Histerie kolem vajec

0
před 9 lety Dita

Jak jste na tom s vajíčky? Je jich dostatek, nedostatek, nemáte. Kde a za kolik nakupujete. Zkupujete to po kvantech a nebo se Vás to vůbec netýká.

0
před 9 lety vercounek

no tak já tak nějak z ceny nešílím, kupuju na podestýlce, nebo z hal a je mi vcelku jedno, že se vajíčka zdražily. Nějak jde ta hysterie mimo mě :) :) :)

0
před 9 lety bartson

máme slepice:)

0
před 9 lety karča

Aj my mame kury:-)) Máme 16 slepic, poslední dobou ale po 1 vejci. Jak by to zdražení tušily a chtěly se nechat rozmazlovat:-) Je to manželův koníček, přes léto vejce i prodával.

0
před 9 lety Lucka

Nám dává babička - tedy abych neurazila - její slípky:) Ani nevím, jestli jsme někdy měly vůbec doma kupované, ale když už, určitě bych vybírala podle chovu.

*jen pozn., naprosto mě dorazilo, když lidé "vyrabovali" slepičárny a zkoupili všechnu drůběž i po stovkách, ale hlavně, jak si proboha můžou brát slípky na balkón?!?! Některý lidi už asi fakt zapomněly občas využít svůj mozek...

0
před 9 lety karča

A mail s kurníkem v obýváku vám nepřišel? Mně ano :-))

0
před 9 lety Lucka

Meil sice ne, ale 100% je tu někde fotografie od Frodika tuším, takže to jsem viděla:P ale myslím, že daleko ke stučenosti to nemá, za chvíli ti zvrhlíci budou fakt jezdit místo pro moderní obývací stěny pro kurníky jako tvořené vedle své plazmy:D

0
před 9 lety Lucka

První co mě dneska uhodila do očí: "Supermarkety horlivě shánějí bílá vejce na Velikonoce"...
Tak nejdřív jsou lidi rádi, když seženou vůbec plato vajec a teď si ještě naporoučí spešl bílá vajíčka kvůli Velikonocům:-)

0
před 9 lety Danah

Já na velikonoce dávám přednost barevným před bílými. :-))Vůbec se nějak se supermarketem míjíme v názorech..:-)))

0
před 9 lety Lucka

Já taky nevidím důvod zkupovat na velikonoce všechna bílá vajíčka, navíc ty naše slípky občas nějaké to světlé i snesou, druhá snese tmavě hnědé a mám je obarvené bez práce:D
A abych lítala a sháněla krásňoučká běloučká...to mě ani nenapadne:)

0
před 9 lety vercounek

já si nepamatuju, že bych měla o velikonocích bílá vajíčka :)

0
před 9 lety Lucka

Já je taky právě nikdy nesháněla a nelpěla na nich, ale tím, že naše babička zásobuje ve městě i moje známé a sousedy domácíma vajíčkama, tak se mě rok co rok ženský ptají, jestli nevím kde by se daly sehnat bílá vejce.
Asi aby se jim lépe zdobila či co:D

0
před 9 lety vercounek

no tak my zdobíme opravdu symbolicky pár vajíček, manžel stejně baští čokoládový, taže jen tak na ozdobu k beránkovi :)

0
před 9 lety Lucka

Přesně, malí koledníci stejně vždycky brali raději čokoládová, perníková nebo naše nachystané balíčky s mlsáním než vajíčka, tak už je ani nebarvíme a teď s tou aférou si těch našich domácích budeme o to víc vážit:-)
Navíc mě pak vždycky štvalo, že jsem ještě v ten den nacházela na chodnících rozmlácená vajíčka:( Opravdu velká zábava mrskat po sobě vajíčkama (a možná těma našema!:D)
Tak letos se na rozdávání vajec vyprdím a když už budeme zdobit, tak jen pro nás, na oko, aby to dodalo tu pravou atmosféru:)

0
před 9 lety Jirka

Luxusní sedačka.

0
před 9 lety Lucka

No ty co vzali hypermarkety útokem by to jistě se svýma zásobama v pohodě vystavěly doma taky :D

0
před 9 lety whoisqi@

Já velikonoce ignoruji :-) a vajíčka taktéž,neposadím se na prdel z toho, že markety se před velikonocemi rozhodli vydělat těžký balík peněz a natáhnout cenu vajíček. Proč se lidi stále chovají jak stádo? ať si každý koupí jednu slepici a bude klid :-))

Před vánocema by zas Hellmans mohl natáhnout cenu tatarky a majonéz aby Cechackove meli hysterii kolem pripravy bramborovych salatu :-))

0
před 9 lety Lucka

Však kupují... pržáci si je přitáhli chudinky i na balkón, jen aby měly dost vajec a chudák holky se nikdy ani neproběhnou po trávě...

0
před 9 lety vercounek

no takže sou na tom stejně, jako by byly v kleci že?

0
před 9 lety Ladybeetle

Já tedy na Velikonoce trochu vejce řeším...mám ráda tradice, takže nějaká ta vajíčková tlačenka, velikonoční nádivka, beránek a nějaké vajíčkové pohoštění pro hosty...to jde na spotřebu. Ale cenu neřeším. Běžně jich tolik nekupuju a jednou se to dá. To, jestli vejce skutečně tak drahá být musí nebo ne, tak tomu jsem nějak přestala rozumět. Co mě ale zajímá je to, odkud ta vejce jsou. Teď jsem koupila nějaká německá a teda nic moc. Jenomže já nevím jak vy, ale když teď koukám po českých vejcích, nikde žádná nevidím :-( A stejně tak ta bílá. Každé Velikonoce jsem tak 10 bílých vajec někde koupila, ikdyž třeba dráž oproti hnědým. Na to malování a barvení s dětma jsou podle mě prostě potřeba. Letos je nikde nevidím :-( Když to shrnu, tak moje hysterie z vajec spočívá v tom, že běžně nedostanu česká vejce, a tak s obavami kupuji ta dovezená a marně přemýšlím, kde je těm českým vajíčkům konec.

0
před 9 lety Lucka

vercounek: no asi tak, ne-li hůř (jestli to vůbec ještě jde), takový prodej bych vyloženě zakázala, opravdu stupiditu lidí a předsudků, že na velikonoce musí být bílá vejce...ať se jdou zahrabat:)

Netvrdím, že my si neuděláme nějaké to vajíčkové jídlo na Velikonoce, proti tomu nic nemám, ale nechápu, proč musí někteří mít pouze bílá vajíčka a hnědá jakoby by byla tabu...
Navíc to teď přihraje zase supermarketům, který udělají mega akce na super levná vejce, které na Velikonoce prostě musí každý mít...

0
před 9 lety vercounek

no a sranda bude, až se zdraží i mlíko :D

0
před 9 lety Renča

Pro koledníky mám malá čokoládová vajíčka, stejně si je berou raději než slepičí vejce. Jinak loni a celkem vůbec jsme barvili vždy hnědá vajíčka ve slupce od cibule, dali jsme na ně samolepku, ta co se namáčí do vody a pak se musí na vajíčku vyhladit, a pak jsme je doleštili špekem.

0
před 9 lety Lucka

Renča: přesně, nechali jsme si slupky od cibule (případně jinak jsme nabarvili na přírodno) a jen jsme polepili, nakonec zmizeli především čokoládky, sušenky a to, na co je ta dnešní mládež zvyklá... Kdepak nějaká vejce, ta zbyla na nás:-)

0
před 9 lety whoisqi@

Ladybeetle@ já ti řeknu, kde je českým vejcům konec! Jsou ve skladech dodavatelů a neprodejný. Protože velké řetězce-markety chtěli prosadit levnějšího dodavatele z Polska a jiných státu.

Lidi nechtějí drahé vajíčka ale levné co nejlevnější.A to je důvod proč jsou kvalitní výrobky vytlačovaný k zániku(české farmy,výrobci)

Můžeme si za to sami......

Stejné je to s mlékem...
Kolik lidí je ochotných zainvestovat do kvalitního bio mléka ze smetanovou zátkou 30kacek?
jen to malinké jedno procento...zbytek si kupuje po balíkách za 7kc kaufland mleko(vodu)

Je to o poptávce...chtěli jsme nízkou cenu ne kvalitu.........

0
před 9 lety 6sense

Cizí vejce :) ... Překvapivě lidl měl před týdnem a půl jen české - 2CZ1643 a 3CZ5845, menší obchod ve středu prahy jen polská a 3NL4071004. Kaufland měl počátkem týdne 2DE0100151, ale i cca 4 druhy českých typů a mezi nimi (0), 2CZ5463 i (3). V lahody.cz mají 1CZ1081. Tento víkend na trhu v holešovicích český pouze 3CZ5463 nějaké další (3), jinak holandský a ještě z nějaké další země. Na trhu na kulaťáku měli z volného výběhu (asi (1CZ) či (0CZ)).
Ale podle mě jsou nejchutnější z podestýlky a ty jsem zatim odjinuď než z superhyper neviděl, ale hledám abych testnul... :)

0
před 9 lety Hurková

Do super chodím jen výjimečně pro pár věcí, včera jsem v jednom z nich byla a téměř všichni co byli v té prodejně byli namačkání v jednom rohu, protože jsem tam také musela jít, protože tam měli mraženou zeleninu, nakoukla jsem o co se pomalu perou. Vajíčka, cenu a barvu jsem neviděla, popadla jsem zeleninu a utíkala k pokladně z blázince pryč.

0
před 3 roky Irena

Já jsem sama a tak dělám bramborový salát jen na vánoce.Docela čumím, že majolka stojí 57kč.
Nechápu proč?Si myslím,že  je jedno vejce ve sklenici- jestli vůbec.A ostatní přísady musí být pěkné dryáky,když majolka vydrží několik měsíců.Budu si muset přečíst složení.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 4


Přidat příspěvek