Hliva ústricová - pestovanie doma

0
před 8 lety Luc

Máte s tým nejaké skúsenosti?
našla som túto stránku a vyzerá to lákavo mať hlivu príp iné huby doma po ruke :) /ak tu už podobná diskuzia je prosím písnite url/
http://jedlehouby.cz/?page=eshop&action=view&id=3

0
před 8 lety Monika

170 Kč za poštovné je značně přehnané, lepší je si koupit podobné substráty přímo v zahradnictví.

0
před 8 lety Luc

jasne podrobne som to ešte neskúmala, skor by som potrebovala rady ohľadom nárnočnosti a úspešnosti pri pestovaní, potom poriešim substrát :)

0
před 8 lety Ivanqa

Můj otec kdysi kupoval ty pytle se substrátem jak hlívy ústřičné, tak i žampionů. Měli jsme je ve sklepě a úroda z toho byla veliká. Nevím přesně, jak to pěstoval, ale určitě bude u balení návod a nebude to vůbec nic složitého. Pokud byste měla nějaké konkrétní otázky, napište a já se taťky přeptám. Tehdy jsem se o to příliš nezajímala, protože houby nejím, ale doma z toho byli všichni nadšení.

0
před 8 lety Luc

výborne, asi to teda skúsim a keby niečo ozvem sa, snáď to stačí zasiať a čakať úrodu, to by ma také "pestovanie" bavilo :D
ďakujem

0
před 8 lety Ivanqa

No jestli se dobře pamatuju, tak se ani nic sít nemuselo, stačilo do toho pytle vyřezat pár děr a pak dodržovat vlhkost rosením. Je to totiž již hotový substrát.

0
před 8 lety Monika

Pěstovali jsme takto žampióny. Hodně záleží na kvalitě substrátu. U prvního pokusu jsme obdarovávali široké okolí a u druhého nic moc. Ale pěstování bylo jednoduché. Na hlívu se také chystám, šla jsem pro substrát, ale u nás je přestali pro malý zájem prodávat, zkusím to jinde.

0
před 8 lety Luc

Monika a nevieš akej značky/výrobca bol ten substrát z ktorého sa darilo? obehám záhradníctva a som zvedavá či to tu niekde nájdem :)

0
před 8 lety Monika

Luc už je to dlouho, ale byl to větší pytel z pěstírny, který už vyřadili. A ten " vyřazený" byl úplně nejlepší.Bohužel ta pěstírna už tu není

0
před 2 roky donaaa

Základom pre kvalitné pestovanie hlivy ustricovej je určite dobrá pôda a vlhkosť. Mne sa osvedčilo hlivu pestovať priamo v skleníku od https://skleniky-kinplast.cz/, vďaka čomu jej vlhkosť dokážem obstarať.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 7


Přidat příspěvek