GMO, tajné přísady typu aspartam

0
před 7 lety Pavla

Ráda bych věděla, kdo se zabývá v naší republice vytěsněním z trhu potravin z GMO produktů, hlavně odstraněním produktů firmy MONSANTO a hledáním a potíráním zločinu přidáváním umělých sladidel včetně aspartamu a acesulfamu do všech mléčných a cukrovinkových výrobků v naší republice.

0
před 7 lety Slunew

GMO - geneticky modifikované organismy - jsou v celé Evropě zatím zaplať "Pán Bůh" v nemilosti a Evropa se dost silně brání jak pěstování , tak uvádění GMO do stravovacího řetězce... na starosti to má EFSA - Evropský úřad pro bezpečnost potravin a u nás jednou z organizací, která se taktéž zabývá GMO a jejich dopaden na zdraví člověka je Vědecký výbor pro potraviny, jenž funguje pod SZU (stání zdravotní ústav) - centrum potravinových řetězců...co se týče umělých sladidel a jiných zcela umělých E - již některá byla zakázána pro výrobu dětských potravin, ale zatím dle legislativy se používat mohou do ostatních potravin - dokud se neprokáže na velkém množství lidí, že skutečně - ta daná látka škodí a hlavně jaké její množství zakázaná nebude...a Jen tak mimochodem, je na Vás co si vyberete, proč jíte sladké mléčné výrobky? kupte si obyčejné a oslaďte si je sama medem nebo ovocem.... a cukrovinky taktéž není nezbytná součást lidského jídelníčku.....

1
před 7 lety Pavla

Ráda bych si koupila nesladké mléko, ale aspartam je přidáván tajně do všech mléčných výrobků. Mají v tom prsty hlavně francouzi, nechci zde citovat názvy firem, ale jsou to ty nejznámější co ovládly náš trh. K GMO - teď se spouští boj o semena, kdy monsanto chce zakázat veškeré osivo než své GMO. Takže si už neschováte žádné své brambory na příští rok, nedáte sousedovi přebytečnou sazenici rajčete. To se musí sabotovat a NEDOVOLIT. Pryč s Monsantem a jim podobným! Nepoužívejte randap, je to bojová otravná látka. Rezidua z tohoto přípravku jsou všude, je horší než DDT.

0
před 7 lety vojpo

nejdriv si neco DDT zjistete, nez placnete blbosti. V zasade se jeho skodlivost neprokazala...

0
před 7 lety Vlasta

vojpo To myslíte vážně? že neprokázala? mě spíš zajímají aspartamy v mléce, jak to víte. Už jsem naletěla na hodně fám. 

0
0
před 7 lety Pavla

Je to tak. Teď chtějí zakázat i jiné osivo a sazenice než GMO Monsanto...

0
před 7 lety Wasilcz

Zdravím, o GMO se dost zajímám, takže vám to rád upřesním jak to funguje v praxi v naší republice... V podstatě jde o to, že GM plodiny jsou u nás povoleny pěstovat i sklízet (většinou kukuřice a řepka). Ovšem položil jsem si otázku kam přijde sklizeň. Řepkový olej se u nás prodává Geneticky modifikovaný (ovšem musí být označený dle zákona EU ). Ovšem s kukuřicí se nesetkáváme (ani jako zpracovaná složka v potravinách) No a pak mě napadlo, že kukuřici někteří lofasové používají na siláž ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Sil%C3%A1%C5%BE .)  Tudíž mě napadá teorie, že většina GM kukuřice co se u nás sklidí, putuje pro krmné účely zvířat ( jenž poté samozřejmě jedí spotřebitelé) a zbytek jde na průmyslové zpracování. A u řepky to bude obdobné... Z části oleje a zbytek příměsi do ,,biopaliv". Tudíž největší hrozbou bych nejspíše viděl maso (otázka do jaké míry ovlivňuje GM krmivo následné maso, to už vážně jen těžko odhadnu a některé oleje. ) Doufám, že vám můj názor a nějaké informace budou užitečné =) 

1
před 7 lety roztomilymedvidek

Firma Mosanto je firma kterou obladaji elity sveta,tato firma je tu jen proto aby skodila,zadny jiny ucel nema.

0
před 7 lety Martin Vozka

"vojpo
nejdriv si neco DDT zjistete, nez placnete blbosti. V zasade se jeho skodlivost neprokazala... "

Nevím jak vojpo, ale já bych ho doma ani na zahrádce mít nechtěl...
Zdroj Wikipedie, na Wikipedii se dají dohledat další zdroje... http://cs.wikipedia.org/wiki/DDT

Toxicita DDT

DDT je toxický. U laboratorních myší byla zjištěna smrtná dávka LD50 při podání v potravě 135 mg/kg, u krys 87 mg/kg, u člověka pak 1500 mg/kg, i když byly publikovány i mnohem nižší hodnoty. Do organismu může proniknout i pokožkou; LD50 u krys je v tomto případě 1900 mg/kg.[zdroj?] Pro vodní živočichy je DDT přes jeho mizivou rozpustnost ve vodě silně jedovaté. Smrtná koncentrace LC50 kolísá podle druhu ryb v rozmezí od 8 do 100 μg/l při působení po dobu 96 hodin.

Pro usmrcení hmyzu stačí nepatrné dávky. U mouchy domácí (Musca domestica) je uváděna hodnota LD50 při 24hodinové expozici přibližně 0,033 µg na jednoho jedince.[zdroj?]

Vliv DDT na hormonální systém

Použití DDT v americké armádě během 2. světové války k ochraně proti malárii
V roce 2000 byla zveřejněna studie prokazující, že rozpadový produkt DDT působí jako endokrinní disruptor narušující funkci androgenů. U laboratorních potkanů prokázal inhibici vazby hormonů na tzv. androgenní receptor. V roce 2005 časopis Environmental Health Perspectives informoval o zvýšení výskytu tzv. intersexuálních žab v důsledku používání DDT. V roce 2006 přinesl Journal of Andrology studii o snížení pohyblivosti spermií a zvýšení výskytu defektních spermií u mužů v závislosti na hladině metabolitů DDT v krvi.
Podle amerického výzkumu vystavení DDT během puberty zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu zhruba pětinásobně, což je připisováno jeho schopnosti narušovat hormonální systém

Limity
Hygienickými normami jsou kladena velmi přísná kriteria na obsah DDT v potravinách. Například v EU je stanoven přípustný limit DDT v pitné vodě 0,1 μg/l, zatímco Světová zdravotnická organizace (WHO) požaduje 1 μg/l. USA jsou tolerantnější, limit je tam stanoven na 50 μg/l.[zdroj?]
Zamoření v ČeskuZamořen DDT je bývalý sklad pesticidů v Lubech u Klatov, které proniká i do povrchové vody na východní straně skladu. Obyvatelům této lokality se nedoporučuje, aby pili vodu z místních studní, a to na základě studie rizik, kterou zaplatil Plzeňský kraj. Náklady na odstranění zamoření se odhadují na 30 milionů korun.

0
před 7 lety roztomilymedvidek

V USA jsou tolerantnejsi protoze USA se meni v bandu vypatlanych ovci,cim tupejsi narod se udela,tim vice na nich muzeme experimentovat. Jednoduchy priklad je treba Chemtrails kde to zacalo v USA a prave proto je zde jako prvni na svete nemoc zvana Morgellon,pokud se stim neco neudela ,tak cekejte ze tyto vlakna budete mit brzo taky,protoze nas stat je banda imbecilu,kterou zajima jen byt u koryta a ne starat se o sve obcany,jinak ny davno zakazala prelet letadel NATO pres CR,ktere ten bordel rozprasuji. Mala rada: Preslicka rolni odbourava hlinik z tela,hlinik je zaklad chemtrails.

0
před 6 lety terezkaterka

Za socializmu sa žilo v socialistickom tábore oveľa zdravšie. V dnešnom kapitalistickom systéme nejde vládam o dobro obyvateľov, ale iba o zisky jednotlivcov.

0
před 6 lety Martin Vozka

To bych netvrdil. Zdravotní rizika přísad do jídel se tolik neřešila jako dnes a složení se nemuselo uvádět na obalech, proto to tak může vypadat. Ale konzervanty a jiná éčka, umělá sladidla, atd. se používala i za socíků, a vzhledem k tomu, že se na výrobcích nemusela uvádět, bych řekl, že škodila ještě více, protože si člověk nemohl vybrat. Pokud si vzpomenete (jako i já namátkou a matně) např. na domácí recept na Znojemské okurky, dával se tam sacharin a moje mamka běžně nakládala maso na uzení do rychlosoli. Brrr. Takže ani doma se to vůbec neřešilo.

1
před 6 lety phov

Snad odkazy, které jsem dám, nijak nebudu pohoršovat. Myslím, že tematicky se to sem docela hodí.
Předpokládám, že jste již slyšeli o dohodě TTIP (Transatlantické partnerství pro obchod a investice/Transatlantic Trade and Investment Partnership) - nějaké info prostřednictvím 2 článků a jednoho videa (překvapivě z ČT):
http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Pirati-Reknete-ne-dohode-TTIP-317961
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4097-europoslanec-pavel-poc-za-smlouvou-acta-stalo-monsanto
https://www.youtube.com/watch?v=STP8b0pifTQ#t=31

Podepiště tuto petici: https://stop-ttip.org/podepiste/ Já nevím, co víc dělat. Orgány to ignorují, stejně tak média. Vyvíjet tlak ne média? Možná, ale jak? Stojí vůbec tuctovitá stádovitá veřejnost o tyto informace? Zajímají je rizika s tím spjatá?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 9


Přidat příspěvek