Několikrát převařovaná prošlá mléka

0
před 8 lety Monika

Zdravím všechny, dnes mi dcera psala:" Teď mám jeden učitel vyprávěl jaký **** jsou mléka především krabicový. Nikdy jsem si toho nevšimla, ale zespoda je prý napsané, kolikrát je to mléko upravené. Protože ono když se neprodá do datumu kdy prochází, tak se zpátky vrátí prodejci, ten ho znova převaří, nebo něco takového a takhle dokola. U nás se to pochybují okolo třikrát prošlé mléko, než si ho někdo koupí.3 a 4 to jsou u nás nejčastější čísla na mlékách. Maximum bylo jednou v Čechách objeveno 9 myslím, nebo osm." Chtěla jsem se vás zeptat, setkal jste se s tím někdo? Víte o tomto problému?

0
před 8 lety Boo67

No tak to jste mě dostala! :o( Letěla jsem se podívat na krabici mléka co používá přítel do kafe(já už ho nějaký čas nepiju)a ejhle č.2!Jsem v šoku!

0
před 8 lety Sunriska

Tohle už jsem také slyšela a i když jsem krabicové mléko nikdy nekupovala, zajímala by mě pravdivost této informace. Nejlépe od nějakého mlékárníka, který to sám převáří a vidí to na vlastní oči. Na jednu stranu bych se nedivila, kdyby se to skutečně provádělo, ale může to být také informace "jedna paní povídala", lidé si řeknou, je to sice děsné, ale logické a jede se dál...Je to stejné, jako se říká, že poslední číslo na občance je počet lidí, kteří jsou vám podobní...:)

Celkově krabicová mléka jsou dost kontroverzní, "UHTéčko je přeci v pohodě - živiny nezničí", ale stejně mi to jde nějak proti srsti, že mléko vydrží bez jakýchkoliv nutričních i senzorických změn tolik měsíců...

0
před 8 lety amazonit

Moniko, také jsem to slyšela, ale co je na tom pravdy, to nevím. Nedávno kamarád ,,oblézal" krabicová mléka v obchodě a čísly se lišila, kdo ví, co tedy ta čísla znamenají. Vůbec bych se nedivila tomu, kdyby to znamenalo to, co píšeš, tedy opětovné ,,převaření", překpabicování a šup s tím na pulty, ale těžko říct. Naštěstí mléko nepiju, nejím, takže mě to zase až tak netrápí.

0
před 8 lety Monika

Používám krabicové mléko do presovače, protože kravské se tam dávat nemůže.A zespodu krabic mám 4.Jedině, že bych ho zkusila ředit, ale mám strach, abych ho nezničila.

0
před 8 lety Luc

prečítajte si to prosím :D
http://www.hoax.cz/hoax/recyklovane-mleko/

0
před 8 lety Sunriska

Děkujem Luc za odkaz. To vyjádření odborníka mi přijde dost logické na to, abych této zprávě přestala věřit. Navíc pokud se jedná o ty trvanlivá mléka, nejde mi nějak na rozum, že za tu dobu jejich trvanlivosti, by se ta jedna várka nestihla vyprodat...

0
před 8 lety Jitka

Trvanlivá mléka zásadně nekupuju.Taky nemám důvěru k mléku, které vydrží tak dlouho. Nejvíc mi chutná selské, ale není nejlevnější. Takže si ho koupím jen občas, jinak plnotučné čerstvé.

0
před 8 lety Boo67

Luc:Dík za dokument.Proč takovou "kachnu" někdo vypouští,jak na něco takového přijdou?

0
před 8 lety Jana H.

tahle informace mi přišla kdysi na mejl, vím, že u nás je možné všechno... hledala jsem informace a jsem přesvědčená, že toto pravda není. Radši kupuji čerstvé mléko, ale občas krabici také používám...

0
před 8 lety helča

Tyhle vtipálky bych pozavírala. Nejhorší hoaxy jsou na téma přepošli to x desítkám lidem, za každýho dostane malá holčička s brutální nemocí žetony a za ně dostane peníze na léčbu.

0
před 8 lety Luc

niekto sa tým zrejme dobre baví ;D a internet ako dáva takýmto "vtipálkom" úplne voľný priestor .. čomu ale potom už veriť? vrrr

0
před 8 lety Mila

Krabicové mléko používám jen občas, když z něj něco vařím (palačiky atd.), protože stejně bych čerstvé mléko znehodnotila. Odůvodnění hoaxu mi připadá pravdivé, jsou to čísla z tiskárny, kde se tiskne barva na obaly, označení z výroby je jiné.

0
před 8 lety Dita

Dovolila jsem si zkopírovat (z vitalie)
„Čísla na obalech obsahují informaci o obalu, nikoli o jeho náplni. Sekvence čísel 1234, 1234567 a jiná se užívá k identifikaci pásu, ve kterém byl obal potištěn,“ vysvětluje Hana Zmítková, tisková mluvčí společnosti Tetra Pak, .....tak snad to bude pravda, rozhodně bych vyjádření paní Zmítkové věřila více, než zprávě kolikrát bylo mléko přebalováno. Opravdu nevěřit ničemu, jsme nástrojem neustálých machynací ať už od novinářů, médií či těchto vymějšlečů hoaxů, člověk už opravdu neví čemu věřit.

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Původ čísel z polygrafické výroby je zřejmý už z fotografie – takhle zdvojené kontury má jediná tisková technika a to flexotisk.
Informace o produktu nikdy nejsou v technologických okrajích, které se u tetrapaků z důvodu lepší užitkovosti neořezávají. V odkaze http://www.youtube.com/watch?v=5IlrOxRPy0U je provedení výrobou, tj. nějaký úvod o struktuře (stojí za povšimnutí silná PE fólie), tisk na flexotiskové rotačce, kašírování, řezání role na pásy (7), zhotovování nekonečného rukávce na trychtýři a následné plnění na balící lince.

0
před 8 lety Boo67

Všechno chápu,ale zajímalo by mě,co znamená ta vyražená dvojka v kroužku na spodu krabice od mléka ze Špáru.

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Technologické okraje jsou zásadně jen pro polygrafickou výrobu, především pro tiskaře. Obsahují především soutiskové značky, barvová pole 100%, tonové pro jednotlivé procesní barvy + přetisková pole (kombinací procesních barev), smykové obrazce a mnoho dalšího mohou obsahovat. Ty čísla tam mohou být především kvůli interní reklamaci v tiskárně nebo v balírně, aby se v případě vady v tisku rychleji dohledalo vše tištěné štočky v daném vadném pruhu.
Taky jsem zprvu tomu nesmyslu uvěřil, což mě celkem mrzí. Budu se muset nad svou důvěřivostí zamyslet…

Vyražená dvojka? To bych musel vidět. Koukal jsem jen na obr. z:
http://www.svet-potravin.cz/clanek.aspx?id=2591&idreturn=0
Při samotném tisku se v tomto případě rozhodně neprovádí žádná ražba.

0
před 8 lety Boo67

Snad to bude vidět,foťák nic moc.

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Vypadá to na kombinaci pozitivní (kroužek) a negativní (2) slepé ražby (slepotisk) za studena. Ražení pomocí forem (matrice a patrice) musí probíhat před svařováním a plněním. Ono by to mohlo být klidně také označení pozice na mateřské roli.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 6


Přidat příspěvek