Dobré müsli

0
před 8 lety Dita

Prosím doporučte nějaké opravdu dobré müsli. Né příliš slazené, ty zpečené jsou strašlivě přeslazené a taky hodně müsli obsahují siřičitany, jde vůbec sehnat takové, které nebude chutnat jako když jím samotný cukr a s nesiřeným ovocem?

0
před 8 lety Lucka

Vím, že to asi nebude žádná novinka, ale zkoušela jsi už to Mixit?
Jinak z těch běžně dostupných si kupuji už snad jen tyto http://www.chemievjidle.cz/musli/nestle-musli-traditional-cereal-parners-czech-repu, z těch co jsem zkoušela mi přišly nejméně sladké a složení také vcelku dobré, bez zbytečných éček, když chci, tak si k tomu třeba přimíchám ještě vlastní (nesířené) sušené ovoce nebo oříšky ;)

0
před 8 lety Kuba

např. to s Havlíčkem od společnosti REJ (http://www.vitecojite.eu/seznameni/rej).

a pak špatné nemusí být to od Alnatury (k sehnání např. v Globusu), ale to jsem zatím nezkoušel

0
před 8 lety Magdallenne

Doporučuju ti namíchat si musli sama - koupit si třeba ovesné vločky a smíchat s oříšky, suš. ovocem nebo si tuto směs můžeš zapéct v troube s medem. Na netu existuje spousta receptů. A pokud se ti s tím nechce dělat, pak vyzkoušej zmiňové mix.it, muslimanie.cz nebo muslimix.cz, kde si můžeš namíchat, co máš ráda ve velmi dobré kvalitě (avšak už za vyšší cenu).

0
před 8 lety Dita

Namíchat si vlastní müsli mě také napadlo, jen ty poměry a kombinace, aby bylo vše vyvážené a dohromady dobré je obtížné, už jsem to párkrát tak udělala, nejlepší je asi ovoce nakrájet s ovesnými vločkami a osladit sirupem, míchat do zásoby hromadu se mi právě nechce, protože by se nemusela sníst. Zkusím pokud narazím na REJ, alnaturu u nás nekoupím.

0
před 8 lety Danah

Před odjezdem do hor jsme si doma dělali kalorickou bombu- vlastní musli do sklenice: základ byl na rozpuštěném másle mírně opražit ovesné vločky. Nalámali jsme k nim čokoládu na vaření, až se rozpustila a obalila vločky. Po zchladnutí to trošku pokropili rumem, přidali rozinky a bylo to úžasně vydatné a jednoduché jídlo.A jak vonělo! :-))

0
před 8 lety sandra

Určitě seženeš i sypané müsli, buď s ovocem nebo semínky/oříšky. Tam přidaný cukr není. Jen asi to sířené ovoce bude problém, ale tím se ovoce konzervuje, takže pochybuju, že nalezneš výrobce, který takové ovoce nepřidává. Vyzkoušej ale Mysli na zdraví Lehké&Křehké se semínky. Žádný cukr, žádná siřidla a přitom si nevylámeš zuby!;) Mé oblíbené.....

0
před 8 lety pzizala@

Ještě k tomu NESTLÉ,že jako odstranila všechny chemické aditiva z potravin. No nejspíš proto, že stále používá GMO obiloviny, specialně kukuřici od Monsanta, ta ani neplesniví ani neshnije. Ani na jedněch cereáliích nemají značku GMO free. A to je potravinářský kolos, který tvrdí, že prý od kojence po starce stravuje svět. V jeho případě nebude od kojence ke starci tak dlouhá doba.

0
před 8 lety Ivanqa

Mě přijde nejlepší varianta namíchat si to, na co mám chuť, sama. Ovesné i pšeničné vločky mám doma pořád, nějaká semínka a ořechy taky a něco sušeného sladkého (jablíčka, švestky, rozinky, fíky, brusinky) se taky najde. Občas si ve zdravé výživě koupím nesířené meruňky nebo bio datle. Je to podle mně varianta nejlepší. Do misky to nasypete v cukuletu, větší kousky ovoce není problém překrát na menší a nevidím v tom absolutně žádný problém, časově to rozhodně náročné není. Obrovskou výhodou je, že si tam můžete dát kvalitní suroviny. Třeba sušené ovoce buď mám domácí, nebo kupuju na jarmarku domácí produkci. Ořechy taky scháním po známostech, takže se dá říci bio. V obchodech prostě nevíte, z kama vám to smetou...
Mě osobně už nechutná si vločky přislazovat, mám je nejradši jen přírodní a s mlékem, občas přidávám kvalitní ceylonskou skořici (je taková nasládlá a jemné chuti - neštípe na jazyku, jako klasická skořice ze sáčku v obchodě).
Z mixitu jsem si objednala jednou, ale je to na mě velké množství, ten tubus jsem měla hrozně dlouho a nemohla jsem to sníst, protože jsem často neměla chuť na to stejné, prostě po pár dnech se mi to přejedlo. Vyjde to taky docela draho, pokud nechcete mít jen suché vločky a pár kousků něčeho jiného. Doma si to podle mě zvládnete smíchat chutněji a každý den si to můžete obměňovat.

0
před 8 lety Marci

Já mám ráda od Emco Mysli lehké a křehké se semínky a oříšky http://www.emco.cz/cz/emco-mysli/11-mysli-lehke-a-krehke-se-seminky-a-orisky
Je to směs vloček, semínek a oříšků. Ovoce si tam pak přidávám čerstvé.

0
před 8 lety Marta

Já si ráda kupuji müsli od semixu, je celozrnné, není přeslazené a přimíchávám si k tomu buď ještě sama vločky anebo různé neslazené celozrnné lupínky. A když si chci hodně pochutnat, tak si to smíchám ještě s ovocem rozmixovaným na kaši. Mňam :)

0
před 8 lety Kasei2

vyzkoušejte www.mixit.cz josu to výborné cerealie a kaše

0
před 8 lety Bledá Tvář

Já müsli nekupuji. Opražím si ov.vločky (bohužel české) a dám si tam co chci já. Kvalitní švýcarskou čokoládu se 74% kakaa aj.

0
před 7 lety jolanamarova@

Kupujete müsli od Emca? Jaké mají ještě dobré příchutě?

0
před 7 lety Gerbera

Ano, kupuji mysli od Emca a moc mi chutnají! :) Moje oblíbené jsou "Čokoláda a ořechy" :) mňam :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

0
před 7 lety Občan

Emco je moje nejoblíbenější kupované. S kousky ovoce.

0
před 7 lety Sunriska

Nechci nikoho zklamat, ale konzumací již hotových müsli směsí tělu rozhodně nedáte nic přínosného, právě naopak..Jednak obsahují šíleně moc cukrů a společně se sacharidy obsaženými v cereáliích budou v žaludku kvasit, obzvláště pak s ovocem. Pokud se k tomu přidají ještě živočišné bílkoviny z jogurtu nebo mléka - máme v žaludku pěkný kompost! A to, že se po takové snídani člověk cítí dlouho sytý je způsobeno právě tím, že v žaludku leží dlouho, bohužel v neprospěch správného trávení...
Vím, že spoustu lidí si to nebude chtít připustit, ale už jsem se nemohla dívat na to, jak si spousta lidí myslí, že když baští tyto průmyslově zpracované müsli směsi, jak děsně žijí zdravě..:) Je to jenom další reklamní tah, nic víc...Zkuste si přečíst základní principy dělené stravy a pochopíte, že tohle všechno je pro tělo jedna z nejhorších kombinací a z obsažených živin si nevezme téměř nic..
Jako skvělou alternativu můžu doporučit kaše Nomina. Jsou neochucené, stačí vmíchat do teplé vody a máte také výbornou snídani/svačinu..Naučila jsem si je nesladit (ani medem!), posypu nepraženým kakaem a jaká je to bašta..:) Nebo není nic lepšího vzít si do práce do krabičky směs přírodních oříšků, které můžete během dopoledne uždibovat..

0
před 7 lety Dita

Nedávno jsem četla v knížce od jednoho pána, který se celý život zabýval potravinami a jeho obsahu na kovy a jiné složky v potravinách. Nejhůře dopadly potraviny samozřejmě z Číny, až budete baštit luštěniny, těžko se hledají no madi in china, další potravinou byly ořechy, jsou nejčastěji napadány plísněmi a kukuřice. Já jsem také zastánce zdravého stravování, ale neřeším ho úplně takto zásadně, protože i ta zelenina z prodejny je plná dusitanů, nejvíce špenát, brokolice atd. Je hodně těžké si vybrat a na bio nejsou tolik peníze a tam je problém zase s mykotoxiny. A voda? to je také kolotoč všeho možného.
Plísně, které nevidíme pouhým okem mohou být i v ovesných kaších. 
Sunriska, máte pravdu, že není dobré míchat obiloviny s ovocem, protože nadýmají, nicméně pokud jíte plesnivou kaši a nevíte o tom, je těžké si vybrat co je horší. Sama z toho nejsem nejšťastnější, protože není moc pro nepěstitele výběru.

0
před 7 lety Občan

A já si myslel jak nesnídám zdravě. Budu to muset přehodnotit. Nemáte někdo tipy na zdravou a vydatnou snídani? Zobání oříšků by mě asi moc nezasytilo.

0
před 7 lety Sunriska

+DitaAno, plísně v potravinách je kapitola sama o sobě..Pokud se člověk zajímá o to, co jí, měl by volit vždy ten nejvhodnější kompromis..Jenom jsem chtěla upozornit na fakt "zdravého" müsli. Zrovna nedávno jsem koukala na obal čokoládového müsli a nestačila jsem se divit, jak přehnaně zdravě propagují tento výrobek..Něco ve smyslu, že to je ta nejzdravější snídaně pro celou rodinu! Kouknu na složení, cukr hned na třetím místě..Nemluvě o lepku, který pomůže akorát k zaplácnutí střev..
Mrzí mě, že takové a jim podobné výrobky se propagují jako zdravé a lidé tomu slepě věří..Když se to vezme z druhé stránky, pořád snad lepší toto, než rohlík s uzeninou...

0
před 7 lety Sunriska

+ObčanJak už jsem řekla, existují instantní neochucené kaše, které stačí smíchat ve vodě a můžete si je dochutit dle chuti. Jenom je třeba se poohlédnout v obchodech zdravé výživy.
Nebo pokud jste ochoten věnovat svůj čas, můžete si snadno vyrobit svoje vlastní müsli, pořád to bude o stupínek lepší než ty kupované a dochucované cukrem. Stačí na pánvi lehce opražit ovesné vločky a oříšky (mandle, dýňová, slunečnicová semínka,..), rozpustit med, přidat rozinky, pokrájenou čokoládu..Vše podle Vaší libovolné chuti. 

0
před 7 lety carme

A není instantní také špatné? sama tyto výrobky své jednoleté dcerce nedávám a že jich pro ně na trhu mají. S medem, na dobrou noc a td. Jana (milá paní tady v diskuzích) mi psala, že instantní kaše jsou v podezření na elergie v pozdějším věku. Proto ji vařím rýži nebo jáhly celé a umixuji na kaši. 

0
před 7 lety Sunriska

+carmeJe skvělé, že vyrábíte dcerce kaše přímo z původních surovin. To je samozřejmě úplně nejlepší (i když jistě by se i zde našlo nějaké ale..:)). Předpokládám, že většina pracujících lidí nemá čas (i když je to vždy o pritoritách) nebo chuť si vařit a mixovat kaše. Proto instantní navrhuji jako rychlou a zdravější alternativu oproti kupovaným müsli. 
Pro děti je to samozřejmě něco jiného, jejich trávení je celkově náchylnější a o to víc "zranitelnější". 

0
před 7 lety Marta

Já bych jenom doplnila, že není instantní kaše jako instantní kaše...co jsou výrobci schopní dát do kaší pro děti, z toho jde člověku hlava kolem. Postavila bych se taky za kaše nomina, dělám si ji v práci (tady si těžko uvařím normální) a maximální spokojenost. Jsou neochucené, bez zbytečných přidaných látek a člověk si je může ochutit dle vlastní chutě a fantazie. Jinak samozřejmě souhlasím, že kaše z původních surovin, tak jak je carme připravuje jsou lepší než cokoliv instantního. 
Jinak co si ještě připravuji doma sebou, když jedu do hor, tak je ovesná kaše. Smíchám si ovesné vločky, oříšky, semínka, popřípadě domácí sušené ovoce (podle vlastní chutě), napytlíkuji si jednotlivé dávky a zabalím do batohu. Večer než jdu spát, tak si to nasypu do ešusu, zaliji vodou a ráno když se vzbudím, tak jenom ohřeji na vařiči a výborná snídaně je na světě. Je to taková moje stanová alternativa. :-)

0
před 7 lety jolanamarova@

nechci vás zklamat, ale abychom se vyvarovali obilovinám napadených plísněmi, není dobré jíst prostě výrobky v BIO kvalitě.
Připouštím, že chemikálií v potravinách příjmeme nadmíru, ale právě to stříkání polí těm plísním zabraňuje vzniknout. Navíc nám teď ani nepřeje počasí.......:o/
V žádném případě si ale nemyslím, že musli nebo kaše z vloček by měly být jakkoli špatné nebo škodlivé. Vločky jsou velice bohaté na vlákninu, která nám žalostně chybí!!:o)
Jde jen o to jak nebo s čím je sbaštíme. Já je mám s ovocem třeba moc ráda a těžko mi z nich rozhodně není. Jen bych ráda zase vyzkoušela nějakou novou příchuť....:o)

0
před 7 lety Sunriska

+jolanamarova@Neříkám, že je müsli škodlivé, ale za zdravé se také nedá považovat. :) Vlákniny máte spoustu i v samotném ovoci a zelenině a v daleko přijatelnější formě..
Ale nechci vám nic rozmlouvat. Hlavně, že si na tom pochutnáte a máte z toho radost..Jenom jsem chtěla zdůraznit, že všechno má své pro a proti..:)

0
před 6 lety Marta

já si kupuju musli 1,5kg za 349,- ted to mají v akci na stránkach tosevyplati

0
před 6 lety Alena

V minulosti jsem si často kupovala müsli ve zdravých výživách, ale ne vždy to bylo přesně podle mých představ. Takže jsem začala experimentovat a hledat recepty, jak si udělat vlastní müsli z pohodlí domova. Všude je hodně inspirace a povedených receptů, záleží na každém, jakou variaci zvolí, jestli s ovocem, s čokoládou, kokosem atd. Jelikož mám müsli na všechny způsoby moc ráda, vyzkoušela jsem o víkendu udělat müsli tyčinky a výsledek? Naprostá bomba. Recept už mám vytisknutý a přilepený na ledničce, protože takovou dobrotu si musím dělat častěji.:) Kdyby chtěl také někdo vyzkoušet, tak je to ze stránek Vím, co jím http://www.vimcojim.cz/cs/spotrebitel/recepty/Tip-na-zdravou-svacinu---domaci-musli-tycinky__s603x8617.html.

0
před 6 lety Emma

Nejlepsi musli je z Janovy pece! Slazene medem a pecene s olivovym olejem. Pece se i s orechy takze jsou uzasne krupave! fakt doporucuju. 

0
před 6 lety Lucka

Mussli je skvělé na hubnutí, vlastní zkušenost :))))

0
před 5 lety jaja.novotna2222

Dobrý den,jmenuji se Denisa a hledám lidi, co jí/kupují müsli do své domácnosti - potřebuji respondenty k dotazníku (viz dole) pro svou seminární práci. Nejedná se o žádnou reklamu a výsledky budou čistě použity pouze pro mou školní práci.Děkuji Denisa :) https://53940.vyplnto.cz/

0
před 3 roky jaja-paja

Rozhodně bych doporučil vyzkoušet musli na www.mikoma.cz, to musli je zapečené, takže chutná fakt dobře. Mně teda nejvíc chutná čokoládovo-višňové musli, takže to doporučuju. Ale mně šmakuje všechno kde je čokoláda ;).

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 9


Přidat příspěvek