Zdravé slazení = Aspartam

4
před 7 lety Martin Vozka

Kaufland ve Veselí nad Moravou.

2
před 7 lety carme

To je vážně vtipné :). Prosím výrobce, aby si denně povinně do jídla jednu krabičku přimíchával.

2
před 7 lety Frodik

+carme A kdo by potom ty krabičky vyráběl ? :-)

1
před 7 lety carme

No přece majitel, vždyť je to zdravé, tak by neměl mít obavy.

2
před 7 lety Daniel K.

to samé jsem viděl u nás v Mostě v Tescu. Prý zdravé sladidlo, spíš by to měli nabízet vedle jedu na krysy...chudáci lidi,kteří to kolikrát koupí a neví co je to za humus

2
před 7 lety Lucka

Pořád se mluví o tom, že lidé jsou na Zemi přemnožení a je nás moc... toto by mohl jeden z kroků, jak snížit počet obyvatelstva...
(omlouvám se za ten černý humor, ale jinak nemohu :D)

0
před 7 lety Daniel K.

ani to není černý humor, většina lidí by to považovala za konspiraci,někteří za realitu,která patří k novému světovému řádu. Já myslím,že nejhorší je v jaké hojnosti se aspartam vyskytuje v potravinách a nápojích speciálně pro děti :/

0
před 7 lety carme

Zatím jsem na potraviny pro děti obsahující aspartam nenarazila. V kterých se vyskytuje, abych se tomu případně vyhnula. Jinak v ČR snižovat obyvatelstvo je trochu paradoxní, jo kdyby nás tu žilo 5x tolik, tak to chápu. Naše zem nás uživí a navíc u nás přizpůsobených není ve zvyku mít 8 dětí. 

1
před 7 lety Lucka

Ono samo o sobě bych řekla, že mezí běžné "dětské" hnusy patří žvýkačky - když vezmu, kolik nase*ou tam toho... a v dnešní době, kdo nežvýká? Sama jsem student a najít studenta, který by v batohu neměl něco s aspartamem (od pití po žvejky) je hotový zázrak :D

0
před 7 lety carme

Jo, to je fakt, tam se tyhle sladidla vyskytují. Jak tyhle potraviny nekupuji, tak nějak ztrácím přehled. Já jsem spíše měla na mysli dětské potraviny s obsahem umělých sladidel, jako pro děti předškolního věku, než školního. Jsou takové potraviny? 

0
před 7 lety Lucka

Jo takhle. No, je to pravda, že ve většině(!) asi naštěstá nejsou - no snad ani nesmějí (ale co se dneska ne/smí?)... Nicméně věřím tomu, že když bychom opravdu zapátrali,najdeme X kousků takových rádoby super dětských dobrůtek, kam jej výrobci přidávají, možná se mi i časem nějaká taková šmukláda pro mrňouse vybaví =)

0
před 7 lety Martin Vozka

Daniel K - "ani to není černý humor, většina lidí by to považovala za konspiraci,někteří za realitu,která patří k novému světovému řádu. Já myslím,že nejhorší je v jaké hojnosti se aspartam vyskytuje v potravinách a nápojích speciálně pro děti :/"

Jsem z těch, kteří většinou říkají oficiálním verzím konspirace... :-(

0
před 7 lety Karlička

Já viděla sáček s asparantem i v prodejně zdravé výživy :\

0
před 7 lety Martin Vozka

Tak tam by mě viděli naposled....

1
před 7 lety J. A.

Nechci nijak zpochybňovat roli aspartamu coby nebezpečného potravinového "doplňku", byly např. prokázány jeho karcinogenní účinky, ale spektrum jeho použití je přece jen poněkud omezené, protože oproti běžnému cukru je poměrně snadno identifikovatelný svojí výraznou pachutí (aspoň pro mě) a třeba žvýkačky nebo limonády, kde je jako sladidlo nejvíce rozšířený, lze stále celkem bez problémů koupit i bez nich. Tím si ale taky moc nepomůžeme. On ani běžný cukr, tedy řepný cukr není žádný léčivý zázrak, právě naopak, o jeho negativních účincích na zdraví už byly napsány doslova romány. I další velice rozšířené cukerné sladidlo, glukózový sirup, je pěkné svinstvo, a navíc by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby byl vyráběný z GM plodin, protože se vyrábí převážně z kukuřice a pšenice, což jsou nejvíce pěstované geneticky modifikované plodiny. Snad asi jediné necukerné sladidlo, které není vyloženě škodlivé, je steviosid, tedy extrakt z rostliny Stévie sladké, které je ale, světě div se, Evropskou fašistickou unií zákázaný prodávat jako sladidlo. Naštěstí debilita a mamon ještě úplně neovládly české luhy a háje (kromě české politiky, tam už to dávno o ničem jiném není a zřejmě ani nikdy nebylo), takže steviosid lze koupit v různých formách jako potravinový doplněk v lékárnách. Vyzkoušel jsem ho (produkt zvaný "Sladík") a chutná podobně "uměle" jako aspartam, ale subjektivně jsem vnímal (ve srovnání s aspartamem) nižší sladivost a takový rostlinně nahořklý chuťový ocásek a ještě trochu jakoby lékořici nebo mentol, neumím to správně popsat, cosi velice jemně pálivého, zvlášť v teplých nápojích. No, aspoň není zdraví škodlivý (doufám). Osobně vidím mnohem větší nebezpečí v jiných potravinových "doplňcích" - např. "zvýrazňovač chuti" glutamát sodný si vede skutečně znepokojivě dobře, ale to už by patřilo do jiného topicu.

0
před 7 lety Martin Vozka

My doma sladíme výhradně hnědým třtinovým cukrem a medem. Případně smootie na snídani nesířenými rozinkami, nebo nepřislazoivanými datlemi. Snažíme se vyhýbat veškerá rafinovanosti :-)

2
před 7 lety roztomilymedvidek

Tak to me pobavilo,pry zdrave slazeni,zrejme opet korupce :D Ne opravdu aspartanu se vyhybejte obloukem.. Me se zda nejlepsi varianta na slazeni med + stevie sladka :)

0
před 7 lety Dalibor

Též,když si zpětně vzpomenu,mě pobaví,jak na zš na prvním stupni jsme se bavili o škodlivosti sladkých jídel a přeslazování...Jako děcka jsme říkali umělé sladidlo jako řešení,které i u nás doma,byť nechápu proč, bylo.A učitelka se s námi shodovala:"Ano,umělé sladidlo je záchrana před cukrovkou a zkaženými zuby.." :-D :-D Ikdyž možná měla pravdu,ochrání před zubními kazy,ale zničí mozek.A TO SE VYPLATÍ!! :-D V Americe je prý tohle sladidlo zakázáno,jen ve skvělé EU ne.Děkuju za něj! :-(((

0
před 7 lety Dalibor

Ale zase ty krabičky by mohly být dobré na matičky a podložky ke šroubkům :-D

0
před 7 lety Frodik

+Dalibor  V USA je Aspartam také povolený. Viz odkaz. V USA nejsou povoleny Cyklamáty. Ale ono se mezi nimi moc nevyberete co je lepší :-)

1
před 7 lety sharunka03

Nikdy mně nechutnaly potraviny s umělými sladidly, max. jsem si občas kupovala ty klasické žvýkačky. To už je ale dlouho, co jsem měla naposled orbitku v puse. Zkusila jsem však tu zdravější chicza, ale taky to nebylo ono, ta chuť určitě nesrovnatelně lepší, ale co mě překvapilo, že se chuť brzy vyžvýkala a v puse ztvrdla a nedalo se to užvýkat. Kupovala jsem tehdy jeden balíček na zkoušku a ani jsem ho nedopotřebovala, jak mě to zklamalo. Jaká by byla tedy nejlepší žvýkačka?

0
před 7 lety Dalibor

+Frodik  Případně se omlouvá,napsal jsem-li nepřesnost,jinde jsem četl právě že není.Ale je možné,že se jinde mílí

0
před 7 lety Frodik

+Dalibor  Není to možné, je to jisté :-) Emulgatory.cz jsou jediný web v ČR, který Éčka opravdu řeší, je nezávislý, má uvedené zdroje a ověřené informace. 

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Prosím o radu, jestli existuje nějaký nápoj nebo sirup, který neosahuje cukr ani umělá sladidla a je tedy asi slazen stévií. Manžel by si rád něco trochu přidal do vody, v práci pije jen čistou vodu, ale doma by potřeboval do ní kápnout trošku příchuti. Není diabetik, ale určitě cukrovku bude mít, jelikož již všichni jeho sourozenci ji mají. 

0
před 7 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Rychle jsem proběhnul databázi potravin a našel 3 zajímavé nápoje - bez umělých sladidel a cukru. Přikládám odkazy.

Ale pokud u manžela "očekáváte" cukrovku, tak to určitě zkuste oslovit nějakého odborníka na výživu na sestavení jídelníčku a další rady, protože druhý typ cukrovky ovlivnit lze, stravou a životním stylem určitě.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Moc děkuji za rychlou odpověď, já jsem se sice koukala na výrobky, ale nějak jsem nic nenašla. Všude byl cukr nebo chemie. Ono s odborníkem je to složitější, je mu již přes šedesát, a to už se těžko mění některé zažité věci, lépe to jde u mladších. Ale stravu jsme pomalu trochu změnili, přibylo více zeleniny i jiných zdravějších potravin. Díky moc...

1
před 7 lety Frodik

+alena.prchlikova@ Zelenina je určitě dobrá, hlavně omezte tuky, ale nejlépe by poradil ten odborník.

A co se týče změny zažitých kolejí, to je jenom o lenosti a motivaci. Jak pravý klasik, nejhorší nemoci jsou ty, co nebolí. Čím víc nemoc je akutní, tím více mají lidi motivaci s ní něco dělat. Bude to znít třeba krutě, ale určitě by pomohlo setkání s někým, kdo kvůli cukrovce třeba přišel o nohu. To dokáže velmi jednoduše v člověku změnit priority. A vím o čem mluvím - mám kamaráda, věk přes 50 a celý život denně konzumoval nemalé množství alkoholu. Když od lékaře dostal jasný verdikt, že pokud nepřestane, tak do půl roku přijde o nohu. A už dva roky abstinuje a je rád, že má na čem lyžovat. A nikdy bych předtím nehádal, že by byl schopen přestat. Ale správně zvolená motivace dělá s lidmi zázraky :-)

Píšu to samozřejmě v dobrém, jako pozitivní příklad, jak manžela nasměrovat a motivovat. V každém případě přeji hodně štěstí a hlavně zdraví...

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Já vám rozumím a děkuji, také i vám přeji pevné zdraví,hodně radosti v novém roce a spokojenosti.

0
před 7 lety Anywetta@

Chtěla bych poprosit o radu, jaké sladidlo je vhodné pro diabetiky? Vím, že třeba Stévie a ještě něco, nebo už nic? Čím se dá ještě sladit? :-) Můj otec má zvýšený krevní cukr (zatím není přímo diabetik ale nemá k tomu daleko a musí si hlídat cukr). Kupuje si sladidlo http://www.docsimon.cz/zbozi/zdravicko-diachrom-umele-sladidlo-tbl-600 . Moc si nenechá vysvětlit, že aspartam je špatný, tak bych mu chtěla koupit něco jiného. Ve spoustě věcech s úpravou jídelníčku si už poradit nechal, ale k toto sladidlo Dia Chrom kupuje v lékárně a spolu s ním mu dali letáček, kde popisují, jak je aspartam zdravý, nekalorický a vhodný pro všechny, zároveň tam vyvrací "mýty" o rakovině atd. Je to těžké, spousta lidí věří lékárnám, a když tam dostanou takový leták, tak mu věří.

1
před 7 lety Dalibor

Doma používáme Sladovit..Dále se mluví o Maltitolu,Xylitolu.....

1
před 7 lety magnun

Na tohle jsem taky v Kaufu koukal. Musim rict, ze je to fakt kauf toto koupiti. Chudaci lidi kdyz nevedi, co je to za chemikalii 1. Kategorie. Ja pouzivam jako nahradni sladidlo cukr! A kdyz cukr nechci, tak si caj proste nesladim. Lze bez sladkeho ziti

1
před 7 lety roztomilymedvidek

ASPARTAM - hořká pravda o tomto toxickém sladidle Převzato z kanálu Dr. Josepha Mercoly
http://www.youtube.com/watch?v=G9NahlCTI_k

0
před 7 lety Dan

Zase jedna ze zajímavých diskuzí o aspartamu a tom jaký je to jed. Když tu tomu všichni tak rozumíte tak co přesně je na aspartamu tak jedovatého ? Metan vznikající trávením ?fenylalanin ?A nebo jen vaše neznalost ?Jen tak pro zajímavost , co třeba toto : http://fitplan.cz/cukr-je-jed-smutna-pradva-o-toxicite-cukru/ a věřte že i hnědý třtinový cukr , je prostě jen cukr. Denně umírají tisíce lidí na cukrovku + obezitu ale o tom tu nepíšete .  

0
0
0
před 7 lety Frodik

+Martin Vozka Ten článek co odkazujete, je jen hodně špatný překlad zahraničního článku evidentně od člověka, který o tom moc neví, ale má touhu po udělat senzační titulek :-) Je evidentně vidět, že originální článek je z ameriky, kde se Aspartam prodává pod různýmí komerčními názvy. A ten Aminosweet je jeden z nich. U nás se vůbec nic nemění, stále je to Aspartam a stále je to E951 :-)

0
před 7 lety Martin Vozka

Aha, tak dík za info :-)

0
před 7 lety Dan

To video je na první pohled zcela věrohodné a podložené několika nevyvratitelnými důkazy. Tak pokud někdo má opravdu zájem pochopit co je aspartam zač a čím škodí tak třeba tady : http://www.galenus.cz/aditiva-aspartam.php. Nechci aspartam tímto nijak hájit, ale ty vaše názory tady , mohou ovlivnit i lidi co trpí obezitou , nebo cukrovkou a vyvolávat v nich zbytečný strach z náhradních sladidel. Podle mě nejlépe je používat stevii , nebo Thaumatin což jsou přírodní sladidla. Nicméně aspartam byl za svou existenci podroben tolika testům a studiím jako žádná jiná přísada a nikdo nedokázal to, co tu tvrdíte. Pokud jste někdo nějakou takovou studii našel tak ji klidně sem pošlete a nebo na http://www.szpi.gov.cz/ . Jediný důvod proč do dnes prodávají firmy výrobky s aspartanem je jeho cena, je dokonce levnější než obyčejný cukr.

0
před 7 lety Dan

Jen jsem se díval kdo si dal tolik práce s tvorbou toho videa a je firma prodávající dle nich zdravou stravu. Díval jsem se na několik jejich produktů co mají na svých stránkách. Většina má obrovský nápis že neobsahuje aspartam a jak jsou moc zdravé , ale u ničeho neuvádí přímo složení produktu.A vesměs se jedná o neuvěřitelně předražené zboží (36 protejnových tyčinek za 1500kč ) Příjde mi to jako jedna z firem co u nás prodávala neuvěřitelně zdravé džusy (http://zpravy.idnes.cz/napoj-g3-ve-skolkach-resi-potravinarska-inspekce-fu4-/domaci.aspx?c=A130516_182742_domaci_hv) posouzení věrohodnosti videa nechám na Vás. Jde mi tu jen o jedno, lidi snadno podléhají desinformacím a nechají se ovlivnit tvrzeními co prezentují polopravdy a dále je šíří mezi ostatní lidi. nejde jen o aditiva do potravin , ale i mnohem nebezpečnější fámy a spekulace. Původně jsem hledal něco zcela jiného když jsem našel tuto diskuzi , ale řekl jsem si že sem napíšu co jsem zjistil o aspartamu dříve a třeba se více lidí zamyslí nad tím že ne vše co se kde řekne nebo umístí na youtube je prostě daná pravda.

0
před 6 lety ondra.klar

Dobrý den, mohl bych se zeptat jaké máte skušenosti s aspartamem vy? Nevím jestli je opravdu tak škodlivý. Nevím na jakou stranu se přiklonit, když někde píšou bezpečné, někde zase JED. Já osobně se tomu vyhýbám, ale několikrát se mi stalo, že jsem si vzal vitamín a hned se podívám a ve složení aspartam. :-( Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

0
před 6 lety Martin Vozka

Vždyť si přečtěte např. tady tu diskusi... Názorů je tu spousta.  Nejlepší vitamíny jsou ty ve vyvážené stravě. Ne v tabletách.
Jsou věci, které musíte udělat sám. Nikdo je za vás nerozhodne. Je to váš život, tak žijte podle sebe, co vám říká vaše vědomí a svědomí. Informací je všude dost...

0
před 6 lety overdrive

To je vtip? :D

0
před 6 lety Hanulaa

Já jelikož mám cukrovku si nemůžu moc vybírat, hodně jsem si ale oblíbila sladidlo SlaDIA se sukralozou a stévíí, chuťově je vynikající, nečekala jsem, že by mi mohlo tak chutnat, většinou mají sladidla takové pachuťě, ale tohle nee. 

1
před 6 lety Martin Vozka

Jen otázka... Námět? Já jsem nedávno zjistil, že vlastně cukr a nic sladkého nepotřebuji. Cukr nekupuji vůbec. Mám doma med, který používám jen občas, když mám chuť 1x za rok na sladké, pak mám doma agáve sirup, který mi taky vydrží (2dcl) tak rok (používám většinou jen do vařených jídel, která mají být sladkokyselá(abych neničil med)). Takže kdybych byl cukrovkář, nejspíše bych se lehce obešel bez jakéhokoli doslazování. Cukry mám hlavně z každodenních ranních ovocných smoothies. 

0
před 5 lety Jiřina

Všechna umělá sladidla jsou škodlivá. Už jsem nastudovala kde co a kde jaké informace o sladidlech..... Jsem diabetik a aspoň jednou za den bych si ráda osladila čaj anebo jiný nápoj. Ale je to nemožné, bez toho, abych si nezakládala ještě na další nemoc - rakovinu.A nevěřím ani sladidlu ze stévie, protože do něho cpou i jiné látky........Tak trpím, na sladké mám chuť, vytáčí mně to a po nějaké sladkosti prahnu víc, než po čemkoliv jiném.Teď jsem se rozhodla, že se naučím žít bez sladkého nápoje a  začnu si sušit křížaly a švestky, protože ty kupované - dovážené z Chille, zpracované na Slovensku a prodávané v supermarketech musí být svým cestováním po světě tak znechucené, že nemůže chutnat ani kdyby chtělo !

0
před 4 roky Rukor

@Jiřina - Tak to já se také podělím o svoje nejoblíbenější sladidlo - DiaChrom se stévií/steviolglykosidy výrobce chuťově ničím nenadstavuje, takže tam jsi, řekl bych, v naprostém bezpečí ;-)

0
před 3 roky Tira

Aspartam ani jiná umělá sladidla nejsou právě moc zdravá. Tady to hezky rozepisují: https://www.blendea.cz/umela-sladidla/

0
před 11 měsíci Inna

Ahoj všem, ráda bych se zaptala na vaše názory na slazení stevii? Jsou to chutná sladidla?

0
před 11 měsíci sharunka03

Mně teda stévie nechutná, právě,že mi připomíná chutí umělá sladidla :-(

0
před 5 měsíci Evka

Moje máma cukrovkou trpí a stévii používá na sladění. Sama jsem to také zkoušela a není to vůbec špatné. Rozhodně zdravější, než cukr. Jen tak mimochodem, pokud je tu nějaký cukrovkář, nemáte náhodou zkušenost s tímto způsobem léčby: https://www.biomag.cz/diabetes-cukrovka/ ? Nedávno jsem se o tom dozvěděla a vypadá to celkem zajímavě. Díky.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 2


Přidat příspěvek