Nové téma v diskusi - O webu ZdraváPotravina.cz

0
před 10 lety ZdraváPotravina.cz

Hezký den všem,

založili jsme toto nové téma, kde bychom chtěli s vámi, našimi návštěvníky, diskutovat o našem webu ZdraváPotravina.cz. Zajímají nás vaše názory, připomínky, rády a návrhy na zlepšení. Zkrátka vše, co by se vám zde líbilo nebo naopak co vám vadí.

Dostáváme spoustu emailů, na které se snažíme poctivě odpovídat, ale mnohdy se jedná o informace, které by mohli zajímat i ostatní. Proto si myslíme, že by bylo šikovné diskutovat o funkcích webu a jeho používání přímo zde, aby svůj názor mohlo vyjádřit více lidí najednou a společně jsme tak dospěli k lepšímu webu pro všechny.

Konkrétně velmi brzy představíme verzi aplikace pro mobilní telefony Android, která má mnoho velmi užitečných funkcí. Hodně nás zajímá, jak se vám tato aplikace bude líbit, jestli vám přijde užitečná a budete využívat její široké propojení s naším webem, např. vkládání potravin přímo z telefonu, apod...

Děkujeme za všechny vaše reakce a přejeme hezký a slunečný víkend,

tým ZdraváPotravina.cz

0
před 9 lety Georgek

Zkouším doplňovat informace k potravinám ale - ani v IE9 ani ve Firefoxu 4.0.1. nefunguje "Pokud je surovina v naší databázi, bude vám nabídnuta." pokud vyplňuji složení: Název suroviny. Sice "našeptávač" skorofunguje ale po klepnutí se nabízená položka nezapíše do pole "Název suroviny" a přiložil bych obrázek (kdyby to šlo) jak našeptávač "napovídá"... asi je mírně podnapilý :-)

0
před 9 lety Pavlouš

Dobrý den, ráda bych vyjádřila svůj názor na váš systém získávání bodů a výhod z nich plynoucích.
Vaše získávání bodů je založeno na aktivitě. Logické, chápu. Ale udělování negativních bodů za záporné hodnocení, to už mi hlava nějak nebere. Mám to snad chápat tak, že když sem napíše někdo úplnou zhovadilost, něco nevhodného, nesmyslného, urážliévo, tak nemám právo "beztrestně" (chápej ve slova smyslu odečtení bodů) vyjádřit svůj názor? Opravdu jste si jistí, že filozofie "souhlasit nebo mlčet" je ta pravá? Nepřípomíná trochu totalitní režim?


Dále k systému odměňování... promiňte, ale ten je nesmylný už úplně. Nahlašování spamu/nevhodného příspěvku umožňujete jako "odměnu" až po dosažení určitých bodů? Není náhodou va vašem zájmu, aby vám uživatelé dobrovolně ohlašovali příspěvky vulgární, nevhodné...? A místo toho, abyste to ocenili, že to někdo vůbec dobrovolně dělá, že se s tímto chce obtěžovat, chcete jim tuto věc umožnit až jako za "odměnu"? Vždyť vy jste ohlašování spamu pochopili úplně naopak, než by se chápat mělo. Vy byste měli ocenit, že to někdo dělá a ne abychom mi oceňovali, že nám to dovolíte!

A možnost hodnocení příspěvku záporně až po padesáti bodech, tak to už je vrchol. Že na vašich stránkách o zdravém stravování, moderních a současných, nemají uživatelé stejná práva na kladný a záporný názor... to mě velmi zklamalo.
Jakou pak může mít hodnocení objektivní hodnotu, když se nemůžeme vyjádřit záporně za stejných podmínek jako kladně?
Děkuji za odpověď.

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Hezký den Pavlo,

díky za Váš zájem o naše stránky a za komentář, který jste sepsala. Věřte, že jsme za něj rádi, protože zpětná vazba od uživatelů je pro nás moc důležitá. Hlavně teď kdy všechny naše síly jsme vrhli na vývoj nové verze našich stránek a nového souvisejícího projektu ve který věříme, že bude pro naše uživatele užitečný. Systém získávání bodů a "odměňování" se trochu na novém webu změní a také trochu i díky Vám, protože ten stávající víme, že není ideální, ale v následujícím odstavci se Vám pokusím vysvětlit důvody proč to tak je.
To co popisujete dává vše smysl a nejde s Vámi nesouhlasit. Problém je ale v tom, že bychom museli žít v ideálním světě, respektive internetu, na kterém se pohybují jen hodní, milý, přející, pozitivní lidé. Pak by vše bylo v pořádku a mohli bychom všem dát všechny práva hned. A teď mluvím ze zkušenosti - bohužel to tak není, na internetu se pohybuje spousta "vtipálků" (ikdyž vůbec vtipní nejsou), lidí, kteří jsou negativní, zlí, mají radost z toho, že někomu škodí, apod... Právě díky této skupině museli vzniknout opatření, na která si právem stěžujete. Taky nás vůbec netěší omezovat slušné uživatele na úkor pár hlupáků, kteří jsou schopní jít a klikat u každého příspěvku na negativní hlasování, nahlašovat spam a nebo jen psát do diskuse nesmysly. Osobně tyto lidi nechápu, nerozumím jejich motivaci, že věnují svůj čas a energii na plivání po internetu, ale zřejmě je to jejich povaha i v reálném životě, každopádně, protože jsme tyto zkušenosti v minulosti měli několikrát, zavedli jsme tato ochranná opatření. A popravdě - nejsme jediní kdo bojuje s nevhodným chováním v diskusích, podívejte se například na novinky.cz, kde zavedli povolení diskutovat jen uživatelům s ověřenou poštovní adresou a nebo aktualne.cz kde pro ověření v diskusi je nutnost přihlásit se přes Facebook.
Vidíte, že každý bojuje se zlými lidmi v diskusích, myslím, že v našem případě jsme se snažili, abychom co nejméně naše hodné uživatele omezili. Snad se mi podařilo Vám trochu objasnit důvody, proč naše diskuse fungují, tak jak fungují, bohužel je to díky pár individuím nutnost. Věřte, že raději pro Vás připravíme nějaký nový článek nebo novou funkci, než hodinu mazat "vtipná" hlášení o spamu nebo odstraňovat hromadně udělené negativní hodnocení.
Ale abych skončil pozitivně - těšte se nový web s rozšířenými funkcemi, které se nebudou týkat jen diskusí, ale všech funkcí okolo potravin, receptů atd.. Pokud budete mít jakýkoli další postřeh, nápad nebo reakci, samozřejmě budeme moc rádi, když se o něj s námi podělíte. Každý názor je důležitý a pomůže nám udělat užitečnější weby i pro ostatní uživatele...

0
před 9 lety Pavlouš

Ještě bych se ráda zeptala, jestli fotografie, které posílám k receptům, se někde schraňují a jednou se i u receptů objeví... nebo je posílám na nefunkční email... popř. jestly byly pro svou nepovedenost uznány jako nezveřejnitelné...? :)

Posílám je přes email k tomu určený, uvedený u každého receptu.

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Pavlouš: Na jaký email nám fotografie zasíláte ? Pro jistotu jsme prohlédli schránky včetně složky SPAM ale žádné fotografie jsme od Vás neobdrželi. Kontaktujte nás prosím na info@zdravapotravina.cz abychom zjistili kde je problém.
Za všechny fotografie jsme moc vděční a proto by byla škoda je zde nezveřejnit kvůli nějakému technickému problému.

0
před 9 lety Danah

Zdravím vás.Mám stejnou zkušenost jako zde píše Pavlouš: nenahrála se fotografie k receptu. Bohužel nevím, jaká emailová adresa se automaticky objevila v okně. Až budu vkládat druhý recept, všimnu si. :-D

0
před 9 lety PabloCZ

Hezký den přeji ...tak jsem si nainstaloval androidí aplikaci...pak jsem se zaregistroval na web ... a tam jeden z prvních nepřehlédnutelných textů"Pomožte nám vytvořit seznam všech potravin v ČR" otázka je k čemu že ta DB bude dobrá? jak moc bude aktualizována a hlavně proč sbírat tuny informací, když jsou jaksi neúplné.... je to opravdu jen business záměr jak dostat z firem peníze za označení zdravá prodejna, nebo chcete udělat něco smysluplnějšího pro lidi. nejenže u jednotlivých potravin není ani zmínka o nutriční hodnotě...jákékoliv :-) ale ani jsem nepochopil jak zajistíte že nedojde k tomu aby někdo označil vyloženě nezdravou potravinu označením zdarvá potravina? No a závěrem to samé u receptů? kdo rozhoduje zda je to recept zdryvý či nikoli a kde jsou u receptu nutriční hodnoty... to si to má každý sám přepočítávat a získané hodnoty si někde doma poznamenávat? uvítám odpověd at už tady nebo na mail děkuji Jo a 12+8 je 20 :-)

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

PabloCZ: Hezký den, děkujeme za Váš dotaz. Jste pravděpodobně nově zaregistrovaný uživatel, protože Vaše některé domněnky jsou mylné. Tyto webové stránky provozuje nezisková organizace Občanské sdružení Zdravá potravina. Jsou za nimi stovky a stovky hodin nezištné práce našich členů a dobrovolníků, kterou jsme začali již před 5 lety. Naším cílem je poskytovat prostřednictvím našich webových stránek a nově i mobilní aplikace informace o zdravém životním stylu. A díky zcela většinovému podílu pozitivních i nadšených emailů a ohlasů věříme, že se nám to daří. Veškeré vložené informace o potravinách jsou na webových stránkách chemievjidle.cz v plné podobě, jak byly vloženy do naší databáze.
Máte pravdu, že naše mobilní aplikace ještě nenabízí plnohodnotné informace, které naleznete na našich webech. Je to z toho důvodu, že NutriAtlas je ještě aplikace poměrně mladá a v současné době pracujeme na její nové verzi, která bude nabízet mnohem více funkcí i dat, takže bude jistě potom více užitečnější pro vás i pro všechny ostatní uživatele. Mobilní aplikace byla vytvořena jako šikovný mobilní doplněk našich webových stránek - pomocník do kapsy.
Věříme, že nové stránky a aplikace vás jistě zaujmou, těšte se na ně s námi a mějte se hezky.

0
před 8 lety joyely@

Často se mi stává, že do seznamu">seznamu přidám několik potravin, vše poctivě vyplním, přiložím fotografie, věnuji tomu svůj vlastní čas, ale potraviny se stejně nenačtou, popř. je do seznamu">seznamu nezařadíte.... čím to?

0
před 8 lety Lucy

ja nemám pripomienku ,ale bolo fajn keby sa sem pridali potraviny,ktoré boli stiahnuté z predaja potravinarskou inšpekciou,poprípade závadne alebo nebezpečné

0
před 8 lety Mates

Nazdárek všem co tento web stvořily a také kdo jej sledují.
Jsem zde prvně a začíná se mi tento web líbit víc a víc líbit. Dozvěděl jsem se o něm jen díky novému vydání Epochy. Po přečtení článku o původu některých éček a jejich výrobě se chtěla má svačina (domácí poctivé bramboráky) podívat podruhé na svět. Proč se mi vlastně líbí? Protože, že mě poslední dobou už vážně nebaví se proplétat džunglí éček napsaných na potavinách a nevědet nic otom co to je a co případně může způsobovat dlouhodbější úžívání některých typů. Je fajn, že něco takového existuje. Zatím jsem jej neprolezl kompletně, ale těším se na nové poznatky. Ahoja

0
před 8 lety Lucka

Dovolila bych si maličkou reklamu/odkaz na velice pěkný článek:) Držím moc palce, ať jste stále dále úspěšní a snad si můžu jenom přát, aby se připojilo ještě více lidí:-)

http://www.vitalia.cz/clanky/pan-chemie-v-jidle/

0
před 8 lety Monika

Dobrý večer, bylo by fajn, kdyby si registrovaní uživatelé mohli mezi sebou zasílat vzkazy, občas bych se ráda zeptala na nějakou podrobnost nebo recept a musím vždy přes diskuzi..

0
před 6 lety Marek

Chtěl bych vyjádřit velkou radost z toho, že tady tento web vůbec esistuje, myslím, že nás není málo. :)

0
před 6 lety Slunew

jsme rádi, že se stránky pořád drží a hlavně, že pořád více lidí se zapojuje do diskuzí a nebo nám třeba i pomáhá naplňovat databázi potravinami a recepty. :)za ZP díky moc :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 6


Přidat příspěvek