Opravdu jsme nuceni kupovat eu odpadky?

0
před 9 lety Dita

Dovolila jsem si zkopírovat příspěvek v diskuzi pod jedním z článku, který má prozatím nejvíce bodů

Jo kdysi,jsme v čechách dělali i jiné vlastní dobré věci.
Dneska jsme nuceni kupovat to co nám EU přikáže.
A to bude kámen úrazu,nejsme totiž nic jiného než kolonie EU.

Já teda nevím, ale s tímto názorem nemohu souhlasit. Zatím se mi nikdy nestalo, že by za mnou při nákupu potravin někdo stál a nutil mě kupovat věci, které nechci.
Nebo jste se někdy setkali s tím, že Vás někdo nutil kupovat..?

0
před 7 lety MarTTin

No, ale taky nebylo z čeho vybírat. Džusy Capri-sonne mají v německu pečet SGS Institut Fresenius. Tytéž džusy u nás mají radikálně odlišné složení, tudíž neprojdou. Takže takhle to je. Ty kvalitní se k nám nedostanou.

0
před 7 lety elllzi@

Ja treba na vesnici mam jen maloobchod. Tak ze jsem kolikrat. Nucena koupit jinak bych mela vyber potravin jeste vic omezeny vcetne zeleniny atp.

0
před 7 lety Stana

V obchodě si sice můžete vybrat, ale pokud budete vybírat kvalitní potraviny výběr se zúží. Pravdou je, že složení výrobků které se sem dovážejí je odlišné než např. v Německu, a nejedná se pouze o mléčné výrobky, uzeniny apod. ale i třeba prací prášky a drogerii. Tady jsou výrobky méně kvalitní.

0
před 7 lety verrca

V obchodech je vždycky na výběr, nejhorší jsou privátní značky řetězců a pak si vybrat poctivé české výrobky (ty totiž nemají západní a východní verzi :) ). Jinak je pravda, že na Západě mají výrobky mnohem lepší složení a chuť.

0
před 7 lety Hana

malá pomůcka pro výběr, dle české legislativy musí být na výrobku český popis - takže je-li tištěn přímo na obale, je většinou s Pl, RUS...tzn určeno pro východní trh, ale pokud tam máte nalepení paírek s českým popisem přímo na obale je tist DE, GB..tedy pro západní trh...

0
před 7 lety Bledá Tvář

Nucení nejsme, můžeme také umřít hlady. Jak výše uvedli někteří respondenti, tak v SM prakticky výběr není.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 4


Přidat příspěvek