(Ne)špaldová mouka - česká došla

0
před 9 lety Dita

Kupuji již poměrně dlouhou dobu špaldovou mouku na domácí chleba od firmy Natural Jihlava, původ na obalu byl vždy ČR. Včera jsem si koupila další várku a po rozbalení koukám do pytlíku jak opařená, jestli jsem vlastně koupila špaldovou mouku. Byla světlá pomalu jak pšeničná a sem tam nějaké rozemletá slupka zrna. Tak jsem zklamaná ten chleba upekla a místo chleba máme doma spíš buchtu. Koukám na obal a původ Maďarsko. Ta naše asi došla. Ach jo.

Nevíte prosím vyrábí ještě někdo špaldovou mouku původ ČR?

0
před 9 lety Lucka

Já kupovala nedávno špaldovou Country life a schválně koukám, tam produkce ČR je, zkus mrknout po té;-)

0
před 9 lety Dita

Mě strašně překvapil ten rozdíl v kvalitě i když se jedná o stejnou surovinu, kdo ví s čím to míchaj, nebo nevím jestli maj jinou odrůdu. Napsala jsem výrobci a ten mi napsal že česká došla. Mám se zkusit zeptat po sklizni což je až v září.
Ach jo, český jablka došly, a teď už i mouka.

Luci dík za tip, poohlídnu se. Zkusím ještě vyhmátnout jestli nebude někde v prodejně ještě stará várka.

0
před 9 lety Lucka

No, buďme optimisty a doufejme, že to je jen ta jiná odrůda, možná "lepší" :D
No, ale přesně jak píšeš, došla mouka, jablka...a dál? Tady co se nevyveze se už ani nevypěstuje:( Jinak já kupovala naráz 7kg různých druhů mouk na internetu a nechala si zaslat, vždycky udělám trochu větší náběr:) Ale snad seženeš, třeba i ještě úplně jinou značku;)

0
před 8 lety heller

luci české špalddové je tuny zkuste volat na mobil

0
před 8 lety Lucka

Ahoj všem, akorát jste mi připomněl, koupila jsem nedávno Okrouhlickou špaldovou mouku, je super, je bio a je dokonce vyráběná z farmy asi 7 km ode mě!:) Mimo mlýnské výrobky prodávají i mléčné atd., pravda, je dražší, ale zde je cena vyrovnána kvalitou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 10


Přidat příspěvek