Dobrou chuť supermarkeťáci

0
před 9 lety Dita

Z důvodu tlaku velkých řetězců na nízké ceny výrobců se to logicky musí odrazit v kvalitě potravin.

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=727636#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP&utm_content=position-10

Podporujte místní pěstitelé, prodejce, soukromníky, tam lze sehnat ještě nějakou kvalitu odpovídající ceně. Doporučuji nakupovat v kamenných obchodech - pekárny, masna, zelenina,...je jednoduché si pak zjistit jaké pečivo kdo peče a z čeho, o masně to samé, víte kdo ji dodává maso a td.. Udělejte si takovýto nákup a zjistíte, že to není dražší, ba naopak i levnější.

0
před 9 lety Hana

Med si kupuji od známého včelaře, dokonce vím, z jakých stromů med mám, podobně to asi začnu provozovat i u uzenin.

0
0
před 9 lety Lucka

Jirka: to je hnus, člověku je z toho všeho na nic, ještě když si uvědomím, že podobně na tom jsou i čuníci nebo hovězí dobytek, se kterými se zachází ještě hůř jak s věcmi. Jen přemýšlím, jakou volit alternativu, než ty kupovaný chudinky? Bio kuře jsem bohužel u nás nikde neviděla a ani nikdo nechová doma, takže než kupované mi nic jiného nezbývá, ač tedy toto rozhodně podporovat nechci. Nicméně vegetarián zatím ještě také nejsem, ačkoliv maso si dopřávám max. 1x týdně, někdy ani to ne.

0
před 9 lety Lucka

Jinak jsem si vzpomněla na video o kuřatech pro KFC, ostatně to je mnohem silnější šálek čaje, pro silnější povahy doporučuji shlédnout.

0
před 9 lety Jirka

Moje teta pěstovala v 90tých letech králíky, slepice, krůty a kachny pižmové. Pražáci jí mohli ruky urvat.
V současné době se cena lidské práce a kvalita výrobků a potravin kamsi vytratila a jsme otroci v rukou nadnárodních společností, bankéřů, spekulantů a nenažraných politiků.
Naposled nám zakázali domácí zabíjačky (obrázek od Lady bohužel dát nemůžu, když tak mejlem) co nám zakážou příště, zahrádkaření?

0
před 9 lety Lucka

U nás naše babička také celkem donedávna chovala králíky, tím se dalo to kuřecí z velkoobchodů i nahradit, ale po pár neúspěších toho na stará kolena i ona už nechala, což mě mrzí, ale v jejích letech to člověk musí respektovat:-) No a kdysi byla i nějaká ta domácí slepička, ale dnes už je má jen na vajíčka, ale i ty si od ní moc rádi kupujeme. Dá se kolem sehnat i domácí hovězí a vepřové, ale to moc nemusíme (i když ho pravidelně bereme), přece jen bych raději někde brala maso drůbeží, ale něž z takových podobných podmínek, to člověka hned přejde chuť.

0
před 9 lety Stana

Bohužel paradoxem dnešní doby je, že sice máme výběr potravin, je jich nadbytek, jsou dostupné, cenově ještě přijatelné.Ale zároveň nejsou přizozeně pěstované a obsahují škodlivá aditiva,stále stoupá počet nemocí, které dříve skoro nebyli. Moderní medicína si s nimi neví rady.Infarkty ve vdaceti letech místo v 80ti, jsou dnes normální.Nemluvě o dalších nemocech.
Myslím, že jejich původ je právě z naší moderní doby plné stresu a nekvalitních potravin.

0
před 9 lety Danah

Stano, máš pravdu. Moderní medicíně to ale hlavně vyhovuje. Medicína je ponejvíc transplantační a amputační.

0
před 9 lety Lucka

Někdy mi přijde, že si to jde všechno ruku v ruce, chemické laboratoře neustále vymýšlí nové látky, náhražky, které jdou do jídla, pro tělo nepřirozené a tím nahrávají farmaceutickým firmám, které alespoň mohou vyrábět a nabízet zase nové léky a "léčit" lidi... jakoby čekali na to, že se zase nějak projeví to či ono na lidech a mohli toho hned využít.

0
před 9 lety Stana

Ano přesně tak to je, lékaři mají zájem o nemocné pacienty, proto se snaží na vše napsat léky a snaží se vyvolat v lidech pocit, že jsou vlastně nemocní.Protože zdraví je dnes velký byznys. Stačí se podívat na reklamu, kde máte za pět minut dvakrát tu samou raklamu na prášky na hubnutí,k dostání v lékárnách. Když vás bolí hlava, napíšou prášky, bolí vás záda vemte si Brufen.
A nikdo se nezajímá o to jakou příčinu mají tyto potíže, pouze bolest odstraní analgetikem, aniž by tak vyřešili příšinu bolesti. Stejně tak farmaceutické firmy, nabízející různé výhody lékařům, kteří předepisují jejich výrobky, i producenti potravin se zajímají hlavně o zisk. Ne o zdraví. O zdraví se musíme zajímat pouze my a pokud máme tu možnost tak si dobře vybrat, co budeme jíst a jaký vzduch budeme dýchat.
Samozřejmě by lékařům a farmaceutickým firmám vyhovovalo, kdyby každý něco bral, protože by tak měli velkou kontrolu nad společností. Vemte si co udělá s lidmy poplašná zpráva o hrozící epidemii chřipky, naočkuje se několik tisíc lidí, vakcínou, která je proti úplně jinému viru chřipky( virus se vyvýjí a mutuje takže vakcína je proti viru z minulého roku), a epidemie stejně nepříde, pouze dobrý tah jak se zbavit starých vakcín.

0
před 9 lety Danah

Nejvíc pravdy uvidíte ve science fiction filmech a knížkách: sebehloupější béčkový sci-fi film obsahuje víc pravd než denní zprávy.

0
před 9 lety Lucka

No přesně, je to jako kopaná, jednotlivé firmy si v odvětví navzájem nahrávají přihrávky, ale v tomhle případě místo míče používají nepřemýšlející lidi.

0
před 9 lety Lucka

Á bulvár a spol. opět zapracovaly, už dlouho se nic nedělo:-) Tak to vidím, že nás opět čeká masivní "likvidace" zásob z mrazáků lidí a obchodníky měsíc podprůměrné tržby s kuřaty:-)
http://www.novinky.cz/ekonomika/258778-kurata-v-ceskych-obchodech-obsahuji-i-bakterie-salmonely.html

0
před 9 lety Dita

Ještěže těmto článkům nevěřím, spíše mě to připadá jako cílené. Vyvolat u lidí paniku, že vodňanské kuře je špatné aby se kupovali ze zahraničí. Pokud obsahovali bakterie, které překročili nějaký limit, jak to že do teď nikdo neonemocněl z konzumace. Spíše je to tím, že je jednou z nejprodávanějších kuřat u nás a někomu se to moc nehodí. Zítra jdu a hned si jedno koupím.

Je to podobné, jako když novináři vyvolali histerii kolem okurek ze Španělska, jaká pravda byla se ukázalo později, nicméně napáchané finanční škody byly vysoké.

Je to podobné jako o farmářských trzích a mléka z mlékomatu. Lidé začali kupovat na farmářských trzích (obrat už dosahoval k 1 mld., pokud je to pravda) a komu se to nehodilo do krámu, tak hned šup s článkem do novin říct jak jsou farmářské výrobky špatné.

Achjo, vážně těm řečem věříte? A jak moc Vás to ovlivňuje v nákupech?

0
před 9 lety Lucka

No přesně, vždycky když vypluje na povrch něco podobného, je jedno jestli jde o kuřata, okurky apod., vždycky to má společný cíl - oblbnout už tak dost "oblblé" lidi.

Já na tyhle zprávičky nedávám nikdy, samozřejmě když nějaký solidní zdroj upozorní na nějakou závažnou situaci nebo tak, ráda si dohledám a zjistím víc o celé věci, než jít a hned vše vyhodit. Mám takovou sousedku, která právě při "razii okurky" vyházely komplet vše a měsíce se jim vyhýbala obloukem, aby nááhodou něco nechytila:-D
Podle mě to jsou spíš už jen zoufalý činy zoufalejch lidí...

0
před 9 lety vercounek

no přesně, ale je to to samý jako s chřipkama, cílem je vyvolat v lidech paniku, aby se báli. Dokud se bojí, tak poslouchaj! Dycky je epší farmářský trh. Taky jsem slyšela, že vajíčka z domácího chovu nejsou kvalitní, že slepičky nemaj tolik živin jako ty ve velkochovech, no, já osobně kupuji vajíčka nejradši na trzích a pokud musím v marketu, tak zásadne od nosnic v halách, rozhodně nepodporuju slepičky v klecích, to je podle mě totiž týrání!

0
před 9 lety Lucka

Ano, stejně jako zbytek potravin z trhů a farem jsou špatné, protože podléhají dřívější skáze...achjo, stále bude něco, čeho se prostě lidi budou moct chytit a vymluvit se na to...
Dneska pramálo lidí nad tím vším přemýšlí, jistě, mohou podléhat dřívější skáze proto, že to jsou jedlé potraviny a ne umělé napodobeniny, navíc i ty se zanedlouho zkazí...
Co se vajíček týče, tak ty jsme naštěstí v životě nekupovaly, protože odjakživa máme dodavatele - naší babču, takže jen a pouze domácí:-)

0
před 9 lety vercounek

Lucka: no tak to je ideální stav! Domácí vajíčka jsou dycky nejlepší

0
před 9 lety Lucka

Jojo, kupovaná znám jen z restaurací, jídelen apod., ale bohužel tím že bydlíme v bytě nemám stále svou vysněnou možnost kdykoliv si jít utrhnout něco do vlastní zahrádky ;-)

0
před 9 lety vercounek

A babča by nepůjčila kousek zahrádky?

0
před 9 lety Lucka

Ale jo, určitě, u bábinky máme zahrádku také, ale tím, že bydlí přece jen nějaký kus od nás, tak není možnost si dojet kdykoliv zklidit úrodu=) Nicméně v léte přece jen domácí ovoce a zeleninku máme;-) Škoda jen, že už nejsou i domácí králíčci, sice sama nemusím mít maso každý týden, ale jen občas, ale když už tak ať alespoň z domácího chovu=)

0
před 9 lety vercounek

no já jak se tak sleduju, tak přestávám jíst maso úplně, nějak jsem ho přestala potřebovat, ale určitě je lepší zas domácí, než králíček pěstovaný akorát pro smrt

0
před 9 lety Lucka

http://www.novinky.cz/ekonomika/260277-v-cr-je-temer-300-hypermarketu-nejvic-na-severu-moravy.html

No, tak se máme čím chlubit tedy, když vidím, kolik super a hyper kolem nás je a stále je to málo, nestačím se divit.
A to mám v okolí lidi, kteří jsou schopni ujet i nejmíň 20km jenom pro to, aby v jiném marketu mohli zase nakoupit něco jiného v akci, co nebylo za akční cenu v jiném...:(

0
před 9 lety Jana

Ha ha :) a to jako někdo absolvuje cestu projede benzín, který není levnou položkou, aby si někde nakoupil o 5kč levněji. Úspornější nákup už nemůže být. Rozesmálo mě to na tolik, až jsem se z toho za břicho popadala. Lucka velmi vtipný komentář.

0
před 9 lety Lucka

No právě! Já bych nikdy nejela i kdyby jen 10km do jiného márketu proto, že tam je něco opár kaček levnější, proto to tu uvádím jako >otřesný< případ supermarketování:-) Ja když jim furt říkám, že se jim to už jenom z toho ekonomického hlediska zanic nevyplatí, tak mě jen odbyjou tím, že si vždycky nakoupí víc věcí za levno a proto se jim to vyplatí...
Asi každý člověk s trochou selského rozumu se shodne na tom, že mentalita některých lidí je leckdy hluboce pod úrovní:D

0
před 9 lety vercounek

no když sou lidi schopný říct: "no já to jim, protože mi to chutná..." specielně u potravin už nepoživatelných, tak se nelze čemu divit :)

0
před 9 lety cish

Podnětná diskuse, lidičky, jsem rád, že jsou na světě takto "otevřené hlavy" :) Kvůli některým názorům, se kterými souhlasím, jsem se tu registroval.

0
před 9 lety Dita

Já spíše nechápu, když někdo nakoupí o pár kaček levněji jogurty se škrobem, máslo bez živ. tuku a párky bez masa a pak ty samé potraviny vyhodí do koše se slovy, vždyť to bylo levný. Vezmu-li v potaz kolik úsilí před tím vynaložil na nákup právě těchto potravin. Třeba, že pro ně jede 20 km.

0
před 9 lety Lucka

Právě v tom je celá absurdita těch lidí. Nikdy to nepochopím, oni se pak kolikrát diví mě, že nakupuji za tak draho, když v hyper to mají ve slevě a můžu toho vzít víc...
...přesně takovým nákupům se vyhýbám, což stejně většina lidi tady kolem nechápe=/

0
před 9 lety vercounek

cish: no tak tedy vítej :)

0
před 9 lety Vlasta

Do marketu nechodím už dva dva měsíce, od té doby co se ceny potravin nevyšplhaly vzhůru jen o DPH. Můžu vám říci, díky za to, protože díky tomu jsem od té doby ušetřila 1.000,- na potravinách, teď už si budu vybírat uvážlivě na tržnici nebo v menších potravinách. Maso jsem po dlouhé době koupila v uzenářství, kvalitní a ne nijak drahý.

0
před 9 lety Dita

Cish, bohužel je to pidi mini skupinka lidí, ale hurá za ně a za každého kdo přibude. Alespoň mě to povzbuzuje, že nejsme sami nenormální, z pohledu většiny. Nevím jak to máte vy, ale je to tak deprimujicí ten nezájem se zajímat, ta lenost, to věčné hekání a kejhání.

0
před 9 lety Lelda

Utracené peníze za chlast, cigára a mnoho dalších velice užitečných šmejdů do domácnosti lidé nelitují, jak jde, ale o to koupit si kvalitní párek z masa, můžou se zbláznit. Dokud nepochopí, že je to daleko větší investice, nic se nezmění, mimo to supermarkety jsou opravdu drahé, na to jak šizené potraviny prodávají. Jen blázen by tam nakupoval, kdo má na výběr, ať kupuje jinde.

0
před 9 lety Betka

Manžel dostal cukrovku a hrozilo mu píchání inzulínu. Tak jsme vyřadili tuky - tedy spíše ty mazlavé hmoty, dále všechny polotovary, uzeniny, sýry nacpané éčky, kupujeme dobrý křupavý čerstvý chléb, máslo od farmáře a ze šesti léků bere dnes jeden a cukr má podmíru, to vše za půl roku.Takže běžte se prodejci vycpat s tím humusem, který nám prodáváte a ničíte zdraví.

0
před 9 lety Dita

Betka to je dobré, že jste to takhle dobře zvládli a probudili se včas. Jen je škoda, že ve většině vždy musí přijít nemoc, jinak se stav jídelníčku nezmění. A jak jste ty hnusy mohli vůbec dřív jíst? není fakt na to jak píšeš, dobré poctivé máslo s čerstvým chlebíkem.

0
před 9 lety Monika

Betka :tak to je moc fajn!Šla jste na to dobře.
V jednom dokumentu říkali, že tělo je jako dům a je důležité z jakých cihel ho stavíme.
Pokud budeme jíst zdravé a kvalitní potraviny, tělo se dokáže z nemoci samo uzdravit.

0
před 9 lety vojtano

to Betka: Podstatné jsou naměřené hodnoty cukru. Mě moje MUDr. namlouvala, že mám počáteční náběh na cukrovku. Bohužel pro ni a farmaceutický průmysl jsem si pamatoval, že podobné hodnoty jsem měl již před cca 6 lety. Ona se totiž v průběhu let snížila norma a z části zdravé populace se rázem stali nemocní s nutností "práškovat vo sto šest"

0
před 9 lety vojtano

to Lelda: nelituji peněz ani za chlast ani za dobré jídlo :-)
Uzeniny a maso nakupuji v malé výrobně v Charvatcích u Mšených Lázní a jsem spokojen.

0
před 9 lety karča

to vojtano: a chlast??? :-D

0
před 9 lety vojtano

V restauračních zařízeních, kde preferuji vodku nebo fernet, doma téměř výhradně domácí pálenku z jablek nebo víno z Vinopy... :-)

0
před 9 lety karča

Tak to jste můj člověk. Já taky výhradně domácí pálenku - jablka, hrušky, švestky, višně...

0
před 9 lety vojtano

Protože švagrovi zbyde každým rokem 30-50 tun (dle úrody) jablek na mošt, tak to máme dost jednotvárné - furt "jablíčko". Ale na tučnější jídlo je to ideální "stabilizátor žaludku" a večerní stopečka párkrát do týdne ještě nikoho nezabila :-)
Vždyť je to příroda bez konzervantů, stabilizátorů a barviv :-)

0
před 9 lety vojtano

Ale k tématu, Dita má pravdu, že se dá za stejnou či nižší cenu nakoupit opravdu čerstvá a kvalitní (neBIO) zelenina, řetězce jen cílenou reklamou vsugerovávají spotřebitelům, že lépe nikde nenakoupí. Ale člověk musí zpravidla takovému "nákupu ze dvora" věnovat o trochu víc času, což může být o to složitější, bydlíte-li v centru Prahy...

0
0
před 9 lety Jirka

Ani tady nevidím poslední příspěvky.

0
před 9 lety Lucka

Jirka: to je situace, to je situace:-) ne vážně, mě tady zas třeba zlobí obvykle obrázky, buď je nevidím a ani se mě nenačítají:(

0
před 9 lety Jirka

Lucka: Teď se mi Váš příspěvek zobrazil, ale ty předchozí ne, takže nevím co si o tom "báječném" utopenci myslí ostatní.

0
před 9 lety Lucka

Jirka: to je zvláštní, asi jen pro V.I.P. adresy:-D Ale co se utopence týče, reakce si asi dokážete představit:-D "samá chvála":-D

0
před 9 lety eva

Nutno připomenout, že malé prodejny, večerky, vietnamské krámky nakupují taky v supermarketech, takže dostanete totéž, akorát dražší. Takže jedině farmářské trhy, bioobchody nebo ojedinělé stánky s kvalitním pečivem.

0
před 9 lety Lucka

No to je pravda, já už jsem dokonce kolikrát v supermarketu potkala naše "menšinové" prodejce z města přímo v obchodě a vidět jejich přetékající vozíky...pro vlastní spotřebu to asi nebylo:)

0
před 9 lety Slávek

Ahoj všichni, ono je to i o pohodlnosti a to i mojí. Jsou potraviny, které můžete vybírat kvalitou.. Maso mám od řezníka, pečivo si většinou pečeme sami, med máme od spolupracovníka včelaře, vajíčka od sestry.. ALE.. jsou věci, které prostě koupit musíte, ať už to je např. mléko, cukr, máslo, mouky, těstoviny a jiné základní potraviny a pokud se mám rozhodnout, jestli půjdu pro mléko (stejnou značku) do velkoobchodu za 12, nebo na roh za 17, tak prostě počty jsou jednoduchý. Chápu, že podporovat hypersuper jako celek, není to pravé ořechové, ale když otočíte 3x koruny, je to pak jasný. Sepíšeme věci, a nic navíc nekoupíme.. Zelenina je mimo sezonu všude na prd..

0
před 9 lety Dita

Paradoxem je, že se češi chtějí mít jak na západě, ale nejsou proto ochotni moc udělat. Prodavačka dostane svůj mizerný plat, zisky z prodeje proudí do zahraničí a výrobci jsou nuceni dodávat zboží téměř pod náklady a ještě za to dostanou zaplaceno opožděně. No, nevím podle mě je tu něco špatně.
Potěší mě, ale když je alespoň jeden příspěvek za uherský rok o tom jak si někdo koupil maso od řezníka, a med si pořídil český od místního včelaře.
Víte já se na to nedívám, že bych dala 17 kč o proti 12,- a ušetřím 3 kč. Já se na to dívám, tak že těch 17 kč jde zpracovateli a podpořila jsem dobrou věc a konkrétního člověka. Kdežto mlíko koupené v super za 12,- zpracovatel téměř nic nevidělal a zisk shrábne obchoďák.
Osobně bych těch peněz nelitovala protože 3kč mě nazabíjí a ještě si nekoupím obarvenou vodu.
Asi 20 km od nás je teda mléko za 13/l.

0
před 9 lety Dita

V tomto případě je 5 kč ušetřených. Jsem u toho nepočítala, když je v předch. příspěvku otočíte 3x koruny, tak mě to svedlo.

0
před 9 lety Lucka

Dneska mě v obchodě zaujala akční nabídka - jedna malinká vanička s nasetou řeřichou za úžasných asi 14,-Kč (!), budiš, když už se vydělává, tak pořádně, ještě víc mě zarazilo, že chudák řeřicha putovala k nám až z Holandska. Nikdy by mě nenapadlo kupovat už zasazenou řeřichu a ještě holandskou, tisíckrát lepší je přeci koupit si celý pytlíček řeřichy za pár korunek a během tří dnů mám minimálně pětinásobné množství toho, co bylo v tý chudý zcestovalý vaničce...
Možná i tím, že byla jako v "akci" jí docela lidé brali útokem... opravdu žasnu, kam až sahá lidská pohodlnost:)

0
před 9 lety vercounek

Lucka: no já myslím, že spoustu lidí ani nenapadne, že by si jí mohli zasadit doma :) já už jí mam zasazenou a roste jak šílená

0
před 9 lety Lucka

Já také, dávám vždy maličko, jen na víčko s vatou tak, abych jí měla třeba jen na dvě, tři dávky a vydrží mi tak jeden pytlíček na hooodně dlouho:-) Ale je fakt smutný, že k nám řeřiška musí putovat až z daleké země jen proto, že někdo je líný a nebo ani neví, že za pár kaček může mít hodnotnější domácí a kdykoliv se mu zamane:-)

0
před 9 lety karča

...a holky, na co tu řeřichu používáte, do čeho....???

0
před 9 lety Danah

Já na chleba s máslem, na smažená vajíčka, do zeleninových salátů se zálivkou. Nasekala jsem ji i do takové citronové majonézy k rybě.

0
před 9 lety Lucka

Přésně tak, úžasná na chlebu s dobrým máslem nebo podobně jako dannah k majolce jako zálivky atd.;-)
Ale tím, že je taková hořčí to s ní také nepřeháním, stačí opravdu trochu;-)

0
před 9 lety Sunriska

Na chleba, do pomazánek, nebo i do zeleninových polévek, na brambory, do salátů...Já ji strkám všude! Nebo když cítím, že na mě leze rýma nebo něco podobného, tak ji žvýkám i samotnou. Je to teda síla, ale pomáhá zaručeně..:)

0
před 9 lety karča

Díky, holky. Jdu do toho!:-))

0
před 9 lety Alena Beránková

Dobrý den, moc prosím věnujte minutku svého času na vyplnění mého dotazníku, který se týká produktů zdravé výživy. Stačí jen zkopírovat následující odkaz: http://produkty-zdrave-vyzivy.vyplnto.cz .Budu Vám moc vděčná. Alena Beránková

0
před 9 lety 6sense

Jak může autor dotazníku zadat 7. otázku dotazníku???
Jak může nezařazovat do zdravé výživy obecně tuk??? - Já tu snad ještě nenarazil na inteligentní dotazník, který bych vyplnil až do konce a odeslal :D

0
před 9 lety Tomáš

Bydlím ve městě s 2,5 tis. počtem obyvatel, řetězec tesco se rozhodl postavit svoji škatuli na louce pod sídlištěm, už vidím obyvatelstvo jak sedne do auto, ujedou 400m autem a za sociální dávky udělají nákup, je zde totiž velká nezaměstnanost a pravděpodobně ještě přibude, do krámků v centru města a v uličkách lidé přestanou chodit, a zkrachují, supermaket zaměstná počet lidí na jedné ruce s min. mzdou a otrockou prací od nevidím do nevidím. Se psem už nemáme kam chodit, vzali domov broukům, myším a kytkám s nádhernými květy.
Lidi proberte se jak ještě dlouho chcete, aby nám zde ničili krajinu, vydírali výrobce, a nabízeli nám potraviny 50 kategorie 3krát zrecyklované?
Prosím nechoďte tam. Rozrůstají se zde jak houby po dešti, ničí nám potravinářství, zemědělství, krajinu, kácí stromy, atd.

0
před 9 lety Lucka

Tomáš: vím přesně o čem mluvíš... jediný rozdíl je, že u nás je cca 4tis obyvatel, moje mamina pracuje v jednom z těch malých obchůdků a bohužel, Tesco se se.e všude... (nejen Tesco!...)
Moji sousedi jezdí dokonce autem už i na náměstí pro rohlík! No co k tomu dodat...

0
před 9 lety Hurková

Včera jsem byla po velmi dlouhé době v jednom super, chtěla jsem si nakoupit pár potřebných věcí, u pokladny jsem se koukla lidem do košíku a bylo v nich poskromnu, možná na svátky nakoupí den předem, nevím. Musím se přiznat, ale že mě to trochu překvapilo, jako by konečně nebylo plýtvání a obžérství.

0
před 9 lety vercounek

Hurková: no já sem se včera taky rozhlížela a košíky tedy přetékaly, takže u nás se nic nezněnilo :)

0
před 9 lety Lucka

Tak přidám mojí zkušenost, my jsme byli nakoupit včera, než bude největší blázinec, před námi paní s celkem plným košíkem a dítětem, vše vybalili, pokladní napípala, nandali zpět do koše a při placení paní zjistila, že jí tam ukradli peněženku...(zřejmě při telefonování prý)...
No plyne mi z toho jen jedno, lidi nemají nikdy dost...

0
před 9 lety Danah

Chudak pani, doufam,ze ji to moc nezkazilo svatky a ze nemela platebni kartu v te penezence. Me zivot v severoceskem Bronxu dost vyucil.

0
před 9 lety Lucka

To už bohužel nevím, také mi jí bylo líto, jak to dopadlo nevím, ale vzhledem k tomu, že museli celý nákup vystornovat asi moc dobře (pro paní) ne. Dnes si člověk musí dávat opravdu pozor všude a na vše.

0
před 9 lety Lucka

http://www.novinky.cz/ekonomika/265611-retezec-nabizel-plisni-prolezle-ovoce-a-zeleninu-a-jeste-jako-nejvyssi-jakost.html
Tak tohle se právě objevilo na internetu, asi by mě to už dneska nijak nevzrušovalo, kdyby to nebyl náš obchoďák...vzhledem k tomu, že se mi zdálo, že jde se zbožím už dávno do kytek, tohle ho možná (naštěstí) pohřbí navždy:)

0
před 9 lety Monika

To je opravdu síla, co si dovolí prodávat lidem k jídlu! To si myslí, že jsme prasata?
Dát pořádnou pokutu, ne takovou, která je ani nezabolí, pořádnou a kontrolovat a kontrolovat.
A pokud se to nezlepší, odebrat " licenci" a zavřít.

0
před 9 lety Lucka

Možná sází i na to, že lidi když vidí fajn cenu hrábnou po prvním pytlíku a jsou rádi, že za tu cenu koupili fajn zboží. Spoustu lidí často ani neprohlíží co přesně kupuje a doma se diví, když otevře balení a vyskočí na něj nějaký nahnilý kus potraviny, nehledě na starší lidi, kteří tam nakupují asi nejvíc.
Jelikož je to přímo ten market u nás, ze zkušenosti vím, že kdykoliv jsem tam šla jen pro pár konkrétních věcí, nikdy jsem je nesehnala, opravdu nechápu, že se uživili doteď a stále je prodejna otevřená, ale síla hypermarketů je asi nezničitelná:(
Tohle by pro ně mohl být jeden z dalších hřebíku do rakvičky:)

0
před 9 lety Monika

Bohužel dokud to bude někdo kupovat, budou to prodávat.

0
před 9 lety Aneta

Mě se moc nezdá, že by to snad někdo i koupil, když vidím jak se lidi hrabou v pečivu, v zelenině, v koších s akcemi a v mrazáku, aby si vybrali ten nejlepší kousek z toho kompostu, nemyslím si, že by si dal shnilou zeleninu do košíku.

0
před 9 lety Lucka

No schválně určitě ne, ale když vezmu, jak to balí, mrkev v oranžových pytlích, kde je těžké prozkoumat jejich stav, rajčata mají taky červenou síťku na balení, ale jestliže to měli mezi volně prodejným zbožím...

No co, supermarkety nám dělají z hnusu standart:/
Ona by to mohla vyřešit možná pořádně tučná pokuta...jojo, mohla, ale u nás? Haha, pár tisíc to spraví a bude se vesele pokračovat dál... =/

0
před 9 lety Lucka

http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1038002&docType=ART&nid=11343

Koukám, "markeťáci" jakoby se předháněly v tom, kdo stáhne víc nebezpečné rýže...
Nu, jentak dál:/ Ať žije olovo:)

0
před 9 lety Jirka

Uf to jsem se lekl, mám italskou po 5 kilech, pokud není ze Sevesa, tak by měla být v pořádku.

0
před 9 lety Lucka

Ta snad bude dobrá;) Vidím to bídně, snad abychom za chvíli vyjeli na políčka a zahrádky, udělali plantáže a začli pěstovat už i tu rýži:D

0
0
před 9 lety Dita

Pravděpodobně je to stejné video
http://www.zdravapotravina.cz/diskuse-nazory/potraviny/zlevnena-sunka-stado

ale nekontrolovala jsem, je to masakr,
nejvíc ušetří ten kdo tam nejde a je doma.
Jde vidět, že se supermaketům vyplatí investovat do miliónů tištěných letáků. Chudák les.

0
před 9 lety Lucka

Dita: já myslím, že jo, hned jak jsem to viděla se mi totiž taky vybavilo tohle stádečko, které docela nedávno vrakovalo Kauflandy...
Ohledně letáčků máš naprostou pravdu, ale bodejť by se nevyplácelo, většina lidí a nejen těch starších šetřivých každý týden už vyhlíží letáky a slevy a nemůžou se dočkat, jak výhodně zase nakoupí a co vše bude ve slevě nebo supermegagigavýhodné akci...
A korunku tomu přidává Inte*spar, který pro jistotu na letáky rovnou píše, že jsou z recyklovatelného papíru, co na tom, když tohle každý přehlídne.

0
před 8 lety Snipp

Kdyby alespoň ukázal reálné množství kolik tam těch látek je. Jenže to by nevypadalo tak efektně jako když tam dá dávky na celou šarži. Ale maso to ukázal přesně na jednu konzervu. Manipulace...

0
před 8 lety mrkvicka

S námi lidmi to už nikdo , opravdu nikdo nemyslí dobře :-( A přitom je tolik možností mít se lépe nebo zdravěji! Stačilo by nepoužívat náhražky. Dám příklad: Blokuje se mi páteř a docela často. Na neurochirurgii mi dali nákrčník, něco ála brufen a objednejte se na rehábku (čekací lhůta 3 týdny - žijte s bolestí 3 týdny!). A já si našla fyzioterapeutku. Jakmile cítím boleest, od páteře, jdu na fyzio a za 2, 3 návštěvy jsem zase v normálu :-)Jdu raději 6x :-) Pravda, někdy ten brufík polknu, ale s třeštící hlavou se žít nedá! A nyní pozor! Víte, že rehabilitace se nepočítá jako lékař? Že v zaměstnání si můžete odskočit k lékaři, ale na rehabilitaci, natož fyziterapii mimo pracovní dobu?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 12


Přidat příspěvek