Aspartam a Acesulfam v nápojích

0
před 10 lety janina88

Je čím dál více těžší najít ochucenou minerálku bez sladidel. Máte podobný problém? Taky Vás to štve? Zajímalo by mě zda se těmto minerálkám vyhýbáte, nebo je Vám to fuk. Mám ráda ochucenou vodu, ale za chvíli nebudu mít co pít, kromě neochucené vody.

0
před 10 lety Jirka

Bohužel nemůžu slazené minerálky pít protože nesnáším většinu éček, snesu akorát sirupy Jupí.

0
před 10 lety neli

Já piju vodu neochucenou a vodu z kohoutku, ta mi chutná nejvíc. Určitě se dají ještě sehnat bez sladidel, budou to ty bez nápisu - Bez cukru, Prolinie, light, bez kalorií a podobné.

0
před 10 lety Gulag

Mattoni, Dobrá voda, Poděbradka... některé druhy jsou bez sladidel, klasické verze většinou všechny.

0
před 10 lety 6sense

Dobrá voda a poděbradka má zas E211... , i když dobrá voda mango myslím že nemá ani to ani to. - prostě záleží na konkrétním typu a koukat se na složení. Také piju vodu z vodovodu, jen na cesty kupuju balenou, ale spíš ochutnávam různý (ale bez sladidel,benzoanu,...), než abych měl furt stejný typ vody na každý cestě. Naštvala mě "nová edice" Dobrý vody, kde je všude E211...

0
před 10 lety Jirka

Pro 6sense
Přečetl jsem si Váš článek o krvácení z nosu po E211. Je to možné, každý kdo je přecitlivělý na cizorodé látky, nemusí to být jen éčka reaguje jinak u mě se to projevuje křečemi a otoky, ale už jsem měl i 2cm puchýře.Znal jsem jednoho kluka který měl astmatický záchvat po Fernetu je to různé.

0
před 10 lety irena

Ovocné sirupy a šťávy s vodou z kohoutku, pokud máte dobrou vodu, výjde to i levněji, než 1,5l balené vody.

0
před 10 lety Megi

nápoje můžeme rozdělit na
1. neslazené
2. slazené cukrem
3. slazené umělými sladidly

pokud se nepletu, tak
- mattoni je slazená cukrem
- magnesia je slazená cukrem
- aquila aqualinea ?
- aquila aquabeauty cukrem
- korunní cukrem
- bonaqua cukrem
- poděbradka cukrem
- poděbradka prolinie umělými sladidly
- rajec bylinky cukrem
- toma svěží bez cukru, bez um. sladidel
- hanácká cukrem a um. sladidly
- ondrášovka cukrem

Můj tip na letní období je minerální voda s vymačkaným citronem nebo limetkou :-)
Z balených ochucených vod stojí za pozornost Toma svěží, která obsahuje pouze aromata, není slazená.
Osobně mě překvapila Mattoni ochucená neperlivá, která jako jedna z mála neperlivých ochucených vod neobsahuje konzervanty.

0
před 10 lety Pepa

CO ZPŮSOBUJE ASPARTAM:
poruchy endokrinního sytému, alzheimerovu nemoc, otrava methanolem, příznaky strachu, arthritida, astma, astmatické reakce, bolest břicha, problémy kontroly cukru při diabetes, hyper- a hypo-glykémie, rakovina mozku, poruchy dýchání - těžkost, dušnost, pálení očí a v krku, bolesti při močení, bolesti svalů, křeče, vystřelující bolesti, necitlivost v nohách, svírání, závratě či nestabilita, bolesti hlavy, hučení v uších, záchvaty úzkosti, nesrozumitelné vyslovování (,,patlání" řeči), nejasné vidění, ztráta paměti, bolesti kyčelních kloubů, chronický kašel, chronická únava, deprese, průjmy, únava, extrémní žízeň, nebo hlad, těžké defekty plodu u těhotných žen, skleroza multiplex, Parkinsonova nemoc, kožní tuberkuloza projevující se lupomy (uzlíky - takové boule na hlavě), JE EXTRÉMĚ NEBEZPEČNÝ PRO DIABETIKY (kteří si tohle umělé sladidlo dávají místo cukru!!!!), zapříčiňuje OBEZITU (protože formaldehyd z aspartamu se hromadí v buňkách), poruchy prokrvení, vypadávání vlasů, poruchy srdce, vysoký krevní tlak, impotence, potíže při sexu, poruchy koncentrace, alergické reakce, stavy paniky, fobie, poruchy mluvy, infekční nemoci, záněty v krku, poruchy spánku, záchvaty připomínající epileptické záchvaty,svědění a poruchy kůže, otoky, včetně otoku očí, křeče svalů, postupná úplná ztráta zraku, nevolnost, zvracení, poruchy sluchu, pískání v uších, menstruační obtíže, změny cyklu, bolesti končetin, otoky končetin, změny charakteru osobnosti, poruchy polykání, ADH/ADHD u dětí, poruchy vidění, přibírání na váze, vodnatění organismu, neurologická onemocnění, prudké bolesti hlavy, dále byl při užívání aspartamu zjištěn 16x větší výskyt mozkových nádorů... a tento seznam ještě stále není ani zdaleka úplný.... na otravu aspartamem můžete i zemřít...

Díky aspartamu se již zřítilo pár letadel, protože piloti zničehonic oslepli, nebo dostali záchvaty... proto je u leteckých společností konzumace výrobků s aspartamem přísně zakázána. (Pilotům to řeknou, ALE VÁM NE!!!)
(seznamy příznaků pochází z německého časopisu ,,Raum und Zeit")

Uvědomte si laskavě, co vám tady říkám! Tráví vás tu jako krysy... vám je to jedno?!?

A nyní přistoupím k ostatní problematice tohoto svinstva... věřím, že nyní si už konečně uvědomujete závažnost tohoto varování...

Z jedné studie vypracované za spolupráce s webovou stránkou www.aspartamekills.com:

,,V první řadě je třeba připomenout fakt, že pokud Američané napíší (vidíte? V Americe je z toho obrovský skandál a tady o tom nikdo neví!!!!), že něco bylo podrobeno vědeckénu výzkumu, pak to byl opravdu tvrdý vědecký výzkum. Z našeho pohledu na nás stránka dýchla pocitem velké naléhavosti, protože jak známo, pokud se v USA něco závažného provalí na světlo světa, tak je z toho veliký skandál, protože skandály v USA vždy byly závažné. Sama stránka má 1000 návštěv denně, jak píše webmaster. A pokud se něco doopravdy provalí, tak to musí být věc velmi závažná, protože kde jinde, než v zemi neomezených možností je byrokracie ,,obor", který živí hodně lidí a má dostatečně dlouhé prsty na to, aby zastvila zárodky počínajícího skandálu. Zde evidentně nestačila.
Jednu věc však nelze popřít. Pokud si tisíce lidí stěžují na sladidlo aspartam, tak přimejmenším na něm nemůže být něco v pořádku. A pokud několik univerzit a lékařů nezávisle na sobě dojde ke stejným výsledkům, potom  to již na sto procent něco v pořádku není. A pokud sama velká FDA zveřejnila zdokumentovaných 92 symptomů, které vyvolává aspartam, tak na tom již zcela jistě něco bude. Otázkou zůstává, proč bylo povoleno něco takového přidávat do potravin. (!?!) Otázkou je, proč FDA schvaluje ročně léky, jejichž vedlejší účinky mohou být velmi nebezpečné... Mnohokrát se potvrdilo, že intituce FDA je institucí, jež slouží farmaceutickým a potravinářským lobby, které si za své úplatky mohou leccos dovolit. Typický příklad je aspartam.
Teď k otázce methanolu a formaldehydu.
Co se týče samotného aspartamu, tak ten se rozkládá již při 30°C (zde je uvedeno 30, ve skutečnosti je to už 29,4!) na jednotlivé složky. Tímto je urychlována absorbce methanolu.
Toto je pouze počáteční stupeň jeho rozkladu, dále se totiž přeměňuje na kyselinu mravenčí ( Přeměňuje se na nefyziologickou D-formu kyseliny mravenčí - PRUDKÝ BUNĚČNÝ JED - vesmír je duální, proto tato kyselina je pravým opakem přírodní kys. mravenčí, která je dokonce léčivá.) a formaldehyd. (Formaldehyd je život ohrožující neurotoxin.)
EPA vydala následující stanovisko k methanolu v lidském těle: ..."Jeho maximální doporučená denní návka je 7,8 miligramu denně... Jeden litr dietní limonády obsahuje okolo 56 miligramů methanolu. ,,Vyznavači" aspartamu potom v průměru tímto přijmou více než 250 miligramů methanolu denně, čili zhruba 32x více než limit EPA." (umíte si představit, co to s vámi dělá?!?)
Nejznámější následek požití methanolu jsou problémy se zrakem. (Jediný lok této látky stačí k tomu, aby člověk během jediné vteřiny oslepnul!) Formaldehyd je známy karcinogen, zapřičiňující mimo jiné poškození sítnice, ovlivňuje replikaci DNA a způsobuje porodní defekty.(!!!!!)
Roku 1993 FDA vydala nařízení, kde se muselo na etikety sladidla NutraSweet uvádět, že nesmí být vystaven teplotám nad 30°C. (Jaká je tělesná teplota?!?!!!!)
O tři roky později, 27.června roku 1996 bylo toto upozornění samotnou FDA zrušeno a aspartam se mohl používat (beztrestně!!!) do všech pokrmů, včetně zahřívaného zboží. (!!!!!)
...Aspartam bude asi jen další smutnou kapitolou o úplatcích, zastírání pravd, podplácení a klamání všech spotřebitelů, mocnými potravinářskými lobby, které mají dost peněz na to podplatit i samotnou FDA, která je svým způsobem také zkorumpovaná...
Co se týče našeho bílého zlata (cukr), toto zlato je zlatem pro ty, kteří jej prodávají, nikoliv pro ty, kteří jej konzumují. Každý, kdo má zdravý selský rozum, si může uvědomit, že bílý cukr není nic jiného, než čístá sacharoza, která tělu nepřináší nic, jen bere vitaminy a minerály a narušuje hladinu cuku v krvi. Jediné, co je na ní příjemné, je sladká chuť. Ovšem v porovnání s aspartamem je vlastně neškodný.
A co diabetici, kteří cukr nemohou a kterým američtí lékaři nedoporučují konzumovat NutraSweet, protože vyvolává mnoho diabetických komplikací? (Ostatně ví toto Česká společnost diabetiků, která aspartam doporučuje?) (!!!!!)"

Vždyť existuje ječmenný a rýžový slad, ovocný cukr, med... a také rostlina Stevia, která je mnohem sladivější než samotný aspartam... ta je bohužel zakázaná... proč? Protože byste byli nedej bože zdraví... ale vždyť jim tady nejde o vaše dobro... pochopte to už konečně! Jde jim o jejich kapsy! - Aspartam je vedlejší produkt nějaké sračky.. to je přece mnohem levnější, než pěstovat Stevii, navíc tím podporují slavnou farmacii, která se na vašich nemocech přiživuje jako pijavice!!!

Aspartam byl jednu dobu v Americe používám jako biologická zbraň a dnes vám to cpou do jídla!!!!!

Dále budu pokračovat velice stručným výtahem z knihy ,,VÍM, CO JÍM - průvodce ,,Éčky" v potravinách":

,,Aspartam je syntetické sladidlo a látka zvýrazňující aroma. Byl objeven náhodně při vývoji léku na žaludeční vředy a v přírodě se přirozeně nevyskytuje. Aspartam by¨l považován za dokonalé umělé sladidlo a výrazně přispěl k rozmachu průmyslu nízkokalorických potravin. Látka je asi 180x sladší než cukr.
...je stabilní v pevném stavu, často se proto používá v sypkých a tabletovaných výrobcích (to jsou hajzlové, co?). Používá se jako stolní nízkokalorické sladidlo (stolní sladidlo IRBIS) a jako sladidlo v sypkých směsích pro výrobu nejen nízkokalorikých, ale i běžných nápojů (nápoj v prášku Tang). Setkáme se s ním ve žvýkačkách (Wrigley) a v jogurtech (Yoplait Light, Danone Vitalinea).
... Ve vysokých dávkách způsoboval aspartam neurotoxické účinky u hlodavců...
...Jedinci trpící vzácnou genetickou poruchou zvanou fenylketonurie se musí vyhýbat potravinám obsahujícím aspartam...
...Aspartam je spojován s rakovinou mozku, která se v západním světě vyskytuje stále častěji...
... Pozor, aspartam zvyšuje chuť k jídlu, i když se jedná o nízkokalorické sladidlo, které většina lidí používá ke snižování váhy. (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Podle některých konzumentů jsou nápoje slazené aspartamem návykové. Tito jedinci jsou schopni vypít až 15 plechovek denně. U citlivých jedinců se po požití dietních limonád dostavují různé obtíže, například bolesti hlavy, či závratě, svědivé vyrážky a PORUCHY CHOVÁNÍ ( u dětí)."

Tato skutečnost je již několikrát ověřena...v německu byla žena, jejíž dítě bylo extrémě agresivní, neovladatelné a vše ničilo... po vysazení aspartamu po poradě s lékařem (asi jediný rozumný lékař na světě) se z něj stal hotový andílek, při opětovném podávání aspartamu se všechny dřívější účinky vrátily.

Dále... oficiální magazín amerického vojenského letectva uveřejnil v květnu 1992 následující text:
,,Účinky aspartamu i když je přijímán ve velmi malých dávkách, mohou v těhotenství postihnout plod. Poruchy s souvislosti s aspartamem se u lidí projevují už i při malých dávkách, obsažených v jediné žvýkačce.
...Fda neudělala a nedělá vůbec nic pro varování veřejnosti...
...Jak oznámil magazín OMNI (květen roku 1994): FDA schvaluje zabijácké drogy jako na běžícím pásu... 51% léků schválených právě Federální agenturou pro potraviny a léčiva představuje vážná rizika a může vyvolat nepříznivé reakce, vedoucí k trvalé invaliditě či úmrtí... na předepsané léky umírá každoročně 80-120 000 Američanů. Toto zvěrstvo souvisí jen s penězi a už nemá vůbec nic společného se zdravotnictvím. Monsanto vytěří ze svého toxického aspartamového dolu přinejmenším miliardu ročně. Za to si může a také kupuje mnoho úředniků! Proč FDA povoluje smrtící drogy? FDA totiž nepracuje pro lidi, ale pro průmysl."

Molekula aspartamu se skládá ze tří složek: kyseliny asparagové, fenylalaninu a metylalkoholu. Už při 30°C se začíná vysokou rychlostí rozpadat.
Náklaďáky naložené dietními limonádami stály v průběhu operace Pouštní bouře po celé týdny pod horkým arabským sluncem, a v důsledku toho si tisíce zdravých amerických mužů a žen po celé měsíce pochutnávalo na formaldehydovém koktejlu. Po návratu domů se u nich projevily příznaky choroby, nazývané ,,syndrom války v Perském zálivu"!

MSDA požadovala, aby byl aspartam v limonádách zákázán! To se ovšem nestalo a jakmile začaly cinkat pokladny, byly všechny námitky rychle zapomenuty.


Zásoby formaldehydu se ukládají v tukových buňkách, obvzlášť na kyčlích a stehnech. Od doby, kdy byl NutraSweet propuštěn na trh, epidemie obezity doslova explodovala! Chcete být pořádně tlustí? Pijte hodně Coly Lite! Později k tomu jako malý bonus můete dostat ještě cukrovku, oslepnout, podlehnout chronické únavě a nkonec příjde zubatá s kosou.

Radím všem pacientům s cukrovkou a hypoglykémií, aby se důsledně vyvarovali konzumace aspartamu!!! - zahoďte ta odporná sladidla a pěstujte na černo Stevii!

Nervový chirurg, Russell Blalock ve své knize ,,Excitotoxins, taste that kills" (Excitotoxiny, chuť která zabíjí) píše: ,,U aspartamu mne vážně znepokojuje jeho souvztažnost s mozkovými, stejně jako pankteatickými, děložními a vaječníkovými nádory a skutečnost, že provokuje takové množství syndromů k nerozeznání podobných příznakům Alzheimerovy choroby." - Tohle mluví za vše.

Aspartam je nejsmrtelnějším toxinem v naší společnosti!!!!!!

Na všech výrobcích obsahujících aspartam by měla být následující výstraha:

POZOR! TENTO PRODUKT OBSAHUJE JEDOVATOU CHEMICKOU SLOUČENINU:
DRŽET MIMO DOSAH LIDÍ!
GENOCIDNÍ!
CO MŮŽETE UDĚLAT? - ŘÍKEJTE TO VŠEM!

Aspartam má mnoho názvů (zdokumentovaným je asi padesát, dnes už jich bude více), ale nejznámější a doufám že snad i nejpoužívanější jsou tyto:

Aspartam, Acesulfam K, Irbis, Sponful, NutraSweet, Fenylalanin, E-951, E-953 (pravdpodobně i E-954 a E-955.)

Dnes vás milí přátelé už tráví tímto jedem skoro všude, ale mohu vás alespoň varovat před:

Veškerými žvýkačkami, Znojemské okurky, některé marmelády, jogurty, stolní sladidla, některé majonézy, hořčice, saláty, vitaminové přípravky, ovoce a zelenina v sladkokyselém nálevu, některé druhy piv, včetně nealko, dětské preparáty...

Tento seznam samozřejmě není úplný, snad jen ještě jedna rada:
Pečlivě čtěte obaly, jakmile uvidíte aspartam, vůbec se nerozmýšlejte, okamžitě výrobek vraťte do regálu a koukejte si najít něco jiného...0
před 10 lety Gertrúda

Pepa, moc pěkně napsané. Já tyto informace šířím dál, bohužel jsem pak v okruhu přátel za cvoka, slýchávám odpovědi typu na něco se umřít musí, nebo že jim nic není a ať s tím neotravuji. Ono dokud lidé nejsou nemocný, nepociťují na sobě žádné známky ohrožení se sebou nic nedělají. Bohužel je to smutná pravda.

0
před 10 lety Jirka

Tyhle 2 éčka jsou opravdu děsivě škodlivá.

0
před 10 lety 6sense

"Veškerými žvýkačkami" jak je uvedeno tak ne :), spíše bych to napsal jako většinu žvýkaček bez cukru... protože jsem po dlouhém hledání našel žvýkačky bez cukru a zároveň aspartanu, acesulfanu a sacharinu - vyrábí je Marks & Spencer, všechny jsem ofotil a jsou tady v seznamu...
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky
Nejhorší obsažená látka v nich je Cukralóza.

0
před 10 lety 6sense

fakt je to moc dlouhý... bude to doba než to přečtu, ale už vidim další protitvrzení, nelze všechno házet do jednoho pytle... proto je i tento web aby se to rozlišilo a né aby se sířily bludy...

např:
"
Aspartam má mnoho názvů (zdokumentovaným je asi padesát, dnes už jich bude více), ale nejznámější a doufám že snad i nejpoužívanější jsou tyto:

Aspartam, Acesulfam K, Irbis, Sponful, NutraSweet, Fenylalanin, E-951, E-953 (pravdpodobně i E-954 a E-955.)
"
Aspartam má mnoho názvů ? leda E kód a pak nějaký chemický, možná ještě nějakou jinou řečí...

Ty éčka jsou úplně něco jiného... nemůže se napsat co způsobuje aspartan a pod to napsat úplně jiné éčka, že jsou totožná...

Acesulfan je vadný, ale také něco jiného, pak jsou názvy sladidel, kde je aspartan uveden, to by se mohlo místo označení aspartanu zde uvést všechny výrobky aspartan obsažený :D.

Dále pak kódy:
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
E951 je aspartan, E953 je isomalt a má skóre 2 a ani náhodou do tohohle výčtu nepatří, E954 je sacharin, sice taky vadný, ale je to prostě jiná látka. E955 je cukralóza, skóre 3, takže neházet vše do jednoho pytle!!!

Po těchto dvou nafouklých věcech už ani nemam chuť to celý číst..., i když by to možná bylo zajímavý, ale když se to přifukuje, tak něco nemusí být vůbec pravda, takže radši nečíst :)... jak ten nepodložený seznam éček co kdysi létal emailama, kde E330 (kyselinu citrónovou) označovaly za rakovinotvornou... - TO TEDY ROZHODNĚ ŠÍŘIT DÁL NEHODLAM, JEŠTĚ BYCH BYL ZA VOLA, kdyby se tam našla další přifouknutá věc...

0
před 10 lety terinka

Nechápu, jak potraviny s těmito sladidly může někdo nakupovat. Větší jed v jídle jsem neviděla.

0
před 10 lety maniak

to 6sense:
je moc hezký,že jsi nafotil seznam žvýkaček bez aspartamu a acesulfamu K..ale podívej se na složení třeba žvýkaček airwaves..jsou tam hned jako první..
a ty obsahují obě tyto sladidla s nežádoucímy účinky ;-)
jen aby to někdo špatně nepochopil a automaticky si podle těch obrázků nekoupil něco jiného než by čekal,..

0
před 10 lety 6sense

:) Vždyť já vím, že to je ve VĚTŠINĚ žvýkačkách co se prodávají, ale NE U VŠECH, taky mi to dalo dost práce a měsíců najít bez... všude kde jsem viděl nějaký neznámý nebo nový obal žvýkačky, tak jsem hned studoval obal. Jednou jsem šel kolem Marks and Spencer a tam jsem konečně objevil první bez těchto dvou zmíněných sladidel. Dále bych přidal i bez sacharinu, protože ten jsem taky minimálně v jedný žvýkačce viděl.
Kdyby tam byly ta čísla škodlivosti, tak by bylo jasně vidět rozdíl mezi těmi s aspartany acesulfany a mezi Marks and Spencer. Všechny ostatní vyfocené žvýkačky bez cukru mají přísady a sladidla se skóre až 6. Zmiňované Marks and Spencer mají maximálně 3 a to je Cukralosa:
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E955

zmíněné žvýkačky, které jsem nafotil jsou tyto:
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky/marks-spencer-sugar-free-liquid-filled-blackberry-
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky/marks-spencer-sugar-free-liquid-filled-menthol-euc
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky/marks-spencer-sugar-free-peppermint-gum-with-sweet
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky/marks-spencer-sugar-free-spearmint-gum-with-sweete

0
před 10 lety Jirka

Včera jsem na anglickém serweru četl o 3letém děcku se silnými křečemi. Doktoři byli bezradní a z diskuse vyplynulo, že příčinou by mohla být umělá sladidla.

0
před 10 lety petrželka

tak na 3 létém dětsku se to lépe projeví než na dospělém jedinci, tělíčko je ještě malé, bezbranné, je na to na každém a na jeho přístupu k sobě samotném.

0
před 10 lety Jirka

Mrknul jsem na stránky Hanácké kyselky, jediné co se dá pít jsou Bio, ve všem ostatním je sacharin.

0
před 10 lety petrželka

já naštěstí vodu kupovat nemusím, ale chápu, že pro spoustu lidí se voda z kohoutku nedá pít, spočítala jsem že díky tomu ušetříme přes 1000,- měsíčně, občas kupuji džus, a tam sleduji zda neobsahují sladidla a jiné,

0
před 10 lety anička

Dokud lidi nepřestanou kupovat tyto výrobky, pro nás, co je nekupují nic nezmůžeme, protože nás je pořád málo. Jedině tlak spotřebitele na výrobce může něco změnit.

0
před 10 lety market

Lidi co kupují nápoje se sladidly zejména dětem jsou buď neznalý tomu co kupují nebo je jim to lhostejný. Už prý dávka 20 mg na kilogram váhy je rakovinotvorný.

0
před 10 lety ms

Pro Pepu:...syndrom války ze zálivu byl způsoben vakcínami proti anthraxu...(ale, jak jsem si tě přečetl, tak začínám věřit, že by v tom mohly být i ty flašky pití s aspartamem...zajímavý postřeh...:-) )s tím methanolem, formaldehydem a kys. mravenčí jinak souhlas.

0
před 10 lety Michaela

To co tady čtu,mě děsí.Máme diabetické dítě a kromě vody TOMA NATURAL s příchutí nevím co mu mám koupit.Bud to je s cukrem nebo s umělým cukrem.A nastává druhý problém ,nedají se koupit pokaždé.Pokud někdo znáte vodu bez cukru a bez umělých cukrů,něco jako TOMA,napište.Díky Michala ze Zlína.

0
před 10 lety Pavel

POZOR, všechny výrobky obsahující umělá sladidla (nejčastěji ASPARTAM) jsou zdraví nebezpečná. Aspartam je jed, který se ukádá v tělě a je rakovinotvorný. A nejen ON !!! Nepijte a nejezte, co obsahuje umělá sladidla.

0
před 10 lety Bendy

Zdravím všechny příznivce hledání Éček v potravinách:-),i já vlastním skvělo to knihu Průvodce éček...nicméně..přispěji taky jedním objevem, který mne trochu zarazil..v současnosti mému dítku začaly růst první stolička, co budu přehánět, proplakává každou noc..to jen tak na okraj..hledám co by nám ten růst usnadnilo..a ejhle..existují speciální gely, které se natřou na dáseň..úleva slibovaná výrobcem..existuje CITROVITAL DENTÁLNÍ GEL a při jeho složení jsem kromě jiného objevila i Aspartam a Acesulfam v ruku v ruce spolu..sice stále studie dokazují jak to škodlivé není, samo že jsme zatím zůstali bez gelu..mimochodem doporučuji pro neznalé přečíst si knížku od JOHNA VIRAPENA-NEŽÁDOUCÍ ÚČINEK-SMRT..sic je to tak napůl pravda, páč člověk co přes třicet let dokázal lhát bude lhát i ted, ale i kdyby to byla jen polovina pravda..hustýýýýý...už chápu proč mi doktor dokázal předepsat kortikoidní mast do očí pro 2 měsíční dítě..Nic, mějte se všichni fajn a přeju nadále odhalování a hledání všeho špatného..:_))

0
před 10 lety Pavlína K.

Dobrý den,
zdravím všechny návštěvníky, kteří nechtějí pít drahé balené vody. Já jsem byla odjakživa citlivá na vodu, která nebyla čistá, pramenitá. Vyrostla jsem v podhůří, doma jsme měli studnu a vodu dobrou. Ale když jsem přijela za kamarádkou do Hradce Králové a ta mi udělala čaj, dělaly se na něm hrozná, jakoby mastná oka. Čaj byl samý chlor, nedal se pít. Ani v Praze jsem nechtěla pít vodu z kohoutku, kupovala jsem si balenou, ale zjistila jsem, že ani ta není kvalitní. Navíc, už jste si někdy kladli otázku: Proč čistá voda z kohoutku nevydrží v pet láhvi např. 3 měsíce jako ta balená? Proč asi, v balené jsou konzervanty, o nichž se raději nikde nepíše!
Tak jsem situaci vyřešila tak, že jsem si pořídila filtrovací konvici, která je naprosto úžasná. Jmenuje se Brita Marella, ale vyrábí ji také jiné firmy. Dejte si do vyhledavače např.: "filtrační konvice". Nebo si pořiďte nějaký domácí filtr - říká se tomu např. šestistupňová osmóza... filtrace a následná mineralizace vody. Ovšem, dala bych si pozor na takové zařízení, kde se při mineralizaci dostává do vody Fluor, to je také velmi nezdravá látka. Lidé používají zubní pastu s flourem a přitom nevědí, že Fluor vůbec není tělu a především mozku prospěšný. Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč je na zadní straně pasty poznámka: Že si můžete dát ne větší množství než malé zrnko hrachu a při požití Fluoru z jiných zdrojů se poraďte s lékařem??
Kupuji si pastu bez Fluoru z Karlových varů, je výborná. Snad Vám moje potřehy nějak pomohou ;)
PS: Vodu je nejlepší pít holou, neochucenou, taková je pro lidské tělo nejlepší. A výborně působí 2 sklenice po ránu před snídaní, vyčistí Vám tělo a nastartuje organismus.

0
před 10 lety Jirka

Pavlína K.: Pozor spam!

0
před 10 lety Pavlína K.

No to snad ani není možné!!! Spadl jste z višně? Co si to dovolujete?! Hledím, jak si můžete dovolit něco takového!!!

0
před 9 lety rendy

..prectete si o fluridu,ktery se pridava do vody z kohoutku,zubni pasty atd..

0
před 9 lety Jana

Ahoj, tak jsem si koupila Isla mint pastilky proti kašli, jsem těhotná, tak jsem se snažila něco přírodního, ať miminku neublížím. A ouha, našel se tam aspartam-jedovatý aspartam ve vychvalovaných pastilkách s přírodním lišejníkem islandským. Jak tohle vůbec může někdo dopustit? Asi by na všech potravinách měla být značka vhodné pro těhotné ženy, protože najít něco zdravého na českém trhu je opravdové umění. Je rok 2011 a čas myslet víc na ekologii a zdraví jak na ekonomiku. Což se snad pomalu děje, ale nemohly by se ty nebezpečné ečka úplně zakázat?

0
před 9 lety Jana

Jo a vyhodila jsem za ty pastilky 122Kč. Nejsem odborník ani znalec, ale kdo takovou hloupost vůbec vymyslel, vyrábět nějaký aspartam když máme sladidla přírodní neškodící, to jsou o tolik drahší? Nebo by mě zajímalo o co tady teda jde?

0
před 9 lety Jana

Nebo to má být plus, že aspartam můžou cukrovkáři, když to není cukr, což nemám vyhledané, takže plácám, ale že aspartam může ublížit dalším lidem se nějak zapomělo. No jo mám vztek.

0
před 9 lety kao

Se zájmem jsem si přečetl příspěvek pepy z 11.9.2010 o aspartamu. Je až s podivem,kolik blábolů a odborných nesmyslů je možné dostat do jednoho článku. Autor asi nedával za základce pozor v chemii, zřejmě si někde přečetl něco o metanolu a myslí si, že stejné účinky má automaticky i aspartam. Každému soudnému čtenáři doporučuji přečíst si na galenus.cz v části aditiva dost dobře zpracované pojednání o tom, jak vlastně může aspartam lidské zdraví ovlivnit.

0
před 9 lety Josef

Sladím umělým sladidlem CANDISIN tbl. Je vyrobeno na bázi cyklamátu a sacharinu. Máte někdo bližší informace o kvalitě tohoto sladidla ?

0
před 9 lety David

Zdravím vespolek. Měl bych dotaz. Nemyslím si sice, že jsou umělá sladila něčím extra škodlivým (zvlášť u lidí žijících ve městě už je to prašť jako uhoď), ale zjistil jsem, že jsem dost citlivý na Acesulfam K po "chuťové" stránce. Vždy, když vypiji nápoj s tímto sladidlem nebo žvýkám žvýkačku, dostaví se podivný svíravý, suchý pocit v puse a v hrdle. Má to někdo taky tak? Nejsem na nic alergický, tak si říkám, že je to možná běžná reakce.

0
před 9 lety Rass

Pro hlubsi vhled do problematiky prosim prohlednete obsah tohoto odkazu.
http://www.sladkypolibek.com/sladkypolibek/Jed%20zvany%20aspartam.htm

0
před 8 lety Léňa

Dnes není zdravá ani čistá voda z kohoutku. Je v ní chlor a v Americe do ní dávají fluor. Ten je ještě jedovatější. Raději balenou vodu bez bublinek a neochucenou.

0
před 8 lety Léňa

A hlavně tyhle jedy způsobují také neplodnost.

0
před 8 lety Danah

Léňo, o to přece běží! Planeta Země už pod vahou lidí praská. Takže kontrola populace samozřejmě existuje.

0
před 8 lety eva

Chlór je to nejmenší zlo, za chvíli z vody vyprchá. Horší jsou zbytky z lidí-hormóny a antibiotika, které ani čističky neodstraní. Balená voda je zase ozařovaná, stojí víc peněz a musíte jí nosit z obchodu. Jenže jak to tak na planetě Zemi pokračuje, zanedlouho budem rádi, bude-li vůbec nějaká pitná k mání.

0
před 8 lety Roman

Aspartam je možná sračka. Ale jako umělé sladidlo např. do kávy je téměř neškodný. Aspartam se sice při 30°C rozkládá na methanol a další již nepodstatnější (méně škodlivé látky). Methanol se ale začíná odpařovat při 65°C. Takže v horké kávě nezůstane. Problém ale nastává ve žvýkačkách, atd.

0
před 8 lety Ivanqa

Léňa a Danah: Tak nevím, nevím, jestli tohle platí... Když jdu někdy nakoupit do supermarketu (v 8 večer po práci už normální obchůdky otevřené bohužel nejsou), většinou narazím na nějakou cigánskou famílii...hrůza a děs, co mají ve vozíkách, samé fosforově žluté vody, sladkosti, nekvalitní levnější potraviny...a s neplodností bohužel problémy nemají. Rozmnožovat se jim daří velice, velice dobře. Příčiny neplodnosti bych hledala jinde.

0
před 8 lety Anri

Apartam a metody jeho schvalování ... viz http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=112991#p112991 ...

0
před 8 lety Lucka

http://www.novinky.cz/zahranicni/295544-sladidlo-z-dietnich-napoju-patri-na-seznam-nebezpecnych-latek-tvrdi-expert.html
No ne? Tušili jste to? :D :D :D Tomu říkám novinka na Novinkách.cz :D (alias znovuobjevení kola):D

0
před 8 lety Bledá Tvář

Tušil a myslel jsem si to. Přestože jsem od r. 1997 diabetik na inzulinu, vyhýbal jsem se tomu. Když se člověk dozví, jak vznikal ... Že to byl vedlejší produkt při výzkumu pesticidů nebo hlavní? který nějaký Ind omylem ochutnal v nějaké anglické laboratoři ...

0
před 8 lety Lucka

Já měla pocit, že toto už je celosvětově známé :) Jen to někdo řeší a někdo ne.

0
před 7 lety N

Nez budete pokracovat v placani nesmyslu o Aspartamu, prectete si tohle...
http://galenus.cz/aditiva-aspartam.php

0
před 7 lety hombre

Mame stéviu.Vypestujte si a sladte namiesto aspartmanu,acesulfamu K.Sladené minerálky fuj.Nesladené minerálky v plastovom obale v teple,na slnku bez éčiek?Ha Ha.

0
před 7 lety Monika

My kupujeme Mattoni s příchutí Bílých hroznů. Její složení je v pořádku.

0
před 7 lety Magda

Nejlepší je stejně pořídit si odšťavňovač:-), výborná chuť, zdravé pití a když si koupím v létě meloun, který někdy zlevní i na 5 Kč/kg, udělám z něho obrovské množství nápojů, takže i finančně výhodné.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 3


Přidat příspěvek