Éčka v lécích

0
před 8 lety Mirek

Dobrý den, většina si hlídá „éčka“ v potravinách, ale ne v lécích. Některá barviva a plnidla v lécích jsou zdraví škodlivá. Nikdo to neřeší.

0
před 8 lety Jirka

Já to řeším každý den už 15 let. Helicid, Diclofenac, VESSEL DUE F, Vitakalcin...

0
před 8 lety Kája

Barvy řeším tak, že je z pilulek omývám. A před výdejem léku si projdu příbalový leták a chci pililku se stejnou účinnou látkou ale jiným plnidlem od jiné firmy.

0
před 8 lety Marta

Kájo, myslím, že omýváním barev nečiníte nejlépe. Ne, že by ty barvy byly nějak zdravé, to určitě ne, ale ten povlak na lécích bývá i proto, aby se lék rozpustil třeba až po nějaké době, tzn. v místech, kde je to žádoucí. Jinak nejlepší je léky nebrat. Bohužel ne všem je dopřána ta možnost se lékům vyhnout.

0
před 8 lety Kája

Ano, vím to, proto si přečtu příbalový leták nebo se zaptám v lékárně, jestli má lak na tabletě tuto funkci :-).

0
před 8 lety Alena

Nedávno jsem dostala od alergologa vakcínu-kapky, které obsahovaly karcinogenní formaldehyd. Musela jsem je s odporem polykat…a stejně na alergii nepomohly.

0
před 7 lety Honza

Koupil jsem si cucavé bonbóny proti bolesti v krku. Byly příšerně sladké (po 4 vycucaných už mě bylo nevolno) ale navíc byly plné umělých sladidel, jako Aspartam a další…

0
před 7 lety Stana

Pokud to jde volit přírodní léčbu. Na bolesti v krku šalvějové kapky, na rýmu šťáva z cibule apod.
Někdy ale ta přírodní cesta není moc příjemná, takže volíme jednodušší cestu přes lékárnu a doktora. Pokud léky brát musíte, je to nutné zlo. A ano bohužel jsou plné umělých sladidel a barviv a dalších sajrajtů. No ale když vezmeme v úvahu, že každý lék má vedlejší účinky a většina ani neléčí, pouze tlumí příznaky...je umělé sladidlo a barviva asi to nejmenší. Mě taky velice naštvalo, když jsem si koupila velice drahý Wobenzym, který se považuje za všelék a jeho krásná oranžovo-červená barva není přírodní ale syntetická a karcinogenní.To mě od tak drahého zázraku odradilo.Mohli by to omezit alespoň v doplňcích stravy.Prostě šetří, je to o výrobci.

0
před 7 lety Kuba

Neznáte někdo nějaký jiný prášky na alergii obsahující Desloratadin 5 mg, ale aby měly co nejmíň éček? Bral jsem Aerius ale teď když jsem ho dobral, tak jsem zjistil, co za svinstvo to obsahuje (E132), když jsem zkoumal složení léku Desloratadin zentiva 5mg, který mi doktor předepsal místo toho Aeriusu... ale ten Desloratadin od Zentivy obsahuje taky to éčko :-( Našel jsem ještě pár dalších, třeba Desloratadin Mylan, ale ten obsahuje kromě E132 i žluť E110... Nevím proč tam sakra musej ty barviva-éčka cpát, proč to není bílý jako třeba Xyzal.

1
před 7 lety Léčitelka

Alergie je důsledkem špatného imunitního systému.!!To, co zde jmenujete, mi naježuje všechny chlupy!!!!Zamysli se nad svým způsobem života a dospěješ k názoru, že něco vybočilo. Psychosomatika je dnes již lékařsky uznávaný obor.Rakytník, kustovnice čínská, vitamin C a další přírodní produkty posilují imunitní systém. Chceš-li změnit život, změň myšlení. To se týká všech lidí, kteří se cpou prášky, kterým se říká-léky!!!Lékař léčí, příroda uzdravuje.Přečti si něco o auře, meridianech, čakrách a zjistíš, že člověk není jenom z masa a kostí!!!Nemoc znamená, že člověk nad sebou ztratil moc!!Ne-moc...nemá moc.Logické, že?

0
před 7 lety Danah

Stana: Jasně, že zákazník má vždycky smůlu. Mě vždycky dojmou ty řeči jako "Zákaznící si za to můžou sami, že to kupují" . Protože pořadí je dáno: Nejdřív se to vyrobí (uživatelů se nikdo neptá), a potom se to prodává!!

0
před 7 lety Stana

Léčitelka: Máte sice pravdu, ale je pořád spoustu nemocí, které ani bylinky nezvládají. Např. autoimunní, kdy člověk má "alergii" sám na sebe a jeho imunita je zvýšená. (Chron, revmatoidní artritida...) Tak nám řekněte, jak se zbavit třeba revmatoidní artritidy, když je to jen v hlavě?

0
před 7 lety karča

Léčitelka: taky jsem alergička, lék vezmu jen vyjímečně, ale někdy to bez něj nejde. Jím a žiju zdravě, rakytník, kustovnice....vše pro mě hodně známé pojmy. Bohužel stresu se zcela vyhnout nedá, práce apod. s tím souvisí... Neodsuzovala bych lidi, kteří nějaký ten lék užívají a vážila bych tak rázná a sebejistá slova. Určitě máte pravdu, ale to, co píšete, neplatí u všech na 100% !

0
před 7 lety Ivanqa

Léčitelka: Ne všechno je jen o člověku a jeho životosprávě a hlavě. Velký vliv má prostředí, ve kterém žijeme. Nikdy jsem alergiemi ani ničím jiným netrpěla, pocházím z vesnice, rodiče mají dům u lesa. Pak jsem nastoupila na vysokou do Ostravy, bydlela tam na privátě. Hned první jaro, jak začly kvést stromy a květiny, jsem začla mít rýmu a slzely a štípaly mě oči. Tak jsem to měla celá studia. Teď je to 3 roky, co bydlím opět jinde a letos poprvé po jarní alergii na pyly ani památky. Tělo se pročistilo od toho hnusu, co tam musí lidi dýchat a je mi zas dobře. Souhlasím tedy s názorem Karči.

0
před 7 lety Stana

Paní léčitelka je evidentně bez zdravotních potíží a ani pro nás nemá žádné doporučení.

2
před 7 lety Mavi

Bohužel mnoho léčivých přípravků v lékové formě sirupu, určených zejména dětem, obsahuje nejen konzervanty s mnohdy diskutovanými negativními účinky - to je z povahy lékové formy ještě jakžtakž pochopitelné -  ale často nesmyslně přidáváná barviva a hromady umělých sladidel a aromat. I malé děti jsou většinou schopny lék přijmout, i když není oslazen, a přidávání jakýchkoli barviv do léků ve formě sirupů je pro mne už úplně nepochopitelné. Dnes jsem dostala od pediatra recept na SUMETROLIM SIRUP, který lze podávat i kojencům, a obsahuje ponceau 4R, neboli E124 - košenilová červeň ( neplést s košenilou, která je alespoň z části přírodního původu, košenilová červeň je azobarvivo v mnoha zemích v potravinách nepovolené). Nevidím jediný důvod, proč to tam přidávat. U tablet ještě chápu, že když jich někdo bere 10, má barevné rozlišení, byť třeba nevhodným barvivem, určitý přínos - snížení rizika záměny a lepší orientaci. Ale sirupy dávkované většinou dětem? Nechápu, že na přídavné látky nejsou nějaké smysluplnější regulativy. Žijeme ve století obrovských možností daných rozvojem vědy a techniky, a místo abychom jich smysluplně využívali, trávíme čas nechtěným čtením mikroskopických nápisů na lécích a potravinách.

0
před 7 lety ilona.pastorkova

Naprosto souhlasím s Mavi, já například objevila nedávno košelinu - E120, v Laktobacílkách od firmy Swiss, dědeček je koupil mým dětem za necelých 300kč.... Nic méně jak Mavi píše neplést s košenilou, že je alespoň z části přírodního původu....s tím nesouhlasím, samotná košenila je na stupnici nebezpečných éček nejvýše a to 6, je to z oplodněné samičky červce....no prostě humus a mezi námi, spolknout sem tam broučka, co nám vletí do pusy není nebezpečné, jako tenhle nopálový červec....před týdnem jsem sem dávala tyhle laktobacílky, ale stále nejsou v seznamu potravin. Přidejte taky své léky, jak o nich píšete a cokoliv, co není v seznamu, moc nám to pomůže :-)

1
před 7 lety Danah

Často si říkám, jestli ty kapsle a potahované tabletky je nutné obarvit jako pro hloupoučké lidi, co neumějí číst, co je napsáno na krabičce? Pacienti, co polykají prášky, jsou považovaní za analfabety? Pokud by byli analfabeti, podá jim prášky někdo, kdo číst umí- takže stále se nedoberu příčiny, proč jsou léky plné barviv. Nejspíš je lepší nad tím nemudrovat a spolknout to: ideální pacient.

1
před 7 lety Aktiyata

To přece nejde, aby léky jenom léčily! Musí přece také škodit. Co by dělal farmac. průmysl, kdybychom byli všichni zdraví? Tak tam prdnou trochu éček, plnidel, sorban draselný, aspartam - karciogen. Je to jako se zbrojním průmyslem. Vyrobí zbraně, aby zajistily mír. Prodají je v "dobré víře" dvěma stranám, které se pak za tichého potlesku výrobce pobijí. Korunky se kutálejí výrobci, který vyrobí další a mnohem lepší mírumilovné zbraně. Je to začarovaný kruh stejně hnusný, jako farmaceutický průmysl.

0
před 7 lety aktiyata@

Koupila jsem bylinný sirup směs podzimních bylin na chřipku a nachlazení. Výrobce Klášterní officina Rajhrad u Brna. Odkazovali se tam na nějaké  tradice klášterních lékáren. A že jejich cílem je znovuobjevení zapomenutých receptur a finanční podpora obnovy významného kulturního a duchovního centra Benediktinského kláštera v Rajhradě u Brna. Koupila jsem si jejich sirup. Jojo, dobrý, ale zhořkl mi v momentě, kdy jsem se podívala na jeho složení. Ejhle.... sorban draselný! Stupeň škodlivosti č. 3. Alergen jako hrom! Takže milí moji Benediktíni, tohle bylo poprvé a také naposledy. Nikdy víc vaše výrobky nechci.

0
před 7 lety verrca

No, v některých případech je škodlivé éčko jen lehkým odvarem, protože látky, které se nacházejí v lécích obecně jsou kdovíjak škodlivé. Léky a přípravky, které nejsou na předpis, jsou většinou zbytečné, ale u těch potřebných na předpis je to horší...

0
před 7 lety Zuza

Dneska jsem si všimla že v kapkách Fenistil je kyselina benzoová, která je u nás zakázaná.

0
před 7 lety Stana

Zuza: Kyselina benzoová u nás není zakázaná, kde jste na to přišla?

1
před 7 lety sharunka03

Měli jsme doma spoustu léků, ani nevím proč. Dělala jsem nedávno čistku, prošlé a nepoužívané vyhodila. Snažím se brát léky, co nejméně, ani je vlastně, tak moc nepotřebuji. Vyhodila jsem například Coldrex nápoj, protože, co to obsahovalo za barviva, no hnus. To když už nápoj, tak si radši najdu od jiného výrobce, kde to budou samé bylinky a max. med nebo cukr. Dostali jsme jednou vzorek někde, pytlíček horkého nápoje myslím, že to bylo od Dr.Swise, nebo tak nějak, naprosto vzorné složení. Takže až budu potřebovat, tak si radši koupím tento, zřejmě to bude dražší, ale to už tak bývá, že zdravější je většinou dražší. Jinak se snažím, co to jde se léčit medem, citronem, zázvorem, dělám si z toho čaje atp. Prostě léčím si neduhy co to jde, přírodní cestou.

0
před 7 lety Danah

K diskusi výše: Kyselina benzoová je zdraví škodlivá. To je prostý fakt. Každý chemik to ví, a najde to uvedeno na bezpečnostním listě. Že se tato kyselina používá jako konzervační látka do nápojů, marmelád a jiných ovocných výrobků, do hořčice, směsí koření, do průmyslového kynutého těsta, je věc, kterou schválily vládní orgány pro použití v potravinářském průmyslu. Žijeme bohužel v době, kdy se kvalita mermomocí potlačuje kvantitou- proto nám příznivci těchto schválených potravinářských aditiv budou tvrdit, že je to jen otázka množství, co dělá kyselinu benzoovou rizikovou!! Jenže faktem je, že jed zůstane jedem, i když ho obalíte kilem cukru. Kvalitu nelze okecat. Tak i schválená kyselina benzoová nebude nikdy zdraví neškodná, i když bude na seznamu schválených éček. 

0
před 7 lety Stana

O škodlivosti nebo neškodlivosti kys. benzoové nemá smysl polemizovat. To je jasné, povolená ale bohužel je. Reakce byla pouze na upřesnění a k nešíření fám.

0
před 7 lety Jitulle

Přispívám do diskuze:co se antikoncepce týká tak z mnoha druhů jsem osobně byla "na umření" a netušila co mě je různé značky-názvy až jsem sedla k těmto stránkám a vybrala si sama značku dle složení, protože jsem alergik a i na potraviny a povedlo se.Zjistila jsem, co za mnohdy i zakázané látky se tam přidávají a potvrzuji,že problémy byly způsobené i tím. Užívám lék Xyzal od alergie-bez problémů-jen ospalost a proto lékař změnil lék na AERUIS-okamžité vyrážky,kterých jsem se 2r.zbavovala po léčbě určité nemoci "hnusnýma sajrajtama" a zbavila nyní jsou tady znovu a proč? AERIUS lék pro alergiky podávaný i malým dětem obsahuje věci které by alergik a člověk navíc se zánětem střev snad ani dostat od lékaře neměl! éčka karcinogenní barviva - mohla bych sloužit jako tester potravin v obchodě někdy je mě z něčeho skutečně na umření a pak zjistím např. jedovatou látku v pytlíkovém čaji-funguje to.

0
před 7 lety Jitka

Jitulle: Myslíte, že antikoncepce je pro tělo nějaké terno?

0
před 7 lety Kuba

Jitulle: přesně tak, mám alergii na pyl + přes rok ekzém a doktor mě taky změnil lék z Xyzalu na Aerius, kvůli tomu, že je prý účinnější na tlumení ekzému (což o něco lepší bylo). No bušilo mně po něm víc srdce a cítil jsem se po něm takovej nervoznější, takže jsem se vrátil ke Xyzalu. Další důvodem byly ty barviva... Taky nechápu, jak to doktoři můžou předepisovat, když už to je teda vůbec schválené... A to mně ten Aerius napsal 2x denně :-D (v letáku je max. 1x denně). Pak jsem byl u jedné doktorky ve Fakultce a ta mně napsala 3 léky, z toho dva 2x denně (a jeden z toho byl Aerius pod jiným názvem), takže to vycházelo na 5 prášků za den. Na což jsem se taky vykašlal, nejsem pokusnej králík a zůstal jsem u Xyzalu.

0
před 7 lety Danah

Pan domácí si dnes přinesl od doktorky antibiotika- Erythromycin. Hned se s vámi podělím o složení: Kromě účinné látky je tam: kukuřičný škrob, natrium crosscarmelosa, Povidon, mastek, stearan hořečnatý, E464 (hydroxymetylpropylcelulóza), Macrogoll 6000, E127 (erythrosin), kopolymer kyseliny metakrylové a ethylakrylátu, a E433 (polysorbát 80). Abyste tohle zvládli, musíte mít absolutně zdravý trávicí traktor. :-)))

0
před 7 lety Martin Vozka

Jenže po tomhle právě přestane být trávící trakt zdravý :-(

0
před 7 lety Jirka

Danah, jsem na antibioticích tři měsíce a vypadá to, že už budu nadosmrti. Ještě můžu zkusit Imuran, to je poslení šance. Podělanej syndrom Churg-Strauss.

0
před 7 lety Slunew

já měla pocit, že na strausse se dávají kortikoidy a ne antibiotika...teda ne že by to byla výhra, ale přeci jenom je to jiný typ léčiva postihující trochu něco jiného.... nicméně tyto zdravotní problémy skutečně nezávidím....

0
před 7 lety Jirka

Kortikoidy beru 16 let, už to nestačilo. Antibiotika, marihuanové masti.

1
před 7 lety Slunew

No v tom pripade mate chemie vic nez dost:-( mozna by stalo za uvahu nepridavat dalsi ze stravy. Zdrav nikdy nebudete,ale nemuselo by se to tak rychle zhorsovat...

0
před 7 lety Danah

Já vím, že Jirka je statečný a snaží se nakupovat a jíst zdravě. Jirko, přejeme Ti hodně sil. 

0
před 7 lety Jirka

Díky Dano.

před 6 lety jirina

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 1


Přidat příspěvek