E250 a Deti

0
před 10 lety Sara.O

Dobry den,mam 4 letou holcicku a vzdy davam pozor na skodliva ecka kdyz ji neco koupim.Obcas ji koupim kruti sunku pro detia nikdy jsem nekontroloval co to obsahuje -- spolihal jsem na slovo(deti)az dnes jsem cetl ze to obsahuje nebezbecno E250, jak je to mozne ze to smi prodavat, jeste ze zduraznujou pro deti...

0
před 10 lety Jirka

V Tescu by měli prodávat uzeniny Tesco finest, bez dusitanů, bohužel u nás jsem žádné nenašel.

0
před 10 lety jasmínka

Když se podíváte na složení potravin určené především pro děti, zjistíte, že do toho dávají daleko větší s... než je nějaká e250, především bonbóny, lízátka a limonády, potraviny, které hrají všemi barvami obsahují fujky. Já jsem dříve také spoléhala, že jak je něco pro děti, je to ok, ale zmílila jsem se. Nechci házet všechny tyto popsané výrobky do jednoho pytle, samozřejmě se najdou dobré. U kojenecké stravy jsem naštěstí ještě nenarazila, že by bylo z pohledu složení něco pochybného, ale textu děti si dávám pozor.

0
před 10 lety Eva

Slovo "děti" - Dětská šunka apod. je pouze reklamní název, obvykle najdete v letáku,že Dětská šunka není vhodná pro děti do tří let. Každý si může nazvat jak chce potravinu, je to jen reklamní trik. Běžně prodejné uzeniny obsahují všechny dusitany, takže nejsou ani pro děti, ani pro dospělé. A k poslednímu příspěvku - hodně lidí s evyhýbá barevným a navoněným limonádám, ale co třeba obyčejné sterilované zelí, okurky apod., obsahují sacharin, který bych dobrovolně dětem (ani sobě) určitě nedala...je to fakt děsný, co se prodává. Moc všem doporučuji knihu Víta Syrového Tajemství výrobců potravin, obsahuje perfektní přehledné tabulky pro nás nakupující. Když si člověk pročte potraviny, které má doma, tak se dá zorientovat celkem rychle, co ano a co ne. Hodně zdraví do nového roku!

0
před 10 lety 6sense

Když se dá zde "Podrobné hledání potravin" zvolí se uzeniny a jen bez E250, tak už to vyhodí pěkný seznam, i když v poměru oproti s E250 je to jen malý zlomek. O čem vím, tak mezi ně patří ještě uzeniny Tesco Finest a jak mi odepsaly e-mail z Teska, tak ještě z pultového prodeje teska "Šunka pro děti výběrová" a "Debrecínská pečeně". Šunku od kosti z pultového prodeje jsem již nafotil a je v tom seznamu. A psaly, že se snaží eliminovat E250 i v dalších produktech.

0
před 10 lety Honza

daleko větší s... než je nějaká e250 - E250 bych jako škodlivinu v žádném případě nepodceňoval. Nusitanový ion reaguje s aminoskupinou (vč. nukleových kyselin) za vzniku nitrosaminů, které po odštěpení dusíku dají hydroxylovou skupinu. Nahrazení aminoskupiny hydroxylem v bázích nukleových kyselin je podkladem pro mutagenní a karcinogenní účinek dusitanů.

0
před 9 lety Iveta

já nechápu kolik hnusů můžou nacpat do dětského Jupíka. Maminky to dětem kupují, ale už nevidí, jaký je uvnitř hnus. Než pít Jupíka, tak je lepší čistá voda.

0
před 9 lety marky_p@

Tak jsem také začala sledovat složení potravin a jsem z toho docela špatná. Oba s manželem máme uzeninu cekem rádi a tak když začala dcera jíst v roce a možná i o něco dříve namazaný rohlík plus něco - sýr nebo salám, tak jsem se jí snažila dávat nějaký ten lepší, jako šunku...., ale ani ve snu mě nenapadlo, že v tom jsou takové.....a to jsem si vždy našla, co v jakém období už může jíst atd., ale o tom, že šunka je fuj a že jí děti nemají jíst nebo jen nějakou speciální, to jsem tada nikde psané neviděla. Podle mě by na to snad měla upozornit dětská doktorka, protože já bych skoro řekla, že to ona mi doporučila, že už může ke svačině nějaké pečivo s ....., no jsem z toho opravdu zklamaná a budu doufat, že to nebude mít nějaké následky, teď už teda určitě nic takového kupovat nebudu. Jenže doufám, že není pozdě, teď když už je dceři skoro 4.

0
před 9 lety Danah

marky_p: No jistě, doktorka!!Ta potřebuje mít z vašeho dítěte pacienta, ne zdravé děcko, které ji navštíví až v 15 letech. :-)))Věřte jenom sobě a své lásce k dítěti.

0
před 9 lety vercounek

marky : rozhodně není pozdě! Mě onehdy dětská sestra taky vřele doporučovala Activii, musela sem se smát fakt

0
před 8 lety Peter

dovolte mi udelat malou reklamu na slovenske vyrobky Mecom-u bez dusitanu (E250)
http://www.mecom.sk/sk/products/category/mecom-natur-parky

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat příspěvek