Nápoje pro malé děti

0
před 11 lety Pavel

Byl jsem včera v obchodě a koukám jak "starostlivá" maminka kupuje svému malému předškolnímu synkovi pití v barevné. Nedalo mi to a mrknul jsem na složení, vzpomněl jsem si na reklamu, jak je tohle pití plné energie pro děti. Samozřejmě plno konzervantů, barvivo a myslím, že i nějaké to umělé sladidlo. Maminku svým způsobem chápu, chce udělat svému milovanému dítku radost, sama evidentně dle své slabší nadváhy zdravou výživu neřeší a navíc si přeci pamatuje tu reklamu jak v ní říkají, jak to je pro děti výborné - energie, vitamíny, bla bla bla Zajímavé je, že tohle pití, myslím, že to třetinka litru stojí myslím 13 Kč. Hned vedle v regálu jsem sáhl po 100% džusu sice bez přidaného cukru ale z koncetrátu. Ale na tom jsou stejně všechno džusy do 30 Kč. Když by člověk uvažoval zcela logicky, tak by ho asi mělo napadnout, že ten džus (který je v přepočtu na 1 litr mnohem levnější) je prostě lepší volba. Ale jeho krabice má obyčejný design, nejsou na ní figurky z televize a asi to rozhoduje. Přijde mi to smutné, že se tyhle éčkaté přeslazené barevné koktejly tak úspěšně prodávají. Napadá mě tak jedna myšlenka. Když 1 litr džusu může stát 20 Kč, copak by se nenašel nějaký výrobce, který by ten džus vzal, zabalil ho do barevné 0,3l láhve a prodával to jako Spidermanův drink, apod ? Podle mého selského rozumu by tak na tom vydělal a určitě by to byla lepší volba pro děti i jejich maminky. Co myslíte ?

0
před 11 lety Pinki

I já jsem si už všimla, že už u několika výrobků určené především pro děti jsou špatnou volbou a z hlediska složení jim to spíše může ublížit než pomoci k dobrému vývoji. Proto, když vidím výrobek určený zejména pro ty nejmenší hned zbystřím a koumu složení, člověk pak zjistí jak výrobcům vůbec na dětech nezáleží, když do toho cpou takový sajrajty.

0
před 11 lety Saša

Čím větší reklamní masáž, tím větší blamáš. Právě běží v televizi reklama na vitamíny centrum, Už si běžím pro ten zázračný koktejl chemie. Bohužel se najde pořád ještě hodně lidí, co věří reklamám, přitom stačí tak málo, přečíst si složení a nenechat si vylákat z peněženky peníze zbytečně. Stačí se jen trochu lépe porozhlédnout po jiné variantě a myslím, že svému zdraví i ozdravení vaší peněžence uděláte prospěšněji.

0
před 9 lety karča

Je dobré učit dítě od mala na vodu a neslazený čaj. Dodnes dávám dcerce vodu s citronem, čaj už ale sladím (medem, stevií), protože pije málo. Občas nějaký džusík naředím, pro spestření, ale vždy se nejraději vrátí k té vodě s citronem:-)

0
před 8 lety lulanek60@

Jsem ráda ,že píšete že dáváte dítěti vodu a čaj ,muj syn když byl malý tak jen pil čaj a vodu ze začátku mi mrzelo že nechce štávy atd.ale ted jsem moc rada že na ty sajrajty neni naučený!Nemá zkažený zuby to vzdycky říkal paní doktorka,že je vidět že nemá dád sladký pití.

0
před 8 lety Lucka

Tyto nakopávačky vítězí u dnešních mladých, přece jen je pro ně pořád pohodlnější koupit v automatu plechovku a dobít se energií, než se ráno nasnídat a dobře nasvačit.
(Foto značí samozřejmě obsah cukru v lahvičce...víc asi nepotřebuje komentář:))

0
před 8 lety austinp

Pri všeobecnej pohodlnosti rodičov je akýkoľvek byznys zameraný na deti veľmi dobrým byznysom. Deti vždy budú a takmer vždy dosiahnú u svojich pohodlných rodičov to čo chcú... tu je to "vitamínový nápoj plný energie" zabalený vo fľaštičke na ktorej sú figúrky z väčšinou priblblých "rozprávok". Reklama hýbe svetom až tak že mi je z toho na grc, utečme do hor, kde nieje nič len príroda a medvede :) tam nám bude hej :)

0
před 8 lety Lucka

austinp: ráda se přidám, ale s medvědy to asi už ani v horách nebude tak horký, lidi dneska vyhubí všechno. Tak už možná pravděpodobněji narazíme na pytláka:/

0
před 8 lety misshule@

Já jsem minulý týden objevila v obchodě nápoj, ze kterého jsem měla opravdu radost. Jedná se o 100% přírodní šťávu lisovanou za studena bez jakýkoliv přidaných přísad. Koupila jsem hned 2 příchutě: pomerančovou pro syna a jablečnou s červenou řepou(60% jablek, 40% červené řepy) pro sebe. Obě chutě byly opravdu vynikající a vhledem k tomu, že balení je malé (200ml) a zajímavě řešené, tak zaujalo i mého 3letého syna.

0
před 8 lety Rexx

No výrobce by se asi našel, ale pokud na to dáte atraktivní design, nedej bože se známou postavičkou, tak jste hned na ceně, za kterou to prodáte zase o trochu hůře. Dnes je cena výrobku v nepoměru s cenou surovin.
Máme malou dcerku, patnáct měsíců a převážně pije vodu a neslazené čaje. Jednou za čas koupím kvalitní džus v litrové krabici, klidně za něj dám necelou padesát i více korun a malé to ředíme s vodou. Lepší než kupovat ty jejich pitíčka pro mrňata po jedné deci za dvacku a s obsahem ....
Jinak proti džusům z koncentrátu nic nemám, jde jen o metodu zmenšení objemu pro transport (na jedné straně vodu odstraníte a o 1000km dále ji zase, ve stejném poměru, dodáte). Ale když je v nabídce, sáhnu samozřejmě po džusu přímo z mačkaného ovoce (cena sice "šílená", ale ten když si to člověk spočítá ...)

0
před 8 lety Marie

Mám pocit, že skoro všechny potraviny a nápoje pro děti obsahují chemická barviva a je to dost smutný:-( Já mám už od 15ti alergiii na éčka, a začalo to Fantou. Zvracím pak 2dny neustále..o nanucích ani nemluvim. Moje neteř to taky nesnese..bylo jí 8let a tatínek jí samozřejmě koupil Jupí po kterém mají modrý jazyk, vodový nanuk a najednou jde na záchod a brečí a vola: mamí já nevidím..měla černo před očima, motala se ji hlava a zvracela. Snažila jsem se švagrovi vysvětlit, že je to samý éčko a humus, ale on se se mnou hádal, že je to přeci pro děti a nemůže to být škodlivý...druhý den jí koupil lízátka a když jsem se koukla kolik je tam éček tak mě by to zabilo. Bylo jich tam víc jak 12...i točené limonády nebo tříště obsahují chemická barviva..děsny..

0
před 8 lety Nicky

Mám tříletýho brášku a je zvyklý pít čistou vodu a čaje a džusy. Občas vodu se šťávou. Na jupíka apod. reaguje z reklam a párkrát ho taky měl, ale určitě ne denně ani týdně. Občas se mi i stane, že má ve svém hrněčku šťávu a dožaduje se vody. Podle mě je to o zvyku. Znám děti v jeho věku s úplně černými zuby...

0
před 8 lety Karel

Voda je voda, teče doma z kohoutku. Nemusí se tahat po balíkách u marketů do kufrů aut. Je mi z toho na bli.....í, když to vidím. Jak se dá vydělávat na vodě z kohoutku. A to jsou rodiče schopni tu vodu z marketů dávat dětem.....umělou, filtrovanou, chemicky čištěnou. Fuj.

0
před 8 lety Suzeeb

Můj muž pracuje s lidmi, kteří se výrobou potravin zabývají. Pokud stojí pití pro dítě 13 Kč, je pravděpodobné, že do prodejny se dodává za 7 Kč a z toho 3,50 stojí obal. Co vyrobíte za 3,50? : ) Pití pro děti jsme řešila dlouho, scény u pultů s chemickými pitíčky bylo dost a dost. Před pár měsíci jsme oběvili Vitaminátor, 100% džus bez jakékoliv chemie. Prodává se v super balení s výpustí, dávám ho ředěný 1/1 čtyřletému i ročnímu dítěti a nemůžu si ho vynachválit. Dělá se ovocný, ale i s petrželí (u nás nejoblíbenější!!) řepou atd. Třílitrové balení mi ve spíži vydrží i měsíc. Koupila jsem pár pěkných lahviček a jen plním a nosím všude s sebou.... Všem doporučuji!!!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat příspěvek