Koupil jsem staré sušenky Zlaté Koka

0
před 7 lety rlc@

Dobrý den všem, neví náhodou někdo co můžu dělat, když jsem zjistil, že jsem si koupil staré sušenky viz. nahoře zmiňované? Už je to 5 dní a lístek od nákupu nemám. Mám šanci na výměnu nebo na to si jít stěžovat? Máte někdo podobnou zkušenost? čerstvé zboží kontroluji vždy datum, ale u sušenek mě to nenapadlo, že je to nutné taky. Stalo se mi to v Tescu a jinak sušenky jsem ještě nerozbalil, děkuju všem za jakoukoliv radu.

0
před 7 lety Fola

Pokud nemáte účtenku tak máte šanci 0%

0
před 7 lety Stana

Podívejte se na datum spotřeby a jestli je uvedeno spotřebujte do, nebo minimální trvanlivost. V tom je totiž rozdíl, s minimální trvanlivostí se prodávat i mohou a pokud se jedná o několik dnů po datu, nemusí být produkt zkažený. Při vrácení či reklamaci v obchodě je ale nutné vždy mít účtenku, jedná se o běžný postup dle občanského zákoníku.

0
před 7 lety Irča

Bez účtenky nemáte šanci, ale podle mě, pokud se jedná o sušenky, asi bych neměla strach z jejich konzumace, je to trvanlivější výrobek. Něco jiného by bylo u mléčných nebo chlazených pokrmů. No, tak je ochutnejte a sám zjistíte, zda jim něco je nebo není. Ale zase nemůžete být tak úzkoprsý a bát se toho. Je to alespoň ponaučení, že si máte účtenky schovávat, já to tak dělám, od té doby, co jsem si koupila žervé, které bylo plesnivé a ještě bylo v záruce týden, naklusala jsem s lístkem a peníze dostala zpět.

0
před 7 lety Peta

Taky bych z toho nedělala vědu, příště si dávejte pozor již při nákupu a popřípadě upozorněte vedoucího prodejny, že mají v regále prošlé zboží. Zpětně něco řešit je akorát ztráta času a stres s dohadováním a to za tu dvacku (nebo kolik Koka stojí - nevím, nekonzumuji) nestojí...

0
před 7 lety Dita

Třeba budou ještě poživatelné a dobré. Tyhle věci se zase tak rychle nekazí a konzumace bych se nebála, když už jste je koupil.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Nemusíte mít vždy účtenku při reklamaci, ale musíte doložit, že jste to koupil tam, kde chcete reklamovat. V tomto případě by stačilo zajít zpátky do prodejny, vyreklamovat sušenky a poukázat na to, že stejné s prošlým datem spotřeby jsou v regále.Jestli bude shodný datum výroby a spotřeby u Vašich i těch v regále, myslím, že by reklamace byla uznána. Ale po pěti dnech je již asi pozdě...

0
před 7 lety Sunriska

Sice může prodejce prodávat zboží s prošlou minimální trvanlivostí, ale toto zboží musí být řádně označeno - zákazník musí vědět, že si kupuje prošlý výrobek. Pokud tak prodejce neučinil, i když jde o hloupé sušenky, neměli bychom si to líbit. Příště to můžou být sýry, maso...a tam už může být problém se zdravotní závadností.

Co se týče prošlých sušenek; maximálně si na nich člověk nepochutná - nebudou tak křehké, pravděpodobně budou zvětralé, ale nějaké závažné zdravotní potíže nehrozí.

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Ano, musí být označeno a vystaveno odděleně od ostatního zboží.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 7


Přidat příspěvek