Trefné vyjádření výrobce

0
před 9 lety ZdraváPotravina.cz

Hezký den. Jednáme intenzivně s výrobci o umístění loga "Zdravá potravina.cz" na jejich výrobky, které splňují kritéria. Setkáváme se v drtivé většině s pozitivními reakcemi od poctivých výrobců, kterým záleží na kvalitě jejich výrobků.
Ovšem již několikrát jsme dostali odpověď v podobném duchu a tato konkrétní je všeříkající - popisující aktuální situaci s potravinami na českém trhu:

------------

Vážená paní,
děkujeme za Vaši nabídku s označováním výrobku logem zdravá potravina.
Na výrobky máme dostatečné zásoby obalů a zaplacené tiskařské válce a v současné době, kdy je od odběratelů tlak pouze na cenu, nemůžeme si bohužel žádné další investice dovolit.
Vaší společnosti si velmi vážíme, protože je správné pomáhat spotřebitelům při výběru potravin.Bohužel o výběru položek , které se budou prodávat nerozhodujeme dnes ani my výrobci ani spotřebitelé, ale nákupčí.
Moc Vám přejeme, aby kampaň ovlivnila i nákupní politiku obchodníků a doufáme, že i pro nás se doba natolik zlepší, abychom se podobných aktivit jako je Vaše, mohli zúčastňovat.
S pozdravem
Jana Kremlová

0
před 9 lety Dita

Jsem velmi ráda, že se nepodílím nákupem v super na devastaci dobrých výrobců. Hledání potravin je teda ale velmi náročné, nicméně stojí mi to za to.

0
před 9 lety Monika

Těší mě, že o výběru potravin pro naší rodinu nerozhoduje žádný nákupčí.
Držím vám palce,ať je logo "Zdravá potravina.cz" na co nejvíce výrobcích.

0
před 9 lety Jana H.

Doufám, že to poctivým výrobcům pomůže v boji o přežití, protože spousta z nich je na pokraji krachu. Děkujeme za tuto iniciativu a věřím, že bude víc pozitivních reakcí než takových, na základě které vznikla tato diskuse.

0
před 9 lety Lucka

Je super, že se dobrá věc podařila:) Přeji, aby bylo toto logo k vidění co nejčastěji a věřím, že takovéhle značení jednoduše a okamžitě může pomoci všem, kteří se (ne)orientují v kvalitě potravin, aby si i oni vybrali mezi ostatními to kvalitní.

0
před 9 lety vojtano

Souhlasím s dámami výše a fandím! Žel je již na našem trhu několik známek s jiným zaměřením (např. Klasa), tak doufejme, že pod Vaším logem bude brzy často k vidění vždy jen ta opravdu kvalitní a zdravá česká produkce.

Problém popsaný v odpovědi výrobce je přesný. Hypersuper stejně jako velkosklady tlačí pěstitele nebo dodavatele v zásadě jen do co nejnižších cen a max. trvanlivosti, kvalita je přinejlepším až na třetím místě. Několikrát jsme o tom diskutovali se švagrem zemědělcem a východiskem se zdá být jen absolutní zrušení dotací státních i bruselských. Pak by zemědělci nemohli prodávat desítky a stovky tun za ceny mnohdy pod hranicí výrobních nákladů (které dorovnají dotace), nebyli by ze stejného důvodu nuceni produkovat ony zbytečné stovky tun, ale jen jednotky a bez nadvýroby a dotací by se hypersuper nevyplatilo dovážet "jinde lépe dotované EU potraviny", protože by nikde nebyly! Kšeftování s nekvalitními potravinami, na kterých vydělávají 300, 400 a mnohdy i více procent, by skončilo, protože jídlo by přirozeně zdražilo už u prvovýrobců a díky neexistující nadprodukci by se mohla dostavit rozumná kvalita za "normální" peníze (jak pro zemědělce, tak pro zákazníky). Menším bchodníkům musí stačit 100 max. 200% marže na pokrytí skladovacích a ostatních nákladů a zisku. Takové konkurenčně konečně zdravé ekonomické klima by mohlo být impulsem pro to, aby si lidé jednak začali jídla vážit, hledali si "své zemědělce" a hypersuper byly nuceny přehodnotit své ekonomické cíle...
Za současné politiky EU je to ale zatím jen sen :-(

0
před 9 lety Frodik

vojtano: Já souhlasím s dámami výše a s Vámi taky :-) Opravdu jste to vystihnul velmi dobře, naprostý souhlas. Přelívané ( a dost často "odkláněné" ) peníze z EU v podobě dotací jsou zlo. Při představě, kolik peněz se "sežere" při jejich přerozdělování, přelévání a na udržování fungování EU kolosu v běhu. Důsledky pak všichni vidíme před sebou. Zrušené cukrovary, dovážené nekvalitní odpadní potraviny ze zahraničí a dokonce čeští výrobci, kteří jsou nuceni vyrábět potraviny s cenou na zakázku...

0
před 9 lety Dita

Vojtano: moc hezky to píšete, a lze s Vámi jenom souhlasit, bohužel to nelze. Dovedete si představit ty stávky, kdyby zrušili dotace? dotace jsou celkově nesmysl hlavně v jiných odvětví, zvýhodňují jen někoho, někdo si musí vydělat na firmu podníkáním a někdo dostane několik milionů na podníkání, to by se pak podnikalo každýmu, prostě stejné podmínky pro všechny. Výhody by mohli být ve výši daní a podobně, ale důležité je, že by to měli všichni ne jen jedinci. Třeba Babiš, dostává dotace v řádu desítky milionů a to se to pak zkupují firmičky za cizí, že. To by se pak žilo každýmu, kdyby mu přistáli miliony na účtu, to pak není podnikání. Z doslechu znám jednu paní, která si za dotace vybudovala provozovnu, no upřímě kdo by neměl obavy a strach kdyby věděl že může rozfrcat na provoz a rekonstrukci a teď plácnu 5 mega.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 3


Přidat příspěvek