Fitrovaná voda

0
před 11 lety Verunka

Dobry den! Chtela bych znat pokud mozno odborny nazor na filtrovani vody, ja ted pouzivam filtr Maxtra, ale cele leta jsem byla zvykla pit obycejnou vodu z kohotku a do teto doby je to muj nejoblibenejsi napoj, ale po tom, co jsme se prestehovali, uz vodu z kohoutka pit nemuzu, je v ni moc nejakych sedimentu a neni mi z ni dobre od zaludka, ale kdyz ji prezenu vodnim filtrem, je vse ok. Ovsem fitrovani vody se mi moc nelibi a pry se tim odstranuji i dulezite mineraly z vody. Tak ted nevim, kupovat vodu v obchodech urcite nechci. Dakuju za vase ctene nazory! ;) Verunka

0
před 11 lety Martin

Já mám filtr doma a nemůžu vynachválit! Voda je mnohem lepší, slyšel jsem, že minerály tam filtr dodává uměle, nemyslím si že by byla horší.

0
před 11 lety Strychnin

Podle informací výrobce (http://www.britavoda.com/cz/princip-maxtra.html) jde pouze o čistící a změkčovací proces. Zpět se do vody nic nedodává (nebo to nelze podle vaší specifikace určit) (animace na http://www.brita.net/maxtra/4-step_filtration.html?&L=0) Výsledek: zbavíte se chloru (plus) zbavite se jemných pevných nečistot (plus) díky iontoměničům se zbavíte mimo jiné minerálů (minus) Pravda je, že tvrdá voda nechutná nejlépe a špatně se s ní vaří, pere apod. Voda z tohoto přístroje je výrazně hypotonická s minimální osmotickou aktivitou (supeň před destilovanou vodou) takže je téměř s podivem, že vám chutná, což je ale každého věc). My jsme podobně vyráběli ve škole vodu pro analytické účely - je velmi čistá, ale o jejím prospěchu se dá vést diskuze. I kdyby totiž nevadil nedostatek minerálů (stejně v sypaném čaji, kterým se zalévá jsou), tak je problém ten filtr, resp. jeho stav při delším používání - jak se tam zabydlí bakterie, je konec - jak to ale zjistit včas, neohrozit své zdraví a zároveň nakrmit kasičku výrobce koupí nového? Stejný problém jako s klimatizací. Ta celá léta, co jste pila vodu z kohoutku (což jsem dělal také), a byla jste spokojena znamenala, že jste byla u dobrého zdroje - u nás je část města napojena na horskou přehradu a druhá na zatopenou louku (nížinná přehrada) a je to hodně poznat - u nás je problém s organickými látkami - u vás možná s tvrdostí (uhličitany, vápník, hořčík) nebo jemným bahnem - test na hygieně je sice drahý, ale zjistíte, proč vám nechutná a je vám špatně. Každopádně bych volil buď mechanický filtr, nebo filtr s aktivním uhlím - (oba průtokové), levnější a nevychytávají důležité minerály. K tomu, že je ve vodě sediment by vůbec nemělo docházet, bohužel jste na špatném místě a spolehlivě s tím na úrovni přípojky nic neuděláte. A to máte ještě štěstí, že tam je jen sediment, jsou domácnosti, kde voda opaleskuje (jsou tam půdní koloidy). Když to ale vezmete z druhé strany, v Egyptě byste s tímhle byla majitelkou VIP přípojky pro elitu národa... ;-)

0
před 11 lety Markyta

Děkuji Strychninovi za poučnou odpověď, již delší dobu jsem se chtěla pídit po info ohledně této filtrace a teď už nemusím. Naštěstí bydlím ve městě s velmi dobrou vodou a tak ji pijem bez obav.

0
před 11 lety Papr

Filtr Brita je asi nejznámější a nejrozšířenější. My máme doma filtr Dionela, který je napojen přímo na přívod studené vody s možností různých druhů filtrů (odstranění tvrdosti, dusičnanů, apod.). Pořizovací cena je sice vyšší, ale díky trvanlivější iontoměničové náplni vyjde nakonec ekonomičtěji. Vřele doporučuji, rozdíl ve vodě je znát!

0
před 11 lety Strychnin

Papr - jaký rozdíl máte na mysli - objektivní nebo subjektivní? Princip iontoměničů chápete? Z čeho jsou složeny, a jaké výsledky poskytují? Tvrdost není vzhledem k přímé spotřebě (pití) nijak závadná, Magnesia také není extra lahůdka, ale obsahuje mnoho hořčíku, které uklidňují organismus (delší diskuze). Samozřejmě, že iontoměniče odstrańují i nevhodné ionty - třeba dusičnany a fosforečnany, ale to jsou anexy (celkem prospěšné), katexy odstrańují zásadní důležité ionty - vápník, hořčík, zinek, apod... Závěrem se lze jen zeptat: upřednostňujete ekonomičnost před zdravím? V tom případě doporučuji kontinuální infuze na klinice před pitím nebezpečné vody z kohotku...

0
před 10 lety Olda

Pro a podle mě je nejdůležitější úlohou těchto čističek odstranění chlóru z kohoutkové vody, který způsobuje rakovinu tlustého střeva. Před nedávnem jsme si pořídili konvici Aquaphor s filtrem z aktivního uhlí (levnější alternativa k Britám) a nyní už jen vodu filtrovanou. Odstraňuje také ropné produkty, těžké kovy, přílišnou tvrdost (což je u nás v ČR jen k dobru) a navíc obsahuje ionty stříbra. A proč kupovat vodu balenou, když nám teče doma z kohoutku za pár haléřů? Akorát je potřeba ji trochu upravit a hlavně zchutnit, protože pít tvrdou vodu plnou chlóru není zrovna to pravé. A kdo se bojí o nedostatek minerálů, nechť prokládá pití filtrované vody s pitím vody minerální a je naprosto v pohodě :-)

0
před 4 roky marty676

Dobrý den, zajímavé informace o filtrované vodě najdete zde: http://www.stolnivoda.cz/stranka/14-mineralni-a-filtrovana-voda-v-cem-se-lisi

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 9


Přidat příspěvek