Kombinace ovoce a zelenina

0
před 9 lety Lucka

Chtěla bych se zeptat na váš názor na konzumaci ovoce současně se zelninou? Často čtu názory, že zelenina a ovoce by se neměly kombinovat,ale jíst odděleně. Nevíte někdo jak to je a proč tak často všude doporučuji jej nekombinovat? (Napč. často se dělává mrkev s jablkem, což také je ovoce + zelenina).

0
před 9 lety Danah

Nevím,jak ostatní, ale neviděla jsem nikde nějaké varování, že se tahle kombinace nehodí. Zelenina je neutrální potrava a hodí se podle mého názoru v kombinaci s čímkoliv. Jedině to může být chuťová bariéra- asi něco jako párek s marmeládou. :-))Nebo že by někdo varoval před předávkováním vitamíny či vlákninou? :-D Při dnešní kvalitě europadavek toto nehrozí. :-D

0
před 9 lety ajkap7@

Toto obmedzenie platí pre tých, ktorý dodržiavajú pravidlá delenej stravy. Je to údajne kvôli tomu, že sa tým spomaľuje trávenie jednotlivých živín.Mne osobne takáto kombinácia vôbec nevadí.

0
před 9 lety Danah

ajkap7: Právě že podle pravidel dělené stravy je to OK, protože zelenina je neutrální.

0
před 9 lety Frodik

Je pravda, že cukr zpomaluje a omezuje vstřebávání hodnotných živin. Proto je nejlepší, když si člověk dá po jídle nějaký povedený dezert s kilem cukru :-) Větrník, dort, apod... Ale nevím jestli je tenhle problém i u jednoduchých cukrů co jsou v ovoci. Osobně bych tipoval, že by to vadit nemělo, ale nevím to ....

0
před 9 lety Lucka

Myslím, že tam byla zmínka něco o zásaditosti a kyselosti v žaludku, kterou ta kombinace způsobuje...Moc jsem z toho rozumná nebyla, zkusím ten článek ještě najít, ale já sama teda tohle pravidlo nějak striktně taky nedodržuju.

0
před 9 lety ajkap7@

Podľa delenej stravy je zelenina neutrálna potravina,ktorú je možno kombinovať s čímkoľvek , len nie s ovocím. Je to také pravidlo, Neviem povedať prečo, ale má to niečo s obmedzeným vstrebávaním živín

0
před 9 lety Lucka

Jojo a právě mě by zajímal ten důvod:-) Právě proto mě to zaráží, že to často čtu i v časopisech jako Meduňka, Regenerace apod., ale vlastně pořádné smysluplné zdůvodnění jsem nikdy nezjistila.

0
před 8 lety Lucka

Jak to máte s pitím po třešních? Hodně se doporučuje na ně nepít, ale já nepamatuji, že by mi nikdy způsobily problém:) Vlastně jsem měla třešně se všemi možnými kombinacemi a vždy ok:)

0
před 8 lety Mritamira

Vzdy zalezi na konkretnim druhu ovoce a zeleniny. Napriklad hroznove vino se doporucuje jist samotne, tak nejdriv hodinu po jidle. Hlavnim duvodem jsou kvasinky obsazene v obalech hroznu. Podle tibetske mediciny kazda rostlina nese svuj typ energii. Nektere jsou napriklad chladne a nektere teple povahy. Je to cela veda co lze michat spolu a co ne.

0
před 8 lety Lucka

No já to znám právě většinou takhle-nepij na třešně, nebo se po....:) Ale mě neudělá nic kombinace podmáslí, vločky, třešně...:D

0
před 8 lety Danah

Lucko, nechceš s tím jít radši k doktorovi? :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

0
před 8 lety Lucka

Měla bych:D Přece to není "normální" a pan doktor mi dá prášky, aby to bylo podle jeho představ tak jak má:DD

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Včera jsem se díval na video neobyčejných lidiček http://www.youtube.com/watch?v=0gOOpFFVWes&feature=BFa&list=ULTaGKTBbCfZg
, které se dotklo zrovna tohoto tématu od 6. min. Je tam dotaz jednoduše vysvětlen, bohužel až moc stručně a laicky :-(

http://www.oslikuv.net/skola/cl059.htm – zajímavý článek Zásady správného trávení s interaktivní tabulkou na konci

0
před 8 lety Boo67

Ovoce má být konzumováno na lačno a s ničím se nemá míchat.Jen tak je tělu prospěšné.Píšou to manželé Diamondovi v jedné ze svých knih "Fit pro život."

0
před 8 lety lucia

Ahoj,doporucujem tento clanok:
http://www.zdravie.sk/clanok/44358/co-sposobuju-niektore-potraviny-v-nasom-organizme

0
před 6 lety dejna

=> PRAVIDELNÁ kombinace ovocných a zeleninových šťáv JE NEBEZPEČNÁ!!!

Dělená strava nebo různé diety nepočítají s biochemickými pochody v našem těle, zřídka s biorytmem jednotlivých orgánů.
Kombinace zeleniny a ovoce NENÍ VHODNÁ! Zopakovala jsem si to po 37 letech (SZŠ) na masérském kurzu, během přednášky lékaře (týkající se trávícího traktu a všech chorob s tím spojených).
Vedeme v onko onemocněních střev, trávícího traktu- skladba naší kuchyně je velmi nevhodná.
Dokud se člověk cítí ještě zdráv a bez potíží, tláská vše "beztrestně", ale....

ZELENINU NENÍ ŽÁDOUCÍ KOMBINOVAT nikdy S CUKREM, proto se nená míchat s ovocem ani sladit zeleninové saláty! Snězenou zeleninu cukr nadýmá.
Vše začíná říháním, dyspepsií, nadýmáním, pálením žáhy a končit může rakovinou...
Pro střeva - je např. nevhodná kombinace různých druhů bílkovin.
MASO x  VEJCE = "vražedná" kombinace  ;) (šunka s vejcem apod.),  stejně tak MASO x MLÉČNÁ  bílkovina (chléb+ máslo neb sýr + šunka, salám, svíčková, koprovka + maso, vejce, atp.)
TĚLO NEUMÍ - NEDOKÁŽE TRÁVIT současně OBĚ BÍLKOVINY ! Jedna musí čekat a hnije ve střebech....
OVOCE - ideálně jíme dopoledne a cukry též (sliniva pracuje mezi 9 - 11h ZČ, zde je konzumace sladkostí beztrestná :)). Zcela nevhodný je sladký DEZERT, zákusek po obědě/jídle, vhodnější je před jídlem...
CUKR a tedy i ovoce by se neměl MOTAT DOHROMADY  s MASEM ani zeleninou (viz výše).
(:( - šípková, švestková, rajská omáčka s masem, maso a uzeniny + ananas, pomeranč, broskev, švestky, brusinky, jablka apod. => další vražedné kombinace ;)).

OBČASNÁ "nezdravá" a nevhodná kombinace potravin nenadělá mnoho škod,
stane-li se běžným pravidlem  je to ČASOVANÁ BOMBA.

0
před 6 lety radim

Chtělo by to více caps locku.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat příspěvek