Jak vyrobit nejlepší zmrzlinu?

0
před 10 lety Dita

Jelikož se ani nenaděju a bude sezóna sklizně - jahody, třešně, rybíz chtěla bych být připravena. Ráda bych si vyrobila domácí zmrzlinu. Máte nějaké receptíky, jak na to. Dříve jsem smíchala mléko, cukr a dřeň. Lze zmrzlinu či dřeň vyrobit doma i jinak?

0
před 10 lety happy.lenulka@

mě se osvědčil tento recept:
Ingredience:
3 vejce
2 žloutky
500 ml smetany ke šlehání
150 g krupicového cukru (dávám méně)
1 lžička vanilkového cukru

Do kovové mísy dejte vejce, žloutky, vanilkový cukr a krupicový cukr. Postavte ji na hrnec s vroucí vodou a metličkou šlehejte cca 7 minut. Směs by měla zhoustnout a napěnit. Pak mísu z hrnce sundejte a stále šlehejte až do vychladnutí směsi.
Opatrně do směsi vmíchejte našlehanou smetanu.
Směs vlijte do nádoby o objemu zhruba 2 litry.

to je základ smetanové zmrzliny, pak přidávejte podle libosti oblíbenou příchuť.

ale co je důležité, pokud nemáte domácí zmrzlinovač, tak dát zmrznout a tak po hodině vždy vytáhnout a rozmixovat... opakovat tak dlouho dokud to půjde!!! třeba i 5x... opravdu se to vyplatí!

0
před 10 lety Dita

Děkuji za receptík, z použití syrových vajec mám strach i když mám doma od domácí slepičky, a asi bych to potom ani nejedla už jenom ta představa. Vím, že v normálně kupovaných zmrzlinách se syrové vejce dává, tam mi to ale nějak nevadí, nevím asi jak to nevidím, tak si to nepřipouštím.

Po dlouhém hledání jsem objevila a našla tento recept, kdyby někdo chtěl vyzkoušet.
-sušený rýžový nápoj, vodu, hladkou rýžovou mouku kakao, osladit a kdo chce může přidat i ovoce, nejlíp se hodí jahody nebo maliny

0
před 10 lety Liba

recept na zdravou a moc dobrou zmrzlinu je tady: http://www.varimezdrave.cz/jahodova-zmrzlina-se-stevii
je tam vic skvělých receptiku, vřele doporučuji :-)

0
před 9 lety Markta2

Dobrý den,
já jsem vyzkoušela recept na tvarohové nanuky s drobným ovocem (použila jsem rybíz a borůvky)a jen se po nich zaprášilo :). Recept najdete na

0
před 8 lety Nataša

Já jsem zkoušela tento recept a moc nám všem chutnal :) http://www.fitnesstv.cz/tvarohovo-jogurtova-zmrzlina-sjahodami

0
před 8 lety ivysek

Rozmixované jahody s troškou mléka, ani nedávám cukr, prostě dřeň jedna báseň. Nechápu, jak do toho mohou výrobci přidávat červené barvivo!
Druhý tip: dědeček dělá ostružinovou šťávu a vzniklý odpad - párou vycucanou dřeň - nám nutil jako marmeládu. Dětem to zachutnalo a tak ji používáme. Chystám se ji zamrazit jako ostružinovou dřeň. Chce to ale typickou odrůdu ostružin (jsou strašně pichlavé, měkké a šťavnaté, do 24 hodin od sklizně se kazí).

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 7


Přidat příspěvek