Jak je to s aromaty ?

0
před 12 lety Jitka Nováková

Už z víc míst jsem slyšela,že výrobce nemusí uvádět jaká aromata jsou v jeho potravinách.Ostatní složení je podrobně vypsané,ale když přijdou na řadu aromata,tak ve složení se člověk jen dozví jedno slovo - aroma.Takže se pod tím může schovávat cokoliv a spotřebitel nemá tucha co to je.A klidně to může být něco horšího než to ostatní co tam je,a le to nikdo asi nezjistí.A ty aromata určitě nebudou přírodního původu, tak co s tím?

0
před 12 lety Martina

Mě by konkrétně zajímalo z čeho se to aroma vlastně získává, jak se vyrábí a tak podobně.

0
před 11 lety Janko

Napríklad etylvanilín je náhradná aróma pravej vanilky. Etylvanilín je syntetická vanilková aróma, 3-etoxy-4-hydroxy-benzaldehyd, vyrába sa z frakcií ropy, zatiaľ nie sú známe riziká. Ropa... aké zaujímave...

0
před 11 lety Webmaster

Hezký den, máte pravdu, dle zákona výrobce nemá povinnost, a také to drtivá většina nedělá, uvádět složení aromat. Maximálně nás ujistí o tom, že aromata jsou přírodně identická. Nemáme tak přehled jaká a kolik aromat je ve výrobku obsaženo. Je to dost paradoxní situace, protože i mnoho aromat a příchutí může být nebezpečných, ale informace o nich jsou naprosto minimální.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 1


Přidat příspěvek