Mobilní aplikace - Databáze potravin

0
před 9 lety Georgek

Např. Rama MultiVita - na webu v databázi je a po naskenování kódu v mobilu mi napíše, že ji nezná. Přidám ji a za chvíli zase -nezná ji. Je to opravdu ON-LINE databáze, nebo se to aktualizuje jednou denně?

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Hezký den, děkujeme za používání aplikace. Ta je samozřejmě online, jen přidávání je trochu delší proces, postup je následující: V mobilní aplikaci pořídíte fotografii, zadáte název a kód EAN, poté se potravina (nebo recept, je to stejný postup) odešle a zobrazí se ve Vašem profilu zde na těchto stránkách. Poté je potřeba vložení potraviny dokončit, tak, že si zde na svém profilu Vámi vloženou potravinu zobrazíte, doplníte všechny dostupné údaje ( složení, nutriční hodnoty, výrobce, atd... ) a odešlete potravinu ke schválení. Do dvou dnů (většinou i dříve) jsou údaje o potravině zkontrolovány a potravina se objeví v databázi.
Možná se Vám zdá tento proces zdlouhavý, ale je proto, abychom zajistili určitou kvalitu dat v databázi.
Ještě jednou díky za Váš komentář a používání aplikace.
Nakonec bych rád dodal, že velmi brzy plánujeme natočit další ukázková videa, jak aplikaci používat a jedno z videií bude určitě o tom, jak vkládat potraviny..

0
před 9 lety Georgek

Dobrý den
chápu ověřování nově zadaných potravin. Proč ale mobilní aplikace tuto potravinu (Rama) neznala, když ji prokazatelně v databázi máte? http://www.chemievjidle.cz/margarin/rama-multivita-unilever-cr. Teď jsem to zkoušel znovu - apk ji po naskenování kódu nezná. Pokud ji zadám slovně tak ji bez problému najde a zobrazi stejně jako webová databáze.

0
před 9 lety Georgek

Zkouším doplňovat informace k potravinám ale - ani v IE9 ani ve Firefoxu 4.0.1. nefunguje "Pokud je surovina v naší databázi, bude vám nabídnuta." pokud vyplňuji složení: Název suroviny. Sice "našeptávač" funguje ale po klepnutí se nabízená položka nezapíše do pole "Název suroviny"

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Georgek: Ohledně vyhledávání potravin v mobilní aplikace - kód EAN není bohužel uveden u všech potravin. V tuto chvíli asi u poloviny potravin, pracujeme na jeho doplnění a zároveň se v nové verzi mobilní aplikace objeví možnost jednoduchého zadávání kódu k potravinám u kterých chybí.

0
před 9 lety homipda@

Vcera jsem "objevil" Vas web diky memu Androidu. Shledl jsem Vase video a velice ocenil Vas napad, takova aplikace mi chybela.
Dnes nainstaloval, zamiril k lednici a zacal zkouset skenovat kody. Ani na 6 pokus (rama,valaska kyska,niva...) mi to potravinu nenaslo. Podival se tedy na web, Ramu tam mate, ale ne moje 1kg baleni. Ale hlavne, jak zjistim, kde ma dany vyrobek cark.kod, na webu to nevidim (fotky,slozeni... ano,ale kod ne). Dekuji

0
před 9 lety homipda@

Az ted si precetl predposledni prispevek, ktery toto castecne resi. Tedy az bude moznost pridat kod, dejte vedet, radi to pomuzeme doplnit.
Jeste upozorneni, muzete zneviditelnit muj mail (ostatnich asi take uvitaji), nechci mit schranku plnou spamu !!! Staci treba jen zobrazovat cast pred zavinacem nez to nahradite nickem, dekuji.

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Homipda: Když u zobrazení detailu potraviny není uveden čárový kód, tak jej u potraviny nemáme v databázi a bohužel ji tak v mobilní aplikaci zatím nenajdete.
V databázi je necelých 5000 potravin,s tím, že čárový kód je u necelé poloviny z nich.
Hned v další verzi aplikace, která by měla vyjít ještě tento týden, bude možnost čárový kód k potravině u které chybí, doplnit. Stejně tak bude možné ještě doplňovat i další údaje.
Snažíme se, aby byl náš web i aplikace co nejvíce užitečný a proto díky za všechny Vaše podněty, které píšete na webu nebo emailem. Vážíme si vašeho zájmu.

0
před 9 lety mseda

Při vkládání potravyn by bylo vhodné do nápovědy uvést převod jednotek, né všichni znají jednotky. Nebo tam dát odkaz na tabulku s převodem. A vrchol komfortu pro uživatele by bylo, mít možnost na www si vybrat jednotky, které uživatel ví a systém by si přepočítal jednotky sám do podoby které chce :-)
Další věc kterou bych uvítal při zadávání potravyn do systému je mít možnost co jsem zadal si uložit (abych to později doplnil) a ne to rovnou odesílat.

0
před 9 lety Kamzik911

Dobrý den. Dnes jsem spustil aplikaci, ale když chci přidat obrázek k potravině, tak to nic nedělá. Už vůbec ne to co je popsané ve videu, což mě dosti mrzí. Mám Android Gingerbread (v2.3.3). Předem děkuji za odpověď

0
před 9 lety Kamzik911

Už jsem na to přišel. Změnil jsem přidávání fotek z galerie na správce souborů, kterého jsem si nainstaloval a už to je. Děkuji za aplikaci

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Kamzik911: Děkujeme, že jste zde napsal i čím byl problém způsobený, třeba to pomůže i dalším uživatelům, kteří mohou mít podobný problém. Přejeme vám, ať jsou aplikace i naše stránky pro vás užitečné.

0
před 9 lety Kamzik911

Tak jsem předčasně jásal. Program mi padá i při zadání fotky ze správce souborů. Ale jen když je nastavení fotek na 50%. Když dám sto, tak se neděje vůbec nic. Aplikace najede zpět na výber z fotoaparátu nebo galerie.

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Kamzik911: Zkuste postupně snižovat nastavení pod 50%. Problém je v tom, že každý telefon má jinou dostupnou paměť a je potřeba způsobem "pokus-omyl" vyzkoušet jaké nastavení kvality fotografií je funkční pro Vás.

0
před 9 lety Kamzik911

20% je těch pravých. Děkuji moc za radu. Honza

0
před 9 lety pschonmann

20% je uroven komprese - z toho vám polezou leda tak kostičky. Zkuste zmenšit velikost fotografie.

0
před 9 lety pschonmann

Měl bych nápad na vylepšení, nebo na opravu bugu :) Když vkládám potraviny píše se mi to po písmenech, nenapovídá mi to ze slovníku, což mě trošku rozčiluje při psaní dlouhých obecných názvů

0
před 9 lety Kamzik911

Já bych měl taky návrh. Bylo by pro mě lepší uložit přidávané potraviny a až budu připojený na wi-fi, tak bych to mohl odeslat a doma později upravit. Dělám v obchodě, tak by to pro mě bylo lepší než přímé posílání. Datové přenosy používám minimálně.

0
před 9 lety dvorak

Mohla by to být výborná aplikace kdyby při jakékoli akci (vyhledat, skenovat) nehlásila systémovou chybu "špatný email nebo heslo"...
Takže je absolutně nefunkční.

0
před 9 lety Frodik

Dvorak: Jestli to nebude souviset s tím, že máte špatný email nebo heslo :-)

0
před 8 lety michal.cermak79@

Prosim v dalsi verzi o moznost urcit, ktera fotografie je hlavni a ktera se slozenim.
Nyni odeslu potravinu, kde jsou 2 fotky, ale na www rozhrani vidim jen tu porizenou jako posledni a zaroven je oznacena jako hlavni.

0
před 7 lety zuzanka.icq

Dobrý den, můžu se zeptat, funguje scanování kódů na všech telefonech nebo na to musí být v telefonu něco speciálního? já tomu moc nerozumím, aplikaci si chci teprve instalovat a tak jestli mi to vůbec půjde... mám obyč Huawei Ascend Y201... nebo kde je nějaké info o aplikacích?  nic jsem tu nenašla... 

0
před 7 lety Frodik

+zuzanka.icq Na skenování čárových kódů není potřeba nic speciálního. Určitě si aplikaci nainstalujte a vyzkoušejte. Jediný problém, který je u levnějších telefonů je problém s ostřením fotoaparátu při skenování - chce to trochu cviku a lze i skenovat na nich.

0
před 7 lety Sunriska

+zuzanka.icqJenom doplním Frodika. Kromě ostření je ještě lepší fotoaparát s bleskem nebo přisvětlovací diodou. Když jsou horší světelné podmínky, tak skenování probíhá hůře...

0
před 7 lety Martin Vozka

Problém s "ostřením" je na opravdu nejlevnějších mobilech, které vlastně neostří. Mají tzv fix focus ( využívají hloubky ostrosti) Bývají zaostřeny až od větších vzdáleností, kdy už kód je dost malý. Měl jsem Alcatela a tam to bylo bohužel nepoužitelné.

0
před 7 lety Jarka

to se jako ten kód fotí? já mám taky jen obyč foťák - nemá ani blesk ani diodu - to mi teda taky nepůjde?

0
před 7 lety Sunriska

Jarka: Ano, půjde Vám to, ale musíte mít dobré světelné podmínky. Za šera nebo při horším osvětlení se nemusí kód vůbec načíst..;)

0
před 7 lety zuzanka.icq

+Martin Vozka+Sunriska+Frodik: děkuji za info... tak snad mi to půjde.. kupuji dotykáč mobil hlavně,aby mi šla tahle aplikace... tak jsem zvědavá jak mi to s ní půjde 

0
před 7 lety zuzanka.icq

no tak jsem si to nainstalovala a nějak mi to nefunguje... jak se to má scanovat? co to má přesně dělat? a ještě když jsem vyhledávala ručně v obchodě potravinu - bez wifi, tak mi to nenašlo žádné výsledky nebo to šlo třeba až napotřetí... to je taky normální?

0
před 7 lety Martin Vozka

1. Mobil musí být připojen k internetu.
2. Může se stát, že zadaná potravina prostě není v databázi.

Funguje to tak, že v mobilu zapneš internet, spustíš aplikaci, dáš:  potraviny - skenovat kód, zapne se čtečka kódu, která využívá foťák, namíříš foťák na skenovaný kód podle té červené čáry (ta musí být kolmo na čárky čárového kódu) a počkáš, až se kód načte. Pak počkáš až se potravina vyhledá na internetu.

0
před 7 lety zuzanka.icq

+Martin Vozka tak jsem to tak udělala, mám tam ten čtvereček a červenou čáru - ještě jsem šla i k oknu - kód byl přímo krásný - světlý... začali mi tam jezdit takové žluté tečky, ale pořád to nic neudělalo... takže ten foťák to asi prostě nebere, co?

0
před 7 lety Martin Vozka

Asi je problém s tím foťákem, ideální je, když má automatické zaostřování. Zkuste dát foťák do větší vzdálenosti od kódu, chce to vyzkoušet.

0
před 6 lety nikol

Dobrý den, proč aplikace Nutriatlas free potřebuje tolik oprávnění? k čemu například ID zařízení a info o hovorech?proč polohu?soubory?
děkuji

0
před 6 lety ZdraváPotravina.cz

Dobrý den, aplikace bohužel tyto oprávnění vyžaduje, ale nevyužívá je. Je to proto, že platforma, na které je aplikace postavená, je vyžaduje standardně a nelze je vypnout. Ovšem tyto oprávnění se nijak nepoužívají, např. že by docházelo k odposlouchávání hovorů apod.

0
před 2 roky Roman

Poradíte mi prosím, jestli si koupit normální dotykáč s androidem, nebo je lepší zainvestovat do iPhone?

0
před 2 roky Tom

Já jsem si koupila iPhone, který jsem kupovala bazarový, jsem s ním spokojená, a navíc jsem na něj dostala i roční záruku.

0
před 2 roky Roman

Roční záruku na bazarový telefon? Od koho?

0
před 2 roky Tom

Kupovala jsem ho z bochodu http://www.macbookarna.cz/, podívejte se na jejich nabídku, mají opravdu super ceny.

0
před 4 měsíci Misa

Ja kupuju pouzitou apple techniku jedine na https://appletrh.cz, nabizeji rocni zaruku a14 dni na vyzkouseni, takze parada.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 5


Přidat příspěvek