Dětské narozeninové dorty

0
před 7 lety karča

Chci se podělit o zkušenost a zároveň poprosit o typy na zdravé dětské dorty (obrázkové). Dcerka za pár dnů slaví 4.narozeniny a přeje si dort s Hello Kitty:-) Nechtěla jsem klasický krémový s barevným marcipánem nahoře. Sice to jsou domácí výrobky, ale přesto nevěřím, že by byl marcipán barven přírodně. Další varianta byly Ollies dorty (čerstvé ovoce, celozrnné mouky...), ten jsem si však z finančních důvodů odřekla (1000Kč). Poslední možností bylo, že si dort upeču doma (popř. nepečený, ze zakys.smetany)a nahoru položím jedlý papír s motivem Hello Kitty, který jsem objednala přes internet. Ve složení nebylo nic škodlivého, doufala jsem, že barviva budou přírodní. Před chvílí jsem jej dostala do ruky a nestačila se divit: E104, 124, 131, 153. Samozřejmě jsem zpětně zaslala dotaz a dala najevo nespokojenost. Dají se tyto věci vyrobit i zdravě nebo je to jen moje představa, kterou nelze uskutečnit? Dá se i marcipán obarvit přírodně, neškodlivě? Nerozumím tomu, nevyznám se v tom, jen mě zarazila stupnice škodlivosti u barviv na DĚTSKÉM jedlém papíru! Děkuji za každý příspěvek.

0
před 7 lety Peta

Pokud budete dělat marcipán doma sama, určitě je možnost ho obarvit i přírodně. Pár kapek z červené řepy, borůvek pro červené a fialové barvy, trochu kurkumy - žlutý marcipát, karob nebo kakao - hnědý marcipán.. Zelený marcipán bych zkusila obarvit třeba čajem matchou - ta je sice dražší, ale ve zdravé výživě se dá sehnat i asi 2gramové balení za 12 Kč ;)

0
před 7 lety karča

Děkuju za tipy. Bohužel mi chybí zručnost. Nesvedu vytvarovat z marcipánu ani jednoduché tvary, takže Hello Kitty, Šmoulové, Krteček apod. nehrozí. Ale pokud bych si nechávala péct, dám k tomu instrukce i tyto suroviny a připlatím si. Díky.

0
před 7 lety Jana

Je hezké, že si s tím lámete hlavu, já znám v okolí maminy, které tohle vůbec neřeší, klidně dají dorty modré šmoulové nebo červené se spidermanem.

0
před 7 lety Hana

A co polít dort bílou čokoládou a tmavou nakreslit kitty, oválek a fousky by jste podle předlohy určitě vzládla

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 8


Přidat příspěvek