Citrusové plody

0
před 8 lety Zdenko

Dobrý den, rád bych se zeptal na vlastnosti chemikálie "imazalil". Touto látkou jsou ošetřeny všechny citróny, pomeranče, grepy atd. v obchodech Billa. Nikde na českém internetu jsem moc nenašel co to vlastně je.

Z.

0
před 8 lety Danah

Ahoj,imazalil je hojne uzivany fungicid, muze mit jiny nazev enilconazol nebo chloramizol, je to totéž.

0
před 8 lety Lucka

Zdenko, docela jste mě touhle otázkou zaujala, mě by totiž zajímalo, čím jsou BĚŽNĚ ošetřeny ovoce a zelenina takhle v těch našich všemožných marketech? Nevíte o nějakém solidním zdroji, kde se o tom dá dozvědět víc?

0
před 8 lety Jitka

Dá se to zjistit snad jedině u citrusů. Pokud nejsou bio, tak je na nich upozornění, že se kůra nesmí konzumovat. Přesto si to ale lidi strouhají do bábovky, protože je jim líto dát o trochu víc peněz za bio citrony, které mají mimochodem úplně jinou chuť. Tedy hlavně ta kůra.

0
před 8 lety Pipoš

Je treba se smirit s realitou, ze cestina neni svetovym jazykem a proto mnozstvi odbornych publikaci v cestine bude znacne omezene. Pokud vezmeme zavdek anglictinou, snadno zjistime, ze imazalil je opravdu dukladne studovanou latkou a byly o nem publikovany stovky clanku.

Pro zacatek doporucuji zacit tady:

http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleListURL&_method=list&_ArticleListID=-5650789&_sort=r&_st=13&view=c&_acct=C000228598&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=132a12e0642d6781b7c06564ba867c67&searchtype=a

Az se proberete 915 nalezenymi publikacemi, bude treba vyrazit do technicke/vedecke knihovny, ktera ma zaplaceny pristup do databazi a clanky je tak mozno stahnout zadarmo.

0
před 8 lety Zdenko

Danah - díky za stručnou a jasnou odpověď.
Lucka - Zdenko je mmužské jméno ;o)
Pipoš - ano, děkuji za bohaté zdroje, vždy jsem toužil strávit celé dny studováním vědeckých spisů o chemikálii :)))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 9


Přidat příspěvek