E508 - Chlorid draselný ( Sylvín )

0
před 11 lety aborex

Da sa brat tento clanok vazne? http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=2540

0
před 11 lety iveta

Jen sem to lehce proletla (ted se me to nechce cist cele) a uz jen slovo jako toxicky sodik ve me nevzbudil duveru stejne jako vzhled stranky..vypada to na nejake fanatiky.. Nevim co je na sodiku toxickeho - je dulezitou soucasti mimobunecne tekutiny, draslik je zase dulezitou soucasti nitrobunecne tekutiny a jako takovy by meli byt v rovnovaze. V nadmernem mnozstvi a v nevyvazenem pomeru k ostatnim prvkum se kazdy makro ale zejmena mikro prvek stava toxickym..stejne jako vitaminy rozpustne v tucich zejmena vitamin A, E, D..

0
před 10 lety pje

S růstem přísunu NaCl (kuchyňské soli) do organismu se exponenciálně zvyšuje vylučování sodíku z organismu, čímž se nejen poruší acidobazická a biochemická rovnováha, ale hlavně přestane optimálně fungovat buněčný metabolismus se závažnými důsledky na kardiovaskulární systém a na celkový zdravotní stav. proto je nutné používat NaCl minimálně již s ohledem na to, že je obsažena ve většině zpracovaných potravin, a současně dbát na pravidelný přísun KCl k podpoře biochemické buněčné rovnováhy. Nelze se KCl předávkovat, organismus jednoduše přebytečné látky vyloučí do moči, aniž by se jakkoli dále účastnily buněčných biochemických procesů. NaCl je nutná pouze v malém množství k stabilizaci mimobuněčných tekutin - viz funkce biologického roztoku.

0
před 10 lety Jarin

Chtel bych timto prispet k oprave nazoru na Sylvin
reaguji na text k E508 kde pisete, ze nadmerne mnozstvi muze skoncit umrtim,
ale není specifikovano, ze nadmerne mnozstvi je nekde okolo 8000 mg drasliku denne, coz predstavuje cca 16000mg chloridu draselneho cca velka polevkova lzice denne, to asi nikdo do ust neda.

Viz tento odkaz
http://orgonet-team.blogspot.com/2011/05/podvod-s-nedostatkem-drasliku.html

je zrejme ze nadbytek zabiji, ale nedostatek zabiji také.
Ostatne i 6 litru ciste zdrave vody podane najednou vas spolehlive zabije.

Sylvinem(chloridem draselnym) solime uz leta a nepouzivame sodnou sul, stejne, jako to delali naši
predkove a tesime se vybornemu zdravi.

0
před 9 lety Jozef

chlorid draselný v potravinárskej kvalite sa dá kúpiť za dobrú cenu na http://www.biozero.cz/draselna-sul-chlorid-draselny-e508-1kg.html

0
před 9 lety Petr

ahojky, také jsem přestal používat "klasickou sůl" zde nakupuji chlorid drasený, v potravinářské kvalitě (E 508) -http://www.fichema.cz/chlorid-draselny-kcl-sylvin-1-kg-potravinarsky-p-741.html

0
před 5 lety Dana

beru 6 gramů  denně, protože mi to předepsali, pro nízké hladiny draslíku, z neznámých důvodů, při podetření na Gittelmannův sy


0
před 4 roky Aneta

Mně před pár lety zjistili katastrofální úbytek draslíku a rychle stoupající tlak. Tělo ho odmítalo udržet i přes nápor kapaček. Nakonec za to mohly nadledvinky. Proč to ale píšu - žádnej z doktorů mě nenavedl na možnost používat draselnou sůl. Jdu to zkusit. :-)

0
před 3 roky Jana

Dobrý den, také mám málo draslíku, proto jsem si koupila KCl a chtěla jím solit. Byla jsem ale zklamaná, když jsem zjistila, že je mnohem víc hořký než slaný, takže byl nechutný i smíchaný s NaCl. Na internetu se ale nikde o jeho hořké chuti nepíše. Jakou máte v tomto směru zkušenost vy?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 6


Přidat příspěvek