Mateřské znaménko... odstranit?

0
před 10 lety Olga

ahoj,
mám nevšední dotaz, ale zajímají mě vaše názory.

Mám jedno větší -asi 0,5mm mateřské znaménko. Které je furt stejné. Moje kožařka mi řekla, že bych si ho měla nechat preventivně odstranit. Byla jsem i zeptat ve FN a tam mi řekli, že by ho neodstraňovali, že stačí, když si ho budu hlídat a pokud mi nevadí, tak by s ním nic nedělali.
Tedy nevím mám ho dát ven či nechat a hlídat?

Bojím se jen toho- ale prý je to fáma- ale nevím- že když se nechá znaménko vyřezat- může to vyvolat rakovinu....

Díky za názory.

Co byste udělali vy.... já totiž fakt nevím, znaménko je stejné pořád, mě nevadí, ale dál tomu nerozumím po lékařské stránce... a dva doktoři-dva názory... :-)

Olga

0
před 10 lety Jirka

Rakovinu po odstranění mateřského znaménka můžete dostat jen v případě že v něm ta rakovina už je a neodborným odstraněním se roznese do celého těla. Nemocné znaménko se odstraňuje s větší částí kůže než zdravé a následuje chemoterapie. Pokud je zdravé, nevadí vám a není na místě mechanicky namáhaném neodstraňovat.
Fotka melanom na trupu.

0
před 10 lety 6sense

V jedné knížce od Maria Treben jsem se dočetl, že by piha mohla zmizet při natírání čestvou šťávou z měsíčku. Chystam se to testnout, zatím jsem to nezkoušel (kniha se mi dostala do ruky letos).

0
před 8 lety annicka

Na téma znamének jsme měli na komunitě VZP, www.kominta111.cz zajímavý chat s MUDr. Monikou Arenbergerovou, PhD. o změnách na kůži. Paní doktorka k tom napsala, že názory se různí, ale ona doporučuje znaménka, která jsou chronicky traumatizovaná, preventivně odstranit.

0
před 6 lety radim

Olga píše:Mám jedno větší -asi 0,5mm mateřské znaménko. Které je furt stejné. Moje kožařka mi řekla, že bych si ho měla nechat preventivně odstranit.

Také si můžeme nechat odstranit slepák preventivně. A taky hlavu, abychom nedostali rakovinu mozku.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 10


Přidat příspěvek