Luštěniny - plynatost

0
před 10 lety Karča

Dobrý den,
ráda vařím z luštěnin a proto jsem se chtěla zeptat, zda neexitustuje zábrana proti plynatosti. Luštěniny vařím jen v případě, když vím, že druhý den nikam nejdu :). Jaké máte zkušenosti vy, je nějaká možnost jak nadýmání alespoň trochu usměrnit nebo úplně eliminovat?

0
před 10 lety 6sense

Na toto je kmín.
http://www.celostnimedicina.cz/kmin-korenny-carum-carvi.htm
i když je pořekadlo, že si tím člověk zdraví tvrdí :)

0
před 10 lety happy.lenulka@

nebo přidejte kousek řasy. trošku pomůže i to, když luštěniny vícekrát propláchnete vodou. a pokud je necháváte namočit, tak nevařit v té odmočené vodě, ale v čisté.

0
před 10 lety Sla

Taky Saturejka-tu mám vyzkoušenou,ale nemůžu ji sehnat.Také jsem se dočetla,že pomáhají bylinky,záleží na chuti(bazalka,majoránka,anýz,atd).Mrkněte někam,kde se o nich píše víc.

0
před 10 lety happy.lenulka@

třeba cizrnu je dobré namočit i třeba dva dny předem a nechat ji lehce klíčit a oloupat z ní slupku... pak je lehce stravitelná a nenadýmá. zkoušela jsem :-)

0
před 9 lety Tovog

Luštěniny nekombinovat s obilninami! Pomůže bezpečně. A když, tak jen s bezlepkovými. Žádné přikusování chleba! Toto vím již dlouho a proto jsem vždy pšoukal ze všeho jen ne z luštěnin. Nyní jsem lepek vyloučil ze stravy zcela a celková plynatost se tím snížila snad o 80%. Luštěniny tedy se zeleninou, brambory, případně s pohankou, rýží, kukuřicí (polentové "knedlíky").

0
před 8 lety Bledá Tvář

Saturejka se občas dá sehnat pod bulharským názvem čubrica.

0
před 7 lety Karlička

Dobrá prevence proti špatnému trávení a následné plynatosti je podle čínské a tibetské medicíny důkladné rozžvíkání a proslynění potravy v ůstech. http://vareni.rodinnapohoda.cz/jak-zlepsit-traveni.html Sama to praktikuji. Obědvám sice 60min, ale stojí to za to. Necítíte těžkost a je to jako byste nejedli. :)

0
před 7 lety Anywetta@

Doporučuji použít vhodné koření, např. přidat do vaření k luštěninám kurkumu.

0
před 7 lety sandra

Když se luštěniny začínají vařit, udělá se na hladině bílá pěna. Tak tu je třeba sebrat. To je právě ta rozpuštěná bílkovina, která nás pak tolik nadýmá. Takto to už nějakou dobu praktikuju a pohodička.;o)

0
před 7 lety Slunew

Ja pred vlastnim varenim opakovane sparim(proplachnu horkou vodou) a pak pridavam saturejku...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 5


Přidat příspěvek