Jidášovo ucho

0
před 9 lety Lucka

Dneska jsem si koupila v obchodě sušené Jidášovo ucho, ale nikdy jsem ho neměla, tak nevím, jak si ho nejlépe vychutnat:) Moc receptíků s ním není a nechci ho např. dávat do hustých polévek, kde by mohlo ztratit svojí chuť, nemáte někdo tip, kam a jak přidat Jidášovou ucho, a je opravdu zdravější než klasické sušené houby nebo se to ani tak neliší?

0
před 9 lety Danah

Lucko, Jidášovo ucho nasbíráš i na bezinkových kmenech. Krásně křupe a je dobré na jakoukoliv čínu.

0
před 9 lety Lucka

Bezinkových kmenech? Opravdu? To mi neříkejte, já jí kupila za docela poměrně vysokou cenu s tím, že je to velmi hodnotná houba a u nás méně k dostaná:)... tak jsem se mýlila=) A kdy se dá zhruba nasbírat, v jakém období? Máte s ní jinak v kuchyni nějaké zkušenosti?:) A moc díky za tip!;)

0
před 9 lety Danah

Může se sbírat na podzim i teď, v zimě. Roste celý rok, má ráda vlhko,jako každá houba. Pokud jsou někde nevlídné nehezké polámané křovinaté bezové porosty,tam by mohla nejvíc růst.

0
před 9 lety Lucka

No jo, také jsem trochu zabrouzdala na internetu a přesně jak píšete... achjo, to byl zase kauf:-D Příště žádný obchod, ale procházka do přírody a hurá obhlídnout kmeny:-D

0
před 9 lety Danah

Lucko, já bych byla za takovýhle nákup šťastná: tady se v širém okolí nikde nevyskytují polámané bezinky a navíc všechno někomu patří a neleží to ladem.:-))

0
před 9 lety Lucka

No je fakt, že to tady možná nakonec bude podobné jako u vás:-) tak kdo ví a třeba budu i já nakonec ráda za ten obchod:-D

0
před 9 lety Maty

Dnes jsem jich přinesla půl kila

0
před 9 lety Lucka

Maty: a neříkejte mi, že odněkud z lesa??:-D A co z nich budete kuchtit, ráda bych převzala pár inspirací:-)

0
před 8 lety ivka

tak včera jsme jich nasbírali celou igelitku:)

0
před 8 lety Lucka

Ivko to vám závidím, já bych ho ale asi ani v lese nepoznala:( Nemáte fotku, jak vypadají?:D

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 12


Přidat příspěvek