Musli tyčinky

0
před 8 lety Irča

Jaký je váš názor na musli tyčinky - bez polevy a takové ty tyčinky Fit fruit - je to takový ovoc.drť v rýžovém papíře - obojí bez polevy. Je to zdravá varianta občasné svačiny? Nebo jakou sváču si dáváte odpoledne vy - sladkou?

0
před 8 lety Lucka

Nebudeš mít lepší než se ptát na jednotlivé potraviny kouknout zde na složení produktů v seznamu? Máš tam vše vypsané, často již s hodnocením a skore škodlivosti, sama si tak uděláš nejlepší obrázek o tom, jestli to je nebo není vhodné;-)

0
před 8 lety Danah

Je to pohodlna a prakticka vec na cesty,asi jako banan.:-))Dokonce i ten pridany cukr v nekterych tycinkach bych tolerovala. Jen opatrne na alergeny/byva tam vsehochut orisku. Je to vzhledem k hmotnosti 25 g nebo 30 g silene drahe.

0
před 8 lety anubis91

Jako nevím, müsli tyčinky považuji za pseudozdravou stravu....složení může mít OK, může v něm být velký obsah ovoce či oříšků, ale...koukli jste se někdy na energetické hodnoty- konkrétně na cukry? Z toho mi vždycky lezou oči z důlků...

0
před 7 lety Irča

Pokud se to nejí denně, tak i cukry člověk přece potřebuje.

0
před 7 lety Stana

Musi tyčinky se za zdravé považovat nedají, kromě toho, že ovoce je ošetřeno oxidem siřičitým, obsahují hodně cukru, ztužené tuky a to je asi vše, nic jiného vám nedají, takže jako svačina neplnohodnotné, drahé, spíš do kapsy při sportování, ale jako svačinu..

0
před 7 lety Irča

Ne všechny musli tyčinky jsou ošetřeny oxidem siřičitým, pokud si koupíte ty v bio kvalitě, sice připlatíte, tak tam oxid siřičitý není.A občas, když si ji člověk dá, tak mu to neublíží, když to nejí denně a rozhodně je to lepší varinta než nějaké horalky a tatranky a podobné sladkosti. Všeho s mírou, ani kobliha přeci není škodlivá, když si ji někdy člověk dá.

0
před 7 lety Stana

Nevím proč se tedy ptáte na názory ostatních, když ten váš je jasný a sama si na otázku odpovídáte. Pokud máte přístup takový, že nic není škodlivé, když se to jí jen "občas". Tak to si můžete dát občas koblihu, hranolky, Coca-colu, řízek, hamburger, musli tyčinku.....Bude to jen občas ale ve finále prakticky něco z toho obden:)
Což možná není váš případ, ale někdo to tak bere.

0
před 7 lety Irča

Ne, to opravdu není můj případ.

0
před 7 lety Filip

nenavidim..kdyz nekdo rika.. ze obcas to a to neuskodi... ok..ale pro me neni obcas jednou tydne..ale jednou za pul roku! .. takze klidne mekac jednou za pul roku proc ne.... ovsem lidi co bere takhle "obcas" je malo... naopak valna vetsina lidi... vsechno omlouva slovem obcas.. takze obcas glutamat... obcas smazeny... obcas sladidlo.. obcas to a obcas to... nakonec to pro ne vychazi jako prijem neceho spatnyho pro telo nepotrebnyho(v lepsim pripade) nebo skodlivyho nekolikrat tydne..

0
před 7 lety Filip

jinak k tematu... na trhu neni snad zadna musli tycinka.. ktera by vyhovala svymu ucelu(narvany cukrem nebo glukozofruktozovym sirupem.. to jen hustijou do hlav v reklamach

"ale vzdyt ony jsou ted v akci 3+1 zdarma tak proc to nekoupit" :))


oni by mohly delat vyhovujici kvalitni tycinky.. ale to by rozmazlenym lidem nesmakovalo.. a kdyz by to nikdo nekupoval.. tak to nebudou delat... za vetsinu spatny nabidky si muzou lidi sami... protoze poptavka urcuje nabidku.....

0
před 7 lety Stana

To je právě to, co se tady snažím také napsat.
Jsou věci zdravé a věci nezdravé. A že si někdo myslí, že kobliha "občas"( a myslí tím každý měsíc či každých 14 dnů) nevadí, tak to je omyl protože vadí. Já beru také občas jednou za půl roku nebo za rok. Jak jsem řekla- zdravé nejsou,samý cukr...nic co by naše tělo potřebovalo jako svačinu.

0
před 7 lety Danah

Ano, máte pravdu, Stano a Filipe. Výrobcům se líbí mávat pojmy jako "malé množství neškodí", protože škodí a pro každého je malé množství nastaveno jinak. Stejně jako to "občas". Zkrátka kvalita je vytěsněna kvantitou (viz akce 3 za cenu 1). Někteří dokonce tvrdí, že všecko je jen otázka množství! Míněno že nic vlastně v malých množstvích neškodí, a smiřují se i s jedy v potravinách. Vždyť jsou to legislativou schválená éčka! Jako by pojem "kvalita" bylo zapomenuto- jen množství hraje roli! Smutný svět.

0
před 7 lety Stana

Přesně tak klišé jako nic není škodlivé pokud to nepřesáhne určité množství...některá aditiva, barviva, cukry, soli, PROKAZATELNĚ ŠKODLIVÉ. Stejně jako známé "neexistují škodlivá éčka, pouze povolená a nepovolená".

0
před 7 lety Irča

Nezlobte se na mě, ale mě příjde, že snad žijete jen z vody a ze vzduchu. Co tedy jíte, když vám vadí téměř vše, myslíte si snad, že pokud budete jíst jen zeleninu a rýži, že budete zdraví, člověk potřebuje ke svému životu i další potraviny a otázka, co je dnes zdravé, je docela spekulativní, protože si někdy zajděte do obchodů se zdravou výživou a i tam narazíte na věci, které nejsou zrovna košér. Podle mě je nejlepší jíst hlavně s chutí, relativně zdravě, ale občas si i zahřešit. Kdysi lidé jedli vše, nepřemýšleli o tom, stále nehledali žádná éčka a myslím si, že byli 100x zdravější než dnešní populace.

0
před 7 lety Danah

katlie@ Nám nevadí téměř vše, protože nám vadí chemikálie v jídle. A minulost? Srovnáváš nesrovnatelné: co bylo dřív nahrazováno umělinami? Nanejvýš se pivo a mléko ředilo vodou! Dřív se dobytek pásl na lukách a v zimě dostával seno. Ovoce a zelenina rostly na dešti a na slunci. Kde jsou jaké chemikálie a náhražky? Dřív vesnice zásobovaly města potravinami, protože venkov byl zemědělský. Dnes se potraviny vyrábějí ve městě, ovšem nejdřív jsou navrženy v chemických laboratořích.

0
před 7 lety Irča

To máte svatou pravdu, dnes je to hlavně honba za tím, jak zbohatnout na úkor kvality a na zdraví člověka se moc ohledu nebere.Nemyslete si, také mi vadí, že skoro ve všem jsou éčka, zahušťovadla, dochucovadla. Dnes je hlavně o byznys a co nejrychleji zbohatnout, je to trochu smutné, kam ten svět spěje.

0
před 7 lety Stana

katlie trochu mě mrzí váš přístup. Vůbec jsem nepsala, že zdravá je jen rýže... Ale vaše otázka zněla JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA MUSLI TYČINKY. Ten jsem uvedla, ale jelikož nebyl v souladu s vaším přesvědčením, hned jste se do mě pustila. Když tedy názor ostatních slyšet nechcete, nebo nesmí být jiný než váš, raději to v úvodu uveďte a člověk si ušetří dost energie. Chtěla jsem vám jen odpovědět na otázku...

0
před 7 lety Mirka

Musli tycinky nejsou zadna vyhra..
http://tn.nova.cz/zpravy/na-vasi-strane/pozor-na-musli-tycinky-nejhorsi-jsou-ty-macene-v-jogurtu.html

0
před 7 lety Irča

Tak to se omlouvám, jesti to vypadalo, jako že se do vás obouvám, tak to nebylo vůbec myšleno.

0
před 7 lety Stana

Děkuji za objasnění :) Písmenka bez intonace jsou zrádná:)

0
před 5 lety zdena

Výborné musli tačinky v bio kvalitě jsou na www.puritas.cz

0
před 5 lety jaja.novotna2222

Dobrý den,jmenuji se Denisa a hledám lidi, co jí/kupují müsli do své domácnosti - potřebuji respondenty k dotazníku (viz dole) pro svou seminární práci. Nejedná se o žádnou reklamu a výsledky budou čistě použity pouze pro mou školní práci.Děkuji Denisa :) https://53940.vyplnto.cz/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 3


Přidat příspěvek