Kdo zaručí opravdu kvalitní a zdravou stravu?

0
před 9 lety btgreen

Kvalita potravin je dlouhodobě aktuálním tématem. Bohužel podle posledních studií a spotřebitelských testů ani ekologicky šetrné potraviny z farmářských trhů nejsou to pravé. Jejich kvalita je srovnatelná s nabídkou v supermarketu a mnohdy dokonce horší. Jedno řešení se ale přesto nabízí. Návrat k tradicím našich babiček, k jejich vlastním červeňoučkým rajčátkům a slaďoučkým papričkám totiž může být snadnější a zábavnější než se zdá.

I na zahradě se za posledních několik let hodně změnilo. Moderní technologie vstupují i na pole zemědělské, nejen ve formě chemických hnojiv. Vezměme si třeba pěstování ve skleníku. Těžkou, rezavou a špatně umístěnou plechovou konstrukci skleníku je možné nahradit lehkým, mobilním a počasí odolným hliníkem, nebezpečné sklo UV stabilními polykarbonátovými deskami. Takový polykarbonátový skleník se dá na zahradu umístit rychle, snadno, a dokonce se nechá i přenést, když se původní místo nehodí. S moderním přístupem a odpovídajícím vybavením je možné skleník vybavit automatickým otevíráním střešních oken, cirkulaci vzduchu navíc podporovat solárním ventilátorem. A nejen že není nutno do skleníku běhat třikrát denně otevírat a zavírat dveře, automatický závlahový systém se postará o pravidelný a správný denní příděl přesně ke kořenům namísto běhání ke studni s konví a pěstiteli nakonec nezbývá o mnoho více povinností, než samotná sklizeň. Snadno se potom z povinností stávají radosti. A věřte mi, že zakousnout se do vlastního šťavnatého a zaručeně zdravého rajčete je požitek doopravdy rajský. A přitom je cesta do tohoto ráje tak snadná.

Stačí navštívit přímo stránky výrobce skleníků BTGreen, kde lze nakoupit skleníky v akcích i s bohatým příslušenstvím a doplňky. Nechte si poradit od profesionálů, stravujte se zdravě jako naše babičky, ale jejich práci nechte moderním technologiím.

0
před 9 lety Danah

Na otázku, kdo zaručí...odpověď zní "Nikdo jiný než já sám". :-))Přesně takhle k tomu přistupuju. K tomu článku- je moc pěkný. Jen mám otázku, čím je sklo nebezpečné, že je upřednostněn plast?

0
před 9 lety Jirka

Hliník, plast není to zrovna to proti čemu tady bojujeme?

0
před 9 lety Mandarka

Farmářské trhy začala média pomlouvat, jelikož je o ně veliký zájem a objem protočených peněz už není zanedbatelný. Komu by to asi tak mohlo vadit? Nevěřte všemu co v novinách píší, nebo snad máte pocit, že jsou na Vaší straně. Většina otištěných článku je placená zadavatelem. Je velmi těžké rozpoznat co je a co už není placené, ale je myšleno upřímně. Já osobně raději budu kupovat jablka, brambory, květák,...náš a na trzích, stejně tak mléko z automatu, a klidně ať si píší co chtějí. Je to kvalitnější a chutnější.

0
před 9 lety flybee

A kolik takový skleník stojí? Je to jen další tahák peněz. Moje babička měla božský rajčátka ze skleníku stlučeného ze dřeva a skla. Já si je zase natáhla na jižní stranu zdi domu a ony se mi tam ti nezmaři plazili ještě před týdnem. Když je dneska člověk alespoň malinko šikovný a vynalézavý, tak ušetří tisíce a ještě má radost z vlastní práce. Ale pokud na to někdo má, nic proti, určitě to funguje pěkně.

Jinak si myslím, že vzhledem k dnešnímu znečištění ovzduší, vyčerpanosti půdy a "hormonální" spodní vodě na tom ani biopotraviny nebudou nijak zázračně. Ale věřím, že když si člověk občas dá pořádnou očišťovací kůru a bude jíst rozumné množství, nic mu nemůže ublížit.

0
před 9 lety Lucka

Ohledně toho skleníčku, máme postavené dva u babičky, hodně velké a jsou ze zavařovacích skleněných lahví, daří se nám to všemu...rajčátka, papriky, saláty, ředkvičky, hroznové víno, okurky i bylinky...

0
před 9 lety martina

ahoj, založila jsem nový blog na téma zdravá výživa a celkově zdravý životní styl. ráda bych tam víc rozvinula problematiku farmářských trhů. pokud se vám bude chctít a máte nějaký zajímavý názor, můžete přispět do diskuze. www.prirodni-cesta.webnode.cz

0
před 9 lety whoisqi@

MANDARKA: souhlasím s tebou,mám stejný názor.
Ty pomluvy a lži jsou jen masmediální masáž ze strany super marketu,protože vidí velkou konkurenci.

Nejsem naivní, že i na farmářkých trzích nenajdete jablka ze Španělska nebo z chile.
Ale je potřeba mezi sebou komunikovat,poznávat své oblíbené farmáře,odkud jsou,co je to za lidi a co nabízejí

0
před 9 lety whoisqi@

už jen věta"Jejich kvalita je srovnatelná s nabídkou v supermarketu a mnohdy dokonce horší" je do oči přímo destruktivní a demagogicka.
V čem by tak asi mohla být horší? Že místo chemie je rajče hnojeno bobkama?
A jo vlastně bobky a stím spojena nákaza E.COLI na světoznámých bio okurkách :-) bubububu lidi! nekupujte BIO ani na trzích jinak zemřete v mukách :-) nakupujte v našem krásném supermarketu kde najdete vše po celý rok,hezky barevné,sladké,chutné bez parazitů............. ale no tak lidí! začněte používat hlavu

0
před 8 lety haha

Myslím, že vždy je něco za něco, kdo chce mít lehčí pěstování potravin, ale potraviny plné škodlivých, je jeho věc, já si raději jednou za cca 10 let vyměním hlínu a mám jistotu, že v chemicky stabilním skleníku má zdravější potraviny. Určitě za pár let se objeví, že se z polykarbonátu uvolňují nebezpečné látky jako je tomu u všech umělých hmot.

0
před 8 lety Bledá Tvář

http://www.lidovky.cz/rukola-uz-neni-in-zhavou-novinkou-jsou-v-americe-kompoty-pzg-/dobra-chut.aspx?c=A130516_110652_dobra-chut_mc

0
před 8 lety Danah

haha: To je pravda. Než těch pár let uběhne, budou se zatím prokopávat slepé uličky a nákladným bádáním, které nevede nikam, se zaměstná co možná nejvíc lidí.:-))Bledá Tvář: Zajímavý článek. Je fajn, že se lidé zajímají o to, co jedí. Kdekoliv na světě je to dobrá zpráva.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 7


Přidat příspěvek