Ovoce odvápňuje?

0
před 7 lety carme

Chtěla bych se zeptat co je pravdy na tom, že by ovoce pokud se konzumuje denně a ve větším množství odvápňovalo. Známa mi říkala, že jí doktorka říkala, že je odvápněná v 35 jako lidi po 60 a důvodem podle mé známe je její dřívější velká konzumace ovoce. Ptám se také v souvislosti mé dcerky. Dávám ji denně ovocnou přesnídávku cca 8 lžiček, ráno a večer, mezitím má zeleninové příkrmy. 
Co si o tom myslíte? A pokud máte nějaký tip co dávat v 11 měsících budu ráda.

0
před 7 lety Marie

Pravdou je, že cukr odvápňuje. Pravděpodobně to tedy platí i pro ovocný cukr.

0
před 7 lety Dalibor

Cukr pro rozklad v těle potřebuje vápník a železo - což je především problém bílého rafinovaného cukru. Hnědý třtinový cukr minerály obsahuje,ovoce,zelenina a med téměř je většinou obsahuje...možné je,že přesto to platí i u cukru z ovoce a zeleniny..Ostatně ale tak jako vše,nic ne nemá přehánět...Nebo vyvažovat něčím,co vápníku má dostatek - ořechy,semínka,mák, ze zeleniny tedy košťáloviny,ryby....U mléčných výrobků je zde rozpor-chybí zde zase dostatek vitamínu D3.A vůbec je sporné,zda malým dětem vůbec kravské mléko podávat....já bych šel do prvních zmíněných,kromě ve vašem případě miminka máku...

0
před 7 lety carme

Děkuji za vysvětlení. Ovocnou přesnídávku jsem už omezila. Občas jí do jáhel přidám 2 mandličky nebo slunečnicová semínka  a mořskou řasu. Hledat inspiraci na internetu co dávat takhle malým dětem jsem už vzdala, protože suchý rohlík, kupu piškotů nebo škrobový pribináček se mi ještě v necelém roku dávat nechce. Teď dávám kořenovou zeleninu, růžičkovou kapustu umixovanou s rýží nebo jáhlami a ovocnou přesnídávku dávám už jen k snídani. 

Děkuji moc, jsem zase trochu chytřejší.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 - 1


Přidat příspěvek