Mléčné výrobky zahleňují

0
před 9 lety pampeliska72

Mám ráda mléko a všechny mléčné výrobky,ale mám astma a bylo mi řečeno,že pro mne nejsou méčné produkty vůbec vhodé,protože zahleńují organismus.před třemi lety jsem také měla rakovinu tlustého střeva a zpétné si říkám,jestli to taky nebylo tím ,že mi mléčná strava vždycky moc chutnala.mléko mi bude chybét a vůbec nevím,čím ho nahradím,abych uspokojila své chutové buńky.dnes jsem si koupila soyové mléko,ale to má néjaké konzervační látky,takže v tom tápu.

0
před 9 lety Dita
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Přesně takové dilema s mlékem jsem měla i já zhruba před půl rokem, zjistila jsem že ten nepříjemný knedlík v krku může být způsoben konzumací mléčných výrobků. Bylo pro mě ohromě těžké se jogurtů, sýrů a kakavíka či kafe s mlékem zbavit. Hledala jsem také náhradu a začla jsem kupovat přesnídávky. Ze začátku denně a teď jim tak 1 týdně (protože se snažím vyhýbat potravinám s E330), tak aspoň 1 týdně.
Knedlík zmizel a mléčné výrobky jim teď už hodně střídmě - tak 1 do měsíce jogurt, když si doma peču chleba, tak ho jim suchý, kupovaný musím namazat máslem, ale jsou i různé luštěninové pomazánky.
No prostě nic se nemá přehánět, podle mě jíst mléčný výrobek jednou za delší čas neudělá neplechu, průšvih vzniká když se to přehání. Takže bych se těch výrobků zase tak nebála, pokud to nebude denně.

Jo a ještě jsem si doma vařila různé pohankové kaše, ale z vody, ne z mlíka a chuť jsem dohnala ovocným kompotem. A taky rýžové mléko je moc dobré.

0
před 9 lety Dita

Jo a tuhle jsem vařila puding taky z vody, na dno skleničky jsem dala horké maliny a piškoty a taky to nebylo špatné.

0
před 9 lety happy.lenulka@

výborné je rýžové mléko, sojove, nebo z oříšků např z mandlí...

0
před 9 lety Lucka

Já si poslední dobou docela oblíbila i kokosové mléko.

0
před 9 lety pampeliska72

Holky,dík za radu,ten puding bych asi zkusila z toho soyoveho mléka.Nemám jíst ani rýži,takže to rýžové mléko zatím taky zkoušet nebudu.Rýži nahradím kroupami...ach jo,no snad to nebude navždy.

0
před 9 lety pampelska72

Kokosové mléko jsem si koupila zrovna dnes a už se docela téším,až ho ochutnám,človék aspoń zkusí nové véci,kolem kterých by jinak v obchodńáku nevšímavé prošel.

0
před 9 lety Lucka

Určitě doporučuji, já už ho zkoušela zařadit normálně i do úplně běžných jídel, kamkoliv jsem jinak používala klasické a má to opravdu nový rozměr, chuťově mnohem lepší a výraznější. Ohledně sójového kupuji od zn. Joya Soya, všechny co jsem zatím u nás viděla jsou bohužel doslazovaná, ale v tomto je aspoň třtinový cukr a je to z genetický nemodifikované sóji, vím, že se vyrábí i nedoslazovaná, ale ty u nás prostě nejsou:-(

0
před 9 lety pampeliska72

Kdo má problém s průduškami,nemá taky jít citrusové plody,pomeranče citrony ani mandarinky.Tak tohle jsem vůbec donedávna netušila,ješté že můžu jablka,hrušky a co je ten nejvetší.Od základů musím ménit jídelníček.Podotýkám,že veškerou uzeninu jsem přestala jíst asi před třemi lety,za což jsem ráda

0
před 9 lety ajkap7@

A naozaj zahlieňuje? Odborník nie som, ale na také striktné vyhlásenia pozerám s dešpektom.Myslím si, že tak ako niekomu mlieko a mliečne výrobky nerobia dobre, inej skupine ľudí vyhovujú. Všetko ale treba jesť s mierou,mám rada mlieko, ale nepotrebujem ho piť každý deň a vôbec nie pol litra naraz. Na druhej strane, ak naozaj vám mliečne výrobky nerobia dobre, prečo mlieko nahrádzať hneď iným "mliekom?" V tomto prípade sójové mlieko, ryžové mlieko - ide naozaj len o slovíčka. Treba sa zamyslieť, ktoré živiny pitím mlieka vynechávam a nahradiť tie živiny z iných potravín.Pri vynechaní mlieka chýba asi najviac ten vápnik,otázka je čím ho nahradiť?

0
před 9 lety btgreen

připojuji se k ajkap7, konzumace mléka nevyhovuje třeba každému. Je to individualní. Čerstvé mléko je možná hůř stravitelné, ale kysané výrobky a sýry, těm se nevyhýbám vůbec a zahleňování nepociťuji.
jediné, proč se omezuji na cca 1/2 litr denně je, že mléko zhoršuje vstřebávání železa.

0
před 7 lety pschonmann

@Dita : proč vynechavas kyselinu citronovou, vždyť je to běžná přísada. Zas nebudme bioterroristmi.

0
před 4 roky Drahuška

Jsem astmatička a snažím se mléčné výrobky omezit. Ne, že bych věřila všemu, ale i potápěči nemají doporučené mléčné výrobky, aby pod vodou neměli nucení ke kašli díky zahlenění. Takže pravda je asi někde uprostřed. Asi si každý musí vyzkoušet sám, co mu nedělá dobře.

0
před 4 roky Stanislava

mě častá konzumace mléka také zahleňuje, tak jsem to vyřešila tím, že používám umělé mléko dětí :) miluji rýžovou kaši. s vodou byla hnusná. Dávám to sušené mléko i do bramborové kaše a vůbec to není poznat :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 2


Přidat příspěvek