Octová hořčice s rajčaty

0
před 10 lety Frodik

Před chvílí jsem ochutnal bio hořčici s rajčaty na takové octové bázi, ještě je v tom olivový olej a sůl. Chuť mě poměrně dost vykolejila, jak je člověk zvyklý na ty hořčice v kelímku za 5 Kč (klasika krémžská nebo plnotučná ještě od dob předrevolučních), tak tohle byl trochu šok. Pravda je, že cena je o řád vyšší, ale fakt jsem nečekal takovou intenzivní chuť, která přijde v několika vlnách. Nejdřív trošku jako ocet, pak nastoupí rajčata a nakonec vystoupí chuť horčičného semínka. Nedá se to jíst po velkých dávkách, spíš jen tak na špíčku vidličky.

No a teď tak přemýšlím k čemu by se ta hořčice mohla hodit. Maso nejím, takže párek si v ní už "nevymáchám" :-) Napadá mě třeba do salátu, ale jelikož je ta chuť hoooodně koncentrovaná, tak by se to asi muselo nějak "naředit", protože na jeden salát by stačily 1-2 lžičky.

0
před 10 lety Dita

Určitě k masu, kuřecí nebo krůtí steak s oblohou, ale když ho nejíš.Tak jedině jak píšeš k salátu. Ledový salát, rajčata, cibule, paprika, trochu soli a hořčici použít jako dresing. Nebo by se třeba hodila i do kuskusu nebo těstovinového salátu zase umíchat nějaký dresing. Nešlo by to zjemnit jogurtem.

0
před 10 lety 6sense

Maso jasně vede :). Ale když né, tak vaječná pomazánka, hořčicová omáčka, možná se poohlédnout na recepty s harissou.

0
před 10 lety Frodik

No jo, když já jsem právě psal, že maso nejím, protože mě samozřejmě automaticky taky napadne párek s hořčicí, na kterém jsem si v mládí moc rád pochutnával a dneska bych si ho nedal ani omylem :-)

Ta omáčka zní dobře, chuť téhle bio hořčice je silně výrazná a teď na chuť si dám jen na špičku vidličky. Jak by se ta omáčka zhruba mohla udělat ? Normálně by se dala ta hořčice do smetany ?

0
před 10 lety 6sense

Omlouvám se, že píši až teď, ale víkend na kánoi a jinak méně času. Já ani tu omáčku, ani pomazánku zatím nepřipravoval, akorát mě to napadlo jako dobré využití hořčice, v jídlech které jsem jedl, když né k masu. Když jsem se ale ptal na přípravu omáčky, kterou jsem jedl, tak se dělá společně s masem, takže asi zkusit něco vygooglit, určitě bude hodně verzí hořčicové omáčky.

0
před 10 lety Dita

A nebo hořčičná omáčka. Na másle osmahnout cibulku (někdo dává ještě kostičky slaniny) pak přidáš česnek,zalít vývarem a nebo když není tak vodou a přidat bujón. Po uvedení do varu vmíchat smetanu smíchanou s rýžovou moukou, naposledy přidáš hořčici a kudrnatou petrželku.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 5


Přidat příspěvek