Žvýkačky

0
před 10 lety Veroniique@

většina žvýkaček obsahuje umela sladidla (zejména aspartam aj.) nevíte do jaké míry mohou člověku uškodit? Přeci jen v případě žvýkaček se jedná o velmi malé množství. Jsem zvyklá žvýkat tak 1žvýkačku denně, mohlo by to mít špatný vliv na organismus?

0
0
před 10 lety Jirka

U citlivějších lidí způsobují umělá sladidla křeče nebo krvácení z nosu, poslední případ, 3leté děcko.

0
před 10 lety ďábel

Vzhledem k tomu, že je to denně, nemůže nikdo na 100% říci co Vám to může způsobit za 10 let. Jde o to v jaké míře organismus je schopen škodlivé látky vylučovat, až tu hladinu úměrnosti překročíte obvykle se vyhledává lékař, který nemusí pokaždé pomoci. Jde také o to, zda konzumujete potraviny s těmito svinstvy, o to se organismus více zahlcuje chemií.

0
před 10 lety gita

Pivo, alkohol, cigarety a žvýkačky považuji za nepotřebné potraviny, raději si místo toho koupím kvalitní čokoládu, chutnější chleba nebo poctivý jogurt.

0
před 10 lety mrkvicka

sakra, ale co jiného žvýkat než žvýkačky? mají v zdravých obchůdkách žvýkačky? jseště jsem se po tom nepídila... já žvýkám skoro stále ☻

0
před 10 lety 6sense

Ve zdravých obchodech jsem právě že nic neviděl, akorát žvýkačky s cukrem... jediný nejméně škodlivý co jsem našel jsou uvedený nahoře...

0
před 10 lety BlackFish

Dobrý den,
také jsem se dlouhou dobu snažila najít žvýkačky, které by neobsahovaly nic škodlivého, zejména zmíněný aspartam, musím s politováním říct, že trh nenabízí vůbec žádný výběr, umělá sladidla jsou prostě ve všem. Ale přeci se mi podařilo najít jedny žvýkačky, které neobsahují nic nezdravého a jediné sladidlo, které je použito je neškodlivý, naopak přírodní a zdraví prospěšný XYLITOL. Našla jsem však bohužel jen jeden obchod na internetu, který tyto žvýkačky mají, v žádné lékárně je totiž nemají a ani je neznají, takže objednat byl pro ně vždy problém, takže kupuju žvýkačky na netu. Žvýkačky se jmenují Miradent XYLITOL. Tak přeji hodně štěstí při hledání dalších zdravých žvýkaček. :-)

0
před 10 lety Terka

Dobrý den,
prosím kdyby jste mi dala kontakt na ten internetový obchod kde kupujete Xylitolové žvýkačky. Mám stejný problém nemůžu je sehnat. Předem děkuji.

0
před 10 lety Jitka

Našla jsem žvýkačky chiczo. Nevíte,jak chutnají?Kdybych je objednávala,tak bych vzala větší množství,abych neplatila za poštovné víc jak za žvýkačky.Ale ráda bych věděla, jaké jsou.

0
před 10 lety Jiří

Pokud by někoho zajímalo, jak je to s umělými sladidly a nejenom těmi, mohu poskytnout zajimavý TV pořad stanice 3Sat o tom, jak nás výrobci a nejenom ti podvádějí. Také mohu poskytnout další pořady o jídle a praktikách výrobců. Jsou ale v NJ. To se člověk nestačí divit, co všechno je možné. Škoda, že takovéto pořady nedavá i naše veřejnoprávní TV, kterou musíme platit. Po revoluci a nejenom tehdy nám bylo vtloukáno do hlavy, jak je špatné centrální plánování a monopol jedné firmy. To všechno byla a je pouhá demagogie a oblbování lidí k tomu aby si nevšimli, že postupně přechází menší i větší firmy pod správu a řízení jedné nebo málo velkých nadnárodních korporací, které si potom s námi za pomocí politiků budou dělat co budou chtít...

0
před 10 lety Jitka

Tak žvýkačky Chicza dorazily. Chutnají jako normální žvýkačky a jsou slazené třtinovou šťávou. Balíček 12 ks stojí kolem 40,- Kč. Bohužel je v prodejnách se zdravou výživou nemají,takže se musí objednávat přes net,což se pěkně prodraží.

0
před 9 lety 007cz

tady jsem nasel zvykacky s Xylitolem Sugar free spearmint gum with sweeteners prodava je Marks and Spencer i v Cechach.

0
před 9 lety karča

Chci poprosit o info, kde a za kolik se dají žvýkačky Mark and Spencer (sice bez cukru, ale se spoustou sladidel:-(, sehnat. Díky!

0
před 9 lety ivulik

kupujeme žvýkačky zdravé prostudujte.
http://www.xilovit.cz/

0
před 9 lety Jitka

A když nechci jíst ani xylitol? Ráda bych sehnala žvýkačky se stévií, ale to je asi nesplnitelný sen.

1
před 9 lety vojtano

Pro Gita: poctivý jogurt je skoro utopie, navíc se jedná o mléčný výrobek, který není pro naše trávení ideální. Oproti tomu téměř každé slušné pivo vařené z vody z artézských studní je vždy BIO potravinou :-)

0
před 8 lety Lukáš

Dobrý den, pokud Vám mohu doporučit výborné žvýkačky, tak firma Lotte začala do Čech dodávat žvýkačky s Xylitolem. Chuť vydrží skutečně dlouho a navícx jsou Xylitol je velmi zdravá látka, která nahrazuje uměla sladidla...
Kdybyste měli zájem, tak napiště na mail kvasek23@seznam.cz a já Vám předám kontakt na dovozce.
Přeji pěkný den.

0
před 8 lety Danah

Není nakonec cigareta zdravější? :-))))

0
před 8 lety Kebule

http://www.masticha.cz/zvykacky-elma-masticha

Zvykacky s lecivou mastichou, aspon neco co neobsahuje aspartman

0
před 8 lety Libor

Tady je typ na žvýkačky bez chemikálií. http://www.xilovit.cz/

0
před 8 lety lulanek60@

Žvýkačky XYLITOL koupíte ve zdraví mají tam víc druhu.

0
před 8 lety karča

manžel měl cestu do Zlína, tak nakoupil žvýkačky Xilovit ze zdejšího odkazu výše. Jen moc dlouho nevydrží a jsou míň sladké, tak má malá raději pořád ty nezdravé:-( Složením jsou opravdu zdravé!!!

0
před 8 lety Jitka

karča: taky jsem Xylovit měla. Určitě to bude zdravější varianta, než aspartam. Jestli je ale xylitol úplně neškodný, o tom pochybuji, když způsobuje průjem. Navíc se tyto žvýkačky začnou po delším žvýkání v puse rozpadat na kaši. Teď jsem objednala žvýkačky s mastichou. Mají se sladidly i s cukrem. Vzala jsem ty s cukrem, tolik ho ve žvýkačce zase není. Chuť těchto žvýkaček je trochu odlišná, ale mě chutnají. Ze začátku se zdají tvrdší, při delším žvýkání změknou. Asi si ještě nějakou dobu počkáme, než se budou u nás prodávat žvýkačky se stévií.Jen doufám, že kromě stévie do toho výrobci nebudou cpát i sladidla. To už by mě namíchli.

0
před 8 lety Lucka

Dřív jsem si tu hrůzu dávala fakt i několikrát denně, naštěstí v době, kdy jsem začínala pročítat obaly a postupně dostávala rozum:) jsem otočila na složení i žvýkaček a jsem ráda, že už roky jsem to v puse neměla a mít nebudu (myšleno na klasické orbitky apod.)
http://jinezpravy.blogspot.cz/2012/09/je-zvykacka-nejtoxictejsim-produktem-v.html

0
před 8 lety jsf

Zdravim. Napada me Japonsko jako zeme, kde by se
mohli vyrabet zvykacky se stevii. Ta se zde udajne
pouziva 40 let, a umela sladidla jsou zde pry
zakazana.

0
před 8 lety Danah

Na samolepce na sáčku se sušenými listy stévie je uvedeno- pro dentální kosmetiku- tak jsem to vzala doslova a přežvykuju lístky stévie. Vůbec to není špatné. Strouhaný kokos je sice lepší...:-)))

0
před 8 lety Mi

Zdravím pisatele 6sense, pozor.žvýkačky M+S obsahují maltitol E965 - zdraví škodlivý.

0
před 8 lety Monika

dřív jsem kupovala žvýkačky hodně často, než jsem se začala zajímat o složení :( nejdřív jsem si myslela, že bez žvýkaček se neobejdu, ale nemohla jsem nikde sehnat bez umělých sladidel, protože bydlím na malém městě. A časem jsem zjistila, že je vlastně vůbec nepotřebuji :)

0
před 8 lety Jitka

Já je také nepotřebuji, ale koupila jsem si ty s mastichou a cukrem. Občas si jednu vezmu, když mám špatný pocit v puse a nemám možnost si vyčistit zuby.

0
před 8 lety Lucka

Tak jsem si dnes koupila svojí první výtečnou zdravou bio žvýkačku, hned jí dám do seznamu, s příjemnou limetkovou přchutí.

0
před 8 lety karča

Lucko, je to ta Chicza nebo nějaká jiná? A kde se dá koupit?

0
před 8 lety Marta

Já žvýkám pryskyřici a i když ze začátku mi nechutnala, tak po chvilce žvýkání mi to tak hrozné nepřijde. Ani ji nemusím kupovat na internetu, protože ji koupím ve zdravé výživě, což je fajn. Ale jinak pro inspiraci dávám odkaz:
http://www.biooo.cz/prirodni-kosmetika-zvykacky-a-pryskyrice-c-40.html?from=0

0
před 8 lety Lucka

Přesně tak karčo:) koupila jsem ji normálně ve zdravém obchůdku, myslím, že příchtí tam bylo i víc, ale moc jsem to nezkoumala a vzala tuto, na vyzkušení, je báječná. Už jsem jí i vkládala do seznamu potravin, tak až jí schválí, můžeš kouknout přímo na složení. Myslím, že to tedy bylo 30g, takže já si jí rozdělila na víckrát=)
Moc jsem tomu nevěřila, že u žvýkaček poznám rozdíl, ale fakt bylo super=)

0
před 8 lety Sunriska

Lucko, tvoje přidaná žvýkačka už v seznamu je..;-)
http://www.chemievjidle.cz/zvykacky/chicza-lime-marksman-import

0
před 8 lety Lucka

Á, ano:) Jen s hodnocením moc nesouhlasím, mě rozhodně nepřišlo, že by se lepila na zuby, byla jako každá jiná žvýkačka, u mě určitě super:)

0
před 7 lety Jirka

Objevil jsem české bylinkové žvýkačky, které budou prý postupně slazené stévií.Mrkněte na www.herbplus.wgz.cz. Koupil jsem si je a jsou dobré a fungují. Také jsou levné.

0
před 7 lety Peta

Pokud se vám to vyloženě nehnusí, zkuste žvýkat skořici. Sama to tak dělám a je to supr. Buď si jí nechám na chviličku změknout v čaji nebo si kousíček ulomím, chvíli cucám a pak žvýkám. Navíc skořice je antibakteriální a přírodní.. Vybírám ale ve zdravé výživě, se skořicí od Vitany bych to neriskovala :o

0
před 7 lety Marcela Bognárová

Dobrý den, náhodou jsem našla tuhle diskusi - poptávka po zdravém žvýkání je čím dál větší :-) ... znáte naše bylinkové žvýkačky? jsme jediný výrobce v EU s 8 druhy bylinkových žvýkaček, které jsou bez aspartamu, peprmintu, mentolu, glycerinu a na slazení je použit Acesulfam K, který tělu nijak neškodí a protože v nezměněné formě je vylučován z těla, mohou je žvýkat i diabetici :-) Navíc, každý druh je zacílen na nějaké zdravotní potíže. Podívejte se na www.herbs.wgz.cz
Hezký den všem,
Marcela Bognárová

0
před 7 lety karča

Cože, Acesulfam K? Neškodí?? Naopak zdravý??? To jsem doteď netušila. Teď nevím, která z nás je na omylu... Příjde mi, že ty ostatní vypsané věci (s výjimkou aspartamu), nejsou takový problém. Kupuju přírodní žvýkačky s xylitolem, myslím, že je to lepší varianta.

0
před 7 lety Marcela Bognárová

add Karča:
Heterocyklické sloučeniny jsou organické cyklické látky, které mimo atomů uhlíku obsahují v cyklu i jiné atomy, tzv. heteroatomy. Podle druhu heteroatomu můžeme tyto sloučeniny rozdělit na kyslíkaté, dusíkaté, sirné atd. Podle počtu heteroatomů je rozdělujeme na jednosytné, dvojsytné a vícesytné. Stejně jako cyklické uhlovodíky, jsou i heterocykly nejčastěji pětičlenné a šestičlenné. Spojením heterocyklu s aromatickým jádrem vzniká např.: chinolin a spojení dvou heterocyklů dává vzniku kondenzovaným heterocyklům např.: purin. Jsou známy i aromatické heterocyklické sloučeniny. Heterocyklické sloučeniny se často vyskytují v přírodních látkách a některé jsou nezbytné pro život. Acesulfam K se nevstřebává v lidském těle, je vylučován v moči. Organizace FDA oznámila, že čtyři uskutečněné studie na zvířatech - myších, krysách a psech, neukázaly žádné přesvědčivé důkazy o tom, že by se látka mohla označit za toxickou. Jiné studie uvádějí zvýšený výskyt nádorů u krys krmených acesulfamem, mnozí odborníci tvrdí, že tento zvýšený výskyt je běžný. Organizace JEFCA prohlásila, že se nejedná o genotoxickou látku nebo karcinogen ... tolik moudré knihy o Acesulfamu K ... i tak jej chceme nahradit stévií ...

0
před 7 lety karča

děkuji. ráda pak ty se stévií ochutnám. zajímala by mě ale cena, aspoň orientační, když bych koupila malé množství.

0
před 7 lety Marcela Bognárová

add. karča
cenu zatím nemáme - přijdou nové dodávky všech vstupních surovin, nejen stévie, orientačně 30,- Kč za balíček (20-23 ks žvýkaček) ... k expedici budou v srpnu, tak mi když tak písněte na mail ... krásné letní dny a zdravím ... :-)

0
před 7 lety Scarecrow

Míra poškození bude asi u každého dost rozdílná. Když jsem měl spotřebu cca balíček žvýkaček denně, stačily dva týdny a dostavily se problémy s trávením, bolesti hlavy a nevolnost. Stačilo přestat žvýkat žvýkačky a bylo po problémech. Ale ať mi pak nikdo neříká, že současné složení komerčně propagovaných žvýkaček je v pořádku.
A k nejkontroverznější složce žvýkaček, aspartamu, mám už prostě odpor, bez ohledu na to, jak moc je škodlivý a nevěřím, že škodlivý není, když ho FDA 2x zakázala a schválen byl až pod nátlakem společností, které na něm vydělávají. Proč by používali přírodní zdravotně nezávadná sladidla, když si je nemůžou patentovat a pak ve velkém prodávat..
Pokud někoho zajímá, co dnes jíme, doporučuju podívat se na dokumenty třeba o společnosti Monsanto, dají se najít i v češtině nebo slovenštině či s titulky. Ovšem v našich médiích je asi ještě dlouho budeme hledat marně.
Nedávno jsem postřehl zajímavý názor:"cokoliv je propagováno v reklamách, s velkou pravděpodobností to vašemu zdraví příliš neprospěje"

0
před 7 lety Petra

Hubba bubba jablečné, jahodové obsahují cukr. Nevíte někdo proč se už v čr nebudou vyrábět, prodávat?

0
před 7 lety Ambroz Miloslav

Žvýkačky co dostanete normálně v obchodě obsahují jedy. Žvýkal jsem každý den a získal jsem na ně alergii. Bylo mi horko a zčervenaly mi tváře,opakovalo se to víc a víc. Někde jsem si přečetl o aspartamu který američané považují za bojovou látku a u nás se to cpe do všech sladkostí i pro děti. Šetří se tím, normální cukr je drahý. Přestal jsem používat žvýkačky a cumlám hřebíček. Není to ono, ale alergie je fuč.

0
před 7 lety Danah

Žvýkačky si koupím jen občas, a jen pro ten "svěží dech". Ovšem jako vedlejší účinek se mi líbí ten příjemný pocit hladu, zrychlené trávení. To je fajn.

0
před 7 lety Vanadim

Zrovna xylitol je neškodný a v míře v jaké je ve žvýkačce dokonce zanedbatelný. Všeho moc škodí a snažit se být maximálně bio taky ve světě mikrobů neprospívá. Střídám mastichové žvýkačky, jak tu někdo zmiňoval se surovou pryskyřicí. Výtečné. Doporučuji těm, kterým vadí veškerý obsah žvýkaček.

0
před 7 lety grep

sledujete sladidla, ale z čeho asi je složený tzv. 'gumový základ' koukám nikoho neznervozňuje

0
před 7 lety Jirka

Jirka. Kdo opravdu chcete žvýkat trošku zdravě, tak si kupte nyní v obchodech ,,SKLIZENO´´, nebo ,,GRUNT´´ české bylinkové žvýkačky, kde je sladidlo ze STEVIE. Složení je jednoduché a proto dobré. Gumový základ,bylinky,sladidlo ze STEVIE a u některých malé množství aroma. Našeljsem informace také na www.herbplussro.cz

0
před 7 lety Karel

Žvýkačky Xilovit obsahují jako sladidlo jen Xylitol a jinak jsou čistě přírodní a za dobrou cenu se dají koupit třeba tady: http://www.bio-racio.cz/

před 6 lety Xylitol

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 6 lety sonytska

Matichové žvejky ELMA jsou nejlepší, aspartam neobsahují a chutnají skvěle... I ta surová masticha je dobrá, jde si na to zvyknout. :)

0
před 6 lety kovarovah@

Na trhu se teď objevila novinka - funkční žvýkací tablety EXTRA DRIVE. Slazené jsou přírodními sladidly Stévií a Xylitolem, a co mě zaujalo nejvíce - obsahují přírodní výtažky z rostlin, vitamíny a aminokyseliny, takže prospějí nejen ústní dutině. 

Ochutnala jsem tu na dobití energie a dobila mě parádně. Nejvíc mě ale oslovila antistresová kvůli obsahu L-theaninu, který je v zeleném čaji. Tu žvýkám pravidelně a jsem spokojená. :)

Dají se koupit v tomto eshopu: http://www.xdgum.cz/obchod/


0
před 5 lety Radka

Chtěla bych si koupit nějaký ty žvýkačky na zuby s bělicím účinkem. Tak si říkám jestli je jistější to koupit v lékárně abych měla jistotu že to bude mít nějaký efekt a nebo to koupit normálně někde v eshopu?? Našla jsem nějaký tady http://www.parfums.cz/yotuel/classic-zvykacky-s-belicim-ucinkem/ tak kdyby měl někdo konkrétně tyto budu ráda za zkušenosti, nejsou ani nějak moc drahý tak si říkám že možná za zkoušku nic nedám ale i tak

0
před 5 lety Kateřina

Já jsem měla žvýkačky na energii a byly teda fakt hnusné. Tak jsem si koupila nějaký skydog na vitabody.cz, jakože proč ne.

0
před 5 lety Renata

Ten skydog je co? Nějaký energy drink?

0
před 5 lety Kateřina

Ne jsou to žvýkací tablety, které začnou působit do pár minut a vydrží dlouho, aspoň mě vydržely 6 hodin. Mrkni www.vitabody.cz/hledani/1?searchSentence=skydog

0
před 5 lety Renata

Aha, žvýkačky neznám na povzbuzení.

0
před 5 lety Kateřina

To ale nejsou žvýkačky, to jsou tablety, které můžeš požvýkat. Žvýkačky jsou hnusný, ty jsem nikdy nevydržela dlouho žvýkat.

0
před 5 lety Renata

Aha, ani tyto neznám. Ale budu si muset koupit něco podobného. Porotože energy drinky mi nedělají moc dobře.

0
před 4 roky Marie

Koupila jsem si tyto www.vitabody.cz/hledani/1?searchSentence=skydog co jste doporučovaly. A musím říct, že jsou fakt dobré. Teď mám státnice a díky sky dogu to zvládám a nejsem tak unavená.

0
před 4 roky Renata

Já je mám doma teď Marie, ale zatím jsem nezkoušela. Ale budu se za cjvíli učit v kuse, tak je budu muset otestovat :)

0
před 4 roky Marie

No tak to věřím, že je budeš potřebovat docela dost. Protože když nemáš energii ani učení ti nejde pořádně.

0
před 4 roky Eva

Žvýkačky s xylitolem koupíte v e-shopu Nature7, xylitol je rostlinný cukr, který je v ovoci, některém obilí ale také třeba v březové kůře. Není to žádná chemikálie ale přírodní cukřík. Někdo píše že má projímavé účinky když se to přežene s množstvím. Když sníš hodně třešní taky tě to prožene. Navíc neutralizuje pH v ústech, takže snižuje riziko zubního kazu

0
před 4 roky LOU

Čtu, že doporučujete žvýkačky ELMA,ale ty obsahují oxid titaničitý, ten je přeci také dost nezdravý..:(

0
před 4 roky Fedor

stejně si myslim ze nejlepší je žvýkat mastychový krystaly, je to čiste přírodní produkt, ale musí se na to jít opatrne, je potřeba kombinovat tvrdsi s mekším aby si človek nevylámal zubi :) víc info tady: http://mastichaterapie.cz/navod-na-zvykani-mastichy/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 5


Přidat příspěvek