Nejchutnější české pivo

0
před 10 lety uzree-l

U mě vede Budvar

0
před 10 lety 6sense

Točený Velvet, to je pro mě chuťovka, pak Plzeň, ale poslední dobou mě táhne chuť ke kvasnicovým, tak nějaký ochutnam, když někde mají v nabídce.

0
před 10 lety Tomáš

Jo, tak to u mě vede točený Gambrinus.

0
před 10 lety Pavel B.

V poslední době jsem hodně zaznamenal zájem o Bernard Švestku, dívali jste se ale na složení ? Sice pivo nepiju, ale když už teda někdo to pivo musí mít, tak spíš asi něco normálního. Tohle mi přijde už jako zbytečnej chemickej koktejl...

0
před 10 lety Navrátil

Tak uvedené značky piju jen v nejvyšší nouzi. Jinak upřednostňuju menší pivovary a nefiltrovaný kvasnicový pivka.

0
před 10 lety Tweetka

Já pivo nepiji vůbec, proto nemůžu hodnotit,brrr

0
před 10 lety Franta

pivo Rychtář, na něj nedám dopustit,

0
před 10 lety Jarda

Zkoušeli jste někdo vyrobit pivo doma?

0
před 10 lety Mira

Jednoznačně Dalešice, Májový ležák

0
před 10 lety Míra

nevíte co povídáte, a o co přicházíte, jednoznačně Velkopopovický kozel

0
před 10 lety 6sense

Zrovna dnes, když jsem jel kolem jejich kozlovny na které měli napsané že točí i nefiltrované, tak jsem si řikal, že bych to asi někdy ochutnal...

0
před 10 lety Míra

Určitě by jste neměl váhat a zajít si na jedno, dvě, tři,... točený

0
před 10 lety Alena

Větší hnus, než pivo jsem v životě nepila,smrdí hůř jak tchoř. Byli jste už někdy politý pivem?

0
před 10 lety 6sense

:D Vždyť to jsou vitamíny, je dobrý na žlučník a dokonce se doporučuje v malám množství i onkologickým dětem jak jsem slyšel. Všichni řikají že nejhorší na pití je kombucha, ale tu jsem ještě netestoval, možná je to dobře :D. V pátek večer jsme zavítalaly do té kozlovny na jedno nefiltrovaný cestou na pařbu, celkem dobrý, akorát mě přišlo takový sladší než ostatní kvasnicový...

0
před 10 lety Alena

Mě opravdu pivo nechutná a smrdí mi. A být politý pivem, taky nic moc, když někdo nechtěně drkne do stolu.

0
před 10 lety Jirka

Jednoduchá rada, nechoďte do hospody a sbalte abstinenta.

0
před 10 lety Alena

Vím, že jsem pro spousty lidí divná, když mi pivo nechutná, stejně tak, ale jsou pro mě divný oni, že jim to chutná. Buď je to daný tlakem z okolí, když vypiješ basu piv seš borec největší, nebo když dáš pivo na ex pod 30 vteřin seš taky osloven borcem, což jim dáva sebevědomí. Jinými slovy, když nepiješ pivo, ať už v jakýkoliv míře nejsi právě tím borcem, není to právě ten důvod, proč to tak každej chlastá? Nebo vám to doopravdy, tak chutná, jako vaše nej jídlo.

0
před 10 lety Jirka

Myslím že Vám rozumím, za 50let jsem vypil tak 10 piv a to jenom proto že někdy nic jiného nebylo. Nésu abstinent z přesvědčení, ale prostě mi to nechutná. A ty kecy kdo je větší borec jsem házel za hlavu a to bylo v roce 1978, tehdy se chlastalo daleko víc než teď.
Dva dni dělat, tři dni piť musí chlapa uživiť, se tehdy důsledně dodržovalo.

0
před 10 lety Alena

Dnes jsem si vzpomněla na jeden dokument o závislosti na alkoholu. Jeden pán se stal na něm závislý a popisoval svůj příběh jak do tohoto stavu přišel. Vše začalo jen tím, že byl mezi jeho kamarády oslovován právě tím borcem a to se mu moc líbilo. Je smutné, že toto slovo ho dohnalo až do do protialkohoholní léčebny. Přeci je člověk borcem, když někomu pomůže, něco vyrobí, postaví, nebo vybuduje. U mě je člověk co sedí každý víkend v hospodě, protože neví jak naložit se svým časem a životem ubohej chudák.

0
před 10 lety Martin

Není nad občasné posezení v hospůdce s přáteli.

0
před 10 lety Pavel

Martin: A musí to posezení být nutně v pajzlu ? (Omlouvám se za to slovo, ale pro to, co pivaři rádi nazývají hospůdka, mi takové slovo přijde vhodnější. Pokud někdo použije takto zdrobnělé slovo, tak to jenom za účelem, aby dané restaurační zařízení dostalo pozitivnější nádech, než skutečně má. Když se řekne slovo hospůdka - já si představím útulné, čisté, nezakouřené prostředí se slušnými hosty a personálem. Jenže Vy máte namysli posezení s přáteli v pajzlu, v pivárně, nalejvárně, atd... prostě místo, kde je hluk, smrad, atd...).
No ale abych se vrátil proč tohle vlastně píšu. Proč to posezení musí být v pajzlu ? Přijde mi, jakoby lidi vůbec neznali jiná místa, kde se dá popovídat s přáteli než je hospoda. Věřím, že nejste tak omezení a napadnou vás i jiné způsoby, jak si dobře popovídat a nemuset se u toho nalejvat chlastem, dýchat smrad a jíst u toho knedlíky nebo "speciality z friťáku".
Pokud ale samozřejmě to není tak, že do toho pajzlu chodíte právě kvůli tomu chlastu a to "posezení v hospůdce s přáteli" je jen pojmenování této činnosti...

Než mi napíšete urážlivou odpověď, zkuste se nad tím co jsem tady napsal, zamyslet a odpovědět mi k věci. Mě osobně vadí představa, že když si budu chtít s někým popovídat, musím jít s ním na pivo. Buď si chci v klidu a rozumně popovídat nebo jdu do pajzlu. Představa toho, že vedu rozumný rozhovor o něčem, v pajzlu je spíš směšná.

0
před 10 lety

Svijany, jedinečný zážitek...ty hnusy co si nechávají říkat "pivo" typu Gambrinus bych nikdy nedala do pusy!

0
před 10 lety zrzka

Každý má rád něco jiného, já bych zase do pusy nedala pivo žádný, ať je je od kohokoliv, pivo nemusím.

0
před 10 lety josef

Vesměs všechny světlé ležáky jsou "piva plzeňského typu", takže dohady o nejlepší pivo mi připadají trochu mimo mísu. Zpravidla každému chutná právě to místní pivo. Osobně jsem západočech a piju Gambrinus 11. Ochutnal jsem i všechna zde zmíněná piva a například Svijany mi chutnaly.

A ještě něco na závěr. Ne každý pivař je individuum s modrým nosem a velkým břichem, které blábolí nesmysly u politého stolu v zakouřeném pajzlu. Pivo se točí třeba i Puppu :)

0
před 10 lety Navrátil

Pavel: A na svůj invektivní příspěvek očekáváte věcnou odpověď? Jistěže nemusíte sedět v pajzlu, můžete také do restaurace, nebo do vinárny, nebo do čajovny, nebo do kavárny, nebo prostě do obýváku doma, pokud vás to uráží, klidně se bavte na WC. Jak je libo.

0
před 8 lety karča

Prý "nejzdravější" pivo s krátkou dobou trvanlivosti je Bernard. Ochutnala jsem a dobrý.

0
před 8 lety Mritamira

Posledni dobou nam doma velmi chutna Nefiltrovany Staropramen :o)

0
před 8 lety evysek

tak u me vede Radegast!

0
před 8 lety karča

Jaký to je nefiltrovaný Staropramen? Mně zpočátku chutnaly ty ochucené Staroprameny, jako lemon a grep, ale co jsem se začala zajímat o složení, už bych se jich nedotkla. Jednou za čas dám kvasnicový Hoegarden, Velveta už jsem dlouho nikde neviděla a neměla.

0
před 8 lety Mritamira

Karca: Nefiltrovany staropramen ma zajimavou chut. Je v nem koriandrovy a jablecny extrakt. Zadne skodlivosti :o)

0
před 8 lety 6sense

Tak po těch dvou letech mam žebříček: Velvet, Budvar (n.p.) ležák, Bernard sváteční světlý, Plzeň.
Velvet jsem měl před cca měsícem v potrefené huse na Andělu.
Ten ochucený staropramen se nedá označit za piva... taktéž hoegarden, ani to jejich nefiltrovaný, který je taky "limonáda"... desítka nic moc, ze staropramenu prostě jedině velveta :)

0
před 8 lety vojtano

Nechápu příspěvky na dané téma od militantních antipivařů - prosím věnujte se diskuzím např. o mléku...
Jinak musím s politováním konstatovat, že heineken zprznil už i Velkobřezenské na něco velmi podobného "europivu", co dělá někdy v Březně někdy v Krušovicích (co dávno nechutná jako tenkrát, jak se nám snaží nalhat reklama). Chuťově i smyslově je výborné pivčo z Pivovaru Kácov na břehu Sázavy a nezvednout nám Kalousek DPH, tak bylo dodnes tóčo nefiltrované dvanáctky za 14 Kč :-)

0
před 8 lety vojtano

A ještě pro Alenu (Pavla neřeším - byl jednou za život v hospodě a zrovna to na potvoru byl pajzl): ANO, dobré pivo mi chutná a velmi. Většinu kvalitních piv (tedy ze sladu a chmelu) lze označit za biopotravinu a o kompletní škále vitaminů B a dalších zdravotních účincích se popsalo již mnoho papíru.
To ale pořád neznamená, že musím denně "vycamrat alespoň deset kousků" a být u toho permanentně naložen v nálevně. Ale jedno denně si s chutí dám a letní víkend s grilovačkou bez piva by byl jak dovolená ve wellness hotelu s vypuštěným bazénem...!

0
před 8 lety Jana

Mám ráda kácovský Hubertus. Nejvíc mi chutná Tmavý speciální ležák 13%.

http://www.pivovarkacov.cz//nase-piva/

0
před 8 lety vojtano

Jana: Hubertus je opravdu velmi dobré pivo a před 2 roky byla točená 12° v pivovarské restauraci v Kácově za 14 Kč! Teď to asi po Kalouskově loupežném zvyšování DPH bude víc, ale přesto je vidět, že to jde, vyrábět dobré pivo (nikoliv europatok) za rozumnou cenu - Prazdroj by se měl chytit za nos...

0
před 8 lety pruzinetchka@

Dobrý večer (ráno) :-D Souhlasím, že z pohledu opravdu zdravé výživy pro člověka je nejvhodnějším pivem Bernard..Manžel už jiné nepije..Podívejte se na složení..Pokud je pivo nepasterované, zachová si aktivní látky, které tělu pomáhají (např. trávení). Ostatní piva jsou jenom ochucená voda, která tělu nic nepřinese (pouze opilost ;-) ), případně navíc škody (cukry, sirupy atd.) :-(

0
před 8 lety Lucy

pripájam sa k budvaru a kozlu :)

0
před 8 lety Lucy

ups, čítala som najnechutnejšie pivo :D Z tých čo mi chutí jednoznačne Gambrinus, Starobrno a Svijany

0
před 8 lety Viťa

U mě vede Bernard :-)

0
před 8 lety Marta

Dřív jsem mívala ráda Radegast, ale teď už mi přijde docela hnusný. Alkohol piji jen občas a pivo si dám taky jen jednou za čas, ale nejraději si dám Bernarda nebo Svijany, ale úplně nejlepší je pro mě pivo z nedalekého malého pivovaru, kde si na něm opravdu pochutnám. :-) Žádné urychlování zrání ani nějaký hnusný chmel...

0
před 8 lety bartson

U me urcite vede chýně. Piva typu gambrinus, plzen (ta uz davno neni 12ka ale horko tezko 11ka) to je zlo. A jinak pivo mi chutna, ale davam si tak dve tri tydne.

0
před 8 lety karča

bartson: máš tam pár překlepů. Zřejmě jsi myslel Tchýně a dvě tři denně:-))

0
před 8 lety Dáša

No u mě vede 10tka Radegast... a vyjímečně si dám i černého Kozla, ale to fakt jednou za čas... A v létě, kdy na pivo vážně v parných dnech nedám dopustit, mě odpoledne či navečer nenapadá nic lepšího než si zajít na točenou 10tku Radka někde v normální hospodě kde je nejen chutné pivo (i když to je hodně důležité), ale i příjemné prostředí (samozřejmě to vše s kámošema a s přítelem)

0
před 6 lety paja

U mně vede radegast a kozel prostě mňamka takhle s přátely posedět pokecat není nic lepšího od reagovat se.

0
před 6 lety romanh

U me vedly Svijany, ale po to co jsem zjistil co do nih davaji (tetrahop) a po te afere s dTestem u me propadly. Nyni u me vede Primator a Dudak

0
před 4 roky Adam

U nas se jeste hodne kupuje pivo nealko. Mate nejake i oblibene pivo nealkoholicke?

0
před 4 roky marta

Adame treba ja mam hrozne rada nealko pivo vejr

0
před 4 roky Adam

aha to vubec neznam, tak to zkusim nekde sehnat, da se to koupit nekde v obchode? nebo je to jen na nejakem eshopu?

0
před 4 roky Jarka

Toho vejra jsem taky ochutnala a je to fakt super moc dobry )))

0
před 4 roky Aneta

a které pivko máte nejraději? mylsím teď nealkoholické... přece jenom ne všichni pijou alkohol žejo...

0
před 4 roky Michal

já jsem docela pivař a v těch nealkoholických pivech a limonádách se moc nevyznám, ale moje ženuška je ráda pije, ta zse nepije normální pivo :D tak jak s ní pudu na nákup tak řeknu :D

0
před 4 roky Anička

já mám velmi ráda a hodně jsem si oblíbila vejra, jablečného tohotok http://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html a fakt stojí za to lidičky, tak jeslti neznáte tak vyzkoušejte :) jsem zvědavá co na něj budete říkat :)

0
před 4 roky Igor

tohle že je pivo? ten vejr? tak to koukám, to budu muset vyzkoušet, protože o tom slyším poprvé v životě :D tak uvidím jestli mi bude chutnat

0
před 4 roky Anet

pivo s energeťákem? To je co za výmysl? To teda budu muset ochutnat, protože já mám docela dost ráda enery nápoje :D tak tohle by mohl být můj oblíbený nápoj :D :D

0
před 4 roky Anča

jestli máte rádi nealko a energy chuť tak jděte do toho vejra, fakt je dobrý... já jsem teda za něj ráda :D aspoň mám co pít v létě :D

0
před 4 roky matěj

tak co nějaké dobré pivka na obzoru? To s tím energeťákem je co? to zní docela zajímavě :O slyším teda poprvé...

0
před 4 roky Mára

jestli myslíš toto pivo www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html teda nealkoholické pivo, tak mně chutná, ale člověk ho musí ochutnat aby sám posoudil.

0
před 4 roky Alfréd

já jsem pivař, takže nealkoholické pivo u mě moc uspěch nemá, ale je pravda že ten vejr mi taky chutnal :) a tak si ho dávám už jenom když musím řídit, takže v poslední době docela často :/ :D

0
před 4 roky Jančule

Já teda musim říct, že nejlepší pivo maj v praze v hospůdce U sousedů, neni levný, ale vařej si ho sami a na to, že český pivo nepiju vůbec, protože jsem taková ta odchovanka corony, tak mi moc chutná :)

0
před 4 roky Magda

za mě je na prvním místě v těch nealkoholických pivech vejr http://www.pivo-konrad.cz/konrad_vejr.html a moc mi chutná

0
před 4 roky Pittrs

Nejchutnější? Gambrinus!

0
před 4 roky Vraťas

U mě teda vedou piva, která jsou více hořká.

0
před 4 roky Radovan

U mě teda vede na plné čáře Golem!

0
před 4 roky Aleš

Golema mam taky rád, jeste donedávna jsem ho ale neznal. ale chutna mi

0
před 4 roky 1_extreme_12

souhlas s radovanem

0
před 4 roky Radek

Nemám rad ty velkopivovary, raději něco z malého místního pivovaru

0
před 4 roky Marie Stoklasová

Plznička:))

0
před 4 roky Miloš

Taky jsem zastánce menších pivovarů, miluji pivo Radas a taky neodolám Golemovi, je tročku více hořký než jiné pivka..ale to já rád!

0
před 4 roky Toman

Ty jo...vživotě jsm o nějakém golemovi neslyšel a teď hned tolikrát...a to jsem se považoval za znalce :D jaké pivo vaří?

0
před 4 roky Miloš

10,11,12 světlý ležák :) mně nejvíce chutná ale 11

0
před 4 roky Toman

Tak to já vždycky sahám automaticky po dvanácce, ať je to jakékoliv pivo...to mi příjde vždycky, e má správný říz ;)

0
před 4 roky Miloš

Tak jasný, každý dle svoji chuti. ALe jak jsem psal, tak ono je dost hořké..takže ta 11 j pro mě tak akorát. :)

0
před 4 roky Radim

Taky slyším o nějakém golemovi prvně...kde se dá koupit?

0
před 4 roky ALeš

To by mě taky zajímalo...kupuji různé netradiční domácí značky, chodím na pivni festivali a nikde jsem na něj nenatrefil a jo jsem celkem pivař :D <3 :D

0
před 4 roky Radim

Nooo..nedalo mi to, trochu jsem zaguglil a asi se dá dát jen v opavě. Tak to až někdy pojedu za rodinou na východ, tak si tam uděláme výlet, :D

0
před 4 roky ALeš

Fuuu...tak to já jsem z hradce...tak to asi nic. A v obchodě se jako nedá koupit vůbec?

0
před 4 roky Radim

Asi ne, ale přijde mi to nějaké divné..možná jsem jen špatně hledal.

0
před 4 roky ALeš

Poptám se u nás v jednom místní obchůdku, kde mají nejen pivní speciály, třeba bude vědět. :) rád bych ochutnal

0
před 4 roky tomas.sukel

Za mě teda taky Golem, chodíme pravidelně s kamoši posedet a zkousime ruzna pivka a tohle je za posledni dobu moje nejoblíbenjši.

0
před 4 roky Cihal

To je super, ze jsem se zase dozvedel neco noveho, mam hrozne rad male pivovarky a rad kostuju nove a nove piva. :)

0
před 4 roky Riško

Jste proste pan pivar :)

0
před 4 roky Cihal

Da se to tak rict :D Vy znate toho golema?

0
před 4 roky Riško

Jasne ze znam, delame totiz se znamyma pres leto takove pivni tour a tak jsme narazili i na golema v jedne opavske hospode. :)

0
před 4 roky Cihal

Tak to je bezva, takovy napad, pivni tour :D a jake piva maji v nabidce?

0
před 4 roky Riško

Maji svetlou desitku, jedenactku, dvanactku, ty piva jsou vice horka nez muzete byt zvykli, ale me to chutna

0
před 4 roky Cihal

Tak ja vice tihnu tech horkym pivum, tak to by mi ten golem padl do noty prave :)

0
před 4 roky Riško

je celkove takovy specificky, takze si ho urcite nespletete. :)

0
před 4 roky Adam

Hezký den, kde toho Golema najdu? Mají ho jen na čepu nebo i ve skle?

0
před 4 roky Riško

Jen na čepu, ve skle ani v plechu ho jeste nemaji, snad brzo ho budou mit.

0
před 4 roky Adam

Tak to doufám, ze ano :D Opavu nemám zrovna kousek

0
před 4 roky Risko

Ale z čepu stejně chutna nejlip. :)

0
před 4 roky Adam

A v jaké hospůdce ho najdu?

0
před 4 roky Riško

třeba U mnicha v Matični restauraci .)

0
před 4 roky Adam

Děkuji, tak to si zapíšu a třeba se někdy potkáme pivní tour. :)

0
před 4 roky Riško

Třeba :) tak at vám chutna

0
před 4 roky Tom

Ty jo, co je to za pivo, že nejde koupit v plechu ani ve skle v obchodě? :-O

0
před 4 roky Riško

Proč? Tak právě že to není ve velkovýrobě, tak sit o nemohou dovolit o tom více si dávají záležet na kvalitě! ;)

0
před 4 roky Tom

Jo no to máte recht, ale co my z drué strany republiky, máme smůlu :(

0
před 4 roky Riško

No jo, ale ta tam máte určitě taky pivovárky, které u nás neseženeme :-) holt si musíte si udělat výlet :))

0
před 4 roky Aleš

Tak sem zašel na toho Golema, co ho tu tak vychvalujete. A fakt luxuuuuus :)))

0
před 4 roky Riško

Já teď objednal 30 l sud Golema na párty pro mojeho taťku. Slaví 60, tak ať má radost :) Navíc přijede celá rodina, takže to stáhnem určitě :)))

0
před 4 roky Aleš

waw, to taky jde tam objednat sud piva??? Tak to bych taky bral kámo :D my bychom stáhli i dva určitě :D

0
před 4 roky Riško

No jasně, mají 30 nebo 50 l sudy :D Ale pokud stáhnete 60, tak proč ne. Já počítal ten sud 30 l tak pro 12-15 lidí. celkem budeme mít 25 lidí, ale jsou tam i děti a ženský, co na pivo nejsou :).

0
před 4 roky Aleš

Paráda, to musím říct kámošům :D Není nad to si u grilovačky narazit sud :D Ale taky plánujem velkou sešlost, ségra se vdává, tak možná i jí by se to šiklo, ale tuším plánuje nějakou restauračku, tak nevím, jak to bude mít s alkoholem. Možná to nejde aby si tam dovalila svůj :D

0
před 3 roky Hanys

My vždycky bereme na party o 15 lidech 50 l...stáhneme to za večer a někdy ještě chodíme pro lahváče :D hold jsme velcí pivaři .)))

0
před 3 roky Hanys

A golema teda neznám, to je nějaký nový pivovárek, nebo už je na trhu dlouho? Fakt jsem o něm neslyšel ani na žádných pivních slavnostech a to docela jezdíme s partijou. :)

0
před 3 roky Matěj

Honzo, ono vždycky trvá než se menší pivovárky prosadí a vždykcy musíme doufat, že se ani neprosadí, rpotože z těch velkých pivovarů se pak stává už nekvalitní pivo. Vzpomínám na radegast jaký býval dobrý a teď? už si ho nedávám nikde

0
před 3 roky Gabča

Mně po pivě hrozně těžknou nohy, ale žízeň zažene skvěle, proto si teď v létě většinou kupuji Birell. Obvykle nakoupím po více kusech, když mají nějakou akci, zrovna teď ho mají v Penny marketu za dobrou cenu, když tak mrkněte do letáku - https://www.letakomat.cz/penny-market/aktualni-letak-ctvrtecnik-od-ctvrtka-03-08-2017/ :)

0
před 3 roky Karel

Také chodím rád na pivo, ale bohužel je čím dál míň lidí co chtějí chodit do hospody semnou, každý má doma mimino a už nikam nejde…

0
před 3 roky Daniel

Dej si událost na Mevyo, tam vždy najdeš parťáka na jakoukoliv aktivitu je to aplikace určená k hledání spolucestovatelů a hledání parťáky na nejrůznější aktivity, třeba plavání laser game, prostě vše co Vás napadne :-) stáhnete ji z googleplay :-)

0
před 3 roky Karel

Super to vypadá fakt dobře díky :-)

0
před 3 roky Staník

U mě jasně vede Plzeň - takže když jsme otevírali naši hospůdku, bylo jasné, že tohle pivo točit prostě musíme. :) Výčep i s chlazením jsme sehnali tady - https://www.gastrocentrum-pisek.cz/ - pokud byste třeba potřebovali. Dá se tam koupit jak nové zboží, tak i použité z bazaru, což je podle mě fakt super :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 12


Přidat příspěvek