Hormony v mase

0
před 10 lety Hallieta

Dobrý den. Ráda bych znala Vaše názory na hormony v mase. Chovná zvířata určená ke konzumaci pro lidi jsou cpaná těmito zázračnými mňamkami, aby co nejrychleji vyrostli a nabrali na váze. Jaké jsou možno vlivy na lidský organismus zejména na děti. Nedokáži si nepovšimnout, kdy holky ještě školního věku mají vyvinuté těla jako dospělá ženská a to neberou antikoncepci. Má toto krmení vůbec vliv na lidský organismus. Víte někdo co to je za hormony co dávají zvířatům?

0
před 10 lety 6sense

:) Proto se vyhybam kuřecímu a preferuji hovězí.

0
před 10 lety Dsen

Hovězí na tom nebude o moc lépe.
Maso by se proto mělo konzumovat ve velmi malém množství.

0
před 10 lety 6sense

ee, maso je každodenní součást mého života :). Žádné škrtání a omezování nebude, i za cenu občasných dvěstěpadesátek i když se je snažím nahradit čistým masem. Maso je prostě maso a to mi odepře leda třetí světová. To si zas nemyslim že by na tom kuřecí bylo lépe... Kuřecí je podle mě nadopovaný že to snad ani nejsou kuřata, ale obrovský vepři s masem ala kuře :D

0
před 10 lety Jirka

Sehnat kvalitní maso je opravdu problém, kuřata co se týče hormonů jsou na tom asi nejhůř. Bohužel všechna zvířata jsou krmená směsí a podle toho to vypadá,uzené je jako z polystyrenu.
Taková domácí klobáska by bodla.

0
před 10 lety ivet

Asi Vás všechny zklamu, nebo doufám potěším.. :D ale hospodářská zvířata chovaná v EU a tedy i unás nejsou dopována hormony ani antibiotiky - je to legislativně zakázáno a důsledně se to dodržuje. To že je kuře pěkně vypasené a rychle vyrostlo je důsledek šlechtění a výživy.

0
před 10 lety Dominika

Přesně tak, Ivet, připojuji se, známe je veterinářka a dělá na Veterině v Brně a říkala mi to samé, je to zakázané, hormony ani antibiotika se jim píchat už nesmí...

0
před 10 lety sají

Ahoj, souhlasím s ivet i Domčou, hormony jsou opravdu zakázaný, kuřata jsou šlechtěna, aby rychle vyrostla, v podstatě výkrm kuřete trvá asi 40 dní! a pak je už k jídlu!

0
před 9 lety marky_p@

no tak podle mých informací se kuřatům opravdu nějaký antibiotika dávají a to jen tak preventicně - děs. Dříve mi to nějak nedocházelo, ale teď už na kuře nemám vůbec chuť. A co se týče ostatního masa, tak netuším.

1
před 9 lety Vendy

souhlasím s marky,antibiotika se cpou už do krmiva,kuřata se v dospělosti neudrží na nohou,jak jsou vyhnaná,a hormony,ten kdo řekl,že se nedávají-blbost,že to EU nepovoluje,ale komu z nich na nás záleží.co salám,to dusitan sodný-rakovinná složka,a to není jen o mase,ale stačí se podívat nea cukrovinky pro děti a žvýkačky a postupně vyhledat éčka co znamenají.

0
před 9 lety Alča

Máme výhodu, že v blízkosti máme ekofarmu a snažím se věřit, že tam se drůbež má dobře :-) Takže kupujeme kuřecí a krůtí maso jen tam.

0
před 9 lety iveta

Ano, do krmiv pro drůbež se preventivně přidávají antikokcidika, ale pouze do prvních směsí, v poslední směsi se dávat nesmí(drůbež dostává několik typů krmných směsí, podle toho, ve které růstové fázi se nacházejí - odvíjí se to od potřeby energie a bílkovin).

1
před 9 lety Lucka

Ano - ATB (antibiotika) jsou skutečně zakázána a je to kontrolováno, otázkou je, zda jsou všude "správně poctivý" a nepřehlíží to například, ale myslím, že ve většině případů na ATB v mase asi opravdu nenrazaíme,nicméne když vezmeme třeba život těch nebohých kuřat...tak to je slušná bída, já sama bohužel jsem odkázána jen na kupované kuřecí (ale aspoň se snažím brát jen chlazené, kde lépe vidíte,co berete, než u mražených) a co se týče hovězího, které si dopřeju sice opravdu jen občas, za to hovězí mám poctivé domácí, od známého, vím kde a jak zvířátka chová i čím krmí, dokonce i přesně který kus nakonec zbaštíme:-)
Závěrem tedy však jasný fakt - od domácích a kupovaných je "maso" a maso :-)

0
před 9 lety Lucka

Jojo, lékaři v době antiky byli hodnoceni dle počtu zdravých lidí. Čím více měl lékař ve své evidenci zdravých lidí, tím byl váženější. Dnes je lékař ohodnocen dle počtu nemocných lidí=/ A možná, kdyby se o nemocech tolik nemluvilo, lidé by byli zdravější:)

0
před 9 lety Monika

Včera jsem viděla zajímavý pořad o chování kuřat. Byli tam tři různé chovy.
První byla drůbežárna, která měla maximální povolený počet kuřat na 1m2 :
kuřata byla překrmována bez možnosti většího pohybu. Jejich maso bylo velmi tučné, bílé i na stehnech a dokonce mělo spáleniny od trusu, protože je tak těžké, že ho neunesou nohy.
Druhý byl BIO chov, kde kuřata běhala venku, na trávě. Rozdíl byl nejen v prostředí, kde se chovala, ale hlavně v délce chovu, která byla 2x delší. Kuřata rostla pomaleji, měla více svaloviny a méně tuku.Maso byl nažloutlé od toho, jak kuřata jedí trávu.
Třetí chov byl něco mezi. Klasická drůbežárna, s menším počtem kuřat, podestláno měli seno, mezi nimi byly i balíky se senem, na která mohla kuřata vyskočit, bidýlka a dokonce tam měli míčky na hraní.
Důležité je sledovat původ masa, které kupujeme a samozřejmě kvalitu. radili, jak poznat dobré kuřecí maso: Stehna musí mít tmavší barvu než prsa, po vypečení málo tuku a nesmí mít na nohou černé tečky velikosti hrášku - to jsou právě spáleniny od trusu. Důležitá je i cena kuřete. Levná kuřata jsou " obézní" kuřata.

0
před 9 lety Lucka

A nemáte odkaz na pořad nebo kde jste ho viděla? Ráda se na ty nebohý kuřecí tělíčka podívám. Bohužel asi neuvidím nic nového, sama jsem mezi takto vykrmovanými chodila a tiše je litovala=(

0
před 9 lety Monika

Je to teď ! na TV PAPRIKA
Opakují to

0
před 9 lety Lucka

Tu bohužel nevedeme. A nevíte aspoň název? Zkusila bych to dohledat příp. na internetu:D

0
před 9 lety Monika

Až do morku kostí. Je to pořad o gastronomii.

0
před 9 lety Lucka

Děkuji:-)

0
před 9 lety Monika

Vůbec nemáte zač, marodím se zády, tak koukám na televizi, bohužel :(

0
před 9 lety Lucka

Aspoň na něco zajímavého:) Pokud můžu ještě při volné chvíli doporučit, tak v diksuzi zajímavé ke shlédnutí je od návštěvníků spoustu zajímavých pořadů, dokumentů a odkazů na podobně zaměřené téma;-) Některé opravdu stojí za to zkouknout.

0
před 7 lety Evík

No, já moc maso nejím, vyjímečně jen,,, ale jak se např. kuřecího najím, tak za 15 minut je wc jistý jako rychlá přeháňka, ani projímadlo nepotřebuji jakej je to výbuch a mohu začít jíst znovu ;-) a to mám zaručený ... čili je mi jasný, že tam něco cpou.., ale tak i komíny potřebují občas od sazí spustit do nich nějakou bombu, tak pro mě je tou bombou kuřecí maso :-))

0
před 7 lety Voraxa

Něco navíc: I kdyby se nějakou záhadou stalo, že hormony nebudou zvířatům chovaných pro maso uměle přidána, přes to tam VŽDY  a to v KAŽDÉM mase budou! Je to z toho důvodu, že hormony pro růst se ve zvířecích tělech tvoří stále, když rostou (což je pochopitelné). Zvířata jsou usmrcována, když jsou stále v růstu, a tak v nich zůstává nemalé množství růstových hormonů. Navíc v mase objevíte ještě spoustu antibiotik, protože bez nich by ta zvířata v podmínkách ve kterých jsou nucena žít asni nepřežila. A to jsem se ještě ani nezmiňovala o tom, čím jsou krmena...
Závěrem: Růstové hormony jsou v každém mase, vždy a všude. 
Pokud Vás zajímají nějaké ty účinky růstových hormonů, jedním z nich je také rakovina....
(pro zvědavější: http://suprememastertv.cz/zdraviasport1.php?anim1=hormony_v_potravinach_zpusobuji_rakovinu_cz.flv ) 
Dobré chutnání....

1
před 7 lety sharunka03

Tak ono, dneska není nic jistého, že? Ani si nemůžete být jistí značením BIO, třeba ovoce a zelenina. Zemina na většině území ČR je zamořena chemií a tu nikdy už neodstraníte, prostě tam je a bude. Taky mě přijde, jak se začali lidi informovat a sledovat kde co, tak je to jen horší. Jak se dozvídáme, co kde je špatně, co na nás kde chystají, je to strašná doba. Doba stresová. Radši nicmoc nevědět a být v klidu.

2
před 7 lety carme

Možná je dobré nic moc nevědět, nicméně si myslím, že pak lehce naletíte na reklamu nebo propagaci nějakého produktu (např. prací koule), určitě je dobré nad věcmi přemýšlet a zajímat se. Kdybychom se nezajímali o nic, už možná jíme jenom obarvenou zahuštěnou vodu škrobem v podobě vypadající jako jídlo.

1
před 7 lety sharunka03

Jenže dnešní doba je taková, že pořád nutí lidi přemýšlet a víc se zaobírat věcmi, Tak prací koule zrovna nemám. Vždy zvážím, jestli to má nějaký smysl a pak od někoho nějaké zkušenosti. Naletět můžu, ale moc se mi to nestává.

0
před 7 lety carme

Mě se bohužel občas stalo, že jsem naletěla. Jediné co si z toho vezmu je poučení pro příště. Už se mi to, ale poslední dobou nestává. Také bohužel, jak píšeš je divná doba, skoro všude podvodník a šmelič. Hodně lidem chybí morálka a proto se vám může stát, že na farmářském trhu koupíte místo "domácího" výpěstku, zeleninu třeba z makra. Jenže co s tím, když samotný prodejce se za to nestydí. Čí je to chyba a proč se takto podvodně chová? Co z toho má. Já nevím, já bych tohle nikdy neudělala.    

0
před 7 lety sharunka03

Přesně, akorát jdou proti sobě ty lidi a nikomu tím nepomůžou. No, zrovna se o víkendu chystám na farmářské trhy u nás, ale nic kupovat zřejmě nebudu, jen to bude jako výlet. Max. pečivo. Ani nemám ráda, když u těch stánků poletuje havěť nebo na to praží sluníčko, to mám sto chutí vyletět z kůže. Právě, tam se té zeleniny a ovoce bojím, jestli to nebude třeba z nedalekého marketu.

0
před 7 lety Dalibor

Hormonům v mase věřím,hlavně hormony růstové a spousta antibiotik..a co se původního dotazu týče-též jsem viděl psaní o výzkumu,kde dívenkám malým začínají právě díky velké konzumaci masa,zejména drůbeže,dříve se tvarovat hrudník..chovatelé se brání,že jde o nesmysl,kdo ale ví,kde je pravda....

0
před 7 lety zora131

Ahojte, plně souhlasím s Daliborem, hormony nejsou pouze v drůbeži, ale růstové hormony jsou i v rybách ze sádek. Je to neodpovědné až zrůdné. Antibiotika a hormony v jídle hlavně mase jsou všudypřítomné, pokud si ho nevypěstujete sami nebo nekoupíte u prověřeného farmáře.

0
před 7 lety Stana

Máte zde někdo relevantní studii nebo odkaz, či vlastní zkušenosti z provozu, ohledně používání růstových hormonů v ČR? Nebo se pouze domníváte, protože jedna pani povídala?

0
před 7 lety zora131

Právě jsem si přečetla článek, relevantí ke všem dobrým věcem, které přidávají do uzenin i masa na facebook Krajanka, mají i internetové stránky www.Krajankasp.cz. Článek je velmi obsáhlý a od odborníka, snad budou věřit i nevěřící Tomášové.

0
před 7 lety Stana

Hezké stránky, ale článek od odborníka nikde není, ani zmínka o přidávání hormonů nebo ATB od masa v ČR. Stránky jsou pouze o regionálním obchodu.

0
před 7 lety zora131

Článek mají na facebooku, převzaný ze Svobodné noviny bez cenzury ze dne 14.1. s názvem
Šokující lži o potravinách, rozhovor s člověkem z branže, který odhaluje jaký hnus jíme.
Najděte si prosím na facebook Krajanka, článek je velmi poučný a pravdivý.

0
před 7 lety Stana

Pán je sice z oboru a ve spoustě věcí má pravdu ale není ani z výroby krmných směsí, ani od chovu v ČR, jak píší v článku "byl oblastní ředitel pro východní Evropu ve firmě dodávající pomocné suroviny výrobcům potravin se sídlem v Rakousku". O přidávání hormonů v ČR nepadla ani zmínka. Mluví o kuřatech z Asie dovezené do Slovenska, vážící dvě kila. Naše kuřata nemají ani zdaleka dvě kila, navíc, kdo by tady kupovat kuře z Asie? Jedině blázen. A dvoukilové už vůbec. V Asii nemají zdaleka tak přísné normy( pokud vůbec nějaké mají) pro chov a hygienu, jako u nás. V ČR jsou i přísnější než v ostatních zemích EU.

1
před 7 lety Stana

Měli bysme podporovat naši výrobu, dokud nějaká je. Protože pokud ne, budeme tu opravdu mít jen maso z Asie a Číny, kde neplatí žádné normy a omezení. A za tuhle likvidaci trhu si budeme moct i sami. Já bych teda maso z Číny apod. nejedla ani omylem.

0
před 7 lety zora131

Ano, ale víme, že kuřata jsou z Asie? Vždyť je přebalují. Já osobně kupuji kuřata značky a Klasa z Uherského Brodu v Krajance Kroměříž. Pán z branže možná nepíše o hormonech přidávaných do českých kuřat, ale píše jiné věci, které se do potravin přidávají. Nebo tam snad mají být?
Nakupuji na www.krajankasp.cz a jsem spokojená.

1
před 7 lety Stana

To co pán probírá jsou bohužel již známé věci, na tomto webu několikrát diskutované. Chci tu jen říct, že se takhle šíří poplašné zprávy. Pokud víme, že se něco takového děje v USA nebo Asii, neznamená to, že se to děje tady. Naše výroba je velmi kontrolovaná a kvalitní. Když něco takového vypustíte do světa, musíte si taky uvědomit jestli to je vůbec pravda, protože poškodíte především sebe až bude kompletně zlikvidován náš trh a ty kuřata budou opravdu jen z Asie. Proto jsem chtěla, pokud někdo má jiné vlastní zkušenosti, z provozu apod., ne pouze info, jedna paní povídala, aby se vyjádřil.

1
před 7 lety Katka

V České republice se hormony jatečnym zvířatům podávat nesmějí,  je to přísně kontrolované... Povolena a často praktikovana je aplikace růstových hormonů třeba v  USA a Číně.... Takže pokud budou lidé kupovat ceske výrobky z této strany nic nehrozí.... Pokud ne,  je možné,  že kvůli levným potravinám z dovozu ceske zemědělství zanikne a a nebudeme mít na výběr.... 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 5


Přidat příspěvek