Je české pivo na ústupu?

0
před 10 lety Dita

Jelikož jsem a věřte nebo ne pivo nikdy nepila proto nemohu porovnávat. Zajímalo by mě, jak je možné, alespoň se to poslední dobou dočítám, že je české pivo na ústupu. Řada Čechů dává přednost levnějšímu zahraničnímu. Cena by neměla přeci převažovat nad chutí. Jak je možné, že se dává přednost levnějšímu, chutná Vám? je lepší? Domnívala jsem se, že češi jsou na české pivo pyšní a i turisté si ho pochvalují a nikdy by ho nevyměnili. Jaké je teda vůbec lepší. Není to jen náhražka a pocit alespoň něco.

0
před 10 lety 6sense

Znám třeba nečechy co vzpomínají na české pivo. Dav konzumentů piva ale pivo ničí už tím, že začíná kupovat pivo v plastových lahvích, což si myslím že je špatné nejen chuťově, ale možná i rozpouštěním látek z plastového obalu do piva obsaženým alkoholem v pivu. Ty ceny... také trochu dělejí své, ALE... Znám nějaké lidi co ochutnaly cizí a pokuď je možnost, dají si ty vybrané cizí (Heineken, Maisel's Weisse). Trochu si také pamatuji kdysy uváděný test od idnes, kde byly značky (a snažím se jim vyhybat), který přidávají do piva látky, které by tam být neměly. Já osobně testuji, preferuji určité značky (bernard, plzeň), ale když je nějaké méně známé, tak ještě radši testnu.

0
před 10 lety Milada

Dobrý den, zapojím se k této diskuzi. Sice pivo piji jen velice zřídka, ale jinak jsem pivař profesí. Takže: pivo se vyrábí ze čtyř surovin : Voda, pivovarské kvasnice, slad a chmel.
Bohužel tímto způsobem vyrobené pivo dnes koupíte pouze značkové. ostatní piva se vyrábí už jen z náhražek, různých extraktů, zřejmě z důvodu ceny pro spotřebitele. Pivo rozhodně nepatří do plastu. Nikdy bych takové pivo nepila.
Nevím, kde je chyba. Jestli na straně výrobce, který se snaží svojí nízkou cenou piva vlichotit spotřebiteli, anebo na straně spotřebitele, který dokáže pít pivo třeba i z plastu.

0
před 10 lety happy.lenulka@

no jako ono je to všechno o tom čecháčství - ať se jedná o cokoliv - aspoň mě to tak přijde... Je jedno jak to chutná, hlavně že to stojí už x let stejně... pivo dost upadá, ale nedivím se pivovarům že to šidí, protože oni lidi by hojně omezili konzumaci, kdyby pivo (lepší chuti) stálo o 5, 10 Kč víc. Já si například kupuju Bernarda - tmavý pšeničný, nebo jiný kvasnicový piva... Na chuť, cena okolo 30 Kč... Jenže to Češi si radějí dají 5, 10 kousků nekvalitního piva, než 2 kousky dobrého, poctivého piva...
jinak doporučuji Dalešické, to je moc dobré. Přímo v pivovaru mají výbornou kofolu s pěnou :-) (tak říkám kvasnicovému černému pivu, co má barvu kofoly :-))

0
před 10 lety Frodik

Happy.lenulka: PŘESNĚ ! Čecháčství je tu vidět na každém kroku a kdo je normální a chce si zachovat psychické zdraví a má možnost, už dávno zmizel nebo co nevidět zmizí. Člověk by si řekl, nebudu řešit ostatní, sám si budu kupovat kvalitní věci, apod.. Jenže ono to dost dobře nejde, protože bohužel to ovčí stádo je ve většině a ovlivňuje tak, jak bude vypadat nabídka a cena.

No a jelikož poptávka po kvalitních produktech (potraviny nebo cokoli jiného) je minimální, tak jak sleduji, cena za kvalitní je stále vyšší a jejich dostupnost horší, protože se jich vyrábí čím dál méně. A mě doplácet pořád na to tupé stádo nebaví a tak volím také cestu emigrace. Omlouvám se za ten hrubý výraz, ale nic jiného mě ve spojitostí s většinou českého národa nepřijde adekvátní.

Pokud se podívám do historie, tak bylo několik vln, kdy z čech inteligence houfně odcházela a pak se nejde divit tomu, že tu zůstal takový materiál, jaký tu zůstal....

0
před 10 lety happy.lenulka@

to Frodik: a kam se chystáš emigrovat?

0
před 10 lety Jirka

Frodiku, obávám se, že tupé stádo, je víceméně všude. Když jsem byl před 20 lety ve Španělsku, tak se kolem pobřeží táhl 20 m pás starých petek. V Kanadě stříkali ještě v 80tých letech porost kolem silnic defoliantem Agent Orange, to je horší než atomová bomba. V Austrálii intenzivní zemědělství vytahuje ze země kyselinu sírovou a tak bych mohl dlouho pokračovat.

0
před 10 lety Frodik

Jen kousek - do Rakouska. Neříkám, že by nebylo ještě lepší místo, ale v poměru cena/vzdálenost/kvalita života je to pro mě jasná volba. Už jsem si zakázal zapínat zprávy, protože to je jeden ze dvou způsobů jak se z toho co tam říkají nezbláznit. Jinak to totiž vyžaduje absolutní otupění, což vidím, že spousta lidí kolem mě má - na ten každodenní nános negativních zpráv (je to jen špička ledovce, co se do médií dostane) už ani nereagují a když už po 138x člověk slyší, jak někdo někde něco vytuneloval, kdo koho podvedl a nebo co třeba zase vymysleli řetězce a velkovýrobci za náhražku na zlevnění jídla, tak se ani není čemu divit. Já jsem bohužel od přírody člověk, který tohle otupění nemá a nechci žít ve stádu, jako ostatní, kteří jsou otupělý, maximálně si párkrát zanadávají v hospodě a tím to hasne, ale stejně si nechají s**t na hlavu.
A opravdu nejsem jeden z těch, co JENOM nadávají, za svůj ještě docela krátký život, jsem se aktivně snažil udělat něco pro lidi, ať už v zaměstnání na úřadě nebo i mimo něj. Ale bohužel čím víc jsem měl možnost proniknout do fungování našeho státu a různých organizací, tím větší zmar jsem jenom viděl a tím víc mě to ubíjelo. Když jsem byl ještě mladý, byl jsem plný ideálů a energie, ale ty s nedávným prvním šedivým fousem vystřídalo jen vystřízlivění a beznaděj, že se v ČR něco zlepší.
Proto už dělám vše jen proto, abych mohl tuto krásnou zemi s nejdražšími a zároveň nejvíc odfláknutými silničními stavbami opustit a žít a pracovat pro lidi v zemi, kde to má smysl, poctivá práce se vyplácí a tunely vedou jen pod Alpami a ne celou politickou scénou.

Ještě jednou se omlouvám za příspěvek, který sem uplně nepatří, ale i s tím tématem vlastně taky trochu souvisí, navíc jsem byl tázán, kam chci emigrovat, tak jsem odpověděl trochu ze široka :-)
A už poslední poznámka - překvapuje mě, kolik lidí je podobného názoru a má uplně stejný úmysl a ze stejného důvodu.

0
před 10 lety Frodik

Jirka: jojo, s tím plně souhlasím, samozřejmě se všude děje něco nedobrého, ono by to i jinak bylo dost divné :-) Ale jde o tu koncentraci - a v ČR už pro mě osobně ta koncentrace negativní energie přesáhla dávno únosnou mez.

0
před 10 lety Jirka

Frodiku, bohužel s Vámi musím souhlasit.

0
před 10 lety Dita

Od piva k téměř k politice, to by byla diskuze sama o sobě na dlouhou čouhou. Nač si kazit tak hezký den. Ale souhlasím s Frodikem.

0
před 10 lety happy.lenulka@

Rakousko :-) tam jsem taky chtěla... ale nakonec asi zůstanu v čechách... hlavně kvůli snoubenci... ten nikam nechce... ale když už, tak budu bydlet na vesnici u lesa, velký pozemek, čistý vzduch, zvířata, pěstování zeleninky... pozemek by byl, ted uz to jen zrealizovat... :-)
hlavně pryč z brna... nebo tu zešílím...

0
před 9 lety Jarmila

Žiji v Anglii a se zvědavostí si sem tam kupuji "české pivo", o kterém jsem neměla ponětí, že existuje. Jinak se s manželem zuřivě držíme míst, dokterých se dováží osvědčená kvalita - Plzeň, Staropramen, občas i Gamrinnus, černý Kozel. Nikdy nekupujeme české čepované, protože v Anglii mají špinavé trubky.Ale chci napsat o něčem jiném. Minulý týden sjme zahlédli v Tesku v Tobridge Wells nějakého "Vratislava" s podtextem Czech premium lager - stáčeno někde v Praze - blížeji neidentifikováno.Obsah alkoholu 5 procent.Tož, já že ten "podvod" ochutnáme a patok nahořklý a i bych řekla s kyselým přídechem to byl. Docela by mne zajímalo, kdo takové "dodávky" realizuje....Je to ostuda. Jarmila

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 5


Přidat příspěvek