejsme moc pro kondomy, a jiné ochrané metody nejsou moc bezpečné- když muž řekne, že si dá pozor :-) - tak jsem vznikla na poprvé já :-)
Možná, až už nebudu chtít děti, tak je dobré to tělísko. Nevím. Blbé je, že antikoncepce se vlastně bere skoro každý den, a když jsou tam ty blbé látky- někdy až 6. Možná ještě ty náplasti, ale to bude mít asi stejné složení jako antikoncepce.

0
před 10 lety Milka

My jsme s přítelem ve věku, kdyby miminko už bylo docela na čase a naši rodiče už by chtěli být babičkami a dědečky, takže kdyby se něco podobného šuplo, tak by jsme se nezlobili, proto to tak neřeším, ochranu nepoužíváme žádnou, a zatím se nám daří neotěhotnět, dáváme si pozor,

0
před 10 lety Jana

milka: tak to jo, v tomto případě jo, my máme malé dítko, a teď bysme ještě další nechtěli, až tak za 3-4 roky nejdříve.

0
před 10 lety Milka

Já jsem ráda, že to do sebe nemusím cpát, vlastně jsme taková testovací generace na antikoncepci, protože za našich rodičů tohle nebylo, vlastně se neví jaký vliv může mít na organismus za dvacet let denodeního braní pilulek.

0
před 10 lety Jitka

Vy tady řešíte nějaká éčka v antikoncepci a vůbec vám nevadí do sebe cpát umělý hormony.

0
před 10 lety Frodik

Jitka: Původně jsem na toto ženské téma nechtěl reagovat, ale fakt je, že s vámi musím souhlasit. V případě hormonů, které si do těla uměle někdo vpraví, tak je opravdu trochu zbytečné řešit éčka :-)

0
před 10 lety Jana

děkuji za reakce, je fakt, že se zdravou výživou a co jím zabívám chvilku, takže toho moc nevím. Nechci antikoncepci brát, tak mi poraďte jak se jinak dlouhodobě a spolehlivě chránit? Myslíte, že po druhém dítěti, až ho budu mít, je dobré si dát to tělísko? které by mělo chránit..? Ikdyž mít nějaký kov v tělě nebude asi dobré....
Tak mi poraďte co používáte jako ochranu vy? aby to bylo spolehlivé - krom kondomů-ty se snad nedají používat celý život...dávat si pozor celý život - to snad taky nejde, pak už mě napadá počítat si plodné a neplodné dny...- ale tomu moc nevěřím... nebo to máte vyzkoušené...?
díky

0
před 10 lety Jana

+ by mě zajímalo, jestli mi můžete vysvětlit, na jakém principu antikoncepce funguje, vím jen, že jsou tam hormony, ale jaké to ne, a že díky nim se vajíčko neuhnízdí... to je vše co vím. Jinak by mě také zajímalo, antikoncepce mi zlepšila pleť, to znamená, když mi začala puberta, a dělali se mi pupínky nic mi nepomohlo včetně kožařky, po antikoncepci jsem byla zcela bez pupínků, když jsem na pár měsíců vysadila- pupínky se objevili, čím to je.... kožní mi nedokázali pomoci... vím, že třeba kamarádce předepsali antikoncepci v 17letech jen k vůli pupínkům. Čím to je, že po antikoncepci zmizí pupínky...nějakým hormonem...kterého máme hodně nebo málo? dokáže mi to někdo nějak vysvětlit...

Jitka: zajímalo by mě jakou ochranu byste mi doporučila+ostatní

díky za reakce

0
před 10 lety Jana

je fakt, že anitikoncepce mi velmi zpravila moji pleť... nevíte čím to je, mám něčeho málo -hormonu či hodně... jako mladá 17let jsem navštěvovala různé kožaře a nic mi nepomohlo- vodičky, léky, masti nic. Hodně mi to vadilo, jinak jsem byla hezká, ale hízdili mě pupínky, které mi nedokázali zpravit ani kožařky. Pak jsem začala brát antikoncepci a pupínky nemám vůbec. Teď jsem měla vysazeno měsíc a hrůza... zase pupínky...musím říci, že to člověka hodně deptá, hlavně ženu, když na pupínky nic nezabírá... mě pouze jen ta antikoncepce... nevíte čím to je...? Je to hormonama u mě?

0
před 10 lety Milka

Já jsem nikdy s pupínky neměla problém, po vysazení HA, se mi objevili a vypadala jsem jak struhadlo. Dokáži si představit, že jak Vám tedy je, mě to naštěstí zhruba po půl roce zmizelo. Teď jsem nedávno četla o akné, kde psali, že se tvoří díky zvýšené hladině hormonů, přítel kamarádky má obličej pupínky doslova posetý, když spolu začali chodit, porazil i HA, a dnes mají krásné miminko. V jedné knížce psali, že je dobré nasadit zinkovou dietu, ale už si nepamatuji co to přesně obnáší, pamatuji si jen tyto dvě slova. Zkuste zapátrat.

0
před 10 lety Jana

Milka: díky za info, určitě jestli vysadím prášky, tak stojí vše za vyzkoušení...ale je to beznaděj, s práškama- mohu chodit bez make-upu mám hezkou pleť, když vysadím- naskáká mi v prvních 3 dnech tak kolem 20-30 pupínků a další dny další- je to hrozné- nic na to nepomáhá-kožařky jsou na nic, kosmetika taky nepomáhá... protě se tvoří a tvoří ... toho se prostě taky bojím... nehledě, že antikoncepce je dobrá ochrana. Ale chci zkusit vysadit, nebo si nechat dát na ochranu tělísko, ale co s pletí to nevím, kdyby se to mělo vrátit a nic by nepomáhalo, tak bych to nevydržela, je to hrozné - když se těch pupínků nedá zbavit..to se mi pak nechce ani mezi lidi...takže to jsou dvě věci, kterých se bojím po vysazení HA.

0
před 10 lety Milka

Tak mi to nedala a tu knížku jsem si přečetla znova, píši tam, že by měla pomoci dieta s vysokým obsahem zinku, to znamená omezit smažená, tučná, solená jídla, brambůrky, hambáček,.., slazené limonády a přislazované nápoje, slazené a solené potraviny (i pečivo může být problém) jíst potraviny s vysokým obsahem zinku, hodně zeleniny a ovoce, drůbeží maso, oříšky, a vitamín C

0
před 10 lety Jana

jste hodná děkuji, určitě jako variantu vyzkouším, uvidíme co to udělá.

0
před 10 lety Jana

jinak je fakt, že ty jídla, které bych měla omezit smažená, tučná, solená jídla, brambůrky, hambáček,.., slazené limonády a přislazované nápoje, slazené a solené potraviny nejím vůbec. Krom pečiva- jím domací chleba. No ale zkusila bych se na to zaměřit, podívat se, v kterých potravinách je hodně zinku, třeba to pomůže.

0
před 10 lety Jana

teda ještě slazené celkem jím- ale tak jednou týdně max.2x- čokoládka nebo oplatek, tak to bych ještě omezila.

0
před 10 lety Jana

no určitě to vyzkouším, za to nic nedám...moc děkuji...

0
před 10 lety Jitka

Existují jistě různé druhy antikoncepce,ale nejsou tak spolehlivé jako hormony.Ovšem po výskytu rakoviny prsu v mém okolí u ženy v mladém věku, bych hormony nikdy nebrala.Nikdo neví, čím to bylo způsobeno, ale podezření na hormonální antikoncepci měl i lékař. Jsou různé spermicidní gely, kroužky, kondomy. Samozřejmě že jsou v měsíci i dny, kdy je žena neplodná. Na to existují také různé pomůcky,které měří hladinu hormonů. Jen je třeba pátrat.

0
před 10 lety Milka

O čokoládě tam psali také, že se nemá vůbec jíst, prostě úplně vynechat celkově sladkosti, právě tam zdůrazňovali přísnou zinkovou dietu,

0
před 10 lety Jana

Jitka: včera jsem pátrala, dívala jsem se,jak se počítají plodné a neplodné dny, při nepravidelné menstruaci se to prý moc nedoporučuje(tu já mám), a je třeba dělat záznam nejlépe rok, a pak z toho odvodit plodné a neplodné dny. Myslíte, třeba, že žena v období menstruace nemůže otěhotnět? Vycházelo by, že ne, ale já tomu moc nevěřím. Právě, že tato metoda není moc spolehlivá, a já bych měla strach... Ty spermicidní gely se doporučují k jiné ochraně, protože jsou málo učinné. Jediný kterému věřím je kondom, ale neumím si představit mít sex v manželství 20-30let s kondomem. Co je ještě spolehlivé je tělísko, ale to je také nebezpečné-mohou se tvořit záněty atak. Je fakt, že moc těch spolehlivých prostředků není, a mít 6 dětí jako babička opravdu nechci.

0
před 10 lety Jana

jak čtu, tak všude u počítání plodných a neplodných dnů píšou: V případě vyhnutí se nechtěnému otěhotnění je však lepší spoléhat se na jiné antikoncepční prostředky, než na pouhý výpočet plodných dní.
Takže pro mě je to málo spolehlivé. Momentálně si dítě nemůžu dovolit, a co pak... kdyby... Jedině přetrpět ten kondom, ale sex s kondomem je mi až nepříjemnej.. Takže asi jediná rada pro mě je: nesexovat :-)
Jinak s tou rakovinou je to divné u hodně případů- např. z čeho ji má dítě po narození, nebo proč ji mají malé a větší děti, když to v rodině nikdo neměl...víme toho o ní málo...někdo jí může mít z antikoncepce, špatného živ. stylu, a někoho nepotká přestože žije špatně(kouří, pije, jí tučné atak.) Tím, ale nechci říci, že bysme se neměli snažit žít zdravěji, to ne, někoho to může naopak zachránit..

0
před 10 lety Milka

O tom otěhotnění chápu, že k tomu přistupujete zodpovědně a nejvíce se dá opravdu věřit asi té HA a kondomu. Nejsem také jedna z těch co si pořizují děti jako rodinný příjem protože se jim nechce pracovat, ale řešení opravdu není asi mnoho, možná se poradit s gynekolegem. Kamarádka brát HA nemůže, vytvářejí se jí na obličeji takové vřídky, kondom odmítají ze stejných důvodů, což je jasné, jedinou ochranou co mají je, že při pohlavním sexu to do ní nena...., my to děláme úplně stejně, ale je pravda, že se může otěhotnět. Takto to praktikují ještě dvě kamarádky a zatím žádná mimi nemáme.

0
před 10 lety debetka

Příčinou akné může být vnitřní původ: hormony, zanesené střevo, játra, ledviny, chce to také vypozorovat co jíte a po jakém jídle se to zhoršuje nebo nezhoršuje a podle toho směřovat stravování.

0
před 10 lety Jana

debetka: myslím, že u mě bude příčina hormonální, protože to mám od 17let, co jsem nasadila antikoncepci nemám jediný pupínek,když vysadím hned v prvních dnech jich mám 30. Když jsme tento rok jeli do arabské země, tak mi zničeho nic naskákali pupínky i přes HA- ale málo(tak 10) na bradě a v dekoltu- byl mi doporučen black seed oil-a ten mi pomohl. Ale bylo to asi tou změnou ve stravování tam a s užíváním toho oleje mi zmizly po 3 dnech. Doma se mi nic netvoří. Zná někdo ten black seed oil?

Milka: no já spíš, když vidím v okolí, jak holky nezodpovědně neberou nic a pak chodí na potraty(viz.známá), to bych nemohla a nechápu to. Buď nechci dítě a chráním se, a když se nechráním, tak můžu očekávát, že otěhotním(pak v tomto případě jít na potrat nechápu). Já bych na potrat nikdy nešla, dítě bych si nechala, ale momentálně chci tomu předejít. Jedno dítě mám, a to mi bohatě zatím stačí. Ještě možná budu chtít jedno, ale až tak za 5 let. Jinak já jsem vznikla na poprvé, když si táta dával pozor, asi se zapomněl:-) ale tuto metodu budu asi taky používat, tak rok dva předtím, než budu chtít otěhotnět. Protože kdyby náhodou, tak by mi to už nevadilo..

0
před 10 lety Jana

debetka: a jinak tělo vyčistit bych taky mohla, ne teď, ale po Vánocích, máte nějakou metodu, kterou čístíte, kterou bych mohla zvládnout?
díky

0
před 10 lety Jana

Tak jsem se rozhodla, že od nového roku to zkusím, vysadit prášky. Teď mám hodně jednání a na Vánoce nechci být opupínkovaná. Od ledna to ale vyzkouším, vyzkouším tu zinkovou dietu, případně hlídat stravu a zjistit zda se mi to po nějakém jídle dělá víc nebo méně. Zkusím si vyčistit tělo, kdyby měl někdo ještě nějaký nápad- u mě je asi důvod hormonální, protože s práškama mě pupínky netrápí, tak budu ráda. Vyzkouším to min. půl roku, když jich nebude moc tak rok, když se mi to povede na únosnou míru, tak přestanu brát HA úplně. Ale jestli to nepůjde, tak to nevydržím a po půl roce zabalím. Protože vím, že ty pupínky mě jinak moc trápí, je to hrozný boj, když nic nepomáhá, stydím se ně a ztraním se lidí a je to hrozné na psychiku.
Nevíte jestli by pak případně nepomohli nečím lékaři, jestli je nějaká léčba, kdyby to bylo hormonální?
Případně budu ráda, když něco ještě doporučíte, co by stálo za zkoušku...
díky

0
před 10 lety Jana

tak jsem vysadila, jak jsem psala, je to 16 dní a cítím se mizerně,čekala jsem, že mi nanejvýš vyskáčou pupínky, ale začalo to nafouklým břichem- asi jako v 5 měsíci těhotenství, za tu dobu 2,5 kg nahoře, strašný bolesti břicha-jako bych to měla dostat- ale už 14 dní, a normálně jestli se tomu dá říci výtok- to asi ne- velké množství-voda s hlenem ze mě teče, že musím nosit vložky. Docela šílený stavy, v práci se kroutím a přežívám, šíleně mě bolí břicho, nemůžu dlouho sedět jak to bolí. Normálně to nezvládám a asi budu muset nasadit znovu prášky, protože tak nemůžu fungovat. Je mi mizerně....

0
před 10 lety Jana

jediný pozitivum vidím, že se mi fakt během té chvilky 16 dní bez HA vrátila chuť na sex a to o 100%. Předtím skoro roky žádná chuť a teď ty dva týdny zase neustálá(už jsem skoro jak chlap). Takže to co se píše, že antikoncepce snižuje chuť na sex u mě platí na 100%.

0
před 10 lety Veverka

Jani doporučuji vydržet, měla by se ti postava vrátit do normálu, a i když to teď nevypadá, tak náladovost ustoupí, chce to čas, není to ze dne na den, než se tělo od toho hnusu pročistí, potrvá měsíce, zaráží mě ty výtoky, já nic takového neměla, bolesti břicha mám jen první dva dny když to mám. Doktor ti nic neřekne, umí zase jenom napsat prášky. zkus prohledat ještě nějaké diskuze, jestli má někdo podobný problém. A co píší ve vedlejších účincích u HA?

0
před 10 lety Jana

ahoj, včera jsem na to četla téma, a břicho třeba prý bolí i několik měsíců. Mě to břicho je strašně nepříjemný, od rána co vstanu říkám au au.
Teď čekám, že to ani nedostanu atak. Právě se rozmýšlím.... jak a co.... chtěla jsem jen vydržet do léta.....manželovi se samozřejmě kondom moc nelíbí.... vlastně nevím co chci, chtěla bych být bez prášků, to jo, ale tyto problémy, co mám jsou dost nepříjemné....Jo a ta váha mi také vadí, rok se mi nepohnula, a teď to i na sobě cítím, že se nějak obaluji....dost hrozné....
Škoda, že nejsou prášky i pro chlapi, mohli jsme si to s manžou teď po 10letech prášků vystřídat....

0
před 10 lety Jana

V čem mi prášky vyhovovali bylo oddálení menzes. V dubnu jedeme na 3 týdny k moři, a já byla zvyklá být bez menzes, a teď teda nevím jak to dělat- když jsem furt pod vodou....asi na to nic není, že?

0
před 10 lety Jana

třeba dnes jsem se dočetla:
Antikoncepce je spojena s velkým nárůstem potratovosti

takže už asi vím, proč jsem potratila, a proč kolem mě hodně známých také potratilo. Naštěstí se to už na podruhé povedlo.

0
před 10 lety Veverka

I já znám dvě holčiny co potratily a před tím braly prášky, trvalo to zhruba 4 roky, než se jim organismus srovnal a mohli mít konečně vytoužené miminko, mě se po vysazení, dělali na zádech hrbolky, jakoby beďaři, po zmáčknutí to bolelo, ale problémy jako ty píšeš s výtokem nebo s bolestmi jsem neměla, už je to 7 let co je nejím, a vše je v oukeji, menstruaci sice nemám přesně na den podle učebnice, ale tak v rozpětí mezi 30 a 35 dnem,
držím pěsti, ať je tvé rozhodnutí správné, osobně vím, že je už nikdy jíst nebudu, za ty problémy mi to nestojí a chlap ať si trhne, pokud mu nezáleží na mém zdraví, tak asi tak

0
před 10 lety Jana

jo já jsem potratila a doktoři na to, že je to normální. Že každá 3 žena potratí. Asi to bude díky těm práškům, naštěstí 2 měsíce na to jsem otěhotněla a pak vpoho. Ale ten potrat mi byl divný, protože babička ani maminka nepotratili, takže to muselo být nejspíš z těch prášků. Břicho dnes přestalo bolet. Tak doufám, že pupínky nebudou. Já na ně před HA trpěla. Ale zatím pleť čistá. Jediné čemu můžu být HA vděčná, je to, že mě zbavila pupínků. Dělali se mi dost a na kožní a derm. mi nepomáhali. Prostě nic až ta HA. No prostě je to pro mě teď těžké, já brala prášky tak od 17 - 10let, takže jsem byla zvyklá na tu ochranu. Co mě nebavilo, je každý den se ládovat tou HA. Mě ten kondom až tak nevadí, ale nedokážu si představit, že ho budu používat celý život, no. Čeho se bojím tak prasknutí kondomu....

0
před 10 lety Jana

jo a můj doktor říkal, že dnešní HA neškodí, ba naopak prý před některými rakovinami chrání.
Já na to nemám názor skoro žádný, protože každý říká něco jiného. Rozhodně to zdravé není, ale jak moc to škodí to netuším, možná více než si myslíme nebo méně. Za takových 50 let to možná bude - na vlastní riziko.

0
před 10 lety Jana

třeba hodně píšou toto:
ale zda je to pravda nevíme nikdo:
Odborné studie ukazují, že v případě rakoviny děložní sliznice a vaječníků se riziko díky HA snižuje. Kromě toho pilulky snižují riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku. Kladný účinek je tím větší, čím déle antikoncepci užíváte.

0
před 10 lety Veverka

můj zubař mi taky tvrdí, že fluór není škodlivý a zde se dozvídám opak, takže asi tak, i když člověk nemá vzdělání, tak nevěřím tomu, co gyn. říká o HA, podle mého je v tom hlavně byznys, představte si, kdyby se to hromadně přestalo kupovat,
taky nemůžu tvrdit, zda je pravda, že snižuje riziko rakoviny,
ale rozhodně není v pořádku, že je taková potratovost, to je známka toho, že nejsou zase tak moc oukej, a že je to pěkné svinstvo, když zahubí ještě nenarozené miminko,
problém s ochranou je opravdu v tomto případě problém,
jak píšete moji rodiče taky nepotratily a babička taky ne, rozhodně to není v pořádku, pravdu vám ovšem neřekne, jeho zajímají body, body, body, aby měl natucnutou peněženku a ještě jel na dovolenou od farmaceutické firmy za vyníkající výkon při předepisování HA,
člověk si musí opravdu pomoci sám, vše záleží na jeho rozhodnutí, a zhodnocení všech negativ či pozitiv,

0
před 10 lety Jana

ano máte pravdu, že doktory (neříkám že všechny ale většinu) zajímají jen a jen prachy. Ikdyž můj gynekolog je svědomitý atak. ale je mi jasné, že i pro něj jsou důležitější prachy než moje a dalších zdraví. To moje bývalá zubařka mi nadala stylem: Že když nechodím na preventivky nemá ze mě prachy. Že tím že tam mám kartu, že z toho peníze nemá.
To už bylo moc, ale divila jsem se, že to řekla na plnou pusu.

0
před 10 lety Veverka

Zubařka to teda přehnala, na druhou stranu, alespoň se člověk dozvěděl zajímavou informaci. Já myslela, že zubaři to mají stejné jako obvoďák, ten dostává peníze za kartu a nemusíte k němu jít roky. Celý problém je ve špatně nastaveném zdravotnictví, domnívám se, že změna ani nikdy neproběhne.Dokud nebudou doktoři placeny za počet uzdravených pacientů, situace se nezlepší. Stejně jako tam ty nahoře žvaní jak je korupce špatná, že jí nebudou podporovat, ale jak dojde na lámání chleba, tak se najde 1000 výmluv proč nic neuzákonit.

0
před 10 lety Jana

no nevím jak to má ona, ale asi to má jak to říkala, prachy za preventivky atak. jinak asi nic nebo strašně málo. No najít zubaře se teď taky snažím... ale není to tak jednoduché- aby uměl a byl fajn a aby příjmal nové pacienty.
Jinak výtoky už nemám ani bolesti, zato od soboty mi začali ty pupínky fuj. Každý den mi jich vyraší tak 4-5 (naštěstí jsou to takové malé- né ty obři) takže už jich mám přes 10. Moc bych si přála, aby i tohle se ustálilo. Nebo zachvilku budu vypadat, jak kdybych měla neštovice.

0
před 10 lety Veverka

Je to dobrý zpráva, že ti je líp, pupínky se časem ztratí, jen vydržet. Když tak existují zkrášedla, čímž je lze dobře zamaskovat. Mě se po vysazení během dvou let ještě o něco zmenšili prsa a zadek. Pleť mám teď hladkou, čistou a bez pupínků, spíše se mi dělaly na zádech a tam to není vidět.

0
před 10 lety Jana

ahoj, sotva se tu vypovídám, tak problém zkončí, jak jsem tu psala s pupínkama, tak nové už se neobjevily, zatím, teď už si přeji dostat jen menstruaci. Neměla jsem ji odhadem tak 5 týdnů, no.

0
před 10 lety Jana

Veverka: však jediné co mě zachránilo je dobrý make-up a korektor, bez toho by to nešlo :)
Ale když už jich je moc, tak to zamaskovat až tak nejde..

0
před 10 lety Jana

tak je to pravda, s čím se tu svěřím, tak do druhého dne je to ok, 6.3. jsem chtěla menzes, a 7.3. ji mám, to samé s pupínkami i břichem.
Takže až mi nastane nějaký problém, jdu sem, dokuď to funguje :-)

0
před 10 lety Veverka

:), tak paráda, já po vysazení s pravidelností bojovala, po vysazení první dvě byli v pohodě, asi na to měly ještě vliv prášky, pak až za tři měsíce, teď vím, že mi to prášky nikdy nepomůžou spravit, a to také jediné co doktor umí je předepsat prášky (a že jsem jich vystřídala), radikálně jsem změnila styl života včetně stravy, trvalo to teď nevím 3-4 roky než se mi spravila, bez prášků a všemožné chemie, vědět dříve co mi vše prášky způsobí, nevzala bych ani jeden,

0
před 10 lety Jana

ahoj, tak už jsem dva měsíce bez prášků a zatím to jde, přišla i druhá menstruace, takže bez problémů.
Mám takový nevšední dotaz. Když pojedu na dovolenou na měsíc, jak to tam holky-ženy děláte, když nevíte přesně, kdy to budete mít? S práškama jsem věděla přesný den, takže jsem byla nachystaná, nebo na dovče jsem brala HA vkuse, takže menzes jsem neměla. Ale jak to dělat teď u moře, když nebudu vědět kdy přijde menzes? To abych nosila tampony nejlépe 5 dní předem, aby nepřišla nehoda někde na pláži. Takhle to může přijít třeba na pláži a nedokážu si představit, že bych běžela červená do apartmánu....ráda bych se vyhla takovému trapasu. Ale jak se tomu vyhnout,když ji mám nepravidelně a nevím, kdy přijde..... jak to děláte? nestal se vám někdy trapas hlavně přes léto, že to přišlo někdy venku, třeba v plavkách...
asi si klepete na čelo.. že se na takové blbiny ptám, ale řeším po 10 letech první léto bez HA, tudiž nebudu vědět, kdy přijde menstruace ... fakt bych se ráda vyhla tomu, aby někdy přišla dříve a někde venku nejlépe v plavkách, třeba na té dovče...na té dovče mě napadá akorát nošení tamponů dříve než to mám dostat...
S HA jsem ji měla právě na den přesně a tohle je teď pro mě nové, jak to řešit, když nevím který den přijde...

0
před 10 lety Marta

Myslím, že na to existují bohužel zase nějaký humus prášky. Zkus se zeptat gynekologa a nebo podle svého kalendáře si tipni kdy je ta pravděpodobnost nejmenší. Já bych v takovémto případě dovolenou plánovala 14 dní dopředu, to už bych věděla jestli je po nebo ještě není. Dovolená lastminit je levnější a do poslední chvíle nevíš kam přesně pojedete. Moje známá to tak praktiku, zbalej kufry a pak jdou do cestovky, protože druhej den se už můžou slunit na pláži. A pozor, aby jste z dovolené nepřijeli ve třech :), relax a odpočinek má blahodárný vliv na plodnost.

0
před 10 lety Jana

Jana: díky za odpověď, prášky od gynekologa bych raději nechtěla- to může být ještě horší než HA, jde o to, že my jezdíme na dovolenou na delší dobu 3-4 týdny, takže menstruace bude tak i tak a chytne mě tam. Mě jde o to, jak vychytnout to, aby se mi nestala nehoda a nepřišla mi menstruace někde u vody třeba v plavkách.... teď to mám nepravidelně, třeba včera mi přišla menstruace nečekaně, měla přijít až za týden, ale naštěstí přišla doma, nedokážu si představit, kdyby mi přišla menstruace na dovolené o týden dříve - třeba v plavkách na pláži...to abych se furt tam dole kontrolovala jestli nejsem červená....protože to by byl slušný trapas.

0
před 10 lety Alena

Já kdybych byla na tvém místě, bych si do tašky na pláž a kamkoliv bych se vydala nosila první pomoc :), ještě před odjetím víš kdy jsi měla poslední, čili týden poté je nepravděpodobné, že to dostaneš. Já třeba jako znamení mám, že se to blíží a tak to má více žen, že se mi zpevní více poprsí a jsem taková netrpělivá. Zkus vypozorovat na sobě změnu. Někomu se třeba uděla jeden dva beďaříci a pak to do dvou dnů příjde.

0
před 10 lety Alena

Nebo má někdo nafouknutější a tvrdší břicho před tím.

0
před 10 lety Jana

no zkusím to vypozorovat, nejlepší by bylo, kdybych to začala mít pravidelně. U prášků jsem to měla přesně na den a přesně z noci na ráno. Teď to budu muset začít sledovat. To nafouknutěšjí břicho mývám taky před, ale zas někdy když se najím hodně tak se mi také nafoukne. Zkusím se také vypozorovat, abych zabránila nečekané nehodě :-) Uvidíme. :-)

0
před 9 lety Alča

Tak se musím přiznat, že tady na tu diskuzi hledím jako puk. Je fakt, že se zdravou výživou celkem zaobírám, ale nějak mě nikdy necvyklo, že třeba éčka jsou i v lécích, prostě jsem si to nějak nedala dohromady (byť sama používám spíš na léčení bylinky). Taky po přečtení této diskuze budu dost přemýšlet nad tím, že se k HA nevrátím, i když je špatné to, že možností čím se chránit je ukrutně málo a navíc jich je většina celkem nespolehlivých.

0
před 9 lety Jana

no je to fakt oddych skoro po 10 letech do sebe každý den necpat prášky. Akorát jsem to teď měla dostat a zatím nic, tak doufám, že bude zase fungovat, že když to sem napíšu, tak to dostanu. Ustali i pupínky (klepu na dřevo) no a používáme zatím kondom, mě kondom neva, manželovi va :-)
No je fakt, že antikoncepce je pohodlná, ale taky brát to tak dlouho každý den a furt myslet na prášky byla otrava, teď si jdu lehnout a nic neberu, fajn pocit, občas si vzpomenu, že bych jinak brala prášek :-) no a chuť na sex, ta se mi fakt zlepšila a zatím zůstala, předtím s práškama jsem neměla žádnou.

0
před 9 lety Jana

tak včera tady přání a dnes opět splněno, no začnu sem asi psát všechny moje přání :-)

0
před 9 lety Alča

To máš dobrý :-) Nemohla by sis za mě přát třeba zlatou cihlu :-) Nepohrdla bych :-D bych ti z ní třeba trochu seškrábla :-D

0
před 9 lety Jana

sem si říkala, kdyby nebyla sazka v úpadku, že bych si i vsadila :-) abych to pořádně vyzkoušela :-))

0
před 9 lety Petr Svoboda

HA je svinstvo :-( i kdyby bylo absolutne bez "ecek" je to opravdu svinstvo ktere vam nejenze rozhaze prirozene rytmy v tele, ale navic moc ktera pote zachdovou rourou cestuje do rek, zabiji a mutuje vodni zivocichy.

cituji napr. z http://www.fkbrno.cz/hormonalni_akvarium

Když před několika lety našli britští rybáři v těle rybího samce jikry, nestačili se divit. Jejich podezření padlo na nedalekou farmaceutickou továrnu, odkud se podle nich mohly dostat do řeky látky využívané při výrobě hormonální antikoncepce.

Podle nejnovějších výzkumů ale mohou za to, že rybí samci přicházejí stále častěji o svou mužnost, takzvané endokrinní disruptory. Tyto látky se dostávají do vody z moči žen užívajících hormonální antikoncepci. Antikoncepční pilulka jako symbol sexuální svobody tedy zabraňuje nejen rozmnožování lidské rasy, ale také rybí populace.

0
před 9 lety Jana

tak jsem si dnes zasoutěžila a ráda bych něco hezkého vyhrála, co mě potěší, tak když to sem napíšu, snad to bude fungovat.

0
před 9 lety Petr Svoboda

HA ma take spoustu jinych negativnich vlivu na cloveka. Ovsem kvuli masivni propagande a gynekologum placenym farmaceutickymy korporacemi se o tom moc nemluvi. Naopak, kazde sotva 15ti lete divce pry gynekolog automaticky predepisuje hormonalni antikoncepci "na plet". :-(

0
před 9 lety Alča

Petře, souhlasím, švagrová to taky jedla jen proto, aby měla lepší pleť

0
před 9 lety gulag

To není často pravda.
Oni to nepředepisují automaticky, ale proto, že to holky právě na pleť chtějí.

0
před 9 lety Jana

tak já jsem ji brala taky brzo, ale je fakt, že kožařky mi nepomohli s pletí a antikoncepce nakonec jo, no byla jsem ráda, protože jsem byla dost opupínkovaná a HA zabrala jako jediná. A to jsem měla spoustu vodiček, mastiček, prášků atd. Takže za to málo ji trochu vděčím, protože to byla hrůza, jak jsem byla osypaná a nikdo a nic mi nepomohlo. Dokonce jsem se i styděla... Nevím čím to bylo, ale HA pomohla. Ale pak jsem ji brala docela zbytečně....třeba jsem rok nikoho neměla a pořád jsem se HA ládovala...
Teď půjdu poprvé na gyndu- tak asi doktorovi musím sdělit, že HA jsem přestala brát, tak jsem zvědavá, co na to řekne..... a jak bude reagovat....
Jinak jsem už 3 měsíce čistá....no snad mi to vydrží...ale prášky mi vůbec- ale vůbec nechybí...

0
před 9 lety Jana

stejně mě nejvíce pořád děsí ta dovolená, jedeme 29.7-20.8. a dostávám to mezi 2-7. začátkem měsíce. A to nevím jak zvládnu. Rozhodně nevydržím na souši, a nevím jak s vodou...když to mám hodně, děsím se i toho, že to spadne do výletu, kde jsme třeba 6h v autě a není pořádně, kde jít na záchod...jedzíme do Egypta a tam na dlouhé výlety a po cestě žádné záchody nejsou... to teda bude.... :-( minule jsme jeli do Izraele na výlet- což bylo několik hodin cesty autobusem bez záchodu a po cestě se nestavělo... tak vůbec nevím jak to budu řešit, když se chodí po památkách, tak tam záchody taky moc nejsou....
no opravdu tohle mě děsí... s HA jsem menzes neměla a teď to bude teda hrozné.... :-( jestli pojedeme autem, tak jedině zastavovat a chodit do palem- se přebalit...a jak to budu dělat s mořem, tak nevím... většinou se potápíme nebo šnorchlujeme, tak budu muset každou chvíli odbíhat na pokoj :-(
No zatím si to nedokážu představit...jak to budu dělat.
Uvažovala jsem, že bych měsíc před dovčou na ten měsíc HA nasadila, abych menzes neměla na dovolenou, ale zase si nechci rozhazovat hormony v těle...

0
před 9 lety Lenka

A co takhle vyzkoušet menstruační kalíšek? Je spolehlivější než tampony. Při nepříliš silné menstruaci těch 6 hodin vydrží a dá se sním i koupat.

0
před 9 lety Jana

kalíšek jsem zatím nevyzkoušela, sice ho znám z netu..
myslíš, že je fakt spolehlivější než tampon? bojím se u kalíšku akorát toho zavádění, myslíš že to zvládnu 100% zavést, tak aby to nevytékalo?
stejně ten kalíšek moc nechápu, to jako když si lehnu, tak se ta krev vylije zase zpátky ?

0
před 9 lety Jana

tak už si čtu u kalíšcích, asi do toho půjdu, ještě si teda něco načtu, ale vyzkoušet ho chci. Vlastně používám jenom tampony, vložky nemám ráda, teď mám třeba konec menstruace- a jsem tak vysušená, že mi tampon nejde skoro ani zavést. A nemluvím o tom, že když vylezu z vody-v létě, tak ten navlhlý tampon je fuj- pořád ho cítím, takže kalíšek by v tomto mohl být do moře lepší.
Na cesty bych asi zvolila tampon- to ještě ale nevím- protože nevím jaké budou možnosti záchodů po cestě- někdy mi v E. po cestě zbývá jen příroda, takže tam bych asi s kalíškem moc nemanipulovala. Ale do moře by mohl být mnohem lepší. Asi si ho koupím. Snad odhadnu velikost, protože mají hodně druhů..

0
před 9 lety Lenka

Jestli do toho půjdeš,tak si ho kup nějakou dobu před dovolenou.Chce to trochu tréninku,než se ho naučís správně zavádět.Jinak v noci je to v pohodě.Při silné menstruaci to chce ale jednou vylít.Ale tampony jsem musela měnit častěji.Já mám Yuuki.Je na našem trhu nejlevnější.Musím používat i vložky,protože to mám fakt hodně.Tampon jsem musela měnit někdy každou půl hodinu až hodinu.To byla spotřeba.A na konci to dření byla tady síla.Někdy se mi ho nepodařilo vůbec zavést.Kalíšek umyješ,takže je vlhký a zavádí se mnohem snadněji.

0
před 9 lety Jana

já jsem uvažovala nad lunette- akorát co nechápu, že nahoře na kalíšku jsou dírky- tak to přece musí těmi dírkami vytéct ne?

0
před 9 lety Jana

má ten tvůj Yuuki také dírky na kalíšku? neprotíká to těmi dírkami?

0
před 9 lety Jana

jo a máš ten yuuki malý či ten velký? ten velký yuuki se mi zdá až moc dlouhý oproti jiným-75cm - ostatní značky mají max kolem 54cm

0
před 9 lety Jana

teda blnu samo že 75mm a 54 mm, v cm to by byla sranda :-)))

0
před 9 lety Lenka

Má taky dírky.Mám ten větší právě kvůli silné menstruaci.Ty dírky slouží k tomu, aby se dal dobře vyndat.Vzniká tam podtlak a kalíšek se přicucne.Ty dírky pomáhají k tomu, aby se podtlak při vyndavání zrušil. Jinak chce to opravdu cvik,aby to člověk uměl používat.

0
před 9 lety Jana

Nepročítala jsem diskuzi celou, tak doufám, že neopakuji, co už bylo řečeno, ale dobrou formou ochrany je pesar + spermicidní gel. Účinnost je vysoká a při troše cviku není problém ho používat ;-).

0
před 9 lety Jana

takže to těmi dírkami neprotéká?

0
před 9 lety Jana

já do budoucna uvažuji o nějakém tělísku- nehormonálním... myslíte že je to lepší než HA?

0
před 9 lety Lenka

Těmi dírkami to neprotéká.Občas se něco dostane vedle,ale intimka to zachrání. Celkově pro tělo je nehormonální antikoncepce lepší.Ne každý ale snese tělísko.

0
před 9 lety Jana

tak jsem se rozhodla, že to určo nějak zvládnu :-)antiko rozhodně brát nechci !
teď jsem četla, že antikoncepce 8tabl je stejné jako Postinor, což mě teda překvapilo jmenuje se to Yuzpeho metoda - a dá se to užít místo Postinoru. No a překvapilo mě to v tom, že o Postinoru se ví, že není pro tělo dobrý, ale o antikoncepci se mluví jako že je neškodná. I můj gynekolog říká že HA je v dnešní době zcela neškodná!
Jasně, musím to brát s rezervou (má z toho prachy)co říká gynekolog- ale že 8 tablet i mé bývalé antiko=Postinor to mě teda překvapilo.

0
před 9 lety eLík

Ahojte děvčata, pokud vám mohu poradit a ještě to tu nezaznělo, tak je antikoncepce "nehormonální" a to čípky Pharmatex bez lékařského předpisu.

0
před 9 lety Jana

ahoj holky,

od té doby, co jsem vysadilu HA a začali jsme používat kondomy, tak nějak se velmi zmenšil manželův zájem o sex. Sám mi říkal, že kondomy nemá rád. Ale nezapomíná to říkat po každém sexu. Že je to hrozný, že nic necítí atak. Naše frekvence se za poslední 3 měsíce, co jsme bez HA snížila z 3x týdně na 1x měsíčně. Což je už značný rozdíl. Manžel má prostě ke kondomu odpor a prý z toho nic nemá :-(


Takže nevím no, zda zkusit jinou antikoncepci- že jich je spolehlivých ale málo, a nebo se vrátit k HA ? Jak se říká babo raď :-) tak teď holky(ženy) poraďte....

Pharmatex a různý čípky, to se mi moc jako 100% ochrana nezdá....já tedy fakt nevím....

0
před 9 lety x

Ahoj Jani,
záleží na tobě,zda si chceš ničit zdraví.Manželovi by na tobě taky mělo záležet a neměl by tě takto tlačit do HA.

0
před 9 lety Hana

Mohli by nějakou HA vyvinout pro chlapi, když mu na zdraví nezáleží, tak ať se cpe sám. Díky absolutnímu stop braní jakýkoliv prášků sem se po roce uzdravila sama. Plodnost a pravidelnost se časem dostavila. Zkus mu říct, že braní HA zabijí buňky v těle i ty dobré a jak píše x aspoň se projeví, na čem mu záleží. Vždyť braní HA může zabíjet ještě nenarozené miminko.
A neptala jsi se gynekologa na tělísko nebo něco podobného co ochrání?

0
před 9 lety Jana

na tělísko jsem se zatím neptala, ale ještě tak za 4 roky budu chtít miminko, a tělísko se dává většinou až se dítě nechce už vůbec. No uvidím, jak se to bude vyvíjet dál, ale zatím to nevzdávám, ale je to nepříjemné. Takhle budeme za chvilku bez sexu úplně. Já co jsem vysadila HA mám chuť na sex a manžel díky kondomu ne. A když jsem brala HA tak jsem chuť neměla já a manžel jo.
Jo moc bych si přála, kdyby něco pro ty chlapi vymysleli. Jenže ikdyby vymysleli třeba pro ně prášky, tak si nedělám naděje, že on by je zrovna bral :-( a asi málokterý chlap by to užíval- každý den- několik let.... tomu moc nevěřím.

Spíš by mohli vymyslet něco spolehlivého a nového - a také neškodného pro ženy.

Ty čípky a pharmatex- toho se bojím, abych neotěhotněla :-(

Používáte někdo ten Pharmatex? Chci se zeptat, ten krém se tam nastříká a prý je žena hned chráněná- ale nechápu- když to vyteče ( v nějaké poloze) zda je ještě chráněná...? Protože to nějak nechápu....s tím krémem-Pharmatex...

0
před 9 lety Jana

Pro X: myslím, že mě tímto ani nějak nechce tlačit do HA, ale spíš si myslím, že ho to s kondomem moc nebaví... proto už nechce moc sexovat :-( A když už, tak před i po poslouchám, jak ten kondom je hnusnej :-( Jako by ho to s kondomem vůbec nebavilo. Vždycky byl předtím při chuti pořád a teď třeba 3 týdny nic...

0
před 9 lety Arry

No já nevím, když pořád omílá dokola, jak je kondom hnusný, tak mi to moc nepřijde, že by tě do ničeho netlačil...
Jinak bohužel neporadím, toto jsem nikdy řešit nemusela, můj muž nemá s kondomem problém.

0
před 9 lety Hana

Doporučuji si o tom promluvit, pokud teda vůbec bude mít náladu, chlapy si moc promlouvat nechtějí, alespoň z mojí zkušenosti. Neporozumění v sexu pak bývá většinou malý krůček k rozvodu. Chlapa lze potěšit také jinak :), aby ho to bavilo.

0
před 9 lety Jana

ahojky, dnes jsem si přečetla článek


http://kosmetika.doktorka.cz/podprsenka-muze-zvysi t-riziko-vyvoje-rakoviny-prsu-az-125krat/

Dle článku, nošení podprsenky zvyšuje rakovinu více než kouření.

Tak se jdu zeptat, co si o tom myslíte? Myslíte, že je to blábol a nebo už i škodí nošení podprsenky??

Sranda je, že jsem moc podprsenky nenosila-tedy doma vůbec, v létě ven ne, jenom přes zimu, pak jsem četla, že když se budou nosit podprsenky, tak že nepovolí prsa. Tak jsem si navykla, že nosím doma sportovní podprdu. No a teď čtu, jak moc ty podprsenky škodí :-( Co si o tom myslíte?

0
před 9 lety Jana

tak teď nevím, zda ten odkaz funguje, hodím to raději sem, ten článek, kdyby to nešlo. Je to z doktorky.cz


Podprsenka může zvýšit riziko vývoje rakoviny prsu až 125krát

20.6.2011 00:00
Kosmetika

Antropologové Sydney Singer a Soma Grismaijer se dlouhodobě zabývají problematikou vlivu oblečení na lidské zdraví. Vyšetřili více než 4000 žen a zjistili, že ženy, které nenosí podprsenku, mají mnohem nižší riziko onemocnění rakovinou prsu.

U žen, které nosily podprsenku 24 hodin denně, byl výskyt rakoviny prsu nejvyšší a statistika ukazuje, že tato nemoc postihla tři ze čtyř žen s tímto zvykem. Mezi ženami, které nosily podprsenku po dobu kratší než 12 hodin denně, onemocněla jedna z 52. Ve skupině žen, které nenosily podprsenku vůbec, bylo riziko one­mocnění 1:168. Takže při porovnání skupiny žen nosících pod­prsenku po celý den vychází, že tento zvyk zvyšuje riziko rako­viny prsu 125x! To dokonce znamená, že riziko vzniku rakoviny prsu v důsledku nošení podprsenky je ještě třikrát vyšší než rizi­ko vyvolané kouřením. Singer a Grismaijer také zjistili zlepšení u 90 % pacientek s fibrocystickou chorobou poté, co přestaly no­sit podprsenku ( http://www.all-natural.com/bras.html ).

Jakkoliv mohou závěry z této studie vyvolávat pochybnosti, jsou v souladu s pozorováním publikovaným v European Jour­nal of Cancer (1991), kde autoři uvádějí, že ženy, které nenosily podprsenku, měly poloviční riziko výskytu rakoviny prsu v porovnání s nositelkami podprsenek.

Japonští vědci zase zjis­tili, že nošení podprsenky snižuje hladinu hormonu melatoninu u žen o plných 60 %! Melatonin je v posledních dekádách v centru pozornosti badatelů i farmaceutických společností. Tento hormon nejenom zajišťuje klidný spánek, v jehož prů­běhu v noci (za tmy) také vzniká, ale současně má velmi silný kancerostatický účinek a funguje v lidském těla jako silný anti­oxidant.

V Kanadě rovněž zjistili, že ženy, kte­ré spaly v prosvětlených ložnicích, měly vyšší výskyt rakoviny prsu. Ve světě probíhá řada klinických studií, které dokumentu­jí vliv melatoninu na léčení rakoviny prsu. Takže udržení vysoké hladiny melatoninu tím, že si dopřejeme spánek v naprosté tmě a za světla nebudeme nosit podprsenku, se zcela jistě projeví pozitivně na našem zdraví a je to jeden z dostupných způsobů prevence nádorů prsů.

Závěr

Jestliže máte poprsí, které potřebuje podporu nebo optic­kou úpravu pomocí podprsenky, vyhýbejte se kovovým kosticím. Menší zlo jsou kostice umělohmotné. Samozřejmě, že nejlepší volbou je bavlněná sportovní podprsenka bez kostic nebo nátělník. Je to volba, která je snadno dostupná a může pro naše zdraví znamenat hodně. Stejně tak, jako jsme se přesvědčily o nevhodnosti korzetů, bychom měly pochopit, že rady prodejců prádla používat podprsenku o 10-15 čísel menší, než je obvod našeho hrudníku, aby vy­nikl „žlábek“, jsou marnivostí se závažnými zdravotními dů­sledky. Stejně tak je naprosto zbytečné oblékat si podprsen­ku, byť sebesvůdnější, na celou dobu spánku v noci.

Zdroj: prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc. - Doba jedová, nakladatelství Triton0
před 9 lety Lucia

Nejlepší antikoncepce je mít sex jen se ženou, s mužem až kdyby ste chtěly dítě :D , bohužel, málokomu se poštěstí aby byl na stejné, či oboje pohlaví. :) a nebo další možnost, najít si neplodného muže :D Ano není až tak proveditelná najít přírodní/šetrné řešení pro zbavení se něčeho, co je přirozené..

0
před 9 lety bartia

antikoncepci? ne děkuji, mám ráda svoji dělohu, neděravou a nepopraskanou. neplodnost? kdo by otěhotněl s takto zničenou dělohou

0
před 9 lety Lucka

Moje zkušenosti s mým doktorem a HA: chodím k doktorovi samozřejmě na pravidelné prohlídky, ještě když jsem HA brala, přišlo mi že jí předepisuje až moc rád a ochotně (aby ne, když ho to živí, že...). Naštěstí jsem se pak rozhodla s ní přestat, už ji několik měsíců neberu, čert vem to, že se trochu rozháže, časem věřím, že se zase srovná, stejně ale od té doby - tedy už X měsíců mi při každé návštěvě říká, že na upravení by mi doporučil HA, a stále dokolečka, když pochopil, že mě nezlomí, a že si asi jako jedna z mála holek chci naopak zdraví chránit, zkusil to jinak a minule začal - "hm, ale vidím, že možná na tu pleť, sem tam nějaký pupínek..." (pupínek jsem neměla ani jeden, naštěstí mám pubertu za sebou a nikdy jsem na akné netrpěla)Á opět oblíbené doporučení - antikoncepce...Zkrátka ať má i nemá člověk jakýkoliv problém, náš a asi nejen náš doktor má jasno, na to platí jedině hormonální antikoncepce.Mě tedy nezlomil a nezlomí a určitě se nezařadím mezi ty, které platí hnusné sumy za něco, co je pro tělo tak nepřirozené a svým způsobem zbytečné.Štve mě, jak všude kolem doporučují léaři i na blbé akné, kvůli dvoum pupínkům hned HA, holky si ničí zdraví už v ranném věku a jen kvůli něčemu, co je přitom celkem přorozené (snad každý měl někdy akné:) )Mám kamarádky, které jí berou především kvůli tomu, aby měly pleť jak dětskou prdelku, a přitom věřím, že když by se raději zaměřily na zdravější způsob života, kvalitnější stravu a zahodily ta cigárka, nejen že by ušetřily spoustu peněz, ale HLAVNĚ své zdraví.A pak, některé maminy ještě rády zaplatí dceruškám HA, protože věří, že jsou tak skvěle chráněné...a přitom "škodlivost" HA už byla i tolikrát dokázána...

0
před 9 lety Jitka

Mně s tím gynekolog naštěstí neotravuje.Ptal se jednou,já odmítla a víc se o tom nebavíme.Navíc k němu chodí i moje sestra,která po 10 letech braní antikoncepce onemocněla rakovinou prsu.Dostal mě ale internista.Je známé,že antikoncepci by neměly užívat ženy,které mají problémy s oběhovým systémem.A navíc je mi přes 40 let.Napsal prášky na tlak s tím,že nesmím otěhotnět a mám si nechat předepsat antikoncepci.Už mě tam víckrát neviděli.I na ten tlak jsem nasadila radši přírodní léčbu.

0
před 9 lety vercounek

souhlasím s výše uvedeným, HA je svinstvo a neničí zdaleka jen dělohy!!!!!!! Fakt holky, ženský, neberte to!

0
před 9 lety vercounek

možná je to jen můj názor, ale podle mě je naprostá blbost dávat HA na pupínky. Pupínky nevznikaj rozbouřenýma hormonama, ale špatnou výživou. Doktoři sázej na to, že ty pupínky má každá druhá, kor puberťačky. tak si můžpu vesele napsat další bod a jak asi vypadá ženské tělo po několika letech braní prášků? No ani si nechci představit :(

0
před 9 lety karča

Antikoncepci zásadně NE!!! Maminka je po rakovině prsu několik let a od té doby ji neberu. Doktorovi se podařilo ji do mě soukat od 16 let (akné, pravidelnost, menší bolesti...), dneska bych sobě i jemu za to nafackovala! Kamarádka z ní dostala v 18 letech plicní embolku a utekla hrobníkovi z lopaty!

0
před 9 lety happy.lenulka@

já beru HA od 15ti let, tudíž už 7 let... nejraději bych ji vysadila, ale opravdu ještě nechci dítě a kondom zrovna nevyhledáváme... máte nějkou jinou, šetrnější metodu jak neotěhotnět?? A prosím rady jako "nešu*at" si nechte :D

0
před 9 lety Lucka

Mě jí právě už doktor v 15 také předepisoval - resp. doporučoval, dokonce i sestře, kterou trápily pupínky za krkem, zádech...a aby se náhodou neochudil, pro jistotu jí napsal nějakou vodičku za dalších X stovek...ani nevím, kolik jsme do toho tenkrát kvůli tomu vrazily...já HA brala jednou - sice asi přes rok (kvůli příteli a nechtěnému těhotenství), ale opravdu to za to nestojí a dnes už bych si jí nenechala ani předepsat (škoda papíru, že:-) )

Bohužel většina holek ty pupínky řeší právě takhle, přeci se nebudou omezovat v kouření a sladkostech, když stačí zázračná pilulka, která toho umí tolik...ale to že umí i tolik huntovat tělo jim nikdo do hlavy nevtluče, dokud to sami na vlastní kůži nepoznají...pak už bude ale ZASE pozdě a stanou se ZASE jen zdrojem financí pro další doktory...:(

Lenča: to mě taky trápilo, momentálně to (bohužel) řešit nemusím, ale kondom volím také jako "jedinou" prozatimní ochranu, do nějakých tělísek a náplastí (kt. jsou navíc myslím na pdoobné bázi) se mi jít nechce, tak si také nechám ráda poradit;-)

0
před 9 lety Jitka

Existují nějaké přístoje na domácí měření hladiny hormonů. Zjišťují se tak plodné a neplodné dny.Neškodí zkombinovat s nějakým spermicidem, popř. přerušovanou souloží.

0
před 9 lety Lucka

Já si říkám, že budu žít "raději zdravá s pár beďary, než bez beďarů a seznamem léků" :)

0
před 9 lety Monika

Od loňského roku mám tělísko Mirena a jsem spokojená.Stejně jako jiná antikoncepce někomu vyhovuje, někomu ne. I když nic není 100%, tak nechci zbytečně riskovat. Je lepší se chránit, než řešit následky.

0
před 8 lety Margit

Ráda bych se dověděla konečně něco k prvotnímu dotazu. Většina komentů jsou OT, mají se řešit přídavné látky antikoncepce, né vést spor o její škodlivosti. Že její letité užívání není ok je známá věc, ale když už se pro ni žena rozhodne (ať už z jakýchkoliv důvodů), má právo znát účinky i ostatních složek než jen hormonů.

0
před 8 lety Dita

Tak následky a její účinky jsou už dnes taky celkem známé. Její účinky jsou, že zabraňují početí, což se u většiny žen daří, a však není 100%, znám 1 případ, kdy kamarádka otěhotněla i přes braní, a dále zlepšují pleť. To jsou z nejčastěji uváděných účinků. Následky neplodnost, poškození dělohy, vypouštění škodlivých látek močí do oběhu. Dále viz příbalový leták, kde se jistě dočtete zajímavé věci.
Jednotlivá HA se od sebe liší dávkou estrogenu, a další složkou je gestagen.
Jelikož nemám HA doma, nemůžu se kouknout co dále obsahuje, pokud vůbec něco dalšího. Jinak nevím jaké ostatní složky máte na mysli. Pak už lze zjistit podle složení co jednotlivé látky způsobují. V době internetu máme informace jako na dlani.

0
před 8 lety happy.lenulka@

tak dneska jsem byla u gynekologa a řešili jsme spolu otázku hormonů, nechuti k sexu apod:. a navrhl mi místo hormonálních pilulek hormonální kroužek Nuvaring. Ano, pořád obsahuje hormony, ale prý ze všech hormonálních antikoncepcí nejméně. Za druhé jelikož nepolykáte pilulky, ale zavádíte si jen kroužek, tak 1) nezapomenete si vzít pilulku, za 2) nezatěžujete tolik játra, protože hormony se uvolňují přímo v pochvě.

Takže pro mě pořád lepší menší zlo, než větší zlo a rozhodla jsem se to zkusit ;-)

Stojí prý na 3 měsíce 800...

0
před 8 lety Margit

happy.lenulka@: mně můj gynekolog dělal přednášku o tom, že pro mladší ženy do cca 30 let nejsou vhodné nízkohormonální anti. protože způsobují odvápňování kostí, což se projeví až v pozdějším věku, kdy jsou s tím prý velké problémy a většina žen už si to s tím, že před x lety braly antikoncepci samozřejmě do souvislosti nedá... takže mi kroužek, Evru (prý obsahuje navíc dosti nekvalitní hormony a ostatní složky) apod. důrazně nedoporučil (je mi 26)

0
před 8 lety happy.lenulka@

margit: tak jako např. mléko taky odvápňuje a lidi ho pijou po litrech ;-) to se dá vyrovnat správnou stravou, ale pořád radši být plodná a odvápněná, než neplodná... a znova podotýkám, že správnou stravou se to dá vyrovnat ;-)

0
před 8 lety elllzi@

take pouzivam krozky nuvaring.

0
před 8 lety Lucka

Lenčo, tak pak dej vědět, jestli ten kroužek byla opravdu dobrá volba nebo to přineslo spíš problémy, já tady v tom okruhu furt tápu, klasický prášky už jsem vyřadila, můj doktor je jak kolovrat, prostě bude furt říkat, že mi doporučuje jen prášky atd. atd., ale není pořádně schopný mi ani nabídnout různé další varianty nebo opravdu poradit. Zanedlouho mě čeká další povinná návštěva, tak bych na něj vyrukovala rovnou s kroužkem, aby mi řekl víc;-)

0
před 8 lety happy.lenulka@

mě to právě nabídl sám gynekolog, když jsme se o tom bavili, víš? prý je to nejšetrnější z hormonálních antikoncepcí, co může být... tak uvidíme. na netu v diskuzích jsem na to četla celkem kladná hodnocení... ;-)

0
před 8 lety Lucy

na jednu stranu sa niektoré ženy snažia zdravo žit , na druhu do seba dávaju HAK , pripadá mi to dost divné a zvláštne

0
před 8 lety joyely@

Máte některá z vás zkušenost s Femigardem, který se doporučuje i po vysazení hormonální antikoncepce na srovnání těla, cyklu, pleti atd.?

0
před 8 lety Lucy

joyely@ podla mna je to zbytečne predražený výrobok,myslím ,že uplne stačí pitie kontryholoveho čaju :)

0
před 8 lety happy.lenulka@

Lucy a tak mi řekni, jaká je jiná možnost, když nechceš ve 22 letech dítě a miluješ sex? Je nějaká možnost? Není...

0
před 8 lety Lucy

ja tiež milujem sex :)

1 - prerušovaná sulož
2- meranie bazalnej teploty tzv. plod. a neplod. dni
3- pesar
4-kondom
5- peny,gely,krémy (ktoré znehybnuju spermie )
6- vnutrodeložné teliesko

Ja už mám jedno dieta (planovane ) ,predtým som HAk nebrala, po určitom čase som sa dala na to zlakat (svojou pohodlnostou ) ,vydržala som HAK brat 2 mesiace ,pretože som videla čo to robí s mojím telom , po vysadení sme planovali dalšie mimi, ale už to neni tak jednoduche ...Bohužial sám jeden vynikajuci gynekolog mi potvrdil, že s tým ma problem každá druha žena po vysadení HAK a tak lekari musia do žien pchat rozne ,s prepáčením sra-ky - hormony aby sa im to vobec podarilo . Stačí si vygooglit diskusie na slovo " snažilky a pod.. " Nehovoriac o dalších nežiaducich učinkoch.. Pri slove HAK ma napadá výstižna veta z uplne inej kampane, ale rovnako to sedí : Nemyslíš, zaplatíš...

0
před 8 lety happy.lenulka@

přerušovaná soulož a meření bazální teploty není zrovna dvakrát účinná metoda. pesar, pěny, gely, krémy - myslíš si, že ty jsou super zdravé? vnitroděložní tělísko ti žádný gynekolog, pokud jsi nerodila nezavede. Kondom a co když má přítel/ty alergii na latex? tak pak jaká je možnost?

0
před 8 lety Lucy

ja som prerušovanu sulož požívala 9 rokov a v pohode :) pravidelné meranie bazalnej teploty je velmi spolahlive ,ale je potreba merat min. 3 cykly , nakoniec žena má max 5 dní plodných dni v mesiaci, čo sa tyka gelov a pien, niesu uplne najzdravšie ,ale su bez pochyb lepšie ako HAK a učinnost je niekde na 99 % , vnutrodeložné teliesko - je ich viac druhov podla toho na kolko rokov si dáš, a aj bez toho aby si mala predtým deti, kondom ano može byt alergia na latex, v tom prípade sa vylučuje...

0
před 8 lety happy.lenulka@

já to mám stejně jen už asi na půl roku, tak jsem si vybrala to nejšetrnější co mám... pak chci vysadit a praktikovat přerušovaný sex apod. ale ted pul roku minimálně nechci na 100% otěhotnět. V mém okolí znám minimálně 6 holek co do půl roku po začátku praktikování přerušované soulože otěhotněly... a já chci prostě mimčo až si budu plně jistá, že jsem připravená... to chápeš, ne? to že jsi používala PS 9 let bez miminka, to ti gratuluju... u nás se razí "Víš jak se říká pro roce těm, co používají jako ochranu přerušovaný sex?" Maminko, tatínku :D

0
před 8 lety Lucy

jj, poznám to :) samozrejme to vyžaduje doveru a istotu v partnerovi a tiež sa trochu zabehnut. Každopadne, prajem nech to dopadne podla tvojich predstav . Ja nadalej zostavam odporcom HAK :D

0
před 8 lety jana

prestante sem uz psat jak jsou pupinky z nezdrave stravy, mam akne uz tak od 13 let ted je mi 21 a jim velmi zdrave, kdyz jsem bydlela u rodicu vse celozrne, maso jen tak 1x do tydne, hodne zeleniny, zadne sladkosti, nekourim... presto se to vubec nezlepsilo, ani antikoncepce mi na 100% nezabira, ale nevim kde berete ze to je ze spatne stravy akne muze mit i hormonalni priciny tak se proberte

0
před 8 lety Lucy

jana - musím suhlasit ,častým dovodom akne je hormonalna nerovnáha v tele...

0
před 8 lety Lucka

Mýtus, že po čtverečku čokolády nebo dortíku zákonitě musí naskočit pupínek už je snad pryč, ale co bohužel stále trvá a je hojně využíváno, je léčba pupínku pomocí horm. antikoncepce:/
Mluvím z vlastní zkušenosti, může vám sice pár pupínků zmizet, ale potom už to podle mě není otázka estetiky, ale spíš zdraví...

0
před 8 lety mrkvicka

A mně se na tomto tématu vždy líbí to, že to chlapi nechají na partnerkách, ale sami nic pro to neudělají. Ve světě po chtěném počtu dětí se muži nechají podvázat a tím pádem žena nemusí zobat HA. Víte ve svém okolí někdo o nějakém chlapovi, který vzal antikoncepci na sebbe?

0
před 8 lety happy.lenulka@

tak jsem v sobotu úspěšně skončila s braním HA... no tak snad nebudu do měsíce těhotná :-) Lucy jak to ty máš přesně s těma plodnýma a neplodnýma dnama... počítáš to od prvního dne nové menstruace? nebo jak? jakože ovulace je zhruba 14 dnů od prvního dne menstruace?

0
před 8 lety Mritamira

Pocitani je nesmysl. Muze to vychazet pouze v pripade, ze ma zena celkove problem otehotnet. Jinak je to zbytecne moc velke riziko. Spermatozoid umi v teple preckat i par dni na ten spravny okamzik (vedecky dokazano)!

0
před 8 lety karča

happy: gratuluju k ukončení HA! Snad nebudem brzy gratulovat k přírůstku! Kdyby něco, dej hned vědět. Radši bys kluka nebo holku? :-DDD

0
před 8 lety happy.lenulka@

karča: chci být prostě jen zdravá...


přemýšlím nad pesarem, ten je nehormonální a podle toho co jsem četla je to jen bariéra... ale prý se to má používat společně se spermicidním krémem a ty jsou prý na přírodní bázi. Je to pravda?

0
před 8 lety Jitka

Chce to hlavně zkoušet, co komu vyhovuje. A lepší je kombinovat víc metod, aby to bylo jistější. Dá se u nás pesar běžně koupit? Někde jsem četla, že české ženy mu neholdují.

0
před 8 lety Lucy

happy.lenulka@ ano od prvého dna MS , ale každá žena má ovuláciu v iný den, väčšinou to býva ten 12 den až 14 ,ale nezabudaj, že spermia prežije v tele až tri dni, takže bacha si treba dávat už skor . Neplodne dni su od 9 - teho dna pred MS :)

0
před 8 lety Jitule

Někdo tu zmiňuje, že se nedá zavést nitroděložní tělísko, pokud žena nebyla těhotná. To je nesmysl. Existují dokonce NEhormonální nitroděložní tělíska, která se dají zavést ženám, které ještě nemají děti, např. tělísko gynfix, medusa. Navíc se dají kdykoliv vyjmout, takže ho nemusíte mít celých 5 let. Pak je v ČR zajímavá nehormonální ochrana proti početí Femcap. Což je pesar.

0
před 8 lety Jitule

oprava: gynefix

0
před 8 lety jenny.zx@

Ovulace může být i v době menstruace... Sice je nejčastěji ten 12.- 14. den, ale je to dost individuální. Takže zevšeobecňování je teda dost riskantní.

0
před 8 lety Jitka

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/291915-francie-zakazala-lek-diane-35-uzivany-i-v-cesku.html

0
před 8 lety elllzi@

Doporucíte spermícidy?

0
před 8 lety Anywetta@

Já teda nevím, ale dle mého názoru jsou umělé hormony daleko větší jedy než éčka. Kolik lidí by dobrovolně a vědomě jedlo geneticky modifikované potraviny? Mám své tělo ráda a hormonální antikoncepci bych nechtěla ani omylem. Ne kvůli éčkům, ale kvůli hormonům. Prostě to není přirozené. Ale zase je to každého věc. :-)

0
před 8 lety Marcipánka

Antikoncepci nebrat, jsou i jiné varianty. Doporučuji knížku Doba jedová (nejen o anti.)

0
před 8 lety Petr

Pokusný odkaz

0
před 8 lety Aria

Teda, nečetla jsem to celé, tak se omlouvám, pokud někoho opakuji.
1. Ečka jsou v porovnání s těmi hormony andílci.
2. Vedlejší účinky antikoncepce Vás mohou spolehlivě zabít (sice je to malé riziko, ale je tam, spíše se stává to, že kvůli antikoncepci má dvacetiletá dívka/žena mrtvici)
3. Antikoncepce Vám rozhodí menstruační cyklus, protože vlastně nemenstruujete, je to jen uměle vyvolané uvolnění vajíčka.
4. Stručně řečeno funguje antikoncepce tak, že tělo přesvědčí, že jste těhotná.
5. Po vysazení antikoncepce se objeví akné z toho důvodu, že jíte přemíru cukru, tuku a živočišných bílkovin.
6. Pokud máte zdravý (nebo lépe řečeno přirozený)životní styl včetně stravy a nekrmíte se hormony, máte pravidelný menstruační cyklus. Menstruace trvá cca 4 dny, není bolestivá, pokud se vyskytuje PMS je to vyjímka (stejně si myslím, že tohle vymyslel chlap jako důvod, jak ponížit ženu, PMS je kravina na entou). Dále se nevyskytují takové divnosti jako ovoluca v jiné fázy necyklu než je zhruba jeho polovina. Pak lze snadno odvodit, kdy je žena neplodná.

0
před 7 lety tinka

Ja už neužívam antikocepciu, lebo som mala skákavý tlak s vysokého tlaku na nízky tlak a z nízkeho na vysoký. Tak lekár mi to zobral. Užívala som ju kvôli nepravidelnej menštruácii. Inak v pohode 
Bál sa ani som nedostala s toho infarkt alebo mŕtvicu. 

A teraz pijem ženský čaj ktorý aj obsahuje alchemiku lekárskú 

0
před 6 měsíci Anička

Jaky nazor mate prosim na nehormonalni antikoncepci?

0
před 6 měsíci Miky

Nej co muze byt :-) mam ji par mesicu a jsem s ni moc spokojena.

0
před 6 měsíci Jitka

Take jsem moc spokojena, vlastne jsem na ni narazila nahodou, pani si ji predemnou kupovala v me oblibene lekarne zeleny-andel.cz a tak jsem si nechala take zlakat a udelala jsem moc dobre!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 6


Přidat příspěvek