Perlivá či neperlivá voda

0
před 10 lety Kaťule

Zajímalo by mě z jakého důvodu se doporučuje pít raději čistá voda bez bublinek, než ta perlivá. Nevíte někdo důvod co způsobuje nebo ne, v čem je lepší raději pít neperlivou? Jaké negativní účinky může mít, jestli vůbec nějaké má?

0
před 10 lety von poblion

Nejsem odborník, ale v kostce - perlivá voda - obohacená voda oxidem uhličitým - má nepříznivý vliv pro zažívání právě pro ten přidaný CO2 - nadýmání, překyselení žaludku, zvyšuje pocit žízně apod.

0
před 10 lety Frodik

Ale CO2 v nápoji zase příznivě působí na dobrou náladu :-) S tím pocitem žízně taky souhlasím. Představte si Colu bez bublinek, vypili byste 2dcl a konec :-) To by na vás firma moc nevydělala - šup tam bublinky a kilo cukru a hned je žízeň, která hned tak neskončí :-))

0
před 10 lety Olda

Kvůli oxidu uhličitému, který způsobuje rakovinu jícnu.

0
před 10 lety Tereza

Omlouvám se za tupou otázku, nevím zda jsem tomu porozuměla správně.To jako oxid uhličitý může způsobovat rakovinu jícnu.

0
před 10 lety Bobule

Voda s bublinkami může způsobovat třeba nadýmání a slyšela jsem od svého zubáka, že způsobuje zubní kámen.

0
před 10 lety Zuzínek

Já jsem zase slyšela, že bublinková voda roztahuje žaludek a bývá po ní větší hlad a rozhodně se nedoporučuje při hubnutí. A dávejte si pozor na vody s umělými sladidly, dávají to skoro všude.

0
před 10 lety Vavřínka

Je rozdíl mezi perlivou a minerální vodou nebo je to to samé? Domnívám se , že perlivá voda je voda obyčejná nepěchovaná bublinkami a minerální voda je voda bohatá na minerály? nebo jak je to, a jak je dobré často pít minerální vodu?

0
před 10 lety Jirka

Pít minerálku je dobré, ale všeho s mírou, jinak hrozí tvorba žlučníkových kamenů. Vlastní zkušenost, závadná voda a minerálka v práci zdarma.

0
před 10 lety katka

Já teda preferuju ondrášovku jemně perlivou. Píšou, že je středně mineralizovaná, z čehož usuzuji, že mi v žaludku nevznikne krápníková jeskyně :-) Ale fakt, je dobrá.

0
před 10 lety Kaťule

:)) krápníková jeskyně, člověk do svého organismu bohužel nevidí co se v něm děje, jinak ještě než pocítí nějakou nemoc se chová nezodpovědně. Po p přečtení Vašich příspěvků, raději budu dávat přednost vodě doma z kohoutku, bydlíme v přírodě a voda je zde jak z křišťálové studánky. Vsadím, že by v laboratoři prošla lépe než ta kupovaná. A vodě kupované s minerály koupím jen občas. Asi je to tak nejlepší, bez rizika tvorby kamenů ať už zubních nebo žlučníkových.

0
před 10 lety Klára

Jak je to známe rčení Všeho s mírou. Bublinkové vody by se neměli pít denně. Chce to střídat, čaj, džus, voda obyčejná a zřídka minerální, pro doplnění minerálů.

0
před 10 lety Vodouch

To Vavřinka: Dva pojmy naprosto odlišné. Perlivá může být každá balená voda, to znamená sycená CO2. Další varianty jsou neperlivá a jemně perlivá. Minerální voda buď přírodní nebo ochucená je balená voda obsahující různé množství rozpuštěných minerálních látek - od velmi slabě mineralizované až po velmi silně. Jak tuto pít již bylo v diskusi správně uvedeno.

0
před 10 lety klara.jaburkova@

Nejlepší a nejzdravější je neperlivá voda bez příchutě.Konkrétně já piju Aquilu každý den:)

0
před 10 lety Tomas

Nejlepší je voda z vodovodu :) Hygienicky pod kontrolou a levnější než všechny balené.
http://www.vodovod.info

0
před 10 lety martin

http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/voda/pdf/bv_co2.pdf

0
před 10 lety Alča

Já jsem slyšela, že ten oxid tlačí krev k srdci, že to taky není dobré.

0
před 10 lety Klarish

Voda z vodovodu rozhodně není špatná, ale lepší je nechat ji nějakou dobu odstát. Minimálně u nás je příšerně cítit chlorem, proto zvažuji koupi vodního filtru.
A co se týče perlivých vod, ty způsobují především pocit nafouknutého břicha, nadýmání, plísně ve střevech. Jednou za čas není problém, ale ne každý den. Není to ani přirozené...

0
před 10 lety Mirek

CO2 se v organismu projeví jako kyselina; přemíra kyselin v těle pak znamená problémy

0
před 9 lety dfgdfhgf

hdhbgn

0
před 9 lety Agua

www.agua.cz

0
před 9 lety Jana H.

http://www.vitalia.cz/clanky/filtr-vody-nedokaze-odstranit-vsechno/
třeba Vám tento článek pomůže při výběru správného filtru, ale mně to nějak vede k tomu, že budu pít dál vodu z kohoutku...

0
před 8 lety Vláďa

Jsem starší ročník a zažil jsem éru sifonových lahví. Bylo to snad v každé domácnosti.Nikdy nikdo neříkal,že je to nezdravé a proč.Dnes je nezdravé snad všechno co dáte do úst a tak by jste se v konečné fázi nemohli ničeho ani dotknout.Samozřejmě jsou jedinci, kterým to nedělá dobře,ale většině lidí to nic nedělá.Už mikdy nebudou potraviny tak dobré, jako tomu bylo za mého mládí.Přál bych vám si pochutnat třeba na špekáčku, eskimu, nebo hořké čokoládě.Bylo to úžasné.

0
před 8 lety Danah

Kyslík se váže v krvi na hemoglobin, a stejně tak i CO2. Obojí jsou plyny. Když je v těle víc CO2 třeba díky pití sycených vod, je to na úkor kyslíku, a to je pro tělo špatné. Nehledě k tomu, že krev má stálé pH mírně zásadité, nad 7, a CO2 krev vlastně okyselí. pH se zase musí dostat nad 7, do zásadité oblasti, a tělo si pak bere na pomoc vápník- nejčastěji z kostí a zubů.

0
před 8 lety Irča

Já piji jemně perlivou a žádný problém s tím nemám, neperlivou nepiji, to si mohu rovnout nalít vodu z vodovodu a to nechci, jelikož je u nás v kraji hodně chlorovaná. A perlivá ta mi nedělá dobře na žaludek, ale jemně perlivá mi vyhovuje.

0
před 7 lety sharunka03

Já si dovážím od našich z vesnice, teče jim tam čistá a nezávadná. Ušetřím tím dost peněz.

0
před 7 lety phov

Poté, co jsem přestala pít perlivou vodu, zlepšila se mi pokožka. Nemyslím akné (toho se né a né zbavit :/), ale kůže na nohou - prostě zmizla celulitida.

0
před 7 lety Martin Vozka

Perlivá voda a obecně voda z PET láhví mi nechutná.

1
0
před 7 lety Jan Dvořák

A příště lidičky trochu googlujte. Taky se rád něco nového dozvím.

0
před 7 lety Slunew

takže závěr -sycené ne (max. ty mírně, ale spíše výjimečně) a pokud chcete povzbudit a vylepšit chuť přidejte kapku citrónové šťávy a třeba lístky máty - úplně stačí 3-4 lístky na láhev

0
před 7 lety Martin Vozka

Já si odvykl od sycené vody i slazených vod. Piju z 99% jen vodu z kohoutku. Občas s citronem, občas s mátou, občas pivo. Když si na to člověk zvykne (a netrvá to dlouho) už mu ty různé "dobroty" nechutnají. :-)
O5 stačí selský rozum, a o5 se potvrdilo, že lidské vylepšení je k neprospěchu :-D Jak dlouho se sycení používá, jak dlouho trvalo, než se začíná zveřejňovat, že sycené vody nejsou pro lidský organizmus dobré?

0
před 7 lety Slunew

no doporučení, že sycené vody nejsou dobré pro děti a osoby s pálením žáhy šlo téměř zároveň s výrobou sycených nápojů....aspoň co mi je známo z doporučení původně institutu výživy lidu a pak SZU nebo společnosti pro výživu....jen tenkrát nebyl internet, takže se ty info příliš nešířili.... a i teď mi to připadá jak objevování Ameriky - sama už učím výživu 13 let a první lekce, které jsem u nás dostala na starost byl pitný režim a už tehdy jsme tam měli zdravotní dopady sycených nápojů a to byly přednášky od starších kolegů )takže min 5-10 let staré)....

0
před 7 lety Slunew

jinak souhlas, u nás se vždy pila voda z kohoutku a nikdo s tím nikdy neměl žádný problém...

0
před 7 lety Martin Vozka

Souhlas, v mnoha věcech objevujeme Ameriku :-)

před 6 lety Vlastimil

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 3 roky Sabina

Zdravím, ten oxid uhličitý se mi zdá celkem logický, když se zamyslíte nad tím, že je to to, co vydechujeme. My pijeme vodu z naší studny, takže si ji pravidelně necháváme testovat a máme štěstí, protože zatím testy prochází dobře. :) Pokud máte taky studnu, tak to určitě nepodceňujte, mohli byste si víc uškodit než pomoci. Taky doporučuji koupit kvalitní čerpadlo, konkrétně bych vybírala odsud https://www.cerpadlabezstarosti.cz/146-ponorna-cerpadla-na-vodu - jako my :)

0
před 3 roky Slunew

Děkujeme těm, co nám - FÉR potravině - už přispěli. Bohužel na HITHITu buď vyberete celou částku, nebo se peníze vrací. Prosím, rádi bychom aby se to povedlo a my mohli rozšířit počet ohodnocených potravin v databázi. Vždyť aplikace je zdarma pro kohokoli, takže pomůžete nejen finančně nám, ale i sobě a ostatním aby byl lepší a větší nástroj při výběru potravin. Jestli vám není jedno, co jíte, chtěli byste mít přehled o tom, co všechno s kterou potravinou sníte navíc, tedy to, co tam vážně nechcete, zapojte se. Díky Tým FÉR potraviny (provozovatel i lidiček) https://www.hithit.com/cs/project/4794/s-fer-potravinou-vis-co-skutecne-jis

0
před 3 roky Tomáš Lžičař

Dobrý den můžete mi prosím někdo říct jaký je rozdíl mezi perlivou a sycenou vodou v plastové flašce ? Předem děkuji za odpovědˇ. Lžičař

0
před 3 roky Slunew

perlivá může být i s přirozeně se vyskytujícím plynem - sycená je vždy s uměle dodaným hnacím plynem

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 2


Přidat příspěvek