Mořské ryby

0
před 7 lety jitkaadamcova

Dobrý den. Z jakého moře a jaké druhy ryb obsahují nejméně těžkých kovů a jiných škodlivých látek? Děkuji

0
před 7 lety Dalibor

Já myslím, že leda někde z nějakých chovných nádržích s mořskou vodou..pokud ovšem chované neobsahují jako naše drůbeží či vepřové s hovězím plno hormonů a všelijakých léčiv....

0
před 7 lety Sunriska

Z hlediska rtuti, která se v rybách kumuluje nejvíce, obsahuje velké množství tohoto těžkého kovu tuňák (všeobecně dravé a tělesně větší ryby - tuňák, žralok, velryba, mečoun). Nejméně pak losos. Je sice hodně tučný a u nás drahý, ale pokud nejíte ryby každý týden, určitě se vyplatí ho konzumovat..Vhodné jsou i makrely a sardinky. 

0
před 7 lety carme

Dole na obrázku v odkazu máte vyobrazení, které ryby jsou nejvíce zamořené. Jak už psala Sunriska, čím menší ryba, tedy čím kratší dobu je ryba v moři, tím méně obsahuje těžké kovy. 

http://www.lidicky.cz/clanky/jsou-ryby-vice-zdrave-nebo-nebezpecne-clanek

0
před 7 lety Jana

Nevím, který typ je zdravější, proto díky za odkazy výše.

Já jsem zatím řešila, který výrobek koupit podle FAO - lovných oblastí. Mám vytištěnou mapku v peněžence a vždy kontroluji, odkud ryba pochází. Čína apod. oblasti rovnou vracím zpět a neberu.

tady si můžete vybrat svoji oblíbenou mapku: https://www.google.cz/search?q=mapa+fao&client=firefox-a&hs=X29&rls=org.mozilla:cs:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=jJTyUr2AFo-qhQeaooGwCg&ved=0CC0QsAQ&biw=1920&bih=910

0
před 9 měsíci Adéla

Abych pravdu řekla, tak my třeba u nás doma mořské ryby skoro vůbec nejíme. Spíš preferujeme ty sladkovodní. Právě ty většinou dokonce máme doma čerstvé, protože můj manžel často chodí rybařit. Ze začátku mu rybaření moc nešlo, ale od té doby, co si začal víc číst články o rybářských technikách na https://www.zachytame.cz/ mu to celkem jde a prakticky vždy s sebou donese nějaký ten úlovek.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 12


Přidat příspěvek