"Krabí" tyčinky... krabí?

0
před 9 lety Lucka

Moc mi chutnali všelijaké krabí tyčinky alá surimi, než jsem si však jednoho krásného dne přečetla složení:( Vzhledem k tomu, že obsahují spoustu bílkovin a moc mi chutnali, tak mě mrzelo jak moc vlastně nezdravé jsou:( Nevíte proto prosím někdo, jestli se u nás vůbec vyrábí nějaké "zdravější"? Nevadí mi až tak, že jsou z treskovitých ryb, ale těch éček a škrobu co tam nejspíš bude, bohužel jsem v obchodech pokaždé narazila jen škrob, emulgátory, zahušťovadla atd.

Víte-li tedy někdo o kvalitním nebo podobném výrobku jako jsou "krabí" tyčinky, budu moc ráda za jakoukoliv informai.

Tyto totiž krabovi zdaleka ani nezamávali :(

0
před 9 lety Dita

Tak ty jsem nikdy nejedla a ani bych neochutnala, nikdy mi nepadly do oka. Dřív jsem si myslela, že jsou z kraba a o to bylo větší udivení, že nejsou.
Není to klamání spotřebitele?

0
před 9 lety Lucka

Oni jsou ale chuťově opravdu dobré a obsahují i spoustu bílkovin, bohužel je tam plno těch škodlivých éček a škrobu atd., jinak ohledně klamání je i není,jsou-li označeny jako krabí tyčinky, maso, či z kraba, tak se o klamání jedná, protože z kraba (aspoň z 99,9%) nikdy nebudou... proto smí nést název Surimi, alá krab, s krabí příchutí apod., to je povolené.

0
před 8 lety Sluníčko

Na tyčinkách je napsáno SURIMI, surimi znamená náhražka

0
před 8 lety Jana H.

dlouho jsem hledala nějaké kvalitní, bohužel mám obavy, že neechystují, také jsem je přestala kupovat...možná je to tím jak píše Sluníčko, že je to náhražka a kvalitní náhražka to je trochu sci-fi.

0
před 8 lety Lucka

Jana: i já už dávno přestala pátrat, koukala jsem na složení i těch lepších nebo známých značek, dřív jsem se zastavila i v každém movém obchodě u mrazáčků, jestli náhodou nebudou mít někde kvalitnější, ale prostě asi neexistují.

0
před 7 lety Marketa

v tom pripade je to klamani spotrebitele tak pomazankove maslo museli prejmenovat protoze to nema s maslem nic spolecneho ale krybi tycinky jim nevadi? tak kde to zijeme??

0
před 7 lety Sunriska

Markét, máte pravdu, je to nespravedlivé..Bohužel na krabí tyčinky nejspíš neexistuje legislativa, která by zakazovala používat tento název. A pokud do složení napíšou skutečné suroviny, z kterých je výrobek vyroben, čímž vlastně přiznají, že se skutečně nejedná o žádné krabí maso, tak je vše v pořádku...
Vlastně je pro mě záhadou, proč je tento název tolik zažitý..Všichni vědí, že s krabím masem nemá nic společného, ale jelikož maximálně uspokojí chuťové buňky (stačí, aby malinko "voněly" po rybách) a spotřebitelsky oblíbený výrobek s absolutně zavádějícím názvem je na světě!

0
před 6 lety Linda

Náhražka za něco, co neexistuje? Já si myslela, že je to levná alternativa na skutečné krabí tyčinky z kraba. Taky jsem pátrala, a nic. Tak proto.. :-) 

0
před 5 lety Ema

Krabí tyčinky jsou nabarveny na červeno, jako je krab na povrchu a uvnitř jsou stejně bílé .A taky něčím ochuceny, aby ho připomínaly. Jsou země, kde je jejich prodej kvůli éčkům zakázán. Třeba i Rusko!

0
před 5 lety Yenix

Tak zrovna v Rusku tedy opravdu zakázané nejsou - a krabí tam také nejsou. Jde o rybí maso, jen možná těch éček je tam méně. Ale podrobně jsem to nezkoumal. Rozhodně ale chuťově mnohem lepší. Jedí to tam za studena, koušou je rovnou z toho igelitu. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 11


Přidat příspěvek