Balená voda - tuny zbytečného odpadu

0
před 10 lety Mirka

Chtěla bych poukázat na nesmyslnost kupovat balenou vodu, jako součást denního pitného režimu. Pití vody z kohoutku bylo dříve bráno jako samozřejmá věc. Dneska stačí reklamní masáž, že voda hydratuje (a která ne?) nebo voda pro štíhlou linii a lidi to kupují s pocitem, že bez námahy udělali něco pro své zdraví.
Voda v láhvi je 120 krát dražší než voda z kohoutku, ročně se u nás vypije 900 miliónů litrů balené vody, ročně se tedy díky tomu vyprodukuje 100 miliónů ks odpadu. Vážně si myslíte, že i když třídíte odpad, že se všechen vrátí zpět do kunzumního řetězce? Dále je potřeba kolik kamiónů denně projede ČR jenom s tímto sortimentem, kolik kamiónů denně projede pod Vašimi okny a kolik tímto přispíváte ke zvýšení emisí a k tvorbě zbytečného odpadu? Proč vlastně kupujete balenou vodu? Nemáte jinou možnost? nebo jste neuvědomělý, nebo je Vám to fuk, jak zaneřádíte planetu?

0
před 10 lety Jirka

Pokud máte kvalitní vodu z vodovodu nebo ze studny, tak je balená voda zbytečná. Bohužel všude to tak není, prosakující skládky jsou snad všude, jako příklad uvádím Požďátky.

0
před 10 lety Dita

A neměla by mít skládka pod sebou takovou jako jímku, která zabrání prosakování sajrajtu do podzemních vod?
Kdo má možnost přístup k dobré vodě z kohoutku, nechápu proč dobrovolně utrácí tolik peněz ročně za balenou, místo toho si může koupit kvalitnější potravinu, nebo něco pro radost. Myslím, že u čtyřčlenné rodiny by tato úspora mohla hodit i na nějakou levnější dovolenou.

0
před 10 lety Jirka

Když jsem před lety nadával, že se odváží zelená skalice z Přerova do Požďátek tak mi tvrdili, že to bude zabezpečená skládka nebezpečného odpadu a jak to dopadlo!

0
před 10 lety Dita

Tipické jednání, nepřekvapuje mě. Je to ovšem smutný.

0
před 10 lety Marass

Já (a moje rodina) rozhodně nekupujeme balenou vodu, u nás je tak výborná, že říkáme že je to třebovská matonka. Nejhorší je, že i zjistili že ta balená voda(která může bejt ve skaladech radši nevědet jak dlouho) je horší než někde i voda z kohoutku.

0
před 10 lety Mirka

Jak píše Jirka, také mě to příjde zbytečné kupovat pokud máte doma vodu dobrou, jestliže vyhledáte v Googlu jak dopadly testy na balenou vodu, bude Vás to možná šokovat.
Marass - to je super, jestliže máte přístup k takovéto vodě.
Voda je základ života, uvědomte si, že jak si jí zaneřádíme moc se s tím už dělat nedá. V Číně hrozí díky přelidněnosti a míry znečištění nedostatek pitné vody. Málo koho by napadlo, že takovéto všude dostupné suroviny může být i nedostatek.

0
před 10 lety ROMANKA

Takze bALENOU VODU KAZDOPADNE KUPUJI PROTOZE VODA Z KOHOUTKU NEODPOVIDA U NAS NENIPITNA::::ALE KDE JE TAK JASNE ZE NENI TREBA KUPOVAT

0
před 10 lety Lencza

Jedině vodu z vodovodu - kdoví jak dlouho se kdejaká voda balená válela..a když máme chut na bublinky, pořídili jsme si Soda Stream..vodu z vodovodu máme dobrou, takže balená je zbytečná...

0
před 10 lety Karel

Naprosto souhlasím, že kupování balené vody je nesmysl. Balená voda není nic extra. Dříve byla jen voda z kohoutku a nikomu to nevadilo. Pravda, že balená voda má ruzné příchutě atd, ale stačí se podívat na složení. Manželka koupila filtrační konvici (proti mé vůli), ale musím říct, že mě samotného překvapila. Navíc je to cenově celkem přijatelné (www.lepsivoda.cz). Neříkám, že všichni musí filtrovat, ale balenou vodu tedy ne.

0
před 8 lety Kacka

Balenou vodu jiz take nekupujeme. Presvedcila me diskuze uzivatelu na www.lepsivoda.cz, a konvici jsme rovnou zakoupili. Voda chutna dobre, je cista a usetrime spoustu penez.

0
před 8 lety Danah

Mě hlavně děsí ta kvalita polyetylentereftalátových lahví, kterou se asi nikdo nezabývá- a ještě abychom je recyklovali! Recyklovaná hmota není nikdy stabilní a stejné kvality jako původní plast! Pak už jen stačí denní světlo a pokojová nebo vyšší teplota....

0
před 8 lety Naďa

Myslím si že třídění petek je správné. Používaj se např. ve stavebnictví jako na výrobu trubek, dlažby a podobně.

0
před 8 lety Mritamira

Obcas balenou vodu kupuji, ovsem pouze Vincentku nebo Bilinskou kyselku. Obzvlast v tomhle horku je dulezite do tela dostat vice mineralu. Jinak vozime vodu ze studanky a pijeme i tu z kohoutku :o)

0
před 8 lety Danah

Naďa: v tom lepším případě, jistě. Nevím už,kde jsem četla před pár dny varování před kuchyňskými potřebami z černého plastu- sady různých sběraček a velkých lžic: prý vyrobeny z recyklovaného plastu, uvolňují se z nich zdraví škodlivé chemikálie. Co teprve ty PETky, které jsou považovány za bezcenné, tudíž nečekejme kvalitu.

0
před 8 lety elllzi@

a vcem vodu prenasite? ja balenou taky nekupujt ale sem tam koupim magnesku stim ze pak petlahev dale pouzivam

0
před 8 lety Danah

Kupuji vody ve skle. Ne denně a ne mnoho. Obecně co jde, kupuji ve skle.

0
před 8 lety Naďa

Z tříděného plastu vyrábí i kuchyňské potřeby? Já tedy plastové příbory, misky, talíře nebo jiné kuch. náčíní nemám, přesně toho bych se bála. Dětem bych taky nekoupila nic plastového co by mohly oblizovat. Sázím na dřevo a nádobí z keramiky.

0
před 8 lety scorpion

Kupovat občas balenou vodu může mít smysl. Jako není ideální se stravovat jedním jídlem, tak analogicky není ideální pít jeden typ pitné vody. Proto v rámci pestrosti může být vhodné sem tam koupit minerálku (např. Magnesia)...

0
před 8 lety Marika

K Vánocům jsem rodině na www.lepsivoda.cz koupila filtrační konvici v akci. Nikdy dřív jsem nic takového nepoužívala, ale zdá se, že konvice funguje výborně. Baleno vodu ale také stále kupujeme - hlavně ochucenou, nebo s bublinkama. Myslím, že je dobré to střídat... hlavně kvůli minerálům atd... třeba ta magnézia

0
před 8 lety sumsky.m@

Za sebe mohu říci, že skoro přes rok piju jen vodu z kohoutku nebo čaj....Sice občas se mi zasteskne a koupím si třeba Kofolu, ale to je tak jednou za 2 měsíce. Ale kdybych si měl vybrat, tak na prvním místě je vždy u mě voda z kohoutku, Magnesia nebo Bonaqua, přírodní šťávy případně 100% juice ředěný vodou.

0
před 8 lety lebhi36@

Vodě z kohoutku nevěřím, ale pokaždé když mačkám petku od Frominu, tak je mi přírody líto. Po přečtení této diskuse s tím asi něco budu muset udělat. Dopiju poslední sixpack a bude se filtrovat!;-)

0
před 8 lety Aria

Nevěřila bych ničemu, co je v plastovém obalu, zvláště pak je-li to vystaveno teplu (a tím myslím třeba už 25°C) a světlu nebu je uvnitř nějáká trožku agresivnější složka. Látky, které se užívají jako stabilizátory plastů jsou vážně nechutné záležitosti a z toho plastu se to prostě může uvolňovat. Voda z plastu není čerstvá, raději jsem ani nezjišťovala, jak dlouho se tak může skladovat, ještě by to se mnou mohlo seknout :D
Pokud nemáte kvalitní vodu z vodovodu (pokud jste napojení na úpravnu vody, máte legislativně zaručenou vodu pitnou), zkuste si najít, kde máte v okolí studánky, často si lze vybrat i ze dvou ze tří.
Co se týče minerálních látek, to že je voda nasycená oxidem uhličitým neznamená, že má superminerály :-) To že je voda v plastovém obalu neznamená, že je minerální (ano i minerální se ale prodávají). Obyčejná pitná voda z kohoutku obsahuje minerální látky, neteče destilovaná voda.
Co se týče minerálů, ty dostáváme předevšíme z jídla. Stačí si zvyknout vařit polévky ze zeleninových vývarů (nasušit si například v létě natě, používat očištěné slupky celeru atd., kořínky apod.) místo z čisté vody či kostky. Různé bylinkové čaje dodají různé spektrum minerálních látek. Používání nerafinovaných potravin vám nejen dodá minerální látky do těla, ale nebude vám je, narozdíl od rafinovaných potravin, z těla ani krást. Při takovém způsobu stravování se nemusíte vůbec bát, že by vám něco chybělo a na reklamy na balené vody nedejte, opravdu vás jen klamou v tom lepším případě polopravdou.
Samozřejmě, že v balených vodách není nadlimitní množství škodlivin, to není ani v ogutech a dalších průmyslově zpracovaných potravinách. Jenže nikdo už nehledí na to, co se stane ve chvíli, kdy tyto jednotlivé potraviny (sami o sobě legislativně nezávadné) začnete kombinovat. A to je myslím hlavní problém v kvalitě těchto potravin.

0
před 9 měsíci Radunka

No, jako asi to tak je. Ale prostě kohoutková voda prostě není vždycky kvalitní. Jen u nás za léto byla několikrát odstávka. A pro mimi vůbec jen balenou vodu. Ale zase i tak je třeba pak s odpadem nakládat uvědomněle... My třeba separuje i víčka a pak je dáváme do plastozrout, kde je vykupují a nadále zpracovávají.

0
před 7 měsíci Alice

Dobrý den, u nás je to tak, že třídíme opravdu postivě. Dokonce separujeme i víčka z PET.

0
před 6 měsíci Hanka

A to děláte jak? Jakože jen žeje odděláváte a pak je taky dáte do plastu? Nebo co s nimi?

0
před 5 měsíci Leoš

Tak to třeba já už několik let balenou vodu vůbec nekupuji. Může za to to, že jsem si koupil takovou tu filtrační konvici a teď dokonce i filtrační lahev na vodu z kohoutku. Tu lahev se mi tuším povedlo sehnat tady: https://www.penepex.cz/kategorie/filtracni-konvice-a-lahve/filtracni-lahve/ Pokud neznáte, tak můžu jedině doporučit.

0
před 3 měsíci venca.krejzik@

Používám soda stream a naprostá spokojenost....kvalitní kohoutkovou vodu máme skoro všichni

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat příspěvek