Jak poznat plesnivou nivu?

1
před 7 lety AZzereta

Dobrý den, mám dotaz, dneska jsem si chtěla dělat salát s nivou, když jsem jí rozbalila tak mě zarazila plíseň nahoře (neobvykle vypadající). Teďka nevím, jestli je to niva s plísní nebo už plesnivá niva, ale prošlá ještě není. 

0
před 7 lety carme

Já bych to hodnotila podle čmuchu, pokud nevoní obvykle, asi bych ji raději vyhodila. Jednou jsem měla taky nivu, která byla až moc zelená, taková jiná byla a raději jsem ji taky vyhodila. 

0
před 7 lety Frodik

+AZzereta Já bych tedy jen tipoval, ale podle toho obrázku bych řekl, že ta plíseň, která je v Nivě přirozeně jenom pokračovala v růstu dál i po nakrájení. Jak je to s dobou spotřeby ? Je na hraně nebo je ještě daleko ?

Ač jsem zastánce toho, že jídlo by se vyhazovat nemělo a snažím se všechno vždycky nějak zpracovat, tak u plísně mám strach a když jsem na pochybách, tak to vždy vyhodím. Podobně jsem to měl i s hermelínem, kde mi přišlo, že plíseň na povrchu je taky už nějak moc rozrostlá a sýr mírně zapáchal po čpavku. Taky jsem nedokázal posoudit a šel do koše, bohužel :-( 

1
před 7 lety AZzereta

Tak jsem dala nivu ještě na posouzení rodině, na "čuch" byla v pořádku, asi je pravda, že se jen rozrostla plíseň dál. Projít měla v 7.12.2013.. Taky nerada vyhazuju potraviny :) ale nějak jsme usoudili, že je niva snad v pořádku a tak jsem jí dala do salátu .. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 10


Přidat příspěvek