Aroma, citronóvá kůra

0
před 7 lety jitkaadamcova

Dobrý den, nevíte někdo jak ,,zdravé´´ resp. ,,nezdravé´´ je aroma v těch malých skleničkách. Používáme ho např. do dýňového kompotu (ananasové, citrónové....). A ještě jedna věc, kde sháníte nechemickou citronovou kůru? Koukala jsem ve zdravé výživě, tam je sice psáno že je z neošetřených citronu, ale pro změnu to obsahuje nějaký konzervant (bůh ví jaký, to tam nebylo).
Děkuji 

1
před 7 lety Peta

Aroma ve skleničkách... Už ten název napovídá, oč se jedná.. Produkt chemické laboratoře... V DM mají Alnatura citronovou kůru, je super, zatím nejlepší z kůr, které jsem měla ;) http://www.globus.cz/globus-olomouc/e-shop.html/kategorie/alnatura/973_alnatura-strouhana-citronova-kura-bio

0
před 7 lety Sunriska

Také používám citrónovou kůru ad Alnatury, je i za skvělou cenu a běžně dostupná. Jinak si můžete koupit bio citrón, kůru z něho nastrouhat, usušit a ve skleničce ji budete mít takto připravenou vždy po ruce..;)

0
před 7 lety Martin Vozka

To, jestli je, nebo není něco zdravé, je značně relativní pojem, který do značné míry záleží na vašem vnímání reality. Stačí si přečíst zdejší diskuse.
Najdou se tací, kteří tvrdí, že genetická modifikace je zdravá a hodné Monsanto s GMO a Roundapem chce především naše zdraví, protože na to existují vědecké "nezávislé" výzkumy. A protože přeci člověk běžně poráží přírodu a je tudíž nejchytřejší tvor ve Vesmíru, a jako takový má absolutní a nezpochybnitelnou pravdu a je nezkorumpovatelný nemůže to být nezdravé.
Ale jsou zde i tací, kteří tvrdí, že téměř vše vyrobené uměle v chemické laboratoři (za posledních pár set let) není pro stravování člověka to pravé ořechové, protože jsme za léta evoluce připraveni jen na to, co matka příroda vyrobila, protože jen to člověk za ty statisíce let v té přírodě člověk a jeho předci nacházeli. A dále tvrdí, že něco sice lidský organizmus tolerovat může, ale jen dočasu a v malé míře.
Takže se zařaďte kam libo :-). Jestli je to škodlivé, nebo ne Vám ukáže na vašem organizmu čas.
Já jsem z té druhé skupiny (což jste z mého sarkasmu nejspíše už pochopila :-)), která nechce tento pokus podstupovat, protože kolem sebe vidí již dost výsledků v podobě tzv. "civilizačně" chrobalivých lidí, zničené přírody a degenerovaných charakterů ;-).

0
před 7 lety Martin Vozka

Jak radí +Sunriska BIO citron, dobře umytý je rozhodně lepší varianta.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat příspěvek