Lučina

0
před 5 lety Lucie

Chtěla bych se zeptat jak dlouho vydrží být tak čerstvá Lučina jako je při prvním načnutí. A jak dlouho vydrží být čerstvá potom co načne. A jak dlouho vydrží být čerstvá potom co se načne a uloží do mrazáku.

0
před 5 lety Lucie S.

kostková LučinaZajímalo by mě jak max. dlouho může vydržet kostková Lučina čerstvá jestli max.3 dny nebo víc a co se s ní potom děje.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Lucie, zkusím odpovědět, nevím jestli správně, ale když tu není žádný odborník, který by dotaz zodpověděl, nabízím svůj pohled. Čerstvá lučina má kratší životnost než trvanlivá. A také není zabalená tak, aby se k ní nedostal vzduch, není v krabičce apod. Tím předpokládám, že když  otevřu obal, měla by vydržet do doby trvanlivosti, která je uvedená na obale. Ale tím, že ji načnete, přece jenom k ní mohou pronikat látky ze vzduchu nebo jiné a tím by se  mohla trvanlivost o nějaký den  snížit. 
Nevím, proč dáváte tento dotaz, lučina je prodávána v malém balení, myslím, že není problém ji během dvou nebo tří dnů spotřebovat. Mrazit bych ji nedávala v žádném případě, konzistence by se pravděpodobně změnila. Já si mrazím pouze tvrdé sýry, které kupuji v akci, když koupím celý blok nebo cihlu, nakrájím na menší kusy, proložím folií a pak podle potřeby odebírám. S tím mám dobré zkušenosti, chuť sýru se nemění. Už se párkrát stalo, že  koupený, zabalený a v záruce bloček sýru začal plesnivět. Tímto tomu předejdu a nemusím sýry vyhazovat, přece jenom jsou dost drahé. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat příspěvek