Označování přídatných látek

0
před 5 lety janh

1. Přivítali byste povinnost výrobců potravin označovat přídatné látky na obalech zásadně kódem Exxx?

(Dnes výrobci používají slovní označování s jasným cílem zákazníka zmást/oklamat. Jednak obal bez kódů budí méně nedůvěry, jednak mnohé látky mají hned několik slovních označení, z nichž jsou často vybírána ta méně známá. Kódy jsou jednoznačné a ušetří se i místo na obale - kód je vždy kratší než slovní popis.)

2. Přivítali byste omezení klamavých označení výrobků?

(Dalším trikem výrobců jsou různá "zelená loga" typu "Bez umělých barviv", která mají vzbudit dojem čistě přírodní potraviny, ale začtete-li se, zjistíte, že sice skutečně neobsahuje umělá barviva, ale zato obsahuje stabilizátory, emulgátory, aromata, zahušťovadla, konzervanty, atd.)

0
před 5 lety Sunriska

1. Souhlasím pro zavedení jednotného popisu éček na obalech. Nejlépe označení pod E kódy, pod kterými se dají látky snadno dohledat - jak píšete. 

2. Neřekla bych, že se jedná o klamavá označení. Pokud výrobek opravdu neobsahuje umělá barviva, tak proč na to na obalu neupozornit? To, že obsahuje jiné chemické látky, je věc druhá. Proto je důležité být stále na pozoru a stejně se podívat na složení...
Navíc je to rozšířená technika u výrobců upozornit na cokoliv pozitivního, co může výrobek nabídnout. Pak to zajde až tak daleko, že na balení piškotů vidíme "bez konzervantů, barviv a aromat"..Jako by se do obyčejných piškotů běžně přidávaly.. :D To už ale záleží na selském rozumu spotřebitele, jak si tuto informaci přebere..

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 8


Přidat příspěvek