Jak poznat kvalitnější uzeninu

0
před 9 lety Dita

Je dobré vědět, jak poznat na první pohled kvalitnější uzeninu, ještě dříve než se rozhodnete ji zakoupit. No já to sice neužiju, ale určitě se zde bude někomu hodit. A taky to vypovídá o tom, že tu kvalitu spíše najdete u soukromníka, řezníka, než v řetězci.

http://multimedia.ihned.cz/video-starsi/video-starsi/c1-51349550-reznik-vysvetluje-rozdil-mezi-poctivym-spekackem-a-tim-ze-supermarketu

0
před 9 lety Jirka

Na první pohled dost těžko. Radši kupuju uzené maso než salámy. Maso z domácího chovu(nemusí být rovnou bio)se hodně odlišuje od průmyslového chovu vyhnaného kukuřicí tužší strukturou a chutí.

0
před 9 lety Jana H.

http://www.vitalia.cz/clanky/tri-pravidla-pro-nakup-dobre-sunky/
zajímavy článek, pokud jste ještě nečetli

0
před 9 lety Dita

No právě že na první pohled, ono 34,-/1kg z toho bude těžko špekáček. Krásně tam vysvětluje jaký jsou jeho vůbec pořizovací náklady masa. A navíc tam je krásně vidět i barva a vzhled. Porovnává je vedle sebe. A taky nakupovat uzeninu, kde vám to nasvicují těma speciálníma zářivkama už taky o něčem svědčí, že chtějí, aby to lépe vypadalo, pak na normálním světle to uvidíte jinak.

0
před 9 lety Jirka

V předchozím příspěvku jsem neměl na mysli ten humus ze separátu za 40 Kč, ten snad pozná každej.

0
před 9 lety Diana

Kupuji podle ceny.Nejčastěji šunku od kosti,dětskou vepřovou a krůtí,studenou šunku.Gothaj a trvanlivé salámy nekupuji skoro vůbec.Mám v oblibě uzeninu od Nováka.Mají různé speciality,uzeninu a salámy krásně natenko naskládané a nakrájené,denně čerstvé,nic olezlého.

0
před 9 lety jarka

Dneska jsem koupila farmářskou šunku a šunku výběrovou jenže po přečtení složení a všeho co obsahuje mě přešla chut jelikož obsahuje dusitany tedy karcinogenní látky a jiné škodlivé Ečka tak ted přemýšlím jestli uzeniny hodit do koše nebo to risknout,ale nejspíš skončí v odpadkovém koši.

0
před 9 lety Radka

Já bych z toho kolečka salámu nepanykařila, záleží na množství, pokud uzeniny jíte velmi zřídka, nemůže to mít na vaše zdraví vliv.

0
před 9 lety Neunka

1 cigareta také ještě nikoho nezabila, pokud mi je známo. Jde o dlouhodobý horizont, podobně jako u kuřáka, ten si rakovinu taky může vypěstovat až po letech.
Souhlasím s Radkou.

0
před 4 roky Patty

Mám ráda nakupovat veškeré uzeniny obzvláště salámy,tak abych je viděla na pultě.Co ostatní na to?

0
před 4 roky Tereza

Má pravdu, já úplně nejraději vše vidím, musí mi to připadat čerstvé a nejlépe by bylo, kdyby vše krájeli hned přede mnou.

0
před 4 roky Miluška

Já, jako Diana mám ráda šunku od kosti, čisté nářezy dětské šunky,ale i čerstvý šunkový salám. Avšak nepohrdnu čerstvým gothajem či bezlepkovými špekáčky.

0
před 4 roky Tereza

To je právě ono. Špekáčky, buřty, tzn.“točený“ to všechno dostanu včetně čerstvé šunky, salámu u Chodury. A klidně můžu důvěřovat i trvanlivosti a nakoupit si na cestu na dovolenou či výlety.

0
před 4 roky Patty

Jsem ráda, že se někdo ozval. Nyní se v marketech také již Chodura objevuje a proto mi vůbec nevadí i balené či vakuované výrobky. Když jsem v některé z jeho prodejen, či u pultu v obchodním centru, nejlépe se mi kupuje i maso. Svíčková se na mne směje a těch druhů čerstvého hovězího masa.

0
před 4 roky Miluška

Já musím být hodně opatrná, protože jsem se dala nyní před dovolenou na hubnutí. Chci shodit 2-4 kg a budu tedy kupovat jen dietní šunku a tu od kosti a dietní párečky. Ostatní doma ať si nakoupí podle chuti.

0
před 4 roky Tereza

Já si dělám týdenní nákupy uzenin a měsíční nákupy masa a zůstanu u Chodury.

0
před 4 roky Trevor

Kvalitní uzeninu třeba podle procent masa. Když tady zmiňujete Choduru, výbornou mají šunku Excellent s 93 % masa

0
před 4 roky Tomek

Musím se taky přidat k těm, co chválí Choduru. Nemají ty výrobky drahé a přitom jsou kvalitní. Ještě že existují poctiví čeští výrobci a ne ten shit, co nám tu vozí z Polska.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 1


Přidat příspěvek