přírodní barvivo: HEM - 3595 - 30.4.04 - 11597

0
před 8 lety tomik

narazil jsem na toto
přírodní barvivo: HEM - 3595 - 30.4.04 - 11597
,ale nikde co to vlastne je ...nevite ?

0
před 8 lety Dita

Já jsem kvůli tomu napsala výrobci, odpověď:
jedná se o barvivo rostlinného původu,získané z rostlin,které jsou součástí výrobního tajemství

0
před 8 lety Lucka

Taky jsem pátrala co jde, už jenom proto, že ho jídávám v Robi masu, proto doufám, že by tam nedávali nějaký pekelný hnus.

0
před 8 lety Danah

Obávám se,že je to stále kyselina karmínová, získávaná z těch sušených červíků cochinea.

0
před 8 lety Lucka

Dannah: nestrašte:(

0
před 8 lety Dita

Ale to by mi napsal výrobce živočišného původu. Zkuste výrobci někdo napsat, třeba vám napíše něco bližšího a pak sem dejte info, já už jim psala, a moc se nedozvěděla, taky mě to totiž zajímalo.

0
před 8 lety Danah

EVALUATION OF ALTERNATIVE METHODS FOR COCHINEAL (DACTYLOPIUS COCCUS COSTA (HEM, DACTYLOPIIDAE) SACRIFICE AND DEHYDRATION
Authors: S.J. Mendez Gallegos, G. Esparza, M. Gonzalez, M.G. Lobo, A. Carnero
Keywords: natural pigment, carminic acid, colorant
Abstract:
A major pigment of the cochineal insect, carminic acid is a colorant widely used natural in food industry. The effect of four sacrifice methods (ultrasound, asphyxiation, freezing and thermal treatment) and two simultaneous sacrifice/drying methods (microwave and forced-air oven) on the final quality of cochineal were tested. Color of samples before and after treatments was determined by colorimetry. Carminic acid quantification was done by spectrophotometry and pigment quantifycation and characterization were determined by liquid chromatography. Results revealed similar product color quality independent on the sacrifice/drying methods. However, the use of microwaves considerably shortened the dehydration process, which allowed important energy and time savings as compared to forced-air oven drying.
Přátelé, stále to vypadá na ty červy. Matoucí může být jen to, že se vyskytují na kaktusech.Ráda bych neměla pravdu.

0
před 8 lety Lucka

Tak jsem také schválně napsala o sdělení, o jaké barvivo přesně jde a pravděpodobně jsem dostala totožnou odpověď jako Dita: "přírodní barvivo: HEM - 3595 - 30.4.04 - 11597 - jedná se o barvivo rostlinného původu,získané z rostlin,které jsou součástí výrobního tajemství,které ani my neznáme, proto uvádíme číslo HEMky,která je schválená Ministerstvem zdrav. a deklaruje,že složení barviva je pouze rostlinného původu a je v souladu s potravinářskými normami."

Nic víc, takže vlastně ani oni sami přesně neví oč jde.

Když jsem se zeptala, zda je tam jeho použití opravdu nutné, bylo mi řečeno, že není, ale že přece jen člověk jí i očima a proto Robi obravují...

0
před 8 lety motilek@

Ahoj, mrkněte sem.Červené potravinářské barvivo Arpink Red.
http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=15189&ids=157

0
před 8 lety Danah

motilek: To už je lepší, děkujeme! Ovšem barvivo nemá s přírodou ani s rostlinami nic společného, ovšem nic jiného jsme snad ani nečekali.Jen lži a lži.

0
před 8 lety 6sense

Takže barvivo z plísně :D, hustý. Ještě, že jsem to nejedl :D

0
před 8 lety Lucka

No, záleží ale asi o jakou plíseň jde ne? Přece ne každá je škodlivá (např. ta plíseň na tempehu je právě to hlavní), ale možná se pletu.

0
před 8 lety Marta

Podněty i domněnky jsou pěkné, ale nikdo nemůže vědět tak jako výrobce co do výrobku dal. Výrobek, kde tají co do potraviny dávají bych nekoupila. Pokud tam dává košenilu, proč to tam nenapíše, vždyť je to legální. Pokud se jedná o jiné barvivo měl by ho výrobce uvést na obal. Nechce se mi věřit, že tento způsob utajení je dle zákona v pořádku.

0
před 8 lety Jana

Narazila na tento odkaz. Je to slovenský internetový obchod se zdravou výživou.Uvádí zde, že barvivo HEM - 3595 - 30.4.04 - 11597 je Arpink Red.

http://www.biomarkt.sk/sortiment-predajne/robi-maso-nemaso#/10/zoomed

0
před 8 lety Dita

Takže to vyrábí z plísně Penicillium oxalicum

http://www.agronavigator.cz/default.asp?ch=13&typ=1&val=15189&ids=157 tady je popis a tady jak vypadá ta plíseň https://www.google.com/search?q=Penicillium+oxalicum&hl=cs&safe=off&tbo=u&rlz=1G1GGLQ_CSCZ365&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=VUmvUNGFCcrEsgaw5oCgAQ&ved=0CDgQsAQ&biw=1024&bih=634

0
před 8 lety Lucka

Dita, super, kde jsi vyštrachala tento odkaz? Teď budem snad o něco moudřejší, než samotní výrobci (robi):)

Achjo, snad to nebude ale tak hrozné, jak to vypadá, akorát mi to vygooglovalo obrázky, tak jsem zvědavá, co se dozvím přímo o ní...

0
před 8 lety Dita

Do googlojtu jsem zadala Arpink Red, jak psala Jana, a našlo mi to stránky na které dávám hned ten první odkaz. Pak jsem si zadala název té plísně a nahoře máš ve vyhledavači v googlojtu lištu (černou) buď si zvolíš obrázky nebo vyhledávání. Tak si to zase přehoď do vyhledávání pokud chceš text a zjistit si info o té plísni.

0
před 8 lety Lucka

Trochu se toho zjištění bojím:P Ale určitě přečtu;)

0
před 6 lety Paul

Arpink red je barvivo získané z mikrobiologického organismu. Poté se suší při vysoké teplotě a je zcela neškodné a mnohem účinnější než dosavadní barviva. Navíc je přírodní.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 11


Přidat příspěvek