Kypřící prášek a soda

0
před 10 lety Tweetka

Jaký je mezi nimi rozdíl. Když nemám sodu dám kypřící prášek a naopak.

0
před 10 lety Megi

v kostce:
soda = hydrogenuhličitan sodný;
kypřící prášek = soda + difosforečnan disodný + kukuřičný škrob

0
před 7 lety Lucka

Dá se prosím něčím nahradit kypřící prášek - kypřidlo, popř. vinný kámen či droždí - prostě použít nějakou surovinu, který by uměla nakypřit, pozvednout těsto?

0
před 7 lety Kloky

+Lucka Docela zákeřná otázka. :) Ve zdravých receptech je podle mě nejčastěji na nakypření soda. Ale je spoustu receptů, kde se kypřidlo nedává vůbec, chce to hledat. Například jsou recepty, kde se moučník dává do studené trouby, je v tom nějaký fígl, že těsto vyběhne.

0
před 6 lety berka496

Jedlá soda = hydrogenuhličitan sodný (úroveň škodlivosti - 1) a vinný kámen (0). Tyto dvě kypřidla jsou nejméně škodlivá ze všech kypřidlech tzn. v malých dávkách nemají žádné nežádoucí účinky. Spíš se vyhýbej Difosforečnanům apod. Pokud chceš nakypřit těsto bez chemie, tak na to je nejlepší žitný kvas popř. pšeničný kvas.

0
před 6 lety Danah

Také se dají přisypat burisony, nemají žádnou chuť a jsou plné vzduchu. 

0
před 6 lety sharunka03

Nebo co lze, tak nakypřit bílkovým sněhem.

-1
před 6 lety ondra.klar

Já kupuji kypřící prášek bez fosfátu v dem :)

0
před 6 lety Nikol

takže je zřejmě třeba kypřit někdy míto prášku do pečiva kváskem, jindy sněhem, jindy sodou. Jak jsem pochopila, kvásek a soda nadzdvihují, sníh zřejmě také, ale asi se ne všude hodí, např. do tužšího těsta, není-liž pravda? Kdy tedy použít přesně bílkový sníh? A dále, soda - tím se rozumí obyčejná perlivá voda? a pokud jo, v jakém množství ji přidat do těsta a to vše nevyprchá v momentě, kdy se to tam vylije? Omlouvám se možná za hloupé otázky, ale v tomhle jsem začátečník. Děkuji.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 3


Přidat příspěvek