Kód E zavedla EU...

0
před 9 lety Monika

Dnes mi přišlo emailem :
" Kód E zavedla EU pro přídatné látky, které byly podrobně zhodnoceny na základě toxikologických studií a jsou v povolených dávkách bezpečné pro zdraví konzumentů.
Pro některé skupiny potravin jsou povoleny pouze některé druhy přídatných látek.
V rozporu s tím je však označování přídatných látek kódem E vnímáno veřejností spíše negativně. Tím tak paradoxně nedochází k naplnění původního záměru poskytnout spotřebiteli konkrétní informaci o tom, že obsažená přídatná látka je bezpečná.
V případě bílého jogurtu nejsou dnes povoleny žádné přídatné látky, v případě jogurtů s ochucující složkou mohou být přítomny pouze ty přídatné látky, které se do výrobku dostávají přenosem z použité ochucující složky, pro kterou byly povoleny (např. barviva, sladidla, konzervanty, apod.)"

Je to reakce na můj zájem o složení a původ potravin,který většina mého okolí vnímá jako nesmyslný.
Zajímá mě váš názor. Děkuji

0
před 9 lety Dita

Monika, jestli na tebe kouká okolí nechápavě, nic si z toho nedělejte. Na západě, je zcela běžné, že konzumenti zkoumají co jedí. Například, jsem četla, že v Rakousku lidé berou vhodné stravování jako investici do svého zdraví a proto se hodně zajímají co jedí, zde je to spíše naopak, udělat ze sebe chudáčka hekavého. Pak se, ale nemůžeme divit, že se sem vozí odpadky, které ještě v super nejvíc akci někdo nakoupí.

Víte, kámoška před třemi lety, se mi v uvozovkách posmívala, se slovy - to bych musela být v obchodě hodinu, kdybych zkoumala složení, nebo slova nám to chutná. Dnes má ročního syna, má problémy s dýcháním, vyrážky - asi alergie. Najednou se zajímá co dává dítěti, prostě dokud na ně nezaklepe nemoc, tak se s nima nehne.

0
před 9 lety Danah

Někdy ani ta nemoc mnoho nezmění. Vždyť vidíte všude kolem sebe, jak je potlačováno a zesměšňováno být zdravý v souvislosti s jídlem. Když vám něco je, máme pro vás pilulky. Nebo operaci.:-)) Naši lékaři jsou v transplantacích a amputacích špičkoví. POkud se proflákne, že nějaká rostlinka má léčivé účinky, jsou informace dávkovány velmi opatrně, žádná masová kampaň nehrozí: aby si náhodou lidi nedali dohromady fakt, že více bylinek je jednoduše léčivých a prospěšných.

0
před 9 lety Lucka

Přesně tak, leckdy s člověkem nezacloumá ani to, když už pomalu leží na smrtelné posteli. Největší kámen úrazu je, že z těhlech lidí jsou živí doktoři a markety apod. a asi ještě dlouho budou.

0
před 9 lety Danah

Úplně nejvíc nevděčné je, když chcete pomoci nejbližším v rodině: to je fakt peklo, dívat se na utrpení člověka, který ale tvrdošíjně odmítá vaši pomoc. Nakonec přestanete bezmocně plakat a uvědomíte si tu děsnou pravdu: je to jen jeho volba, nemůžu s tím nic dělat.

0
před 9 lety Lucka

Souhlasím, u nás to chodí tak - ať už jde o obyčejné nachlazení, rýmu nebo jiné zdravotní neduhy - jakmile mu doporučím třeba bylinky už si klepe na čelo, proč by měl spoléhat na nějaký byliny a čekat na vyléčení, když stačí polknout prášek a je po starostech.
Spíš mi dá ještě najevo, že jsem asi lehce opožděná, když dávám v dnešní době prášků přednost přírodním bylinkám.

0
před 9 lety Monika

Děkuji Vám za Vaše odpovědi. Je to opravdu těžké. Naposledy jsem se dozvěděla, že když jsme mohla jíst normálně dosud, tak přece můžu i dál... a to mi je 36 let!

0
před 9 lety Danah

Co je vůbec "normální"? Potraviny vyráběné v chemické fabrice? Asi ano. Už to málokomu připadá divné, natož nebezpečné. S lidstvem to jde prostě z kopce. Ztratilo pud sebezáchovy.

0
před 9 lety Lucka

Párkrát jsem se zamýšlela nad tím, proč vlastně tolik lidí tak striktně odmítá přejít na zdravější a spravedlivější způsob život, je to kvůli zvyklostem, málo penězům, lenosti nebo jen ze strachu, že se bude lišit a bude právě on ten "jiný"...?

0
před 9 lety Dita

Podle mých poznatků je za tím lenost a že jim to chutná. Nemyslím si že je to o penězích, to vypadá jen první pohled. O proti tomu, ten kdo nakupuje jenom levné potraviny (jogurt za 3,-, limonáda za 2,-, máslo za 15,-, teda jestli se ty potraviny dají takto vůbec nazvat) dá ve výsledku za potraviny daleko více a navíc ještě jídlo vyhazuje do koše, ale u mě to jsou peníze co vyhazuje do koše.

0
před 9 lety Dita

A ty peníze co vyhodil do koše si za to může koupit nerecyklovanej chleba, české máslo za 28,-, jogurt za 12,- a místo sr..limonády kvalitní džus a věřte že z toho nic nevyhodí.

0
před 9 lety Amanita@

Take se hlasim do klubu blaznu.... a ted jsem se divala na stranky SZPI Statni zemedelske a potravinarske inspekce v domeni, ze se snad uz neco musi zacit dit.... misto toho jksem narazila na tento clanek http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1005732&docType=ART&nid=11324

Ktery presne nahrava vsem, co mi rikaji ze jsem histerka, kdyz nekupuji "eckoshity"

0
před 9 lety vercounek

"eckoshit" to je moooooooooooooc pěkný název, to budu používat :D :D :D

0
před 9 lety vercounek

taky si myslím, že jsou v tom peníze a lenost, nikomu se nechce se vzdát vepřového a klobásek atd... žerou to odjakživa, no a kyž je zbourá žlučník, jdou si pro prášky....

0
před 9 lety Amanita@

K tomu prechazeni na zdravou stravu, ja jsem ted na rodicovske dovolene a neni pro mne problem si x veci udelat doma, mam cas... mam taky cas stravit v obchode 40 minut lustenim minietiket (uz totiz neverim na "zajete potraviny" a etikety kontroluji vzdy nebo v urcitych intervalech).... ale nevim nevim jak to bude az budu od rana do vecer v praci.

Casto se ale setkavam s tim, ze lide proste neveri, ze by "Ti nahore" dovolili prodavat nejake jedy.... a s tim, ze reknou jedli jsme to vzdycky, jedli to nasi, tak proc ne ja...

0
před 9 lety Danah

Amanita@ To je mi právě divné, když lidi nepoznají, že je jejich vlastní vlády nenávidí a dělají všechno proti nim!Kdyby přijali tu smutnou pravdu, pak se najednou všechno objasní.:-))Občané se totiž přemnožili, tak co s nimi? Pokud přijmeme fakt, že nás vlády nenávidí,najednou dávají smysl chemikálie v potravinách i vodě, represivní zdravotní "péče", kde vám neřeknou, co dělat, abyste byli zdraví a mlčí se o prevenci, alternativní metody kriminalizované a zpochybňované. Daňový systém, co dře lidi z kůže, trestní zákony nastavené tak,aby oběť (pokud přežije)neměla žádná práva a navíc musela vše zaplatit, útočník má právní servis a vše zdarma, následuje symbolický trest, (posléze zkrácený na polovinu)..Drogy se prodávají policii před nosem a všem to vyhovuje! Narkomani mají skvělý servis a podporu. Lidem, co pracují, se nastaví věková hranice pro důchod tak, aby zemřeli v práci. Všechno to dává smysl ten, aby se snížil počet obyvatel. A my musíme nějak tu genocidu přežít.:-))

0
před 9 lety Amanita@

Danah to ja to takhle negativne tedy nevidim..... mimochodem i v parlamentnim bufetu se prodavaji sracky... :)

0
před 9 lety Danah

Amanita@: O parlamentním bufetu nic nevím. A jinak- v čem nemám pravdu? Tak mi řekni prosím něco pozitivního, takových zpráv není nikdy dost, sem s nima!

0
před 8 lety Danah

Nedočkala jsem se......

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 1


Přidat příspěvek